RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
@hkyselka no jako že nic rovnou = že ten kabel nebyl rovnou přivedený do antoníčku, jako tu někdo píše že to měl. My to měli v zemi, 20cm pod povrchem a ještě kratší než by se hodilo :- ) ale naštěstí to se dořešilo a dnes to se to v antoníčku zapojilo...a ted jen čekat, až dorazí jejich elektrikáři někdy za týden a dořeší do dokonalosti ten zbytek :-D
Odpovědět
@pavcik : neboj, jak slyším od lidí, tak všude je elektrikář divný, u nás bylo to samé a u nás byl ještě takový, že jednu hodinu by mi poradil a řekl i to co neví a za hodinu div mě neposlal doprd..... a to doslova, až jsem si říkal, sakra já tě platím, tak koukej něco dělat a to jsem byl pořád zdvořilý, první den jsem mu řekl, že si budu zítra tahat datové kabely, tak jsem mu řekl kde bude dělat aby jsme se nepletly, nakonec se sním kamarád co mi pomáhal pohádal, protože nám dělal naschvály @tojojot : kolik metrů máte natažený datových kabelů a co Vás to stálo?, protože to co jsem chtěl já natahat, tak za tu cenu co mi napsaly, jsem si to natahal sám
Odpovědět
@pavcik Že byl kratší kabel je samozřejmě špatné, ale zapojit do antoníčku to nemohou, nejsou to elektrikáři, to je Váše starost.
Odpovědět
Profilova fotka
Hledám solidního dodavatele betonové žumpy cca 8m3 a jímky na dešť vodu cca 5m3 u Mníšku pod brdy děkuji za typy :-) :-) :-) SPĚCHÁ
Odpovědět
@cendler kolko toho presne je neviem, ale za datovu dvojzasuvku (teda 2 kable do technickej miestnosti plus zasuvku) chceli okolo 600 korun tusim. Ja som si to nechal od nich, lebo som sa bal ze tam prave bude niekto na stavbe s kym sa nebude dat dohodnut a nechcel som to riskovat. Ty si toho kolko natahal?
Odpovědět
Nevíte prosím, jestli to nestíhání termínů je celorepublikové? Chtěli bychom začít stavět nejlépe příští rok - Praha východ. Nejvíce se mi líbí Kubis 74, ale pokud by nám dali termín 2019 a pak to posunuli na 2020, tak to by se mi vážně nelíbilo. Jeden z důvodů, proč chceme dřevostavbu je i rychlá výstavba, ale k čemu mi to bude, pokud začnou stavět až v roce 2019 nebo déle. Za tu dobu by byl dávno postavený i cihlový dům.
Odpovědět
Profilova fotka
@nuniol já si myslím, že to platí celorepublikově. Prostě nestíhají a dle mého názoru tak obrovský skluz jen tak nedoženou. Je tu dost čekajících, co už mají všechny náležitosti vyřízené a stejně je posunuli minimálně o 1/2 roku i více. Optimistická nejsem, byť se třeba pletu.....
Odpovědět
@beruska80 děkuji za odpověď. Koukám, že to tady o pár stránek zpět píší i o Praze :). Mrzí mě to, Rýmařov byla první volba. Zkusíme se asi dohodnout s Haas Fertigbau, bude to bohužel dražší, ale snad dříve postavené.
Odpovědět
@tojojot : asi 900m Cat6, co jsem dostal nabídku on RDR, tak za tohle podobný, odhadem 600-700m, chtěli 48tkč bez DPH, tak jsem řekl, že za to si to natahám sám, jen mě pak mrzelo, že mi náš specifikátor neřekl, že se dá objednat příprava na datové kabely, tzn, že by tam ve stěně byly připravený husí krky, ale to jsem si vyřešil , ale to byl hold náš specifikátor p. Servus, který nám neřekl spostu celkem důležitých věcí
Odpovědět
Neví prosím někdo jakou tl. Sterlonu (podložka pod plovoucí podlahy) dává RD Rýmařov pod laminátovou podlahu?děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@nuniol zajedte si do OC v Katerinkach a zeptejte se jich. Jedna vec je poradnik a druha, komu se fakticky podari vse vyridit na termin, tak ze obcas nekdo vypadne ci posune...
Odpovědět
@hkyselka tak zapojit ne, ale přivézt to do něj ve správné délce =-) ale oni mají problém i s připojením vnitřku, to je spíš takový úsměvný. No dopadne to nakonec dobře, ale....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@nuniol par lidi tady psalo, ze ted uz se prodava rok 2019.
Odpovědět
@cendler 48 tisic?? a to tam mas kolko zasuviek a kde vsade to mas natahane? Mne za metre kabla neuctovali nic, len za zasuvku, celkom to bolo okolo 12 tisic snad...
Odpovědět
@luji pod quickstep 3mm
Odpovědět
Tak právě řešíme jak udělat zateplení soklu. Vychází nám to, že abychom nenarušili pasy, tak vlastně ani nijak do hloubky víc zasahovat nebudeme. Včera nám sundali lešení a teď se bude dělat už jen vevnitř. Myslíte, že bychom mohli začít dělat ten sokl ještě před předáním celého domu? Měli bychom na to teď lidi. Jinak až za měsíc dva. Kde se kupuje ten materiál na to zateplení? Seženu vše např. v hornbachu?? Dále..když koupím hasičák do 101čky https://www.e-safetyshop.eu/product.a... ...tak asi neudělám špatně, ne??
Odpovědět
Profilova fotka
@pavcik Přesně tehle hasicí přístroj jsem taky kupoval. Cena i s dopravou jedna z nejlepších ... Ale myslím, že ke kolaudaci budeš potřebovat dva kusy (jeden pro dům a jeden pro garáž). Já jsem kupoval materiál na sokl v DEK stavebninách. Chtěl jsem se do toho pustit dneska, ale bohužel nepřálo počasí. Jak je to s prací na soklu během montáže domu netuším, zeptej se parťáka na stavbě, on Ti řekne jestli jim to nebude vadit. V projektu je ale psáno, že se se zateplením soklu má začít až po předání domu.
Odpovědět
@sargic no ti kluci, co by nám to začali dělat, tak by měli čas od příštího víkendu či po víkendu a to by bylo asi tak 2-3 dny před předáním domu. No zeptám se pana Gazdy, ale myslím, že by to nikomu vadit nemuselo ne? Můžeš mi prosím jak pro blbce napsat nákupní seznam, co sis všechno v těch DEK stavebninách na ten sokl koupil??Dík moc
Odpovědět
@pavcik Pokud sháníš hasičák, můžu nabídnout náš - máme ho 2x (špatná domluva s manželem:o) Kupovali jsme tento: https://www.haseko.cz/cz-detail-13447... Pokud bys o něj měl zájem, tak se třeba ozvi - mám ho doma, ještě nerozbalený, cena by byla nižší - samozřejmě (ráda bych se ho zbavila:o)
Odpovědět
@tojojot : no to byla cena pouze za kabely, né za zásuvky a teď jsem dohledal email a bylo to přesně 39680Kč bez DPH
Odpovědět
@cendler mal si si od nich pytat zasuvky, to by ta vyslo par tisic, za kable evidentne nevedia co pytat...
Odpovědět
@hkyselka ještě dotaz...podle vás to nejsou elektrikáři...a co teda jsou, když po domě tahají kabely a vše rozdělují do rozvaděče??? Tak co jsou když ne elektrikáři?? :-D @cendler taky jste měli Servuse? Já právě zjistila, že bohužel nemáme v papírech z KS naplánovanou přípravu pro videotelefon (takový ten zvonek od branky). Vím že jsme se o tom bavili, ale v tom všem zmatku, jak se skákalo z jedné věci na druhou jsme to vypustili a dnes jsem si chtěla vybrat schránku do plotu s kamerou a těma všema potřebnejma věcma a koukám, že vlastně si jí vybrat nemůžu, páč to nemám tam kde jsem to chtěla mít. Nemám to vůbec ;-( Fakt paráda. Co není na těch blbejch papírech, to prostě není. A poprosit je, aby to dodělali taky nejde, páč právě zrovna naši elektrikáři (hlavně jeden) má s čímkoli navíc problém, takže s nějakým tím "dohodnete se na stavbě" na to můžu zapomenout :-S a to jsem ty výkresy kontrolovala snad stokrát,chjo
Odpovědět
@pavcik Psala jsem o řemeslnících, kteří dělali desku a přípojky!
Odpovědět
Profilova fotka
@cendler @pavcik No my meli Servuse taky a doufam, ze jsme u KS taky nic nepreskocili....
Odpovědět
Nespoléhejte na to, že cokoliv pak domluvíte na stavbě, s elektrikáři už vůbec ne. Cokoliv není na KS tak riskujete, že Vám pak neudělají
Odpovědět
@angus88 jj, moze mat clovek stastie na ludi na stavbe ale nemusi, takze to je risk
Odpovědět
@angus88 U nás teda žádný problém 😊 koupili jsme kabely, které byly potřeba a je to hotové 👌
Odpovědět
Profilova fotka
Tusite nekdo jaky jsou ty normy na odstup kamen od zdi v RDR baraku? Je to minimum tech 20cm? Pokud ano, tak nam spatne spocitali umisteni privzdusneni... Nebo to chapu/pocitam spatne?
Odpovědět
@hkyselka jj, u nás taky, ale je to prostě risk
Odpovědět
Rok 2011. Elektrikář bez problémů natahal LAN kabely do všech místností, do obýváku 3x. Kabel jsem mu dodal, krabičky do zdi taky a zásuvky jsem si dělal potom sám. Vše vytažené na půdu. Chtěl za to 500,.Kč. Ještě se ochotně ptal, jestli nepotřebujeme ještě něco, někde, někam zapojit. Příjemný, ochotný, šikovný. Holt asi jiná doba.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?