Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @esmeralda2 A vy tam měníte využití území oproti platnému územnímu plánu? K tomu slouží studie, aby se ze změna nového využití posoudila. Tam už se přeci staví, jak jsi psala? Dříve platilo hlavně, že je třeba dodržet regulační plán, pokud tam nějaký je. Pokud v daném území byla povolena výstavba a nebyl tam žádný RP, mohl si tam každý pak stavět co chtěl. S tím jediným jsem se na obci setkala, že když zaváhali s vložením podmínky regulačního plánu při schvalování ÚP, pak už nemohla obec nic dělat neb ji stavebnicí chtěli hnát k soudu, že žádná dodatečná omezení neplatí. Ale dělat v tomto stadiu studii-opravdu nesmysl.
30. srp 2012 v 01:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @sonafa právě že existuje platný územní plán, podle kterého náš pozemek je určen ka zastavění rodinným domem, k bydlení venkovského typu, a my žádnou změnu nechceme. Územní studii samozřejmě také považujeme za nesmysl, skoro bych řekla, že blbý fór, protože ta se musí projednávat a schvalovat podobně jako územní plán, tj. kromě nákladů v 6-ciferných sumách ještě nejméně 1,5 - 2 roky zdržení. Za dobu platnosti tohoto územního plánu se v této lokalitě vesele staví, územní plán je v platnosti od r. 2002. Dá se za to obec pohnat k soudu, že dodatečně něco požaduje, aniž by to mělo oporu v zákoně? Kromě nesprávného úředního postupu, myslíš, že je ještě nějaký jiný důvod ?
30. srp 2012 v 09:41  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 to esmeralda:
Jen otázku - a poradila jste se s advokátem? S poslancem, s primátorkou města Liberec? U ní klidně řekněte, že jste se k ní dostala tak, že Vám to doporučila paní Žaludová (to je moje sestra, která byla nadřízenou paní primátorky, když ona byla ještě zaměstnaná v dětském domově).
H
30. srp 2012 v 09:44  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @stetl mockrát díky
s advokátem spolupracujeme, žaloby jsou v konceptu připraveny, akorát podat se dají až po vyčerpání všech ostatních možností, a ty trvají dlouho.
Poslanci mě před cca 1,5 rokem odmítli, ale uvažuji o tom zkusit to znova. Škoda, že se neblíží volby, ty celostátní bych viděla určiě vhodnější než krajské
30. srp 2012 v 10:42  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @esmeralda2 Tak ono to vše tady ukazuje v podstatě jednak na nesprávný uřední postup ale hlavně na umyslné zdržování vydání stavebního povolení (či územka-nevím co vlastně nyní potřebujete) - viz nesmyslná studie, a na tom bych asi začala stavět stížnosti a žaloby. Ale co by bylo přesně na soud teď nevím, zkusím se ti ještě poptat u nás u stavebních odborníků.
30. srp 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 přidala jsem 3 fotky do prvního alba, bohužel ne moje, ale vypadat to bude přibližně takto
30. srp 2012 v 16:06  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
 Zdravim, tak 24.8. sme sa uspesne prestahovali do nasej novej "chaty". Tyzden sme robili kuchynu, potom vstavane skrine a este mame toho dost vela. 3 tyzdne dovolenky su fuc a ja uz som nazad v praci. V dome zatial nemame ani telefon, net, TV, takze sme trosku mimo spojenia so svetom - co tiez nie je zle, lebo si vychutnavame to ticho, pohlad z okien na pekne stromy, grilujeme po veceroch...je to uz proste iny zivot, nez v byte. Este nas caka sice vela prace a zariadovania....tolko aspon rychly pozdrav, ak bude cas na nejake foto, tak nieco pridam. S pozdravom, sidzej.
31. srp 2012 v 11:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 Zdravím ,,dřevaře", tak mi jsme těsně před základy, ale vypadá to nadějně,snad i nadějně dostaneme hypo. Po návštěvě roubenek a architekta ve Velkých Karlovicích jsme byli opět utvrzeni o nutnosti technologické přestávky. Pokud bychom ji nedodrželi, musíme počítat s jistými kompromisemi, jako jsou uhnuté příčky,pokroucené obvodové stěny,urvané obložené okolo komínu atd. Prý to tak dělají již několik let,osvědčilo se dělat techn.přestávku a pro ně bez ní nejede vlak. Tak asi tak ve zkratce. Rozhodli jsme se pro nějaké změny,např. vnitřní příčky budou z porothermu. Ještě nevíme co na střechu,v projektu máme Bramac alpskou, zvažujeme že půjdem do Tondach Samba 11 engoba černá, co myslíte? Jinak existuje něco lepšího než sádroš,nevím jak se to jmenuje, je to lepší na udržení hluku a je to silnější,pevnější. Protože po rekreaci v jedné roubence,která měla příčky ze sádroša musím říct,že v žádným případě.Slyšeli jsme každý slovo ubytovaných hostů i přes 2 pokoje.
