Hypotéka UCB-někdo čerstvá zkušenost?

Ahoj, Chystáme se na vyřízení hypotéky pro výstavbu. Zatím jsme navštívili dva finanční poradce, jeden nám nabízel překlenovací úvěr od modré pyramidy s úrokem 1,99 a fixem na 10let, druhý přišel s nabídkou od UniCredit s úrokem 1,69 fix na 7let bez pojištění nebo 1,59s pojištěním. To se nám pozdává líp než ten překlenovák. Máte někdo čerstvou zkušenost jak jsou ochotní, rychlí, jak jim vychází odhady? Pozemek máme vlastní s kupní cenou v 04/2019 350tis., vlastní prostředky 550tis, další nemovitosti do zástavy nemáme, potřebujeme 3.5mil.
Odpovědět
priamo s UC skusenost nemam, budem brat hypoteku od KB, ale pri 75% uvere je 1,69% velmi pekny urok. Velmi nerozumiem preco Vam ponukali preklenovaci uver... Inac pozor. Kupna cena a hodnota pozemku sa moze lisit 🙂 Ked budete davat pozemok do zastavy tak banka urcite posle odhadcu ktory ten pozemok pojde obhliadnut a pofotit.
Odpovědět
Já teda měla stejnou nabídku od UCB, ale podmínkou bylo LTV do 60% - na to by ten váš pozemek musel mít o hodně vyšší tržní hodnotu než cena, za jakou jste ho koupili. Taky byli mnohem přísnější při posuzování příjmů. Jinak pokud byste šli do překlenováku, tak dnes se RSTS a Liška dokážou dostat mezi 1,6 - 1,7%, ale já jsem obecně dost nepřítel překlenováků (především v době, kdy jsou dole i sazby hypoték), navíc při výstavbě se to může sakra prodražit, když platíš od začátku úroky z celé cílové částky.
Odpovědět
Ber UCB, oni jsou v pohodě. Zítra tam jdu podepsat dodatek, refix na 10 let 2,09. Už neřeším nějaké setinky %, absolvovat papírování při přechodu k jiné bance nechci.
Odpovědět
Děkuju všem za názory. Taky se přikláníme k nabídce od UCB, jsem ráda za kladné zkušenosti. @noemi77 oni teď právě od minulého týdne nějak upravili podmínky, měli to zpřísněné kvůli covidu, tak snad to vyjde.
Odpovědět
To by vám měli dát, záleží na příjmech. Odhad záleží na místě stavby. Mají na to ceníky. My máme od ucb 1,79 s LTV 80%. Pozemek za 1,4mil. Dostali jsme 3,7mil., ale reálně potřebujeme více.
Odpovědět
Já mám špatnou zkušenost s UCB, ale je to individuální. Ve finále má každá banka svoje +-, ten úrok se zdá být supr, jaké vychází RPSN?
Odpovědět
@kackabis Díky za aktuální info, tak já je ještě nebudu vyřazovat z předvýběru 🙂
Odpovědět
U té UCB jenom pozor na tu jejich pojistku - když dáš platbu měsíčně, tak to dělá každý měsíc 0,03%, čili za 5 let (60 měsíců) je to pak celkem 1,8% z jistiny. Ale když dáš jednorázovou platbu na začátku (lze připočíst k dluhu) tak to pak dělá 3,3% z jistiny a to je dost rozdíl, dělá to i několik desítek tisíc, záleží na výši hypotéky. Měl jsem na prvních 5 let právě tuto jednorázovou variantu a pro refinancování už do toho nejdu, vezmu si buď měsíční nebo něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
Vidím tady potenciální problém s čerpáním úvěru, jak už je u UCB hodně časté. Radši bych šel do jiné banky, kde by to čerpání mělo být bezproblémové. U výstavby jsou z mého pohledu důležitější podmínky čerpání úvěru, než úroková sazba. Dáte si fixaci na 3 roky, postavíte a pak můžete řešit úrokovou sazbu.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme právě dočerpali hypotéku u UCB, s čerpáním nebyl absolutně problém, byli rychlí, odhad nám udělali super, my jsme tam spokojení.....ten nabízený úrok vypadá parádně, my měli před 2 lety 1,99 s fixem na 10 let.
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba jaké problémy při čerpání máte konkrétně na mysli?
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj vysoké LTV/nízké vlastní zdroje případně ještě odhad nevyjde podle představ Pokud víte, jak vypadají metodiky banky, jaká jsou pravidla čerpání jednotlivých bank, můžete to porovnat a vědět, kde hrozí riziko zaseknutí a kde by naopak neměl být žádný problém..
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?