Hypotéka 2017 podmínky pro získání

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, je tu někdo, kdo žádal ted v měsíci DUBEN 2017 o hypotéku? Jaké byly podmínky apod ..... a zda jste ji získali ... Předem děkuji za diskuzi.
Odpovědět
zdravím, osobně volím větší pozemek, ale každý máme jiné preference...jedna otázka k tématu, koupili jsme pozemek na hypo a v dohledné době bychom chtěli kopnout do země. S ohledem na změny, které v 2017 nastaly, nemáte zkušenost, jestli je výhodnější pozemek při konci fixace splatit a použít ho k ručení, nebo tuto hotovost použít při navýšení hypo, aby se LTV dostalo do žádaných mezí? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@s0t0 Jistě je výhodnější, brát si hypotéku na dům a mít pro banku k dispozici pozemek bez zástavy - jeho hodnota se pak bere jako "Vaše zdroje" a počítá se do LTV. Pokud by jste se přesto s odhadem budoucí ceny domu nedostali na 80% LTV (max je sice 90%, ale nad 80% už to není výhodné, vyšší úrok a trdší podmínky), zbylou částku do 80% dofinancujte nezajištěným úvěrem ze stavebního spoření apod.
Odpovědět
@apostol Příjem 100 000 a hypotéka na 30 let na nemovitost o hodnotě jen 2 000 000? Nekrmíte nás trochu? :)
Odpovědět
@damada díky za tip, do 3500,-/m2 beru hned
Odpovědět
@geodetpavel Ak som pochopil spravne, jedna sa len o pozemok. Druha vec je, ze nechapem vase divenie sa :) Divite sa cene pri takomto prijme alebo dlzke splacania? 1) Vrazit vsetky volne prachy do vlastneho byvania je nerozumne, 2) Lacne peniaze sa daju relativne dobre zhodnotit ;) tzn nie je nutne sa ponahlat so splatenim
Odpovědět
Dobrý den, zajímalo by mě, za jakou dobu budeme dokládat příjmy při žádosti o hypo? Jestli příjmy zpětně za rok, tři měsíce nebo jak... Proč se ptám, jsem u zaměstnavatele (smlouva na dobu neurčitou) po rodičovské dovolené na neplaceném volnu, abych mohla být s dětma, mám příjmy z dohod o provedení práce, ty ale banky jako příjem prý neberou. Nejspíš bychom na hypo dosáhli i s manželovými příjmy, ale pokud ne, plánuji nastoupit na částečný úvazek zpátky, zaměstnavatel nástup nechává na mě a já chci co nejpozději.. potřebuji proto vědět, jestli bance bude stačit třeba 3 měsíce před žádostí o hypo nebo víc. Nevíte někdo? díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
Jak je mozne,ze nam dnes nabidla CS hypo na 2,2 mil. pri LTV 80% (vic uz pry opravdu nedavaji nikomu) na 20 let urok 3,19%???? A to uz se zapoctenou 0,5% slevou na urok pro dlouholeteho klienta CS. Jsme tak zklamani :-( A bude jeste hur 1.7.
Odpovědět
Profilova fotka
@kaci2015 jaka fixace?
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans 5 let
Odpovědět
Profilova fotka
@majak78 úplně přesně Vám nedokážu poradit, já jsem zaměstnaná 6 měsíců na dobu neurčitou, takže jsem bez problémů, ale moje poradkyně tak mezi řečí zmínila dobu 3 měsíců. Takže zřejmě byste už měla být zaměstnaná alespoň 3 měsíce (na dobu neurčitou), aby Vaši osobu brali v potaz při hypotéce. My bereme hypo od KB a potvrzuji na jejich formuláři průměrný čistý výdělek za počet odpracovaných měsíců - v mém případě těch 6.
Odpovědět
@iiilinka Děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
@kaci2015 to se mi nezdá, to to na pobočce dělal nějaký začátečník :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@iveta_89 jako vážně? chceš poslat odkaz?
Odpovědět
Profilova fotka
@damada Mě klidně taky, kouknu na všechno :-)
Odpovědět
@damada jo budu ráda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba Bohuzel. Asi mame smulu na lidi ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@iwettk To se mi nezdá, přítelovi vyšel čistý příjem 19 000,- (odečet - 8000,- za dítě a alimenty, jinak by měl víc) a strop hypotéky mu vyšel 2,6 mil. - ale je to částka, kterou důrazně nedoporučujou půjčovat, že je to strop, ale reálně nesplatitelné.) Hodně záleží na odhadu nemovitosti, co udělá banka, také z kolika % budete financovat vlastními zdroji, také jestli máte nějaké další úvěry, kontokorent atd. atd. Je toho moc. Do čistého příjmu se jinak započítává jen příjem z pracovního poměru, ne žádné dohody o provedení práce (DPP, DPČ se započítává), cesťáky se nepočítají.. Taky jsem jsem psala, záleží na počtu dětí, za jedno odečetli 8 000,- z příjmů a to se mi zdá dost:(
Odpovědět
Profilova fotka
@spaly Může, proč ne? Nám poradkyně říkala, že hypotéku max 90 %, ale to bysme stejně nepotřebovali, tak pohoda.)
Odpovědět
@kaci2015 muzu se zeptat proc bude 1.7 hur?
Odpovědět
Profilova fotka
@ad5218 Neposkytnout pak uz pry ani vic jak 70% ]-( .
Odpovědět
@kaci2015 da se to overit s nejakrho oficialniho zdroje?
Odpovědět
Profilova fotka
To nevim. Ale cetla jsem o tom uz zhruba pred 3 tydny....bylo tam stejne datum i tech 70%. Vcera mi to v CS potvrdili. Ale netusim jak se zachovaji jine banky,preci jen jde o doporuceni CNB..
Odpovědět
Profilova fotka
@ad5218 To nevim. Ale cetla jsem o tom uz zhruba pred 3 tydny....bylo tam stejne datum i tech 70%. Vcera mi to v CS potvrdili. Ale netusim jak se zachovaji jine banky,preci jen jde o doporuceni CNB..
Odpovědět
@kaci2015 blbost,ma být max 85% coz mam potvrzene z KB i HB.
Odpovědět
@tometa No je to klidně možné, dost bank si to sama stanoví na přísnější hranici, třeba naše banka už od března dává max 80 %. Tipuju, že si dělaj prostor kvůli tomu, že těch vysokoprocentních hypoték můžou poskytnout jen nějakých 10 % nebo kolik.
Odpovědět
Profilova fotka
@tometa Ja mam z CS potvrzene,co jsem napsala vyse. Ptala jsem se znovu na jinem miste. Jak to maji ostatni banky neresim. Psala jsem o CS.
Odpovědět
@vineta ono 80% a 70% jak tu pise pani je dost rozdil. @kaci2015 jestli jste se ptala toho kdo vam dal urok 3.19% tak tomu bych urcite verila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tometa Poradne si ctete prispevky nez zareagujete. Psala jsem,ze jsem si to overovala na jinem miste,coz malokdo pochopi jako jednu a tu samou osobu. Preji vam krasny den
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem to slyšela. Že budou rozhodnutí ČNB o LTV závazná, ne jen doporučená. Bůhví, jak to bude doopravdy
Odpovědět
@tometa Vím, že to je rozdíl. Chtěla jsem tím říct, že některé banky dávaly max 80 v době, kdy mohly dávat 95, takže je klidně možné, že od července budou dávat jen 70. Nemluvila jsem o tom, co jim stanoví ČNB, ale o jejich vnitřním systému, protože některý banky si to samy stanovují přísněji.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?