Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. lis 2017  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1080 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1080 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @username My máme dlažbu a kolem koberec, vše odděleno lištou, mrkni do alba. Ale je pravda, že tam krbovky zatím nemáme. Nemáme tu potřebu.
20. říj v 15:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 312 příspěvků. Má 18 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 312 příspěvků. Má 18 přátel. Region Praha.
 @hkyselka no jenže naši přípojkáři, co nám dělali desku i přípojky (od pana Střelky) přivedli kabel jen ke kapličce a zakopali do země. Ve finále se zjistilo, že ho udělali ještě tak o 20-30cm kratší, takže se to včera ještě muselo předělávat a dnes ráno to náš místní elektrikář mohl v antoníčku zapojit. Nic rovnou jsme od firmy pana Střelky neměli.

Jako fakt nechápu, s čím mají elektrikáři problém. Jednou si platíme dům na klíč, tak proč by elektřina měla mít výjimku?
20. říj v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
42
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1220 příspěvků. Má 15 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
42
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1220 příspěvků. Má 15 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavcik
Ale ten dům na klíč ti oni udělají přece. Vevnitř bude veškerá elektřina hotová. Jen připojení toho domovního rozvaděče, tj. domu, na elektřinu by Vám měl udělat váš elektrikář, pokud to správně chápu. Tak jak vám váš elektrikář udělá budku na elektroměr atp. Osobně taky nechápu, proč s tím mají páni elektrikáři problém, je to 5 drátů+signál HDO navíc. By mě hanba fackovala chtít za to peníze nebo vůbec o takové prkotině mluvit. Jenže tam asi nejde jen o tu práci, ale o odpovědnost za připojení, nejspíš.
20. říj v 16:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Vysvetli mi niekto ako mam na fasadu primontovat svetla? Mne bolo povedane ze okolo vyvodu elektrickeho kabla z fasady je nejaky dreveny hranol na ktory sa to da primontovat, ale teraz som spravil 3 diery okolo toho vyvodu a na ziadne drevo som nikde nenarazil.
20. říj v 17:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
6
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 514 příspěvků. Má 9 přátel. Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
6
Registrovala se 15. února 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 514 příspěvků. Má 9 přátel. Region Tábor.
 @tojojot Bohužel jsme vytáhli "černého Petra" snad ve všem - od pozemku počínaje, přes všechna povolení a ostatní konče. Někdy se to prostě sejde a neuděláš s tím nic. emoticon No, a když už se tím konečně prokoušeme - dostáváme jobovky z míst, odkud by se to už skoro ani nečekalo. emoticon Je to hrozný pocit zmaru, zoufalství a jisté míry vzteku. Vzdát se ale nemůžeme, po všem, co jsme absolvovali - nikomu by se ty 2 roky do "hajzlu" spláchnout nechtěli. Takže nezbývá než bojovat, vyhrabat se z toho srabu a najít jinou cestičku k vytouženému domovu. Nic nechci zakřiknout, ale maličkatá jiskřička naděje se doufejme rýsuje na obzoru. emoticon
To, že se nám vyřizování stavebního povolení protáhlo na takovou dobu - z naší strany neúmyslně - to by na začátku jednání s RDR nikdo nepředpokládal. Jenže na některé situace není obrana ani páka, která by nám to ulehčila. Nikoho jsem tím, teda kromě nás, nebrzdila. O celém vývoji jsme vždy RDR informovali a pokaždé se nám dostalo chlácholivé odpovědi. Neměla jsem důvod nevěřit, nebo se začít strachovat. Ale začalo se to nabalovat jedno na druhé, konečnou fází je momentální vývoj v RDR. Bohužel to postihlo spoustu klientů, potvrdil mi to i finanční poradce. Nechci tu ze sebe dělat nějakou velkou chudinku, prostě je to tak, jak to je. Chtěla jsem zde hlavně uvést jisté zklamání nad jednáním firmy, nic víc.
20. říj v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1209 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1206 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @tojojot tak to jsem tedy nikdy neviděl. Já používám hmoždinky do polystyrenu
20. říj v 18:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
crawler
3
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 222 příspěvků. Má 82 přátel. Region Chrudim.
  • Stavím dům
    Region Chrudim
fotoportrét
fotoportrét
crawler
3
Registrovala se 18. ledna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 222 příspěvků. Má 82 přátel. Region Chrudim.
  • Stavím dům
    Region Chrudim
 @didinky ahoj, prosím, kde máš ty návrhy kuchyně? vidím jen jeden obrázek - nemáš jich víc a cenová kalkulace? díky! podepisovali jsme sosb taky s termínem výstavby 4.q 2017 - v jaké jste fázi? my v takové, že počítáme se zpožděním 6 kvartálů emoticon
20. říj v 18:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
 @pavelcent tak já neřikám, že mi dům na klíč neudělají, ale že vůbec s nimi musím diskutovat, jestli elektřinu vevnitř udělají nebo to má dělat někdo ode mě další....stojí ta celá sranda dost peněz, tak ať si to laskavě zapojí a odpovědnosti za připojení se nebojí, RDR je přece pojištěný, ne??
