Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
jen jsem v práci nakoukla x-) a pro Váš klid holky, mám novou pračku a taky se mi už stalo, že tam zůstala voda, tak to už skoro vypadá, že to bude normální ;-) :-N
Odpovědět
jsou gelové prášky, které voní tak, že to je silnější než aviváž a vydrží to, než to vytáhneš ze skříně ;-) já jsem konzerva na persil gold gel a lenor žlutej, používám furt jen to, beze změny
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam Persil gold prasek a avivaze jedine Silan :-D
Odpovědět
jo, tak silan persil doporučuje a jsou kvůli tomu domácí spory, páč petík má rád modrej silan. Ovšem, králíčka Azurita já nedám, takže jedině žlutej Lenor. A nebo by musel prát on :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Robikovi je to jedno, ten to fakt neresi. Ja mam Silan jojoba a lotos. kvet, muj milovanej, voni hooodne podobne jako modrej,ale je jemnejsi
Odpovědět
Tak Petíkovi je to taky jedno, ale když ho kupuju, přinese silan, jestli ho koupíme, mu řeknu, že ne, tak ho zase odnese :-D no, já miluju vůni prádla a až si ještě koupím tu sušičku, tak to bude úplná magie
Odpovědět
Profilova fotka
jj, u nas asi taky bude casem,....pres leto ale seru na vssechyn a dam si susak na terasu
Odpovědět
sušák na terasu si můžeš dát podle libosti, neb je to tvá terasa ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jak jsi rikala minule - domovni rad neni pravne vymahatelny, takze si susak klidne dam kam se mi zachce, resp. na tu zadni terasu u loznice, pac tam je nejmene videt
Odpovědět
Profilova fotka
Me proste jednou avivaz dosla, tak jsem to vyprala bez ni a zjistila jsem, ze mi nechybi... Pouzivam Persil gel na bile a Perwoll na barevne a jemne a uplne v pohode i bez avivaze. Na vuni mam ve skrini levandulove pytliky - ty jsem si dokonce sama usila v zachvalu po navratu z dovolene v Province :-) Kristi, vy mate v domovnim radu zakazany susak na terase??? Jeste, ze mame balkon, tam to nikoho nenapadlo omezovat. Jasne, ze to clovek nebude primo nekde vystavovat, ale ja treba mam na balkone vzdycky kytky a pres ne nejaky susak vubec videt neni.
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, ne neni to tam, jen nesmime vyklepavat koberce, zalevt kytky tak,aby voda stekala a takovy ruzny kraviny... takze pradlo nastesti muzu
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to uz jsem se lekla...nejak jsem to tak pochopila. U nas napr. oficialne zakazovali pri stehovani pouzivat vytah :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
u nas jeste pri stehovani vytah nejel.....a tedka ho mame obl. drevotriskou,aby to neznicili prave pri tom stehovani, jinak mi neprijde normalni,aby ti to zakazali, kdyz mas treba 10 pater :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jsme na tom byli podobne - u nas pri nasem stehovani nejel vytah akorat do naseho patra - lepe receno v nasem patre bylo rozbite cidlo a neotviral se. Takze vsechno jsme vozili o patro vys a snaseli dolu... Ale ja jsem zvykla, kdyz jsem se pred lety stehovala od rodicu, take nejel vytah a nasi bydli ve 12. patre. My mame pro zmenu vytah oblozeny polystyrenem do tedka take. ¨ Nedovedu si predstavit, jak by na me koukali ti dopravci od Ikey nebo Woodface, kdyz bych jim rekla, ze nemuzou pouzit vytah.
Odpovědět
Profilova fotka
no, je to sila, my v prizemi jeste dobry, treba loznici i kuchyn nosili oknem, coz je zase docela fajn...
