Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 tak mám tedka z jedné dobré ruky informaci, že v domě se jako může bydlet ,ale bude se říkat, že se zařizuje. protože dům ke kolaudaci má být zařízený a nikdo vám nedokáže, že jste právě domontovali dveře a tak..... tak se na to musí chytře... :-D no to jsme zvědává, jak mi to půjde, když budeme v domě svítit, topit a tak,,, to bude sranda...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda jo přesně takhle sem to nějak myslel ;-) no co musite vyzkoušet, zda to vše funguje než pozvete kolaudační komisi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 také pravda,,,
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych podala žádost o předčasné užívání stavby ;-) My jsme v původním bydleli 5 let bez kolaudace a nikdo nic neříkal a garáž se kolaudovala po 20 letech. Jediný problém je, že musíš mít ke kolaudaci všechny ty revize a když ti propadnou, tak podle dalších (novějších) předpisů to už nemusí splňovat :-( Jinak nám už pokládají vinyla a koberce. Už se nám to taky blíží, Chcem se stěhovat do konce prázdnin, tak uvidíme.
Odpovědět
Profilova fotka
tak ž i my máme vylito a teď schneme...takže jenom větrám a větrám...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme podlahy, už chybí jen dodělat lišty, ale to až po zárubních, které budou 21.8. Do té doby snad bude už namontované i zábradlí a můžem se pomalu začít stěhovat. Vlastně nám ještě chybí vodovodní baterie a nábytek do koupelen, ale je už také objednán.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme měli dneska podlaháře na plovoučku změřit vlhkost anhydritu a překvapivě všechno špatně, má divnou barvu, šlem je špatně zbroušenej a hlavně vlhkost je moc vysoká:( Tak to stěhování v září se nám zase posouvá. Tak ale zase si říkám, že tohle se opravdu nedá uspěchat...
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi děláme na domečku jak čerti, čekáme na obkladače na koupelny, čekáme na podlaháře. nastoupí po sobě a rozjede se to. tento týden už bude mít vlastní eletriku, tak se těšíme.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nám měli min týden vylévat anhydrit, ale bohužel - posunulo se to na tento pátek :-( Jak dlouho jste čekali na vyschnutí anhydritu???????? Podlahy nám nemohli vylít, protože jak byly vedra, tak mi máme pod střechou otevřený barák - nemáme ještě stropy a palubky, to jsme chtěli dělat při schnutí podlah, dle těch podlahářů by nám ve vedrech anhydrit strašně rychle schnul a celý by popraskal...... takže jsme museli natáhnout folii, aby byl dům uzavřený .........
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera nám vylévali anhydrit asi 4.5. a podlahy dělali až teď. Jen teda koupelny jsme si začali sami dřív, asi někdy v půlce července.
Odpovědět
Profilova fotka
No my jsme lili 30.6.Koupelny jsme začali delat asi před měsícem.Co se týče toho ostatního,je důležité co budete pokládat jestli budete topit nebo používat vysoušeče.My jsme netopili,dost vetrali a stejně dřevěnou plovoucí podlahu pokládat nemůžeme. @veravera
Odpovědět
Profilova fotka
@veravera My jsme vylévali 18.6. a podlahy se budou pokládat v druhé půlce září (po 3 měsících) a koupelny začnou obkládat příští týden (tj. po 2 měsících). Ale neměli jsme vysoušeče, jen větráme.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mi budeme dělat podlahy od 20. srpna a snad jen týden v celém domě.. pak se bude montovat kuchyn, dělat dolní pokoj, a stěhuji se,, jen to truhlář dotáhne poslední šroubek a spím v domě. voda by měla být také od 20 srpna. tak uvidíme, jak nám to všechno půjde...
Odpovědět
Profilova fotka
teda tady to spí, to vypadá, že se nepracuje!! už máme skoro položenou kanalizaci a vodu.. včera vykopali, položili a dneska zahazují, zítra ještě poslední kousek a snad bude hotovo a v pátek mají přijet napojit!! tak začneme dodělávat koupelny a instalatéři dodělají topení a budeme topit - temperovat a pak položíme podlahy a bydlíme!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Nám dnes namontovali vnitřní dveře a zábradlí na schody. Také nám dovezli nábytek do koupelen, ale bohužel na dvojumyvadlo musíme ještě 3 týdny čekat, protože cestou od výrobce prasklo a musí objednat nové :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 kde jste pořídili dveře?? také hledám a nevím kde....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 už zkušíte domeček?? bydlíte v něm??
Odpovědět
Profilova fotka
@granda máme dveře Porta doors od Studio Interiér z Mladé Boleslavi. Ještě nebydlíme, stěhování plánujem na konec srpna, případně začátek září...nějak rychle ten čas teď ubíhá ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 kolik máte dveří v domě a jaké byla cena?? máte i zárubně..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Měli jsme 9 dveří včetně zárubní + kování (vybrali jsme kování asi za 550 Kč) a cena vč. dopravy a montáže byla 76 683 Kč. A vypadají opravdu hezky, za chvíli hodím fotku. Protože jsme to měli na rodinný dům, tak nám dali ze všeho slevu 25% z jejich ceníkových cen.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 noto jste se pěkně rozšoupli,,, to já mam na dveře menčí rozpočet,,, ale také jsem našla firmu, kde pořídím, ale hlavně že budou a nebudeme na sebe koukat ze záchodu a tak,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@granda no, mě přišli docela levné. Od Sapeli jsme měli na stejné dveře (jen ty proužky, co tam máme byly na druhé straně, než kde je klika) na nějakých 114tis. Takže jsme byli spokojení.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 já mám holt jinou představu,, ale vypadá firma dobře.. už jsem zkoukla.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak ať dobře pochodíš ;-) My jsme byli spokojeni, uvidíme, jak budou dveře sloužit.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 no určitě budou sloužit dobře, za ty peníze musejí sloužit přece
Odpovědět
Profilova fotka
Ono to tu spí nejspíš proto, že všechny makáme jak včelky :-) My po práci jedeme na domek a stále ještě malujeme a penetrujeme a po nocích vybírám zařízení... Ani fotky nestíhám stahovat a uploadovat. Jinak, naši obkladači už mají skoro obloženou horní koupelnu, včera dodělali rozvody VZT, takže budou moc pokračovat i na záchodech. Ale kvůli topenářům se nám posunul termín stavby krbu, takže si počkáme do září :-( A tento rýden ještě musím objednat dveře a podlahu.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda @sonik05 Souhlasím se sonik05 - ta cena není vzhledem k designu vysoká! My budeme mít obdobné (kovový proužek na každé straně a dvoje skleněné) a cenu máme od jiné firmy v podstatě stejnou. Záleží taky na tom, co chceš za povrch a z čeho mají vnitřek...
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram Kdybychom chtěli bez proužku, tak byly ještě levnější ;-) A ten vnitřek máme právě tu lepší a dražší variantu.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Můžu se zeptat jaký je to povrch? CPL? Mě ta cena taky přijde pěkná...Asi je poptáme, zatím máme nabídku od Sapeli ale za ty peníze asi budeme bez dveří:( Fakt je že máme troje dvojdílné dveře:(
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny ano, je to CPL. Dali nám slevu 25% tím, že jsme jich měli tolik. Sapeli se na nás vykašlalo...ti dávají slevu 8%, když zaplatíš 90% ceny předem. Tady jsem platila předem 50 %.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?