Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Zabírá prostor? Zeptej se Kashky kolik zabere místa zásobník na vodu ;-) 8-) V Hranicích existuje domek, kt má pod podlahou garáže nádrž na 50m3 (za cenu šrotu ze strojíren), obalenou 1m vrstvou izolace, nabíjí to solárama a vydrží mu to prý až týden - tak tomu říkám nezávislost :-o Kashenko mám sehnat kontakt pro Jiříka? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa hmm, žeby popáté?? Víš, já jsem věděla že ji někde máte, ale jak tě znám - malilinko :)) tak by mne nepřekvalilo, že máte podlahovku a na tom dřevo - také se to dává,,, proto to píšu, ale ihned is uvědomuji, že určitě ne pod masiv, to je jasné, tak to mám v hlavě popletené,,, a ty coily, které jsem Ti tak vymlouvala :))) Promin, změny zaměstnavatelů a jiné mi zaměstnávají mozek jinde, moc se omlouvám :) ,,, :) @vorelmato Urban slevil? no paráda,,, to bude moc krásné,,, :) s povolením si nelam hlavu :-D kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha neomlouvej se, já to ráda zopakuji :-D :-D Podlahovku pod masiv-za koho mne máš? To jsme přeci taky probírali ;-) To by tě tedy mělo překvapit! ]-( Ale proč podlahovky malilinko, jak mě znáš? Já ji mám v současném domě všude, a jsem spokojená. Ale tady nemám masiv. Proto je jí ve srubu tak málo, máme ho skoro všude v obytných částech, manžel nemá rád dlažby. Dalo dosti práce uhádat ji alespoň v kuchyni :-)
Odpovědět
@vorelmato díky a já jenom co je to IP, sice jsem zde pročetl hodně řádků, ale poraď mi
Odpovědět
@vorelmato už jsem na to přišel, stačí pořádně kouknout
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 R. Schwob sruby začíná stavět, má za sebou 1 dům a nějaké pergolky atd. je to jeden z těch co se to byli naučit v Kanadě a je celkem levný - vzhledem ke zkušenostem asi. Zdá se že to dělá dobře, ale na nějakou složitou stavbu to asi nebude ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no jo, zareagovaly jen kamarádky, ostatní mé vyzvání a pozvání asi ani nezaregistrovali. Co se dá dělat... H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl HONZIKU nebojte,,, je moc brzo, je před Vánocemi, začíná svátek světla :)) i v rádiu říkali,,, umřel Havlík,,, je to mo moc,,, musíme připomínat a to se dá a poddá :) i kdybychom se tam setkali takto, tak to bude príma :) nezoufejte, chlape :)) @sonafa masiv a podlahovku jsem ti vysvětlila, tak se nediv :-p, to malilinko patří k tomu - znám Tě, víš? čti pomaleji, nekopíruj mně, to já jsem zbrkloň :-D, no a to znám Tě malilinko je myšleno tak, že i když je mnoho nedoporučení něčeho, tak máš svou hlavu,, a to je i dobře :) No a manžel nemá rád dlažby, tak bude více přikládat, a je to :)) no ne? :-N krásný den, kk
Odpovědět
@stetl já také raguji, akorát to čtu až teď, tak se zpožděním. Já s tím budu počítat, ale takhle dopředu to nejsem schopna slíbit, tak uvidíme. :-) Bylo by to příjemné setkání :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ahoj, chtěl jsem se podívat na Vaši roubenku, ale vidím pouze zahradní domek....dělám něco špatně? Jinak ve čtení bestselleru postupuji pomalu :-(, jsem někde na 115 straně a ten zážitek s vodou pro bytovku Vám teda nezávidím :-p, je ale z toho hezky vidět, že nic není tak horké jak se uvaří :-D :-D , ale to tam holky dobře reagovaly :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson ahoj,mám alba přístupná pouze pro přátele :-D tak jestli chceš, můžu si tě přidat ;-)
Odpovědět
dobrý den,uvažuji o stavbě srubu,zajímali by mě zkušenosti s firmou srub.cz.děkuji.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@stetl Honzíku, samozřejmě pokud to bude možné, rádi přijedeme, ale co já vím, co bude... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Svobodně prohlašuji, že jsem to neúmyslně zazdil :-o Samozřejmě se rádi zůčastníme dýchánku lidí v kulatině bydlících, doufám, že to proběhne jinak, než když se sejdou chlapi, kteří s kulatinou obchodují - většinou mě potom bolí hlava 8-( Rád Vás všechny uvidím naživo, ty fotky tu jsouhrozné 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelkadavid Nemám s touto Pražskou firmou žádnou osobní zkušenost. Na základě naší poptávky nám pan Folber poslal nabídku hrubé stavby (jednoduchého obdélníku s podkrovím) za "bezkonkurenčních" 1,3 mil. Kč bez DPH No slyšel jsem o něm, že je drahý, ale na pražáka to ujde ne? O jeho kvalitách nevím nic.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelkadavid myslím, že z nás tady s touto firmou nikdo nestavěl ani nestaví. Nejlépe je oslovit přímo pana Folbera a požádat ho o kontakt na lidi, kterým on sruby stavěl, dle možnosti i starší. Ty lidi pak oslov a případně za nimi dojeď a vyptej se. Nemusíš mít z toho pupínky, to je naprosto standardní postup. Držím ti palce
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ano děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelkadavid tento pán na mne neudělal žádný pozitivní dojem při poptávání,,,
Odpovědět
Profilova fotka
Srubáčci, roubeňáčci, bydlící, stavějící, čekatelé, projektující a hledající - čas vánoční se blíží, spěchám tedy s přáníčkem... Všem Vám, kdož jste podlehli dřevu!!!... a nejen Vám, všem všem lidičkám :) kk
Odpovědět
ještě mě zajíma,jestli se vyplatí stavba na klíč,nebo si nechat udělat hrubou stavbu s oknama,střechou a zbytek dodělají znamý elektrikáři, instalateři.O kolik asi tak v pruměru cena klesne než u stavby na klíč?
