Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
bre ránko! uvidíte, doufám, že se to podaří dohodnout! Ještě máte kdyžtak možnost si tam dát něco jinýho sami
Odpovědět
Profilova fotka
jenze myslim,ze neco jinyho by zase bylo debilni esteticky...a asi by nam to nepovolili a ja za to nechci jako platit, ze jo
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, co vam to, Kristi, provedli? Ja jsem dneska byla v Letnanech na For Kids a For Habitat. Objevila jsem tam super vec - mame na Matese kosik (klasicky prouteny kos) a hledala jsem na nej nejaky stojan. Mira dokonce rikal, ze pry vyrobi, ale to by nam drive Mates z kosiku sam vylezl, nez by to bylo :-) Ale objevila jsem tam stojan na kos, ktery je navic houpaci. Tak to urcite objednam. Je to sice jen na chvilku nez z toho vyroste, ale ja s nim porad nekde beham, tak bude na houpani zvykly a snad to na nej bude fungovat :-) Jinak se porad opakuji ti sami vystavovatele, ne ze by to bylo spatne, ale po case to ma clovek uz trochu okoukane. A pak zasnu nad stanky s krouhaci na zeleninu a patentnimi hrnci, ktere to vsechno lemuji...
Odpovědět
baru, tak to ráda, slyším, že je to furt to samé, protože mně to nějak nevyjde tam jít, tak mi to nemusí mrzet. Myslela jsem, že skočím zítra aspoň na chvilku, ale nejdu, když tam není nic nového. Teda, jistě tam je můj oblíbený stánek s čističem na boty a zázračná žehlička za 35tis :-D jinak dneska jsem v bytě vyčistila koberce, až mě z toho záda bolí, umyla jsem koupelnuý a záchod a zejtra se asi přijdou podívat ti noví nájemníci. Ty věci už vím, že se dobře vlezou do sklepa, co se nevleze, vyhodím. Ale snad to nebude potřeba. V notýsku měla sice paní telefon na tři kamarádky, ale všechno je nedostupné, už to tedy neřeším ;-) ale nasrala mě, páč míi propálila koberec. A jedno to propálení je vidět, páč je mezi stolkem a sedačkou. Si do nové smlouvy dám, že když se něco takovýho stane, koupěj novej koberec. Páč to nejde vyměnit jeden kousek.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Evi, zadne zazraky se opravdu nekonaly. Kdyz vidim, jak mas nabito, byla by to asi ztrata casu. Ja jsem alespon navic prolezla For Kids, kde jsem vyuzila vystavni slevy na DVD s poporodnim cvicenim a par latkovych plinek, ale to te zatim asi nebere ;-) Z tech detskych veci me zaujala jen jedna firma, u ktere jsem nasla ten stojan na kos, ale jinak to take byly blbosti a nebo veci, co si clovek stejne ve vetsim klidu vybere v obchode. Drzim palce, at rychle najdes nove najemniky, se kteryma budes mit co nejmin starosti. S tim kobecem souhlasim - spis bys mela mit ve smlouve neco obecneho, ze kdyz jakykoliv kus vybaveni poskodi, ze to musi nahradit. Vsak ti manzel nejlepe poradi, ne? Kdyz ja jsem mela pronajaty byt na studiich, museli jsme slozit depozit, ze ktereho by se eventuelni poskozene veci hradily.
Odpovědět
Profilova fotka
ahodja holky, my jsme od vcera samy doma az do zitra, to je pohoda. Vcera jsem mela MIu na hlidani, a mela jsem tady malinko vecirek, bylo mi pochvaleno, ze v realu to je jeste lepsi nez na fotkach.. a konecne maji Lack police v barve orechu, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kristi, maji Lack v orechu? To je super zprava - zrovna zitra dopoledne mam naplanovou vypravu do Ikea kvuli vybave na Matese, tak to hned obhlidnu. Moc ty police chci, ale posledni dobou meli jen asi 3 barvy, tak uz jsem si rikala, ze se budu muset smirit s bilou.
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, uz je maji v katalogu, nicmene na prodejne jeste nejsou, takze bycvh to zkusila tak za tyden. A dneska tam bylo takovych lidi, ze byt tebou, tak tam nejdu
Odpovědět
Kristi, nedá mi nenapsat, protože jsem právě přijela z Ikey a to jsem snad v životě neviděla ty davy..byla jsem na Čerňáku...oběd jsme tam s kámoškou vzdaly, byla fronta několik metrů. =-) Jsme si říkaly, co se děje, prý krize a lidi nemaj práce a peníze :-D :-D A police Lack v ořechu využiju taky, máme ořech podlahu a objednané v ořechu skříně :-)
Odpovědět
A jen mimochodem sedačka na fotkách super, my jsme bohužel ještě neobjednali, poněvadž euro se hnulo nesprávnym směrem :-( a lepší to asi nebude, zatim vyčkávám :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Fangi, ja si tam dala spicha s tchanovcema, privezli mi ditko.....a cumela jsem - fronty, ani kafe si clovek nedal a rikala jsem si to samy...HOVNO krize, kecy... diky za pochvalu, je vazne bozi, jsem rada,ze ji mame a ze jsme se k tomu rozhodli...
Odpovědět
Profilova fotka
Sobota byva v Ikey uplne vrazedna... Chci tam byt hned v 10 rano, to to byva v nedeli celkem volnejsi. Uz mam takovou zkusenost, kdyz jsme objednavali kuchyni. Nakupni seznam mam tak dlouhy, ze pokud nebude police, tak nevadi. Pro polici bych tam i Miru pozdeji dotahla, ale na veci pro maleho si musim zajet sama.
Odpovědět
Článek se načítá
Kristi:Jj, a hlavně málokdo byl na čumendu, všichni vozíky narvané k prasknutí jak kdyby byl mega výprodej či co a přitom nic =-) :-N Sedačka fakt pecka, jsem sto% rozhodnutá pro ni, už ani nehledám, jen to euro se hnulo tak blbě, ale lepší to asi nebude, chvilku ještě vyčkám a pak ji asi objednám i tak :-) Baarca: Postel jsme objednali ;-) A nakonec jdem stejně i do nový kuchyně, tak jsem si udělala návrh a dneska to v Ikee zkonzultovala a mám vybráno, jdu do bílé, akorát deska se mi tam nelíbila, ani dřez, baterie, nic, tak se mrknu jinde, ale jinak jdu do ní :-) Za tu cenu a do našeho bytu tak na 5let si myslim bude stačit :-)
Odpovědět
Takže tímto holky díky moc za rady :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
a jakou postel jsi teda vybrala???
Odpovědět
Vidiš...já to psala jen Baarce do IP....jak jsem se Vás tu ptala na tipy na výrobce, tak Baarca mi poradila toho svého...tak se mi tam ta postel zalíbila, koumala jsem to....byla se podívat tady u nás u prodejce na vzorky dřeva.. na konec to je asi ta stejná, co má Baarca...moření do takové středně hnědé, jinak postel je buk...Cenové rozpětí jsem tedy zvýšila, postel stojí 17tisíc, ale očekávám kvalitu a postel si přeci jen přestěhujem s sebou do dalšího bytu. Akorát ještě nemáme matrace a rošty.
Odpovědět
Postel super barvou dřeva, pak rozměry taky vyhovují maximálně, nemá široké bočnice, vnější rozměr 208x189 myslím... prý se snadno smontuje a taky mají levnou dopravu oproti jiným. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ta postel je krasna, tak to gratuluji, ze jsi vybrala
Odpovědět
Děkuju, už se na ni moc těšim. :-) No fakt naprosto splňuje, co jsem potřebovala, a super sedí barva ke skříním a podlaze...máme ořech od Indeca skříně a podlahu ořech...a dveře taky...a chtělo to,aby to ladilo, což taky každá postel neměla ten správnej odstín, takže super prostě...Ale ještě jsem neviděla v reálu, ale myslim, že to bude vypadat dobře :-) Vy to máte taky fakt moc hezký, koukala jsem do alba, už se to krásně rýsuje, jo a jak jsi přidala tu fotku s kytičkou, tak jsem zrovna koukala ráno a řikám si, ať už je jaro, krása :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vid, taky bych uz chtela mit okolo sebe zeleno...tak aspon zatim rezany kyti a taky mi pokvete nakej tulipan - mozna.
Odpovědět
Jj, taky jsme si říkaly s kámoškou dneska ať už je jaro, ale už to je za dveřma :-) Tak vy v Praze, to ještě jde, ale my na horách :-D letos bylo fakt sněhu, bylo to hezký :-) , ale stačilo :-D |-|
Odpovědět
hledám na netu nějakou tu pracovní desku do kuchyně a vyjela mi Libovický...máte kuchyň, že...kolik stála deska za metr prosím?
Odpovědět
Profilova fotka
ufff, to nevim, ale moc to nebude...tak okolo 800 bych rekla
Odpovědět
tak to je v poho :-) mají totiž ořech dijon, co máme na skříních a dveřích... by bylo možná hezký... Jdu si odpočnout, nějak mě ta Ikea zmohla, tak děkuju, ahoj.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, ja mam desku dijon a ty skrine mam Aida tabakovy, ale rozdil v tom neni skoro zadnej hezky vecer :-)
Odpovědět
Kristi: to víš, že to v reálu vypadá ještě líp, taky můžu potvrdit ;-) Máte to fakt moc kráááásnýýý x-) x-) x-) jinak, co se krize a Ikey týče, tak právě myslím, že se to v tom projevuje, že lidi choděj nakupovat tam, páč tam mají horu věcí cenově přijatelných
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak tedy i dneska byly v Ikea davy... Ale zvladli jsme to a mam uz temer kompletni vybavu pro Matese - to bude Mira koukat, az nekdy o pulnoci dorazi domu z hor a zakopne o vanicku ck :-D Krome planovanych veci jsem tam objevila krasnou bavlnenou deku (libilo se mi, ze je prave bavlnena, ne flisova) a par dalsich vychytavek. Na Lack polici jsem si, priznam, ani nevzpomnela, ale to az nekdy jindy. Ale mozna mam konecne vybrane jidelni zidle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... - meli je v tmave cervene nebo vinove (trochu do fialova), asi bych spise sla do te vinove. Sedelo se na ni super a je celkem lehka, ale diky spojenym noham zaroven stabilni. A konecne bychom meli v obyvaku nejakou barvu :-) Snad je Mira odsouhlasi... Fangi, s deskou si nejsem jista, zda vam bude Libovicky ochotny dodat jen pracovni desku. Vyrobce je Egger, my mame take jejich desku a brali jsme to z obchodu pro remeslniky - urizli nam to presne na miru a dovezli. Ale uvidis, treba to Libovicky take zvladne. Drzim palce, davat dohromady kuchyni z Ikea je vyssi manazerska prace :-D
Odpovědět
Baarca: Děkuju, já vím, vůbec nemusí být od Libovického, jen že jsem tam viděla správný odstín, Egger znám, koukala jsem od něj na plovoučky, ale nakonec máme jinou. Po deskách zatím pokoukávám, chtěla bych ten ořech, ale aby sedl odstín, každý ořech je jiný :-N Jj, vyšší manažerská práce, to souhlasim :-D Hlavně když já nemám o ničem tucha, tak věci kolem zapojení vody, elektřiny apod jsou španělská vesnice :-D A bohužel žádné známé řemeslníky nemám, v rodině taky nikdo schopný, tak je lovim na internetu a porůznu :-D ]-( Ale zatim se všechno pomalu, ale jistě rýsuje x-) Teď jsme toho spoustu objednali, tak až to začne přicházet, najednou bude vše hotovo x-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, ja tady nemam moc tucha... ale osvecilo se mi radeji ze sebe nechat udelat blbce ve stylu "vite, ja tomu vubec nerozumim, muzete mi to jeste jednou vysvetlit.." a na vsechno se zeptat treba desetkrat, dokud se clovek nedocka uspokujici odpovedi. Ale vsechno se neohlida. My jsme vetsinu remeslniku meli pres Ikeu, ale u vas byste se nedoplatili za dopravne...
Odpovědět
Profilova fotka
hezke pondeli... Evi, jeste jednou diky. Blya jsem v patek v Pardubicich v obchode s latkama a zaclonama, tak mam vybranou zaclonku, nebude bila,ale sampan...a zavesu tam ma tolik ze musim dorazit s tapetou a neco vybereme. Neni nad to, kdyz je tam clovek, ktery tomu rozumi... dostala jsem od holek poukazku do Naoko, tak tam pujdu neco vybrat, mam v planu Fondue :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?