Spotřebiče Bosh a Siemens - recenze

Zobraz úvodní příspěvek
Prosím máte tyto spotřebiče? Jak jste spokojení nebo si myslíte, že se platí jen za značku? A někdo zkušenosti s parní troubou? :-)
Odpovědět
1
2
@verunky Já tedy ty příměry nechápu vůbec. Vždyť je to úplně jiná oblast, spousta jiných vlastností a různých úhlů pohledu. Domácí spotřebič bude vždy jen spotřebič a žádnou velkou přidanou hodnotu kromě zaplacené značky to investorovi, který peníze může v rámci stavby vrazit do smysluplnějších věcí, nepřinese. Kdybyste raději napsala, že Miele je špička, ale pokud není člověk extrémista nebo neřeší peníze, postačí zlatá střední v té a té cenové relaci, tak je to jiná. Jestli ale vytahujete BMW u aut a řadíte to ke stejné špičce, už bych zpozorněl, protože zrovna tato značka patří k těm poruchovějším, a když porucha, tak ranec jako kráva (což bude u Miele podobné), a případnou cestu do Berlína si dokážu představit i v autě za třetinu ceny BMW při komfortu, který pro 99 procent lidí bude dostačující. Kdo si bude chtít pořídit Miele, už ví, do čeho jde, a podle mě vaše doporučení na tom stejně u takového jedince nic nezmění, a kdo hledá spolehlivost a vlastnosti, které od toho čeká, nemusí tolik utrácet, aby byl ve finále spokojený i tak. Doporučte raději alternativy než jednu konkrétní značku.
Odpovědět
@verunky ahoj 🤦 vzdyt treba lednice pro Miele vyrabi Liebherr. Mame ameriku Liebherr s vymenikem a vyrobnikem ledu primo do jedne casti jednoho supliku v mrazaku. Pracuje take s vodou a pritom je to Liebherr, vim vsude zminujes jine spotrebice od Miele nez lednici, ale nedalo mi to :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe @verunky hodně doporučuje Miele, chápu, má s tím dobrou zkušenost, je to top značka. Ano většina lidí hledá nějakou zlatou střední cestu, jak píšeš, kvalitu za rozumnou cenu. Miele je třeba pro většinu lidí zbytečně drahá značka, když jejich potřeby splní kvalitně i něco levnějšího. Ale třeba lednici jsme na její doporučení koupili od Liebherr, hledala jsem s co největším vnitřním prostorem při vestavěné lednici a poradila mi typ, který toto splnil
Odpovědět
@petta33 ja nerozporuji jeji nazory a doporuceni na Miele :) my sami resili zda Miele nebo Siemens, rozhodli jsme se pro Siemens nezavisle na cene 😀 ono nic lepsiho nez Liebherr na lednice neni, to je preci dobre, ze Vam ji @verunky doporucila. 👍
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe Ahoj ne ze lednice (jako celek) pro Miele vyrabi Liebher - "pouze" chadici system - elektroniku a ostatni komponenty si Miele vyrabi samo Ja treba uprime BSH nemam rada, ani nejde o kvalitu (sama mam doma Siemens troubu a varnou desku - na desku mam v albu porovnani i s AEG), jde o to jakou maji politiku vuci prodejcum.... přiznali že 70% obratu jim tvori internet... Kdyz si to predstavite tak "nonamovi" staci k praci ntb, ale slušný prodejce má vetsinou kamenou prodejnu (v horsim pripade jeste zamestnance) takze jeho naklady jsou x-krat vyssi - takze zisk z toho aby se dostal na stejnou cenu jako "noname" je nula nebo i mínus I větsi firmy jako AEG, Whirlpool a dalsi pochopili ze tudy cesta nevede... Jak už jsem psala, at si každej koupi co chce a za co je ochotnej utratit / investovat peníze, ja muzu jen poradit / vysvetlit proč :-) Hawk :D
Odpovědět
@verunky on ten system je vsak dulezity pro Miele. Komponenty a elektro se daji duplikovat ok. Nejsem vsak elektrikar ci elektrotechnik, ci chladirensky technik, abych tohle mohla odborne resit :) Achaaa takze kdyz je napr. trouba od Siemensu za 50tis, parametry a cenove srovnatelna s Miele, tak jaky je rozdil? Me to proste jen fakt zajima :) muzeme jeste troubu i desku vratit a vymenit za Miele 🙈 Me nemusis vysvetlovat noname s minimalnimi naklady na prezentaci s nekym, kdo ma marketingove/pr/helpdesk/tiskova oddeleni. To uz je OT. 😀 Jen nerozumim te primere ke kamennym obchodum a prodeji k tomuto tematu. Jiz vsechny znacky je mozne koupit na internetu, vcetne Miele.
Odpovědět
Profilova fotka
@gepe to vysvetlovani nebylo primo na tebe, spis obecne :-) taky nejsem elektrikar a pod, ale mam to ošahany ano daji se koupit ale ty ceny odpovidaji cenikovým cenam - tz. ze všude to koupis za stejnou cenu u miele, u aeg je to +/- stejne takze abych se dostala k dotazu Miele ma nekolik patentovanych veci (co nikdo jinej nema ani mít nebude) - př. povrchová uprava PerfectClean coz je pruhledná vrstva ktera je odolná vůči vysikym teplotám a mechanickemu poškození - tz. snadná udržba i kdyz trouba nema pyro - je na celem vnitrku trouby, plechách, popř. pojezdech
Odpovědět
@verunky kdyz ja treba Aeg/Elektrolux vubec nemusim. I kdyz nam nejednou Aeg nabizeli :-S Ta nase trouba ma eco clean plus, uz behem vareni, po celem vnitrnim obvodu, plus fullsteam aj. =-) chapu :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Máme parní troubu od Siemens typ HS658GXS1/35, stála více jak 30 tis. Kč, po 3 letech poškození a nutná oprava (ve stejnou dobu tedy po 3 letech odešel také kávovar CT636LES1/04 od stejné značky za 32 tis. - oprav ve výši více jak 10% pořizovací ceny). Záruka 2 roky, více nikoho nezajímá a nikdo nezohlednil fakt, že jsme pořídili komplet výbavu od stejné značky. Za mě nemá smysl vůbec připlácet za "kvalitní" značku a už vůbec za mě nemá smysl kupovat čistící přípravky, filtry atd. - vše jsme dodržovali a výsledek je jak píši. Pokud bych nic takového nekupoval, ušetřil bych jednotky tisíc za 3 roky a asi by odešel spotřebič ještě v záruce. Tolik moje zkušenost se značkou Siemens.
Odpovědět
Profilova fotka
To je sranda s tim Miele 😄 pripomina mi to jako kdyz si nekdo koupi banan s nalepkou bio a mlaska si, jak je cool a jak z toho bananu cejti vitaminy a je mu po snedeni bio bananu uplne jinak, nez po normalnim bananu.... Miele je kvalitni znacka, ale rikat, ze nad ni neni je absolutni ulet a bullshit 🙂 .... stejne tak si muzete koupit kvalitni banan, chutove lepsi, nez bio a za pulku ceny Edit: mam spotrebice od Bosch ...lednicku od Samsungu a vsechno uz jede 5 let bez nejmensiho zadrhelu... do baracku beru ted taky vsechno od Bosch a lednici Samsung 🙂 .... nerikam, ze Miele neni kvalitni znacka, ale rozhodne bych si nedovolil tu vypisovat, ze jak si nekoupite Miele, tak "jezdite" trabantama.... je to spis usmevny, jsem rad, ze uzivatelka verunky ma ze svych Miele spotrebicu radost, ale vnesme do toho trochu objektivity 🙂)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?