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelkadavid většina stavitelů srubů nabízí srub jak do stadia skeletu, tak do stadia hrubé stavby, tak i na klíč. Můžeš rozeslat projekt nebo jenom návrh a nechat si to nacenit - jak podrobný bude projekt, tak přesný bude i odhad ceny. Někdo uvádí cenu stavby na klíč asi 2 - 3 násobek hrubé stavby, hodně to závisí také od toho, co všechno je zahrnuto do hrubé stavby.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelkadavid já jsem jednoznačně pro variantu jedna.... jednak z důvodů finančních a jednak je vážně potřeba si všechno pořád hlídat.. a dobře vybírat
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelkadavid teda ted koukám, že vlastně pro variantu2 :-D :-D :-D na klíč určitě néééé nééééé, i když tady Honzík(stetl)s tím má dobrou zkušenost, myslím,s i že je to bohužel spíš vyjímka....
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelkadavid přečti si naše vlákno a pochopíš, že na klíč to bylo dobré pouze pro Honzu,,, myšleno v dobrém,,,, a když si dáš na klíč tak si skelet vynásob 5x :)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelkadavid minulý týden jsem to rozebíral s firmou, která nám zpracovává studii a sami zmínili, že automaticky dělají položkový rozpočet a je na volbě zákazníka co bude chtít od nich a co si zadá jinde. Už to tady dříve padlo, že žádná firma není tak komplexní aby to udělali bez subdodávek a samozřejmě, že nejenom za koordinaci a řízení těchto činností si budou účtovat ... @kasha fakt 5x??? :-p , tak to abych zapojil děti do výrobního procesu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Máme super sousedy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson :) no to je dost dobrý nápad,,, a čím více dětí, tím lépe a nejlépe ve věku okolo 15ti let :),,, je to skutečně tak. Zkus si udělat průzkum, neptala jsem se tady, ale SKELET je částka za kulatinu a krov, abychom si rozuměli, ano? (samořejmě, když jsi ve svahu a budeš mít podsklepeno-o to dražší to bude). A ten násobek se samozřejmě pohybuje v závislosti od použitých materiálů... :)
Odpovědět
@stetl Jene, nezoufej a nelam nad námi francouzské hole ... My, jež ještě předstíráme práci, toho teď máme poněkud více, než je zdrávo... Taháme se s nadřízenými, zda 23.12. skončit opravdu v 16:00 nebo už v 10:00, shánět kapry, odhazovat sníh, bavit nudící se dětičky apod. Inu, žádné procházky s pejskem a snášení větviček k rodinněmu krbu a vyhlížení Ježíška v rozervaných mracích... Fuj, to jsem kousavej...! Nene, pokud to půjde, rádi se na Loučeň podíváme! Sláva 1. sjezdu KSČ (Klubu srubomilců českých - doufám že tahle značka už je zase volná...) !!!! Jeho závěry naplníme ( i do přinesených nádob...)! PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk já Tě miluji!!!!! :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to petrfrenk: To KSČ je fantastický nápad! Beru! Ale nesouhlasím s tím ostatním - taky sháním kapra (už mám), sníh odhazuju, dětičky už ale nemám, naopak přijedou synové už dospělí, aby udělali práce, na které si netroufáme (vyměnit žárovku atd.) a taky slavit Vánoce se staříky... Nezoufám, jen foukám pod vznikající plamínek, aby se rozhořel! Bylo by krásné, kdyby se sjelo i třeba jen pár lidí, sedli si u nás na verandě nad kafíčkem a povídali si. Nic organizovaného, jen přátelské posezení... My už budeme večer zapalovat třetí svíčku Chanuka, vymyslel jsem provaz, který vede na přečnívající trám galerie, přes něj jako kladku opět dolů, na něm je přivázán modrý (barva Izraele) kbelík, ve kterém moje žena (zastupující ty malé děti, které mají dostat pod svícnem drobné dárky) každý večer po setmění najde nějakou drobnost. Včera to byly rozmývatelné pastelky, zvláštnost, vynález, který jí doporučil jistý Angličan, žijící v Zimbabwe, když ji viděl, jak kreslí tamní přírodu... Už se Vám blíží Vánoce, tak je užijte v klidu a míru, H.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?