Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
1
39
40
Profilova fotka
@radulinka001 : no s penezma je to na prdlacku :-| kdby byli tak uz bydlet muzeme, ale takhle doufam pristi rok jaro, nejdyl leto...to budete delat prijezdovou cestu mimo vas pozemek na vlastni naklady? nebo mate nejaky vetsi kus cesty k domu na vasem?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm @radulinka001 Holky, nakonec to dostavíme všechny. Nám utekli úplně všichni z diskuze jaro 2010 a teď i tady z té holky bydlí. Dneska jsme si zrovna říkali, že i to těšení a plánování je hezké ( i když z řemeslníků jsme už na nervy):) I když ty peníze už docházejí teda, to je fakt:(
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm příjezdovou cestu k baráčku (jakoby chodník pro auto) zatím jezdíme po hlíně,ale teď tu máme tolik bláta, že pomalu ani nevyjedeme... přesně tak mít prachy tak už bydlíme... @chimny no já mám pocit že mě taky někteří začnou předbíhat okdyž začli stavět o rok později... u nás ve vesnici jsme začali stavět ve stejnou doby 3 spolužačky ze základky a dvě už se stěhují a my do toho máme daleko :-( už z toho začínám pomalu chytat depku :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 No já to taky vidím u sousedů, mají to na klíč takže jedou. Začali na jaře a už dělají venkovní úpravy. Dělali jsme si legraci že budou bydlet dřív než my, ale oni budou... No pokud je dost peněz je to opravdu jednodušší.
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny kamáradi začínaji stavět na jaře a taky si děláme legraci že nás ještě předběhnou a budou bydlet dříve než my ;-) ale někdy mi do smíchu vůbec není... bydlíme pod jednou střechou s tchýni a někdy to není žádný med, ještě tady často jezdi švagrova s dítkem a to si pomalu nemůžeme doma ani "prdnout" protože malý spí.... už chci mít svůj klid a né pořád brát ohledy na druhé
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 Jo tak to úplně chápu. Taky nemáme žádné soukromí, sice máme k dispozici celé přízemí, ale není to nijak oddělené od zbytku, takže spole reálně ani nebydlíme:( Jak se dívám na Tvůj fotoblog přijde mi že jste strašně rychlí, nám to trvalo mnohem déle než jsme se dostali tam kde jste vy, určitě to půjde a brzo budete bydlet. A těch pár měsíců uteče rychle a budete se stěhovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 : zas to ber tak ze mate taky vetsi baracek, kdyz nekdo stavi malinkej tak to jde take rychleji ;-) urcite se dockame.my tedy sice bydlime u rodicu ale v samostatnem byte takze pohoda, to nas netrapi, spis se proste tesim do sveho ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím z domacího prostředí v domečku,, již 3 týdny obýváme domeček, zatím přízemí a je to super, prostor pro všechno, nevím, co budeme dělat s patrem. tento týden bude dřevěné schodiště a ložnice v patře, tak se moc těšíme, doděláme miminku dolní pokojíček, dozařídíme velkou koupelnu v patře a budeme se moci koupati ve vaně...
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny no, zatím to šlo docela v pohodě, teď už korunky mizí, tak se zasekneme a budeme čekat až zase něco přišetříme...počítám s tím že přes zimu budeme stát a šetřit...nevídím stěhování do několika měsíců...spíše když tam budu příští rok na vánoce bude dobře :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jak velké máte půdorysy domečků? My máme 9x10m. @radulinka001 Vy máte opravdu veliký domek, to jasné, že to bude trvat déle, než třeba nám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 jo no..my máme haciendu...základová deska má 168m2, užitná plocha domu je cca 250m2 8-) stavět něco menšího tak už se taky stěhujeme...
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 No vidíš, vy máte jen základovku větší, než je užitná plocha našeho celého domu ;-) To abyste měli kompas a mapu, abyste se tam neztratili :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonik05 :-D ale už si zvykám... už jsme si svykli že musíme na sebe halekat,když je každý v jiném pokoji
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 @sonik05 No my máme sice dům taky veliký, ale myslím, že u nás je to spíš tím, že máme smůlu na řemeslníky a taky strašně málo času něco vyřizovat:( Halekat na sebe budeme asi taky:)
Odpovědět
Profilova fotka
tak hlásím se z domečku, je t osuper pocit, nádhera,,, bydlíme a máme se krásně.. přeji pevné nervíky všem, které ještě doděláváte, mi už jen sami a je to pohoda.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jak pokračujete (bydlíte)? Doufám, že většina už oslaví Vánoce v novém ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my jsme se stěhovali první listopadový víkend. Sice máme stále xx nevybalených krabic, xx nedodělaných věcí (dveře na koupelny a záchody máme teprve od včera, podlahové lišty budou až v lednu, světla snad do vánoc....), ale jsme ve větším a je to super! :-) Vánoční úklid, výzdobu apod. teda zatím neřeším, pže stále je spousta jiných věcí k zařizování - tento víkend máme v plánu zprovoznit a zařídit synův pokojík.... Tak ať si taky užíváte Vánoce v novém!
Odpovědět
@ykram Gratuluju. Takhle jsme to měli přesně před rokem. Stěhovali jsme se 19. listopadu. Krásné vánoce v novém domečku. :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aneri53 Děkuju :-) Koukala jsem, že vy už po roce máte vše komplet hotové, včetně terénních úprav a hezké zahrady! Jelikož jsme v neděli nebyli mezi šťastnými výherci, tak my si na hezké okolí domku ještě nějaký ten čas počkáme :-(
Odpovědět
@ykram Neboj, všechno bude. Důležité je, že už bydlíte. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@ganna Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat, jak jste spokojení s fasádou Satsys? Uvažujeme o zateplení, ale hodně lidí, kteří mají polystyren nebo vatu, nás od toho zrazují z důvodu "uzavřenosti" domu a tím větší vlhkosti i přes správné větrání. Tato omítka by prý měla dům naopak odvětrávat a tím vysušovat, čímž by se měla snižovat vlhkost a tepelné ztráty. Mohla byste mi, prosím, napsat Vaše zkušenosti po 2 letech? Děkuji Vlaďka
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
@veravera Dobry den,jak jste s okny spokojen? Jaka byla montaz? dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
@darauk vše o.k. bez problémů.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
cepo@junynka Ahoj, viem ze uz je neskoro na odpoved, ale ja tu omietku mam a uz by som si ju nedal!
Odpovědět
1
39
40
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?