20. říj v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @angus88 a drzi to? inac ako tie hmozdinky do polystyrenu funguju, ja som to teda neskusal, len mam pocit ze ked tam ten sroub zacnem sroubovat tak sa to musi cele pretacat aj s tou hmozdinkou v polystyrene, nie? alebo ako je to spravene aby sa to nepretacalo?
20. říj v 18:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1209 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
angus88
20
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1206 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
  • Stavím dům
 @tojojot mrkni na Google a pochopíš emoticon https://www.google.cz/search?q=hmoždinky+do+fasády&oq=hmoždinky+do+fa&aqs=chrome.1.69i57j0l3.4436j0j7&client=ms-unknown&sourceid=chrome
20. říj v 18:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
42
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
42
  • Již bydlím v domě
 @pavcik
Nějak se mi to nezdá. Pokud si pamatuju tak v jejich zájmu je, aby celý dům byl připojen a mohli používat zásuvky v celém domě a ne furt tahat prodlužky z venku ne? Tzn. , že u nás elektrikář propojil celý domovní rozvaděč a ten následně připojil k hlavnímu přívodu, který byl nachystán v ZD. A ty říkáš, že toto oni nechtějí připojit? To je divný. Jasně, že hlavní přívod venku k hodinám připojoval náš elektrikář resp.ČEZ.
20. říj v 19:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
6
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
6
 Trochu odbočím a zeptám se zkušenějších. Lehce mi to vrtá hlavou a nikde jsem na stránkách RDR nenašla - nebo jen nevidím. Naši budoucí sousedé ob pozemek mají také stavět dům a to Novu 101. S tím, že teprve koupili pozemek (teď v průběhu října) a chtějí začít stavět příští rok na jaře. Dům si údajně nechají od RDR pouze vyrobit - celou montáž, včetně interiérů jako je to na klíč jim zajistí firma, která s Rýmařovem spolupracuje - je to možné, má někdo z Vás takové info? Já jsem s nimi přímo nemluvila, ale manžel ano. My vycházeli z poznatků, co máme osobně za sebou. Tak by mě to zajímalo....jsem prostě šťoura a úplně se mi to nezdá. Možná se jen pletu a nemám potřebné informace. Moc děkuji za případnou odpověď.
20. říj v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
 @pavelcent no jako opravdu, chtěli abychom i vnitřky si nechali udělat od někoho jinýho.Dnes vlastně taky, elektrikáři tam vůbec nejsou a nebyl, kdo by jim to zapojil. Já se ptala několikrát, jak to myslí, jestli venku nebo i vevnitř. Jako fakt nevim, jestli si ten týpek ze mě dělal srandu, páč mluvil tak, že to snad nebylo ani možný, že by tamto nevěděl a to nevěděl. Takže doufám, že to skutečně bude tak, že venku už je to připojený a vevnitř to je zatím nějak prý udělaný, ikdyž jim to dnes nějak vypadávalo, a příští týden si to jejich elektrikář vevnitř dořeší.
20. říj v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
108
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1946 příspěvků. Má 78 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
108
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1946 příspěvků. Má 78 přátel.
 @pavcik nad desku jsme měli vyvedený kabel pro připojení do rozvaděče v dome. (Na druhém konci zapojeny do Antoníčkův a připojený na elektroměr). Na konci tohoto kabelu jsme měli staveništní zásuvku,na kterou jeli první dva dny. Pak přijel elektrikář od rdr, zásuvku odmontoval a kabely včetně hdo zapojil do rozvaděče v baráku.
20. říj ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
 @zmrz_lina no tak my ty kabely v desce měli taky. ale u antoníčku byli vzadu za ním zakopaný asi 20cm pod zemí, aby kabel nikdo neukradl.Do antoníčku to nedali. Předevčírem náš elektrikář zjistil, že kabel není dostatečně dlouhý na to,aby byl vůbec dán do antoníčku emoticon takže musela přijet firma co nám dělala desku (pan Střelka) a udělal to tak, že dnes náš elektrikář ten kabel mohl dát do antoníčku. Ale zase nebyl nikdo, kdo by to napojil v baráku emoticon takže se náš elektrikář slitoval a nějak jim to tam připojil, ale asi nějak základně, ale bude nutný, aby si to rdr nějak dodělal...
20. říj ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
Registrovala se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 141 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
 @pavcik Moc nerozumím větě "nic rovnou jsme od firmy p. Střelky neměli".
20. říj ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
42
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
42
  • Již bydlím v domě
 @pavcik
Neřešte to s elektrikářem, ale rovnou s parťákem nebo se stavbyvedoucím. To se vysvětlí, klid. I když to co popisuješ je divný. Většinou jsou chlapi ochotní a vstřícní.