Odpovědět
Profilova fotka
joooooooooo, zastena u terasy bude, ufffffffffff
Odpovědět
Profilova fotka
Na kuchyni a skrine byl nastesti vytah jeste funkcni, ale s nasimi vecmi jsme si uzili. Ja tedy nastesti byla neustale jen odhanena, at nic nenosim a jen jsem drzela dvere ;-) I kdyz uz jen to behani po schodech bylo po celem dni narocne. Zastena super, z ceho bude? Drevena?
Odpovědět
Profilova fotka
ma to kovovej ram a mezi tim svetle drevo latky cca 7-8 cm siroky, takze to vypada i hezky...mozna to jen natru nakym lakem, uvidime
Odpovědět
Profilova fotka
dobre ranko, ja jsem vzhuru od pul 6, Mia ma nakou zal. virozu,tak mi taky zvraci a zvraci. Mudra rikala, ze mam byt v klidu, ze to lita po cele Praze, no tak doufam,ze to brzo prejde...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kristi, chudak Mia, at se rychle uzdravi. Ale u deti to byva sice prudke, ale rychle, ne? Letos jsou ty virozy straslive - spousta kolegu byla hodne nemocna. Ja porad klepu na drevo, asi se moje telo mobilizovalo a nic jsem zatim nechytla. Coz jsem samozrejme rada. To ta zastena bude hezka, se drevem...
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja doufam,ze to od ni nechytneme, to by byl ale zse dobrej odtucnovak na jaro
Odpovědět
kristi: my to měli před 14 dny, důležitý je ,aby pila hodně , u malejch dětí je velký riziko dehydratace, doporučuju čaj, klidně i slazenej, prostě cokoliv,hlavně at pije. Já k malýmu vstávala v noci co dvě hodiny a dávala mu stříkačkou čaj, fakt se tohohle hodně bojím.
Odpovědět
Profilova fotka
Moru, ona nechce....caj ji zkusim osladit
Odpovědět
Ahoj Kristi: tak snad to brzy Miu prejde. Mala to mela asi pred pul rokem, nic jineho ji nebylo, jen porad zvracela. Ale druhy den uz byla v pohode. No tak snad to bude brzy v poradku, clovek je hodne bezradny, kdyz na tohle dojde. To my zase dneska mame problem s chozenim na zachod. Myslim, ze ma nejakou zacpu, nebot porad narika, kdyz je na zachode a chce okamzite dolu. No nevim, doufam, ze nebudu muset pouzit nejaky cipek ci co. No snad se to usadi. Jinak vcera jste resily ty susicky, take mam jednu a nemuzu si ji vynachvalit. Ale nejlepsi meli v US, byly dokonce na plyn, jsou lepsi nez ty elektricke. Take tam meli takove ty vkladaci kusy (neco jako tkanina), ktere to pradlo krasne v susicce navonely. No to bylo super. Tady v KL maji susicky elektricke, tady vetsinou nevedou ani plyn, take na co, nic se tu nemusi vytapet...no a varim na bombe, ne primo na ni, jako nekde v kempu ,ale mam tu svoji plynovou lahev ulozenou ve skrince v moji prackarne, ktera primo sousedi s kuchyni. Pradlo totiz tady moc neschne, je tu docela vlhko. Ja susicku potrebuji. Mimochodem, ta voda v pracce mi take zustava. Dneska jsem videla moc krasny bytik v nasem condu. My totiz momentalne bydlime v najmu, ale ted chceme koupit neco sveho. Meli jsme to udelat uz davno, lepsi platit hypoteku, nez najem. No, co nadelame, my jsme nevedeli, jestli tu zustaneme nebo ne. Tady je takovy koncept bydleni jako v baraku, ale naskladanych na sebe. Take nase terasy/zahrady jsou hodne velke, clovek ma misto na barbecue, dokonce se tam da zasadit stromecek apod. Videla jsem i palmy...Je to dostatecne velke na jezirko s rybickama - mame koy, takove ty japonske kapriky. Je to jako bydlet v destnem pralese, no ale v uctive vzdalenosti od jungle, presne takova, jakou v Praze maji ve Fata Morgane, jen je