Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Baru: tam jsem take rodila, byla jsem nadmiru spokojena, akorat to jidlo se moc neda, ale pokud ti prinesou z domova zasoby, tak to jde. Ja jsem nakonec nesla ani do nadstandardu, byla jsem na pokoji s jednou maminou a krasne jsme se doplnovaly a bylo s kym povidat. Navic jsme si navzajem hlidali mimi, kdyz jsme byly ve sprse. Ty kurzy jsou v Podoli take fajn, clovek alespon pozna nove obliceje. Bude se ti tam snad libit, ja jsem mela stesti na hodne sestricky, az na jednu. Clovek se nesmi nervovat a myslet pozitivne, urcite tam bude volno, az budes rodit. Bude to fajn. Azi: tak to je skvele, ze mas najemniky. To slo velice rychle, rodice vetsinou byvaji docela svedomiti, takze tak. Alespon nebudes resit problemy s party, propalenym kobercem apod. Jedno dite je v pohode, navic miminko. Kristi: s tim druhym mimcem souhlasim, ja se take na druhe necitim ani nahodou. Sice si rikam, ze tak za rok za dva mozna, ale zatim nemam zadne plany na tehotenstvi, porod, nocni vstavani. Ale porad nevim, nejak se mi do toho druheho nechce... :-( Ted co mi mala chodi do skolky na dva dny si nadmiru libuji. No a mam stesti, ze se ji tam ohromne libi, takze spokojenost je na obou stranach...
Odpovědět
Profilova fotka
Dashi, dekuji za podporu... take si nejsem jista, zda chci nadstandard - vetsina znamych mi rikala to same, ze je dobre byt na pokoji s jinou maminkou, clovek se poradi, pohlida mimco a tak. To Mira si uz maluje, jak brzy budeme mit druhe... ja ho zatim krotim, ze uvidi, jak si poradime s jednim a ze pak budeme resit druhe.
Odpovědět
Profilova fotka
Dasha, ja to same..jidlo sem obcas snedla, ale radsi mi manza neco nosil, nebo dolu do kantyny jsem si sla. Nadstandart jsem taky nemela, bych se tam asi unudila, takze na klas. pokoji pro 3, ja tam byla tyden, vystridalo se mi tam asi 5 maminek a byla sranda. ja jsem byla malou zapsat do skolky, doufam,ze to dopadne a pristi unor pekne pujde, byly jsme tam jedno odpoledne a nevedela jsem o ni, krasne si hrala a adaptace ji asi nebude delat problem. Ja uz se tesim do prace, dneska jsem sla po ulici Na porici a hnedka ve 3 obchodech brali i na cast. uvazek, coz mam v planu... Baru, no...ja nevim, jaky bude Mira otec, myslim ve smyslu pomahani ti, muj je furt v praci, za 2 roky malou tak 4x prebalil, jidlo ji da, ale to je tak vse. Hraje si s ni,ale ta pece mu jaksi nejde. A ja nejak nehodlam mit dve deti sama. Pokud ale mas chlapa, ktery pomaha, vezme druhy ditko ven, nebo s tim starsim si hraje a neni to jen na tobe, tak potom je to trosku jine.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kristi, ja jsem take zvedava, jaky bude Mira tata :-) Na jednu stranu je celkem rodinny typ a dite chtel mnohem drive jak ja, navic, jak to bude kluk, tak to bere prestizne. Na stranu druhou, ale pres tyden je od nevidim do nevidim v praci, navic hodne jezdi mimo Prahu a je pryc cely tyden. A o vikendech si pripravuje veci do prace na pristi tyden (to tedy pry uz delat nebude, rika). Myslim, ze kazdopadne, az bude vetsi, tak se mu bude urcite venovat jako ucit lyzovat, jezdit na kole, fotbal, golf :-) Ale miminko bude spise v moji rezii. Prave proto mu rikam, at ted radeji nic neplanuje. On ma predstavu, ze pulrocni dite je uz v podstate samostatne :-D :-D Ja s druhym ditem take uvidim, jak se bude vyvijet bankovni krize... zda budu mit vubec, kam se vracet do prace. Super, ze se zatim Mie skolka libi, urcite se tam neztrati. My mame skolku pres ulici, doufam, ze tam chytneme volne misto, az bude potreba.
Odpovědět
Profilova fotka
No, tak to jsou na tom chlapi stejne, Roba vcera do 1 h rano pripravoval jakousi prezentaci...dneska lita do Prelouce a do Hk, taky sila. A vecer padne, miminko bylo opravdu jen v me rezii, jenze me stve, ze si mysli, ze ve dvou letech s ni treba neni mozny jit na hokej...ja se nebojim, pri nejhorsim se prece odejde, Mia by byla s parkem stastna, ze jo.... je to obcas tezky, uprimne si nedokazu predstavit mit tedka miminko :-x
Odpovědět
holky, musíte ty své chlapy prostě zapřáhnout! nevím teda, jak s péčí o dítě, s tím zkušenosti nemám, ale pomáhat v domácnosti musej, já taky makám a ještě musím stíhat, takže Péťa to musí zvládnout také.
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, pozde bycha honiti, ted uz to proste delat nebude....a ja jsem doma,tak mi to nevadi. Az budu v praci, holt to bude jinak.. dneska mi rikala teta, ze i muj OTEC, ktery nikdy nevaril,ani si nenamazal chleba, tak vari a kazdej den, pac ta jeho slecna proste na tohle neni. tal se chudak naucil, aby nemusel zrat furt v hospode...
Odpovědět
Profilova fotka
No je pravda, ze vetsina lidi, co ma dve deti, rika, ze mit jedno dite je jako nic v porovnani se dvema. Kdyz jsou dve, tak kazde chce neco jineho a sladit to, muze byt leckdy problem. U nas je i vyhoda, ze bude Mates mit jednoho bratrance o 2 roky starsiho a jednu sestrenici nebo bratrance o mesic starsiho (to se jeste nevi, co to bude), tak snad si take vyhrajou a sourozenec nebude hned tak potřeba :-) Plus v našem novém domě je většina mladí lidé, co buď mají malé děti nebo čekají. Plus známí a kamarádi... Uvidite, ono je asi lepsi to nechat byt a casem clovek treba k tomu dospeje nebo take ne...
Odpovědět
Profilova fotka
Barco, asi tak..bud to bude nebo nebude, mne osobne jedno staci, zatim mi to nejak moc lidi neveri, ale ja nevim, ja se proste necitim...
Odpovědět
Profilova fotka
Hlavne, ostatni lidi se ti o to dite starat nebudou, takze je jedno, co si mysli oni, ale je dulezite, co chces ty. Zatim si rikam, ze bych rada dve deti, aby to nebyl jedinacek, ale uvidime, co se mnou prvni dite provede. Ale jako uplny mazec mi prijde 3 a vice deti, to bych nechtela. Jednak, aby si clovek na ne poridil autobus a nedovedu si predstavit, ze bych se pak zvladla kazdemu alespon trochu individualne venovat. S uklizenim, kdyz nebude Mira pomahat, bude holt uklizecka...
Odpovědět
Profilova fotka
my mame svagry, jedny maji 3 deti a druhy 4. ty s tema trema bydli v dome, ale ti druzi v klas. panelaku 3+1...nejmensi Marek spi s rodici, zbytek 19,17,15 let v jednom pokoji. To mi prijde desny... ano, uklizecka je dobra volba
Odpovědět
jo, tak uklízečka mi teď odjela na ukrajinu, tak šúruju sama ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no, Evi, a pockej az budes mit ten mega velkej byt...