31. srp 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @sidzej obrovská gratulace !!!
@bilbery existuje něco jako panely z recykovaného materiálu - z krabic zmléka a džusů, to mě náramně zaujalo, a pak ekopanely ze slámy, ty má myslím Soňa - sonafa, můžeš se zeptat
31. srp 2012 ve 14:21  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @bilbery Ahoj
Jak říká kolegyně, velice zajímavý je ekopanel - lisovaná sláma uzavřená v papíru (dobré izolační vlastnosti, samonosné, nehořlavé, rel. levné ..., nesmí to namoknout), tady na fóru to má určitě Petrfrenk. My do toho půjdeme taky.
Lisovaný odpad existuje též, ale když si představím tetrapaky od čehokoliv -domů bych si to nedal (můj názor).
31. srp 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @esmeralda2
@vorelmato Ekopanel to určitě nebyl a přiznám se nevím,jestli bych do tohoto materiálu šla.
31. srp 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
    Bartošovice v Orlických horách, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
    Bartošovice v Orlických horách, Česká republika
 @bilbery Slyšeli jsme každý slovo ubytovaných hostů i přes 2 pokoje=hodně záleží na zvukové izolaci máme 4cm izolace Basotect a je klid
31. srp 2012 v 17:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @lubki Ano,a to nemluvím o tom jak zněla puštěná voda ve sprcháči, jak kdyby do oken padaly kroupy. Možná špatná izolace,nevím,ezkoumala jsem to emoticon , každopádně stěny měly určitě 12cm.
1. zář 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 Zdarec
Praktická otázka - jakým štětcem jste natírali domeček?
nějak si furt nemůžu z té široké nabídky vybrat
2. zář 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 Helou,
trochu jsem aktualizoval album, tak obzvláště kytičkomilníci se mohou lehce pokochat....
PF
2. zář 2012 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 AHOJKY LIDI emoticon konec prázdnin, plno příspěvků!! jak krásné! emoticon)) tož tak všem školou povinným přeji krásný začátek roku emoticon ostatním, kteří už jen pracují a občas realxují na domech emoticon príma zbytek roku ...
@sidzej úžasné, skvělé, neskutečné!!! tomu říkám správná koordinace práce emoticon) GRATULUJI!!! a těším se na fotečky všeho druhu!! je to tak trochu, že jsme na návštěvě emoticon kafe bude? emoticon)))
@bilbery trochu mne rozesmály ty argumenty vypouklých příček a stěn a všeho toho-to je totální blbost, stejně se to musí udělat odděleně a nesmí se to spojit, ale to je už Tvá věc, -příčkám jistě chyběla vnitřní izolace, nebot kdyby mezi sádroše něco nacpali, bylo by to ok,,, zvuková izolace je totiž jen a jen o hmotě, která umí pohltit ten zvuk. Místo porotermu se dají dát ytongové příčky a sádrová omítka-máme my. Ekopanely jsou jistě velmi kvalitní věc, panely z tettrapaků bych si nedala ani do sklepa :((( na střechu bych dávala vždy pálenou,,, už jsem to tady psala moc kráte, betonová taška velmi brzy oleze mechem i když je 100x stříka ná kdečím,,, ale technicky to střeše nevadí!
@vorelmato štětka? emoticon a štětec,,, jsme si kůpili takový krásný obdélníkový (cca 20x8) s jemným vlasem. Oni kreidezeiti nám tehdá nějak i radili emoticon už do toho jdete, jo? emoticon paráda!!!