vetsi. No a ti hadi, opice apod jsou zive. Nas bytecek by mel 3000 sq f. coz je asi 300 m2. Tady se mistem nesetri, lidi bydli ve velkych domech a bytech. Akorat nevim, co budeme delat, az se jednou budeme muset prestehovat zpet do naseho pidibytiku. Zitra se manza vraci ze sluzebky, tak ho tam chci dostat, abychom s tim pokrocili. Ten bytik by moc renovace nepotreboval, je udelany pekne, dokonce i zahrada, ta je take pekna. No ale musela bych koupit nabytek, lednicku, pracku, susicku, nabytek, telku apod. Neco uz mame, ale jen mensi kousky. Tady je nabytek docela levny, krasny a dlouho to netrva. Ted jsem videla nadherny persan, rucne delany za 700 RM, coz je asi 3,5 tis. Kc. Maji strasne moc vzoru, u nas by stal mnohem vice. Maji vsechny rozmery, ale tento je 3x4 metry. JInak v tom bytiku jsou uz nastesti udelane klimosky v dobre kvalite, to je tady stejne nezbytne jako u nas radiatory. Asi bych vymalovala, ale nic moc jinak bych delat nemusela. Bylo to v mem vkusu, takze bychom nemuseli moc renovovat a prestavovat. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dasha, staci stavu ze svestek, to zarucene pomuze, dela ji HIpp, to byste meli mit v lekarne.. vonny sacky do susicky maji uz i tady, videla jsem je minule tusim v DM, ani to nestalo tolik
Odpovědět
Profilova fotka
Teda Dashi, byt 300 m2???? Zavidim, i kdyz uklizet bych to nechtela ;-) Hlavne ta zahradka/terasa musi byt fajn. To je jedinne co mi na bydleni v byte trochu chybi. To se svestkama jsem take slysela, tak si to zapamatuji, az to budeme potrebovat. A ty vonne sacky jsem take v DM videla. Meli neco takove i do mycky, ale to si porad rikam, ze jen zbytecna chemie navic a ze bych zrovna chtela mit navonene talire, to se rici neda. Ja radeji neco vonaveho v nich :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja v mycce to vonitko mam, ono spis jde o tom aby nesmrdela ta mycka jako takova, o nadobi ani tak nejde. Dokonce uz jsem poprve cistila filtr... tedka maji nejaky novy pripravek od Somat, gelovej prasek, budu muset asi vyzkouset.. Svestky si vem rovnou do porodnice, nekdy to neni az tak vesele jit na WC, ale to je spis psych. blok. Kefir a svestky jsou zaruceny :-D :-D :-D
Odpovědět
Ahoj Dášo! Zrovna min ule jsem si říkala, jestli už jste něco koupili. Holka, ten prostor a prales, to je ráj, já budu na mini terásce taky dělat prales ve stylu Cafe de la Flor v Paříži, už se nemůžu dočkat. Budou tam stromy, kdytky, prostě všechno, že ani nebude vidět ven :-) Sušička na plyn se dá koupit i v ČR, ale přiznám se, že to by mi nesmělo domů, já se plynu bojím. Děda s babi vařej taky jako ty, s bombou, a pokaždý, když tam jsem, tak si říkám, co kdyby to bouchlo. A to ji mají vně baráku. No, jsem na tohle úchyl. Látku do sušičky tady taky prodávají, no, ale tak daleko jsem nepokročila, teď se jen těším na tu sušičku jako takovou, že se zbavím sušáku a půlky žehlení. Kristi: ale co to slyším, chudák Miuška. Tak ať je jí dobře, broučkovi ;-) Já jsem tohle měla minulý měsíc a je to hrůza, blití je hrozná věc :-S Super, že bude zástěna!!!!!!!!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj Evi, no jsem rada, ze to bude, ani se neprisel podivat, proste to jinak neslo, nez aby tady byla..... Miunka tedka spinka, tak snad to bude po probuzeni lepsi
Odpovědět
tak to je dobře, že sponká, jen ať je jí lépe ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?