Odpovědět
to bude teprv něco ;-) ale říkám si, prádla bude stejně, prašnejch ploch taky, možná méně, tak zbejvá podlaha a okna, okna umeje firma a na podlahu budu mít ten vysavač, tak to snad nějak zvládnu ;-) kristi, ti švagři, to je síla, považuju za málo rozumné pořídit víc jak 2 děti do 3+1 a šílené 4! ani do auta je nedají
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja to taky nechapu.....ty tri starsi maji tak nejak po sobe a ted Marka, tomu jsou 3,5 roku..pro me nepochopitelne a sobecke, nechtela bych jako 17leta holka byt s brachama v pokoji...to je fakt des
Odpovědět
no.................nehledě na to, že pokud to není extra majetná rodina, což asi není, když jsou ve 3+1 v paneláku, tak ty děti asi nic moc nemají, hadry dědí po sobě, těžko jedou všichni na hory............... :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ale oni se snazej, to zase jo....chteji tedka prestavovat dum po babicce...jenze je uz pozde, vis jak. Nejstarsi pujde na vejsku, holka vypadne hned jak bude moct a David je taky chytrej, takze taky vejska...a zbyde jim Marek a celej barak..nejak to nechapu, no... jejich vec
Odpovědět
trošku pozdě :-S no, dneska učitel španělštiny taky prozradil, že má 4 děti, nejstarší 20, nejmladší 11. Taky jsem čuměla, páč vždycky říká, jak nám "závidí", že můžeme jezdit po světě a že on nikdy nebyl v jižní americe, ač učí španělštinu. A že by moc rád. A že mají byt, kterej splácej družstvu, asi taky něco malýho. Tak jsem taky nechápala :-o
Odpovědět
Profilova fotka
je to slozity, no. Jako 3 dti pochopim, ale toho Marka proc si delali, to fakt nevim....ale zase s nima bude doma, az starsi odejdou. I kdyz nevim, jak si uziji zivot, asi meli pocit, ze se pak spolu budou nudit
Odpovědět
možná proto, že by jim dítě doma chybělo, chtěli třeba omládnout ještě............ tamty mají starší, bojej se samoty možná...........
Odpovědět
Profilova fotka
asi to tak bude, no...vis co ale jet s takovou familii na dovcu, to je proste masakr.....
Odpovědět
hele, to mám kolegyni, co má tři děti, poměrně malý, všechno kluky a když ta vypráví ty historky, to by se jeden potento......... takže na dovču jezděj na mácháč a na tejden :-D
Odpovědět
Profilova fotka
taky dobry, jako sranda s tema detma je, ale.....je to starost, neodpocnes si, tezko das 3-4 deti najednou k babicce na hlidani atd....
Odpovědět
to právě, o tom mluví, že je to na budku, že si chodí do letadla odpočinout :-D :-D tři kluky, to je masakr
Odpovědět
Profilova fotka
mne by jeblo, to vim....
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, prave ve zpravach rikaji, jak CSA dela pruzkum, zda si nechate dobrovolne snizit vyplatu nebo budou propoustet. To je tedy take vesele... Tohle u nas zatim nikoho nenapadlo, ale treba se inspiruji. Historky s tolika detma jsou skvele, ale prozivat bych to primo nemusela... Lepsi to je poslouchat zprostredkovane.
Odpovědět
Profilova fotka
no,t o je teda potesujici zprava
Odpovědět
Holky,sice vás stíhám dočítat,ale nestíhám v poslední době reagovat ,ale tentokrát mi to fakt nedá...Nevím, ale přijde mi ,že podle Vás všichni, kdo maj více dětí, tak jsou strašný chudáci, co si zničili život, viz dovolená na týden na Mácháči apod, mačkání se v nevelkém bytě,ale kdo ví, jestli ti lidi nejsou takhle štastní, neříkám, že všichni, ale prostě někdo nepotřebuje ke štastnýmu životu byt za několik mega a drahou televizi, někomu stačí mít zdravý děti a že to je sakra hodně a že ty děti nosí věci po sobě, no bože, hlavně ,že jsou čistý. Neříkám ,že já bych to tak chtěla, zatím mi to jedno stačí taky bohatě,v tom souhlasím s kristi, ale prostě si nemyslím, že dětem štěstí zajistí peníze...dětem štastný dětství zajistí zážitky a ne posezení u drahé telky ve značkových hadrech...
Odpovědět
Profilova fotka
takhle to podle me nikdo nemyslel, Moru... to prece neni o televizi nebo kam a jeslti vubec se jede na dovcu. Jen bych proste nechtela sdilet pokoj o 20m2 s 2 dalsima sourozencema, proste mi to prijde vuci nim nefer, kazdy ma pravo na nejaky soukromi mozna ze to jak jsou stastni vyvazuje to, kolik starosti s vice detmi je. muj nazor znas, ja vic jak 2 deti mit proste nebudu
Odpovědět
kristi, vyznívá to tak ale, každopádně víš ,že s názorem na počet dětí na tom jsem stejně a s financema to nemá co dělat.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?