20. říj ve 21:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
18
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 756 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
18
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 755 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @pavelcent Asi jedou každý na jinou notu a nesedli siemoticon
20. říj ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
 @hkyselka no jako že nic rovnou = že ten kabel nebyl rovnou přivedený do antoníčku, jako tu někdo píše že to měl. My to měli v zemi, 20cm pod povrchem a ještě kratší než by se hodilo :- ) ale naštěstí to se dořešilo a dnes to se to v antoníčku zapojilo...a ted jen čekat, až dorazí jejich elektrikáři někdy za týden a dořeší do dokonalosti ten zbytek emoticon
20. říj ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 176 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 176 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @pavcik : neboj, jak slyším od lidí, tak všude je elektrikář divný, u nás bylo to samé a u nás byl ještě takový, že jednu hodinu by mi poradil a řekl i to co neví a za hodinu div mě neposlal doprd..... a to doslova, až jsem si říkal, sakra já tě platím, tak koukej něco dělat a to jsem byl pořád zdvořilý, první den jsem mu řekl, že si budu zítra tahat datové kabely, tak jsem mu řekl kde bude dělat aby jsme se nepletly, nakonec se sním kamarád co mi pomáhal pohádal, protože nám dělal naschvály

@tojojot : kolik metrů máte natažený datových kabelů a co Vás to stálo?, protože to co jsem chtěl já natahat, tak za tu cenu co mi napsaly, jsem si to natahal sám
20. říj ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
fotoportrét
fotoportrét
hkyselka
2
 @pavcik Že byl kratší kabel je samozřejmě špatné, ale zapojit do antoníčku to nemohou, nejsou to elektrikáři, to je Váše starost.
21. říj ve 02:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků. Region Praha - západ.
 Hledám solidního dodavatele betonové žumpy cca 8m3 a jímky na dešť vodu cca 5m3 u Mníšku pod brdy děkuji za typy emoticon emoticon emoticon
SPĚCHÁ
21. říj v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @cendler kolko toho presne je neviem, ale za datovu dvojzasuvku (teda 2 kable do technickej miestnosti plus zasuvku) chceli okolo 600 korun tusim. Ja som si to nechal od nich, lebo som sa bal ze tam prave bude niekto na stavbe s kym sa nebude dat dohodnut a nechcel som to riskovat. Ty si toho kolko natahal?
21. říj v 08:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nuniol (24 r.)
Registrovala se 11. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nuniol (24 r.)
Registrovala se 11. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky. Má 1 přítele. Region Praha.
 Nevíte prosím, jestli to nestíhání termínů je celorepublikové? Chtěli bychom začít stavět nejlépe příští rok - Praha východ. Nejvíce se mi líbí Kubis 74, ale pokud by nám dali termín 2019 a pak to posunuli na 2020, tak to by se mi vážně nelíbilo. Jeden z důvodů, proč chceme dřevostavbu je i rychlá výstavba, ale k čemu mi to bude, pokud začnou stavět až v roce 2019 nebo déle. Za tu dobu by byl dávno postavený i cihlový dům.
21. říj ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
6
fotoportrét
fotoportrét
beruska80
6
 @nuniol já si myslím, že to platí celorepublikově. Prostě nestíhají a dle mého názoru tak obrovský skluz jen tak nedoženou. Je tu dost čekajících, co už mají všechny náležitosti vyřízené a stejně je posunuli minimálně o 1/2 roku i více. Optimistická nejsem, byť se třeba pletu.....
21. říj ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nuniol (24 r.)
fotoportrét
fotoportrét
nuniol (24 r.)
 @beruska80 děkuji za odpověď. Koukám, že to tady o pár stránek zpět píší i o Praze emoticon. Mrzí mě to, Rýmařov byla první volba. Zkusíme se asi dohodnout s Haas Fertigbau, bude to bohužel dražší, ale snad dříve postavené.
21. říj ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
 @tojojot : asi 900m Cat6, co jsem dostal nabídku on RDR, tak za tohle podobný, odhadem 600-700m, chtěli 48tkč bez DPH, tak jsem řekl, že za to si to natahám sám, jen mě pak mrzelo, že mi náš specifikátor neřekl, že se dá objednat příprava na datové kabely, tzn, že by tam ve stěně byly připravený husí krky, ale to jsem si vyřešil , ale to byl hold náš specifikátor p. Servus, který nám neřekl spostu celkem důležitých věcí
21. říj ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 211 příspěvků.
 Neví prosím někdo jakou tl. Sterlonu (podložka pod plovoucí podlahy) dává RD Rýmařov pod laminátovou podlahu?děkuji
21. říj v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
23
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 79 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
23
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 79 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Region Praha
 @nuniol zajedte si do OC v Katerinkach a zeptejte se jich. Jedna vec je poradnik a druha, komu se fakticky podari vse vyridit na termin, tak ze obcas nekdo vypadne ci posune...
21. říj v 15:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
29
 @hkyselka tak zapojit ne, ale přivézt to do něj ve správné délce emoticon ale oni mají problém i s připojením vnitřku, to je spíš takový úsměvný. No dopadne to nakonec dobře, ale....
21. říj v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš