Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn máš samozřejmě pravdu, že se více tlačí na pilu nízkoenerg.domům a pasivním nedýchavým domům... ... a stále být totálně závislý na všech energiích dodávaných skrzeva trubky a tím Tě nutit platit a platit,,, takové rekuperátory, když nepojede elektřina, tak se udusíš :) doporučuje se ušetřit a nedělat otevíravá okna :-D,,, kuchyň v roubence uvidíš na stejné stránce, kde jsi našla díl o srubech a roubenkách,,, jen úplně dole,,, A to Vám dnes měli dělat desku, co? nemělo by mrznout, ale kdyzž se dají příměsi, jde všechno,,,!! @pavelk :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha už jsem to skoukla ;-) pěkné.. ale upřímně se to tam moc nehodilo, ale to je jen věc názoru :-) No měli..ale včera měli nějakej skluz tak se to asi posune, uvidím večer...... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn taky Vám tam celý den prší?to práce stojí co?V pondělí máme schůzku z úřadem kvůli vyměřování pozemku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomarada tak at to klapne ;-) jj prší, ale večer tam juknu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Jaký štítky, co na nich jako je? mě tam staví obyčejný komín od Schidela a nikde žádné štítky nevisí :-N @kanavi přendavat komín mi přijde trošku divný, vy tedy asi nemáte vyzděný viď? Jinak by mi přišlo mnohem jednodušší přendat krokev (tedy jen část, přemostit), než přendavat komín a díru ve střeše. ;-) @tomarada prší, prší, malinko. Ale děsně fičí vítr, vůbec se v tom průvanu nedá ve srubu dělat.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa My máme štítek od Schidela v šuplíku,a dobré,už rok zkolaudované :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky srubáčci,, tak u nás sněžilo a je tady kosa jako byk :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady je taky hnus hnusu :-p a chlapi přesto makali, jak zednící, tak od čezu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha U nás bylo dnes taky ošklivo a větrno. Přesto se maká-dnes na srubu 3 firmy, zítra 4. Dělala jsem celý den stavební dozor, takže jsem přijela domů krapítek promrzlá :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Štítky-to bylo něco jak čárový kod a u toho napsaný číslo normy. My také měli stavebnici-BLK komíny a na vymetacích dvířkách byl nalepený štítek a ten si revizák kominík opisoval. Pak ještě lezl za krbová kamna a vzadu si opisoval taky ten štítek.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa JEJDa, to tedy nezávidím, v tyto chvíle pracovat :( už abychom všichni byli u svých krbů či kamen a psali si na skype, jak je nám báječně :-D, už to vidím,,, musíme se pak propojit i takto :-D... a že jsem tak zvědavá, kdože tam ted vyšívá? a co říkali srubaři na tu vyříznutou spodní kulatinu? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ahojky, no Karin, ty už to máš skoro v dohlednu ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@sonafa měla jsi pravdu , po všech zjišťováních a dotazích jsme se rozhodli, že toho škodila - revizáka neposlechneme a udělalo se to dneska, že odizolovali krokve těma deskama,které jsou odolné asi do 1000 st. C. On je tak vyzděný vlastně celý komín, jen pod střechou to nebylo. Teď tu byl jinej revizák a vše je v pořádku. Dokonce zkoumal všechno podrobnějc než ten předtim. Ještě , že se ten komín nepoposazoval, musela by se pod střechou udělat vybočení kouřovodu a to by mohlo mít vliv zase prý na tah komína. Takže co člověk, tak na stejnou věc má jiný názor - i když přece existuje jedna norma :-p . Ale to je jak s našima zákonama - prostě kocourkov ]-( Revizi komína máme tedy v kapse. :-) :-) :-) :-) Slááááva!!!!!! Satelit už se taky rozchodil. Jen nemůžu najít kabel k foťáku, tak až ho najdu ]-( přidám fotky :-) A kolaudovat se u nás bude 28. 4. Všechny zdraví Iva
Odpovědět
Ahojte zrubári, trvalo mi neaké 3tyždne,kým som to všetko prečítal.Ďakujem za veľmi cenné informácie ohľadom zrubov. S polovičkou chceme stavať zrub už dva roky,len máme problém s pozemkom,ale už sa to rysuje k tomu, že v lete robíme platňu.
Odpovědět
Profilova fotka
@pebija vítám nového srubaře, ať nás je víc
Odpovědět
Profilova fotka
@kanaviTo je fajn, že se vše vyřešilo, až na ten foták :-D a že máte zase o starost míň....... a můžete si o to více v klídku užívat bydlení. Tak hledej hledej, já myslím, že už na to tady všichni netrpělivě čekáme.....no já teda určitě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pebija Ahoj, vítám tě, a klobouk dolů, jestl jsi to fakt celé přečet =-) l ;-)
Odpovědět
@pebija vítám dalšího zrubára přidala jsem fotečky. Zatím fotím kouty, kde je to hotové, tak postupně budu přidávat další. Zatím Čauky
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivuš, shrnuto, krásnééé, závidím- v dobrém, a moc se na to těším, tohle je pro nás, co začínáme, moc inspirující a povzbuzující..ty zabydlené domečky..... alespon teda pro mě určitě :-) krásné, at se vám tam dlouhá léta krásně žije....Jitka
Odpovědět
@jptn moc moc moc díky :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivi,blahopřeji:):)jen tak dál:)a máte to v kapse........
Odpovědět
Profilova fotka
@pebija Vítej mezi srubákama. Stačí vědět co chceš a číst, ostatní přijde samo. A klobouk dolů, jestli jsi to přelouskal jako rozený Slovák! @kanavi Ani nevíš jak jsem ráda, že zase někdo jednou trochu přemyšlel, než šel kvůli úředníkům předělávat stavbu. Většinou existují podobná elegantní řešení, jen se nezaleknout prvního houknutí pana "důležitého". Přeji úspěšnou kolaudaci! @kasha Zima, zima. Dnes nám sundali plachty z oken, a profukovalo celkem dosti. Tak je asi zase nandám. Fakt tě zajímá, koho jsem dnes dozorovala? - Topenáři dělali v podkroví rozvody, vedle dozdíval zedník sprchový kout, kousek vedle stavěli kominíci komín skrz podkroví, chvilku před nimi odešli lešenáři-připravili lešení na střechu. V přízemí rejdili srubaři s motorovkama a s bruskama. Až se divím, že to ta naše elektrocenrtála utáhla. A nejlepší nakonec: :) Do toho přijel kamión s izolacema, na který jsem si sjednala pětičlenný příbuzenský tým. A ještě že tak! On nepřijel jen kamion, ale dvojdílná souprava dlouhá jak vláček. A on se tam u nás dole u vody neměl kde otočit. Ten nadával! :-| Samozřejmě se nedostal až ke srubu, takže jsme ty balíky tahali asi 100m ke srubu a pak do patra. :-p :-p :-p Kolik toho bylo, asi tušíš :-D přihodím fotečku.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa teda Soni, máš můj obdiv...no co nás jetšě čeká... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jde to i trošičku klidněji, Karin by to jistě potvrdila. Ale ten můj má pocit, že když nemá řemeslníka na každém konci srubu, tak že máme zbytečné prostoje :-D :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa no má recht :-D jakpak to pak frčí,,,,,
Odpovědět
@kanavi Jen tak mezi náma - pokud máte komín v místě prostupů nahozenej, na 99,99999% se během jeho životnosti a životnosti domu nic nestane ... jsou to předpisy aby revizáci měli co kontrolovat, než tě těch 500,- kč zbaví ... V Alpách dodnes stojí domy, které mají komíny ..... ze dřeva! A to i pár století .... @sonafa ... sis to měla nechat poslat lodí, když nám pan hejtman s EU splavní tu Moldau z Hamburku až po Kvildu, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@pebija Také zdravím nového srubáčka!!!! jen houšť, jen houšť... kudy chodím tudy lidi lanařím, neb si myslím, že je málo osvěty na dřevěné domečky a lidičky mají trochu zatemněno, ale vida!!! parada! Na Slovensku je srubů asi trochu více jak u nás? Určitě na Liptově je krásné hnízdo :)) @sonafa Soni, tak to muselo u Vás vypadat náramně! mám ráda, když to všechno funguje!!! Na všech jiných stavbách to mám také tak, jen na vlastní ne :-))), ale tak to bývá, žejo :) Tož super víkend, některým zasněžený? @petrfrenk :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivi, tak si chodím po Tvých fotkách a rozplývám se u nich :) a velmi moudřže jste zareagovali s tím komínem... krásně se mějte!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi ještě jednou gratulace, a to veliká, zde se určitě v plném zdraví dožiješ 100 let dívám se na tvoje fotografie a nechce se mi věřit, že je nějaký moudrý úředník, který se na to podívá, může říci, že takový dům bude hyzdit krajinu kousek od lesa
Odpovědět
@kasha Kdepak sníh, vždyť jsou už +3°C!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?