Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 VELMI DOBRE zprávy :) s tím pojištěním, ale také jsem to slyšela,,, doufejme, že to není s pojištěním stejné jako s úředníky, že v každé obci je to jinak :)))
Odpovědět
@kanavi gratuluju, nadšení z nastěhování chápu, když vidím, co s nami dělá hrubá stavba přízemí...B-)
Odpovědět
Profilova fotka
znova bych ráda přispěla ke hromosvodům. Závidím všem, kdo má takovou důvěru v pojišťovny. 8-) Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají. Teď jsou tam třeba známí, kteří poradí, jak to udělat nejlépe, ale po létech tam již tito známí nemusí být a případnou škodu bude posuzovat někdo jiný. Píši z vlastní špatné zkušenosti, když se jdeme soudit s pojišťovnou o velkou škodu. A i když škoda nebyla vlivem absence hromosvodu, při sjednávání pojistky byly informace nějaké, při projednávání škodné události bylo téměř všechno úplně jinak. Informace o vlivu hromosvodu na pojistky mám (kromě stavební firmy) od starého a velmi zkušeného pojišťováka. Pravda, jenom od jednoho - žádného dalšího jsem se neptala, přišlo mi to logické. K malé pravděpodobnosti škodné události bych řekla jenom tolik, že náš objekt vyplavila voda, která tam nebyla nejméně 400 let, resp. nebyla nikdy zdokumentovaná
Odpovědět
ahoj Koukám, že i předpisy má každý stavební úřad jinak, ale už se opravdu nedivím ničemu. Teď už je to jedno, po nás chtěli čtyři svody, mají je. Zpočátku mě to dost vytáčelo, nyní už je nevnímám. Jsme tu zatím samostatná stavba na poli, takže jsem ráda, že hromosvod máme. Bagrista nám vyprávěl, jak postavil nový dům uprostřed zástavby, vedle velké stromy. Jedinné co mu chybělo byl hromosvod, říkal, to počká. Přišla bouřka, ozvala se obrovská rána, blesk jim praštil do komína, rozbořil komín odshora dolů a ještě jim vytrhal elektrické vedení v celé novostavbě, takže pokud můžu mluvit za sebe, jsem opravdu ráda, že ho máme, i když by mě osobně bohatě stačil dvousvodový ;-) @kanavi připojuji se s velikánskou gratulací k nastěhování :-) :-) :-) moc vám to přeji, je krásné bydlet v dřevěném domečku ;-)
Odpovědět
Čauky a moc díky všem za gratulejšn :-) :-) ale momentálně tu probíhá blázinec :-D Ještě nám chyběla revize komína (já už myslela, že máme všechny) - a komín neprošel. Prý je moc blízko u krokve. Takže nám to revizák nepodepsal a bude se muset opravovat. A šou nekončí. Přestali nám obě televize přijímat satelitní signál a nemůže se přijít na to proč. Už nám vyměnili kabely, prověřili parabolu, satelitní příjímače a na nic se zatím nepřišlo :-| :-p To to pěkně začíná a to nemáme ještě odkolaudováno... :-p Ale věřím v dobrý konec ... jako vždy :-) Na foto zatím nějak nemám čas, tak snad zítra... :-) Aha - teď na mě volají, že nám internet asi ruší parabolu, tak už je na cestě internetář, tady je živo celej den...
Odpovědět
Profilova fotka
@kaAle tak Ivíííí, to jsou takové ty první "mouchy" ;-) ty se vychytaj.......
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi to mělo být tobě... nevím co to tam vlezlo... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem byla dneska zase na stavbě- jak jinak- a musím říct, že chlapi fakt makaj.... pokud se teda nerozprší, ve středu se deska zaleje......dám pár fotek
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn pěkně jim to jde od ruky,docela fofr
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada no, mám z nich radost, tak hlavně aby ještě to počasí... ale strašej, že se pokazí..... chtěla už bych to mít převzaté firmou na roubenku, at vím, že je to ok
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak to je jasný,ale vypadá to nadějně,jsou to asi šikovní fofrníci
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada tak to poznáme.. ale zdá se,že ano.. a i když je cokoliv potřeba ujasnit, tak volaj..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn tak to jsou suprový,jiný by na to hodili bobek a ani by nezavolali ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada tak uvidíme.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi JEJE, dětské nemoci, na ty se tedy netěším :(,,, držím MOC MOC MOC palečky,,,a až budeš mít čas, muže popsat, jak chce kominík opravit komín? také máme všechno velmi blízko :( to nejde jinak... :) to jsem tedy zvědavá!!!! a s tím internetem a parabolou to už máte vyřešené? :)
Odpovědět
@kasha karin tu opravu musí provést firma co to stavěla a zatím sami neví jak, musí se to prostě dát dál od krokve. Budu informovat, jak to vymysleli. Nechápu proč si to rovnou pořádně nerozměřili,když to dělali. To byli samý srandičky, že ještě neměli žádnou reklamaci, aby jsme byli v klidu a ještě je to známej. :-p Napíšu ti pak přesně kolik cm to musí být od té krokve. Musím se zeptat. Internet šlape, ale parabola pořád zlobí, tak nám objednali větší, snad to pomůže. @jptn podle toho co píšeš to vypadá, že jste si vybrali solidní firmu :-) tak at je to tak po celou dobu stavby :-) a právě přijeli bagrovat jezírko, tak já tam letim ať nepřekovnou nějaký kabely, i když tam by žádný neměli vést. Iva :-) :-D :-p
Odpovědět
@kasha tak tvárnice nebo plášt (podle typu komína) musí být min. 10 cm od krokve a jiných dřevěných konstrukcí. Pa
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivuško díííky moc :), držím palečky!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi nj .. na kabely pozor :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivi, zkus se ještě poptat, zda není nová vyhláška, nebot zrovna mám info, že je to 5cm od dřevěné konstrukce :) Jestli by Vám to pomohlo :),,, máte těleso komínu nalepené na krokvi? jak to vidí, když máte zatepleno?? :) to mne napadlo,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivi,blahopřeji k nastěhování,my si ho užíváme již rok a je to opravdu něco jiného než zděné.A k tomu zdravíčku.....tak souhlasím,ve srubu kdo žije,nemarodí:)se říká a pravda to je.Na dýchání super,vidˇ?Pa,Jarča
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Také gratulace v bydleníčku. To se ten tvůj má, všichni si teď s jarem začínají znovu stěžovat na pyly a alergie, a u vás je to naopak! :-D @kasha Okružní jízdu až za pár let?..To je trošku pozdě. Koukejte si v létě udělat trošku pauzu od té věčné práce a přijeďte nás sem do jižních Čech okouknout. Každý večer můžete popíjet v jiném srubíku :-D :-D Určitě nasbíráte i cenné informace, pojmi to jako pracovní cestu ;-) Komín u krokve-minulý týden jsme krokev přendavali, neboť nám komín vyústil přímo 5 cm do krokve. Ale např. od kuláčů ho máme jen 4 cm. Staví nám to kominík, který bude dělat i revizi, a říkal, že je to ok. Oni tam dají přímo na tvarovku komínu izolaci (Promasil 2,5cm), ta prý vydrží klidně 1500st., a pak to nemusí být tak daleko.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky se ještě musím pochlubit-máme vybetonováno přízemí a horní koupelnu! Konec kabelům a rozvodům po zemi :-) :-) jen aby si teď někdo nevzpomněl, že mu někde chybí nějaký drátek ]-( Krky ve srubovině mám přeplněné. Tak a teď sháním lešení, pozítří se má dostavovat komín. A zrovna má pršet, to bude asi veselé. :-p Srubáci, nemát někdo fotičku dvojitého oplechování komína? Bojím se, aby to klempíř zvládl. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa to je ale dobrý nápad - pracovní cesta po českých srubech a roubenkách,,, to Jiřímu navrhnu :))) díky ... jinak to oplechování komína mi slíbila kanavi, ale asi nestihla :) dnes jsem to zjistila u fotky jejího komína, ale oni mají zase jiný :)... a fotečky betonu v domě - sííím :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Fotečky mám ošklivé jen od manžela z mobilu. Ale liják neliják, asi tam za chvíli ještě vyrazím, než půjdu pro prcka do škoky. Zítra už mi tam zase nadělají řemeslníci, nebyly by to pěkné obrázky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ju, koukám. Ivča má kulatý komín, asi nerez. Tak to mi nepomůže. Ten jsme právě odmítli, protože by nám trčely ze střechy dvě dlouhatánské trubky. Takhle to bude pro změnu obrovský kvádr, cca 44 x 89 x 2,8m. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa jojo, skoč tam :), moje poslední fotečky jsou také z mobilu :))) a Ivka nemá nerez, jen jí trčí cosi tříplaštového ze střechy, přečti si to pod její fotkou :)) jsme o tom mluvili tam :)
Odpovědět
@kasha my ten štít (půdu) už zateplenou nemáme, to zateplení končí na stropě podkroví, takže je tam vidět, ale dala jsi mi dobrý typ na těch 5 cm, já už to taky našla na internetu, tak nechápu proč po nás chce 10 cm. Jo Karin napiš mi ještě jednou, jak jsi psala. že jsem ti slíbila nějaké fotky komína - já na to asi zapomněla a teď nevím co jsi přesně chtěla. dík @berger2 jo to dýchání to si pochvaluje hlavně manžel :-) @sonafa a díky holky za další gratulace :-) ........... Tak je to opravdu 10 cm - máme to ověřené je to nová norma, ale samozřejmě, že revizák klidně podepíše i míň cm - není prý problém. Jde prý hlavně o bezpečnost a pak, jak se k tomu postaví kolaudační komise, někomu stačí revizní papír, někdo to prověřuje... tak jsme se rozhodli raději to nechat předělat.
Odpovědět
@kanavi díky za vyhledání informací ;-) chceme si tu skládačku postavit sami...
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi aha :) tak nová norma jo? no toto,,, :( co všechno ještě nebude nového než to dostavíme,,, to i dnes povolit čovku znamená půlroku počkat, než se firmy zvetí z nového předpisu :(,,, slíbila jsi mi fotečku oplechování komína, když vylezeš na střechu :), je to přesně to, čeho se trochu obává zatím sonafa, následně i my :))) jak oplechovat, aby oplechování zajíždělo po komíně, když dům bude sedat :),,, také jsme si postavili komín sami, tak si můžeme sami opravovat :))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?