Hypotéka 2017 podmínky pro získání

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, je tu někdo, kdo žádal ted v měsíci DUBEN 2017 o hypotéku? Jaké byly podmínky apod ..... a zda jste ji získali ... Předem děkuji za diskuzi.
Odpovědět
@vineta uz jednou strasili od dubna co bude a stejne jeste lide dostavaji 90% hypo.Vse je tlak na verejnost .Spousta bank rekne davame tolik,ale realita je uplne jina.Sama vidim jakou nabidku dostanu ja a pak kamaradka u stejne banky....
Odpovědět
@tometa Tak pokud projde novela zákona o ČNB v podobě schválené vládou a doporučení ČNB tak budou pro banky závazná, což se k 1.7. očekává, už to taková sranda nebude. O 70 % LTV jsem též zaslechla, ale asi to je zatím jen plán ČNB na další regulaci (což po novele bude dost zásadní).
Odpovědět
@tometa A jo, asi si v současné době banky "šetří" ty vysokoprocentní hypotéky na spešl klienty, když jich můžou poskytnout jen 15 % z celkovýho množství hypoték. Takže je možný, že tobě ji nabídnou a kámošce ne, nicméně plošně se k tomu už prostě nehlásí.
Odpovědět
Profilova fotka
@vineta 1.7.2017 je naprosto nereálné datum. Za dva měsíce to téměř celým legislativním procesem nemůže projít. Je otázka, jestli ten zákon vůbec do konce tohoto volebního období bude schválen. A zmíněný zákon a plány ČNB řeší úplně jiné ukazatele.
Odpovědět
Profilova fotka
@vineta Toto mohu potvrdit. Hypotéku jsme podepisovali v prosinci 2016 a už nám ČS 90% hypotéku dát nechtěla. Nakonec máme 85% a zbytek z vlastních zdrojů, i když úrok máme díky tomu pěkný.
Odpovědět
@vladimirsvorba Ve zkrácených lhůtách, jak to tam poslali, se to stihnout může, pokud to projde bez problémů- neříkám, že se to stihne, ale je s tím takhle počítáno. A zákon má řešit (zřejmě mmj.) závaznost dosavadních "doporučení", tak nějak nechápu, o jakých ukazatelích je řeč. Nestudovala jsem to nijak do hloubky, neb to momentálně k ničemu nepotřebuji, tak pokud k tomu máte nějakou věcnou připomínku, bude pro ostatní asi fajn, když ji přidáte.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=...
Odpovědět
@vladimirsvorba @iveta_89 myslím na vás, zjišťuju :-) abyste nemysleli, že jsem se na to vykašlala...
Odpovědět
Profilova fotka
@damada hmmm, včera mi někdo volal a nabízel mi pozemek za 22 mega. To bylo od vás? :-)
Odpovědět
@vladimirsvorba :-D :-D to néé, ale věřím, že tak lákavý nabídce bylo těžké odolat... Tady ty, co mám na mysli, jsou za 2500 za m
Odpovědět
Profilova fotka
Ok
Odpovědět
@damada a v kterém regionu? :)
Odpovědět
Článek se načítá
@ookami_hime Praha západ
Odpovědět
@damada tak to by mě taky zajímalo :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?