Základová deska... Déšť = dolíčky

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, 3hod po dokončení základové desky bohužel proběhla asi 5min lehká přeháňka, která má ovšem za následek "poškození" ještě nezatuhle povrchové vrstvy betonu viz foto....neni to nijak do hloubky, max 3mm,ale v celé ploše. No a teď co s tím? Nechat, brousit, doplnit? O nosnost desky obavu nemám, nešlo o žádný intenzivní déšť, který by vymyl 2cm vrstvu. Řeším to hlavně z pohledu položení /nataveni hydroizolace a jejího následného připnutí, aby to v budoucnu nezlobilo. Díky Ps: fotky působí řekl bych lehce hůř než realita
Odpovědět
1
2
@roxtidy Snad to bylo 2mm na cca 140m2 plochy. Ale bacha, bruska potřebuje jistič s "C" charakteristikou, jinak ji ani nezapnete. Taky mám odvětran podloží, ale dvojitou izolaci jsem dával. Po zkušenosti s barákem rodičů je bez hliníku 🙂, Stejně ještě běží rekuperačka.
Odpovědět
@kofejn tak to by ještě šlo. Jak psal kolega, potrebuju defakto jen strhnout povrch než to vyloženě brousit. a časově to odsejpa?
Odpovědět
@roxtidy No jak se to vezme, dvě hodiny jsem řešil rozvaděč a pak asi osm hodin broušení a obsluhy vysavače. Jinak deska bez zdí, schodů a vysavače musí být za chíli hotová. Ale pak zase budete řešit, že jsou vidět drážky po broušení 🙂 Ta bruska má přes sedmdesát kilo a nejde si moc říct, že chci povrch je trochu pošudlat. Na to máte teď čas se škrabákem, než beton vytvrdne.
Odpovědět
@kofejn a nejsou ty drážky způsobené tím že šlo o jednokotoucovou brusku která byla pouze tlacena jedním směrem? Planetární by drážky dělat neměla
Odpovědět
@roxtidy To nevím, ale lepidlu je to jedno a klikacímu vinilu to taky vadit nebude.
Odpovědět
Ahoj, tak abych to nejak za sebe uzavrel. Celou desku jsem sbrousil. Sice zustaly dolicky, resp. spis jejich otisky v radu desetin mm, ale povrch je celkove zcela hladky. Krasne se zahladili ruzne prechody po vibracni liste i takova ta betonova "krupice". Takze max spokojenost. Prizval jsem take na misto odbornika. Desku jsme i otukali Schmidtovym kladivkem. Kdyby to nekoho zajimalo, tak jsem to delal Festool Renofix RG 150 a k tomu mi byl doporucen kotouč DIA ABRASIVE-D150....200m deska a 16hod prace...ubytek kotouce 3,5mm. Chce to hlavne dobry vysavac s poradnym filtrem.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?