Základová deska - beton

Dobrý den, minulý týden jsme betonovali základovou desku. Na několika místech jsou dnes světlejší místa, je na nich jakoby jemný poprašek, pod ním tmavší šedý beton a do něj lze do normálně kamenem udělat rýhu. Je to normální, že beton v těchto nízkých teplotách tvrdne pomaleji (cca 5 dní od vylití, nemrzlo ještě ale) nebo se mám začínat bát? Beton je normálně pochozí, i výše zmíněná místa.
Odpovědět
To možná jen vytekla voda z toho betonu nahoru a udělala takové to mléko. Ničemu by to vadit nemělo
Odpovědět
Profilova fotka
Buďte v klidu, beton zraje i několik let pokud má dostatek vody. Ano, nárůst pevnosti v tomto počasí probíhá pomaleji a nedochází tak k rychlému smršťování tzn. nevznikají trhliny. Pro váš klid viz níže odkaz výrobce betonových směsí https://www.cemex.cz/technologicke-po...
Odpovědět
@lucy97 Beton prý tvrdne neustále, četl jsem to v souvislosti s vodními elektrárnami, tam jsou jistě speciální pevnostní betony a husté armování, přesto se pevnost kontroluje, ze začátku častěji a později méně a méně tj. v delších intervalech, protože se vychází z toho, že čím je beton starší tím "vytvrzenější". Navíc pro rodinný domek nebo chatu nejsou zdaleka takové nároky, váha se roznáší do celé plochy rozkládá se takže to jistě nestojí na nějakých lokálních kdyby i "kazech". Dříve lidé stavěli domky na vyskládaných kamenech přímo do hlíny a i přesto takové stavby stojí i několik set let. Dnes se betonuje armuje, nebál bych se toho.
Odpovědět
V tohle počasí je to normální, čím nižší teplota tím pomaleji to probíhá....
Odpovědět
@lucy97 Nejasný popis...Nevíme jestli je to jen cemen. mléko, nebo vám beton přemrzl....viděl to dozor?...projektant?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?