@petrfrenk a že se těším a jdu na to! emoticon
tož se všichni krásně mějte!!!!
kk
3. zář 2012 v 08:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @vorelmato my úplně obyčejnými... a válečkem.. ale ty máš kuláče tak váleček asi néééemoticon) a hadremoticon
3. zář 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8271 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @sidzej super super, fot a posílej emoticon
3. zář 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @bilbery no ty argementy pořád nějak nechápu.. ale co už.... je to na Vás.. emoticon
3. zář 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn a my jsme žádný hadr nepotřebovali,,, to dřevo vysálo ihned všechno emoticon))
3. zář 2012 v 10:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha my jo emoticon
3. zář 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 247 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @vorelmato nejdřív jsem dělal klasickým obdélníkem, tuším č.8 a pak mi poradili srubaři, že se dělají štětce speciálně na lazury. Byl o něco dražší(jak jinak) ale vlas byl mnohem hladší a líp klouzal po kulatině, nebolela z něj tolik ruka.
3. zář 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @vorelmato Profíci natírají houbičkou emoticon - prý i venkovní kreidezeit. Lépe to rozetřou a nemají tam zbytky - teď moji mladí natírali nábytek (štětcem), nechtěli na barvě šetřit, a ještě po čtyřech dnech sluníčka to pořád lepilo emoticon . Takže pořádně stírat! emoticon
3. zář 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @bilbery je to samozřejmě na vás, myslím že tomu stále nechcete porozumět. Jen naposledy opakuji, příčky se nesmějí prohnout ani bez technické pauzy! Obložení komínu dřevostavby musí mít dvojitý plášť apod. Ti vaši stavitelé to zřejmě montují vše napevno, a to je velká chyba!! Bez dilatací můžou nastat velké problémy. Už jsme ti to zde několikráte vysvětlovali. Takže přeji mnoho štěstí a pokud možno žádné reklamace v budoucnu emoticon
3. zář 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @sonafa Na pevno to nemontují,je to na nějakých pérkách,ale po pauze,se to pak uzavře napevno.Já se samozřejmě ptala na možnost vynechání místa u příček a zalištování,to samo možný je,ale u oken nám to doporučováno nebylo,prý s tím bývají problémy a po zkušenostech nedoporučuje.
Ale vy taky snad stavíte 1.srub nebo roubenku,ne?Nebo už to máte na něčem odzkoušené?
3. zář 2012 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa emoticon) nevím jak Vám, ale nám olej tak rychle vsákl, že nebylo co stírat a houbičkou si to nedovedu představit emoticon))
@bilbery to je podle mně totální hovadina, že něco ve srubu dosedne napevno, kromě obvodních zdí,,, stále nám to sedá a to máme prosím pěkně srub poskládán od roku 2008,,, a nedávno mi to urvalo kousek omítky v místě, kde jsem si myslela, že to už tedy asi ne,,, tedy nějaké pérka,,, to bych nechtěla emoticon
kk
3. zář 2012 ve 23:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @bilbery tak do toho bych nešla emoticon že se něco uzavře na pevno po roční pauze je naprostá blbost. A co pak ??? ty další roky??? My už bydlíme a srub stále klesá. Všude je ponechána dilatační mezera (dveře, okna, příčky). Nejsou tam žádná pera. Žádné problémy se sedáním nemáme. A jak píšou holky, i komín musí mít dvojí opláštění, , tudíž ani tady to není na pevno a žádná roční přestávka to neovlivní. Ta přestávka by musela trvat min. 5 let,až si srub přestane sedat. emoticon Tedy... přeju hodně štěští emoticon
4. zář 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi IVUSKO,,, těch magických 5 let není na 100% emoticon)) stále si to bude tak nějak sedat, pak i zvedat a zase sedat,, podle vody ve vzduchu emoticon si tedy myslim emoticon)) a jak píšeš, na pevno, ANI náhodou emoticon)) už mi to vystrkuje růžky emoticon
kk
4. zář 2012 v 10:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @kanavi No jistě,ale vy stavíte srub,my roubenku z trámů 16x25cm,to je taky trochu rozdíl.No uvidíme za pár let,ale byli jsme si prohlédnout už hodně domů,i starších. Spíš nás varoval s upozorňoval na to,že,někdo tam hned navalí ty okna,nechá mezery,ale nikdy nevíte,jak moc to klesne,tudíž výsledkem jsou popraskaný okna apod. (myšleno u srubů).
4. zář 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha ahojky, to je pravda, i na to jsme byli upozorněni, že srub si tzv. plave. emoticon Já už jsem ráda ,že už to máme vše za sebou , myslím ty stavební práce a že se můžem věnovat zahrádce. Teď jsme přivezli několik smrků a jedliček emoticon tak tvoříme a sázíme a přesazujeme. Jo to mě baví emoticon Taky už mám zasazený rakytníky, víno, jahůdky atd. emoticon
4. zář 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš