Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Moru, ja osobne bych se spise bala, ze sama bych se tolik detem nezvladla venovat, ale pokud to ostatni zvladnou, klobouk dolu...
Odpovědět
Profilova fotka
to je mozna tim, ze tady na netu to napises tak, jak ti to jde pres prsty a ne presne tak, jak to myslis, holt to je ta dan.
Odpovědět
Profilova fotka
ano, i to je dosti velkej problem, do prace se asi v takovym pripade musi, udelat 3x ukoly apod.,mne to prijde nerealne proste...
Odpovědět
moru: o penězích tady nikdo nemluvil, nebo ano snad? pokud vím, mluvilo se o čase na tolik dětí, o prostoru atd........ a tady na diskuzi se píšou věco dost nefiltrovaně proto, že už se přeci jen celkem dobře známa a víme, jak to kdo myslí baru: no, v tv říkaj ledacos, pravda je taková, že už se nás ptali na začátku roku, neb máme jistou kolektivní smlouvu, takže se i přes krizi muselo navyšovat. management ale mluvil nepravdu o hospodářských výsledcích firmy, takže s tím nikdo nesouhlasil když vybalí pravdu, souhlasit se asi bude, mně osobně by to ani nijak nevadilo, ale máme strašně silné odbory, což je mor
Odpovědět
ono to propuštění taky není prdel, protože dost lidí je DOST drahých, takže kdyby měli vyplatit nějakých 5-6 platů naráz, nevím, nevím
Odpovědět
Profilova fotka
U nas sice nejsou odbory, ale vyhazovani lidi je dost "drahy spas" take. Už se tesim, jak to nejhorsi preckam na materske.
Odpovědět
upřímně, taky v to doufám ;-)
Odpovědět
Tak samozřejmě,že o konkrétních částkách tady nepadlo slovo, ale o poděděných věcech, nemožnosti jet na týden na hory nebo trávení dovolené na Mácháči mi přijde ,že je to vlastně debata o finanční situaci...No, prostě jsem měla potřebu se vyjádřit, protože mi to přišlo tak trochu zvláštní, tot vše.
Odpovědět
tak konkrétně mácháč je zrovna o něčem úplně jiným, neb zrovna uváděná rodina vlastní činžák, bydlí ve 150m bytě na Praze 1, paní dělá u aerolinek, takže může cestovat za nula nula prd......... ale šlo o to, že vždycky vypráví, jak to s těma klukama nejde to máš fuk, co člověk, to názor, jen říkám, že tady na diskuzi se známe natolik, že si můžeme napsat, co si myslíme, každej to pochopí, jak je to myšleno atd...........
Odpovědět
Ahoj holky: tak koukam, ze jste to tady docela dukladne rozebraly. Ja myslim, ze se shodneme, kazdy si svuj zivot zaridi, tak jak uzna za vhodne. Ja souhlasim s Kristi, ze sdilet pokoj se dvema bratry je docela soda, sice na zacatku minuleho stoleti zili vsichni pohromade a tudiz mit vlastni pokoj by byl luxusem, ale nejsme v minulem stoleti, ze? Ja tedy tri a vice deti ani ranu, ani o tech dvou nejsem plne rozhodnuta. Budu muset videt, jestli zmenim nazor. Na jednu stranu je fakt, ze dite neni jedinacek, ale je to vice prace pro maminu. Muj manza je sice docela vzorny, pohlida, o malou se postara stejne jako ja, ale stejne ocekava, ze to proste budu delat ja. On je ten co vydelava proste vic, s nim se proste muj zanedbatelny prijem naprosto neda srovnat. Coz jeste neznamena, ze ja pracovat nechci a hodlam se uplne vzdat. Anicka mi ted chodi na dva dny v tydnu do skolky a jsem nadmiru spokojena. Ona take. Takze nam to vyhovuje. Je to anglicka skolka, tady jsou vlastne vsechny, takze nema problem s dalsim jazykem, ktery by si musela pribrat. No a jsou tam deti z ruznych koutu sveta, vetsinou expati, takze to take neni problem. Ale kazdy si to dela podle sveho, ze? Baru: tak to je fajn, ze budes v Podoli. Ja jsem na tom jako Kristi, nadstandard bych nechtela, ale pokud tam budes s manzou, tak je lepsi byt sama. Muj manza to ale odmitnul a ja jsem byla rada, ze jsem mela kamaradky, se kterymi jsme se navzajem podporovaly. Sice ta jedna po dni odesla, ale pak jsme se vidaly jeste dlouho na kafe, kdyz uz deti byly vetsi. S tim nadstandardem to takovy rozdil neni, sice mas vlastni sprchu a zachod. No a clovek stejne nema cas ani naladu koukat na televizi, nebo cokoli jineho, spise je rad, ze si alespon na zachod muze dojit sam a ma jistotu, ze detatko pohlida maminka, ktera s tebou na tom pokoji bude. Jen pokud by jsi si s ni vylozene nesedla, tak to by byl pech, ale o ten nadstandard se da dodatecne stejne pozadat, takze co. Ja jsem byla v porodnici jen 2,5 dne, to se da vydrzet...Stejne je to nemocnice a na nadstandardu mas stejne porad to same jidlo.... :-(
Odpovědět
ahoj Dášo ;-) holka, si myslím, že jelikož máš super úžasnou holčičku, tak že by byla škoda neobohatit svět ještě o jedno takové dítko :-) se zdá, že příští týden zkolaudují konečně náš byt
Odpovědět
Profilova fotka
Evi,t o je super zprava, tzn. ze uz tam pak muzete byt? asi tak jako u nas na stavbe
Odpovědět
Článek se načítá
kristi: no tak to ani náhodou, včera se teprve ptali, kam chceme umyvadlo :-D tam je to podle mě ještě na práci do léta, myslím, že budou kolaudovat holobyty
Odpovědět
Profilova fotka
to jsou ale paka, fakt
Odpovědět
přesně vím, o co jde. Já jim to teda nezazlívám, ale: teď zkolaudují a budou makat, dokud nevyřídí papíry, což nějaké dva měsíce potrvá nejméně, aby pak mohli hned uzavírat KS a inkasovat. Nevím, jak ostatní, ale my máme ve smouvě, že se jim peníze uvolní až po nabytí právních účinků vkladu do KN, takže to může ještě nějaký měsíc, dva trvat.
Odpovědět
Profilova fotka
aha, no tak to je asi vcelku pochopitelny, ale aspon do leta tam budete, to je nahodou fajn
Odpovědět
no, nechval dne před večerem................ přeci jen, dokud nám nedají klíče, není nic jisté
Odpovědět
Profilova fotka
ja vim, no. jdu se namalovat, letime podepsat nakou smlouvu a vymene park. stani
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, ale pozitivni je, ze alespon to bude formalne vyrizene a nebudou se moci vymlouvat, ze jim to jeste stavebni urad nezkolaudoval. Sice to nic moc neznamena, ale budou mit o vymluvu mene... Tak to budete mit super, stehovat se v lete, to je takove pozitivni :-D
Odpovědět
no snad, já už nějak ničemu nevěřím, jsou s tím takový potíže ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
no, myslim, ze ted to bez potizi snad nejde nikde....
Odpovědět
a to taky jednou skončí, ještě si nás budou předbíhat, abysme něco koupili ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, jsem se chtela zeptat, mne furt v davkovaci v pracce v prihradce na avivaz zustava voda, nestava se ti to taky?
Odpovědět
mně taky zůstává voda, jí občas vyleju, nebo to přileju do toho
Odpovědět
Profilova fotka
ja to taky vylevam, tak jsem klidnejsi, ze v tom nejsu sama
Odpovědět
babi to taky zůstává a mámě taky, nejhorší je, když tam dáš škrob, to je pak vody nejvíc
Odpovědět
Profilova fotka
Ja tedy moc nevim, avivaz nedavam a ani se mi nezda, ze by tam ted u te nove pracky voda zustavala. Ale u predchozich pracky v pronajmu se mi to stavalo a musela jsem to vylevat nebo vysouset.
Odpovědět
Profilova fotka
ty nedavas avivaz???
Odpovědět
u gelových prášků ani není potřeba, já ji taky dávám jen na povlečení a ručníky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja zase nepouzivam gel. prasky...pac jsem uchylak na avivaze a miluju tu vuni
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?