Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8311 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8307 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @terirez Ale i když si vytipujete nějaké firmy, tak navštivte stavby od nich.. a poptejte se...musím,říct, že majitelé těchto staveb bývají velmi vstřícní a ochotní...
27. únor 2013 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
fotoportrét
fotoportrét
terirez
Registrovala se 20. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 9 přátel. Dědice, Region Tábor.
 Já budu ráda, když se tu ozvou i lidé, kteří stavěli s nějakou firmou a s jakou firmou... zkrátka uvítáme i nějaké reference tady od vás.
Jo a také, zašli jste si na stavební úřad ještě před zadáním projektu, zjistit, zda vůbec můžete roubenku na daném pozemku stavět?
27. únor 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8311 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8307 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @terirez Ano, to jsme zašli, my teda dřív, než jsme koupili pozemek, což vy máte....jistota je jistota
my stavěli s firmou Haniš, celkem spokojenost, jem začli později, než bylo dohodnuto, ale vykompenzovali to
27. únor 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @jptn
Můžu ti poradit jedině s firmou CANADIANHOUSE nebo jak se dneska jmenují, a protože vidím že jsi od Tábora, tak jeď z Náchoda po staré pražské do Košína a těsně před přehradou vlevo je cedrový dům - truhlář Martin Máca, prohlaš se mým jménem (Petr ze Šumavy...) a oni Vám už ukážou. Pokud byste chtěli navštívít nás (Husine/Vimperk, taky není problém).
Ostatní snad časem, taky nezvládám děti ...
a už jsou tady....
PF
27. únor 2013 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @petrfrenk U Košína je jeden roubený či srubový dům (kruci, teď si nejsem jistá, který je to typ). Za zatáčkou, takový utopený, když jedu z Košína na Tábor, tak po levé straně. Je to on? Jezdím kolem něj denně, a působí na mě, jako by tam nikdo nebydlel.
27. únor 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @petrfrenk já už postaveno ale mááááámemoticon znova nebuduemoticon
27. únor 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @terirez Zdravím a pozdravuji a jak Jituš napsala, jsem ráda, že tady máme dřevomilce a ještě k tomu s ekozahradou JUPI emoticon Když to ještě celé rozšíříme na životní styl, tak jsem polapena PERMAKULTUROU emoticon Jsem sice srubař, dokončujeme všechno sami, ale roubenky se nám líbí také emoticon Dokonce, když jsme domeček natírali, tak jsme si říkali, že kdybychom to všechno věděli, co jsme věděli později, tak jsme možná šli do cedru, i když,,, není nad český strom emoticon Walter,,, životní a krátká epizodka,,, dělala jsem výběrové řízení ze všech firem v česku emoticon))), ale před skoro 6 lety jich tolik nebylo a nejlepší tři jsme navštávili - walter, arco, drevodom rajec v táboře-tenkráte... Rajec se rozpadl, chvíli jsem s nima dokonce spolupracovala, ale nyní VELMI odrazuji!!! neskutečně nespolehliví :( Arco nás nadchli jedním živým srubem, kde bydlel stavbyvedoucí a pak už jsme nechali přepracovat projekt, doklapla myšlenka emoticon no a s walterem jsme začali pracovat... projektant a upřesnování ceny,,, Waltra jsme navštívili v mimoni... JENŽE, já jsem veliký rýpal a chci všechno vědět a všemu rozumět, tak jsem se stále a na všechno ptala,,, trochu znervozněli a začali na muj vkus velmi labilnět v ceně. Dospělo to tam, že jsme se rozloučili, nebot nebyla možná domluva s cenou. Ale to už je možná minulost. Při výběru firmy-nejen u srubů a roubenek-byl měl člověk s tou firmou jednat velmi otevřeně a jestli oni nejsou ochotni o všem mluvit, a neproběhne vnitřní sladění, tak od nich,,, budete v tom bydlet hodně dlouho (snad) tak tuto část rozhodně neuspěchat. Nyní se vyrojilo nějak moc firem. Dostala jsem katalog, který mi přišel s časopisem o srubech, jestli chciš dej adresu, pošlu Ti ho. A klidně si vyberte firmu i z větší dálky, ona ta doprava se klidně vyrovná v jiných částkách,,, i když - jestli jezdíš okolo Tábora, tak tam je firem hodně emoticon Znám tedy na sruby, ale k té Vaší stodole se asi fakt bude více hodit roubenka emoticon i když,,, jsem srubař a miluji sruby emoticon když jsme brousili srub (to se roubenkářům neděje emoticon)), byl to veliký zážitek, ale asi nejsou všichni takto ulítlí a navíc!! s malými dětmi je roubenka určitě rychlejší a pohodlnější, to si myslím emoticon ten srub je už pro starší fajnšmekry emoticon co? O ekozahradě si mužeme psát i mimo, abychom tady nezatěžovali emoticon vloni jsem začala sázet jedlé keře a letos bych chtěla stromky, ale až po oplocení, nebot srny jsou tady velmi maškrtné emoticon) a jak píše Jituš - nejvíce se dozvíte od lidí, kteří v tom žijí, mužete to tam i vidět,,, dýchat atmosféru,,, také jsme jezdili po kraji a ťukali na dveře i cizím lidem a oni ti lidé z masivu jsou tak nějak na jedné lodi, rádi se i pochlubí a poradí,,, je to krásné! emoticon tož to jsem se rozepsala emoticon),,, karin
27. únor 2013 ve 20:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @pekbit to mě náramně zajímá, byť to nesouvisí přímo se srubem. Kdo, prosím Tě, je v Rakousku vstřícný ? V Německu nikdo a v Rakousku jsem se ptala jenom v Erste a v Raiff a nebylo to průchodné.
27. únor 2013 ve 20:45  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @jptn
sorry, špatný klik!!!!
@terirez
Roubený, ano, to je on! Bydlí, bydlí, jsou taky na mateřské, paní domu je Dana, prima holka, klidně se ohlas! Myslím že budeš vevnitř docela mrkat, M. je perfekcionista (inu, každý jsme jiný) - netvrdím, že se ti to bude určitě líbit, ale atmosféru to má. Nebo jestli chceš já ti domluvím termín....
@kasha
srnky jsou svině!!! ožrali nám kanadské boruůvky!!! a jen přemýšlím, co je za rozdíl mezi zahradou a ekozahradu? - že nestříkám chemii? dneska je už nějak všechno eko .... i ti koně v IKEE, hahaha ....
27. únor 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @kasha napíšu do zprávy, zrovna řeším, jak teď na jaře zaset polykulturní zeleninu na našem aktuálně naprosto nevyhovujícím záhonku... emoticon
@petrfrenk díky moc za tip, to ohlášení předem by nebylo úplně od věci, napadá mi, nemáš na ně nějaký mailový kontakt?
Joo a ekozahrada není jen o tom, že je bez chemie, ale jde o úplně jiný styl zahrady, než je v dnešní době běžné...tedy s minimem trávníku, který se seče jen párkrát do roka, se stromy a keři a trvalkami, které jsou jedlé, bez stříhání, pletí atd. atd... prostě na první pohled taková krapet divočina :D

Mimochodem, teď jsem na jednom serveru četla, že se stává, že je v roubence/srubu špatný signál mobilu, je to pravda?
27. únor 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk emoticon emoticon emoticon chudáci koníčci v ikei byli staří a nemocní,,, říkali,,, a náš jeden pablb ministr zakázal toto jídlo pro charitu,,, když on nemá hlad, tak si myslí, že to nikdo nechci jíst,,, nojo, máme to velmi chytrou vrchnost,,, dnes kupříkladu nej největší nečasový řekl, že senátoři jsou hanba fuj - to je hezký slovník na premiéra emoticon No a ekozahradu Ti krásně popsala terirez... Vychází se z permakultury, jestli se někde seká louka, 2x do roka, tak se dává hned pod keříky a stromy jako mulč a nebo klasika pro dýně na kompostu - tráva se fakt nikam neodváží (já vím, že u Tebe to nehrozí emoticon), využívá se přírodních postupů, neorá se nebot je to proti přírodě, to co příroda horko tězko vytvoří, aby vody držela a žížalky pobíhaly, to divný rolník zorá a hodí to hore kopytama,,, emoticon,,, pod stromy se sadí keře a všechno co je v této zahradě je jedlé, léčivé, i krásné a jak bylo napsáno, není to druhý obývák, je to ráj na zemi emoticon Za několik let jen chodíš a sbíráš plody emoticon))) taková je realita u klasických permakulturníků emoticon a když míš větší pozemek, tak si vytvoříš rodový statek,,, to se mi asi v tomto životě nepodaří, ale ještě neříkám hop emoticon jestli si chceš trochu moudra počíst, tak takový jeden z protagonistů (je jich více) Jarda Svoboda - www.ekozahrady.com má to tam velmi vtipně a trefně popsané. Má to smysl, tak nějak to chápu emoticon
kk
@terirez emoticon) tak s těmi mobily to není pravda, ale,,, ráda ho v domečku vypnu a už přemýšlíme, že bychom neradi wifi,,, co mají v domě ještě pobíhat vlny emoticon
27. únor 2013 ve 21:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @kasha Já telefon taky ráda vypnu, když jsme všichni doma. Ale když jeden z nás jede s koněm ven a druhý je doma s dětmi, tak jsem za mobil ráda. Stačí drobná nehoda a bez možnosti dovolat se domů je ten druhý vydaný na pospas dlouhého časového zdržení, než se něco začne dít (např. zavolá někomu jinému, který ke mě dojede a teprve já rozšifruju zprávu typu "trčím se zlomenou nohou na cestě mezi starou třešní a včelínem")
S tou wifinou máš pravdu. My před lety měli wifinu zapojenou v ložnici. PO nějaké době jsme jí začali na noc vypínat a nakonec přesunuli do místnosti vedle. Zároveň jsme zrušili mobily položené na poličce nad hlavou....a najednou se nám spalo o moc lépe!
Jenže v dnešní době internetu už si to bez wifiny nějak nedokážu představit, asi je to dané tím, že jsem už pátým rokem doma na malé vesničce a většina mé komunikace s lidma probíhá přes internet. No, od září se to trochu zlepšilo, koupili jsme druhé auto, takže už jsem mobilní, uff. emoticon

Jo, to jsem ale odbočila...chytá se vlastně v roubence internet přivedený pouze vzduchem?
27. únor 2013 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @terirez Ano! emoticon
27. únor 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @terirez signálu tak říkajíc plný kotel...
@petrfrenk to myslíš Krause? Ten má canadianwood
28. únor 2013 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @petrfrenk sakra se mi to odeslalo předčasně, canadianwood, přesměrovaný na cedar home.
@jptn po první zimě, bo jí dávám max. 2 týdny tady v nížině - nemám to nijak přesně změřené, ale kolem 8 kubíků letos většinou ovocných stromů (hl. meruňky) které musely udělat prostor domu, z toho cca kubík zbytků smrkových palubek na podpal.
@terirez Walter - měli jsme je v posledním výběru ze 2 firem, malá firmička o 3 nebo 4 lidech, byli jsme u nich v Ralsku, docela sympatičtí, ale nakonec jsme se rozhodli pro Cedar home, trošku jsme se obávali, co by s Waltrem mohly udělat jakékoliv problémy, ať už zdravotní nebo jiné hlavního majitele a zároveň stavitele, šli jsme raději na jistotu a podle doporučení petra.
28. únor 2013 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @terirez JInak je tady ještě jedno rozhodování, při výběru dodavatele,,, Jít do větší firmy, která mi bude umět držet záruky, ale připlatím si a nebo jít do sympatické malé firmičky, která klidně s výstavbou našeho domu skončí (viz my-nemáme u koho reklamovat, ale to bych lhala, reklamace řeší jeden spolehlivý mladík). U srubů bych Ti uměla poradit jakou malinkou firmičku si vzít, poptat a vidět,,, ale u roubenek nevím emoticon JEN ne vždy je velká firma výhra :( bacha na to... zapnout INTUICI a je to emoticon
dobrou všem
28. únor 2013 v 00:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @jptn jo, ještě 2-3 týdny jsme v souhrnu topili nebo temperovali elektřinou.
V podstatě si, pokud by zima nebyla delší, nedovedu představit, že bych stihl spálit z časových důvodů víc jak 10 kubíků, i kdybych chtěl (jako, že letos nebylo pořeba) a zima byla jak v ruským filmu, na to chodím holt moc pozdě domů
28. únor 2013 v 01:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 @pavelk Díky za tip. Cenově je tu u nich už dost masakr.

Co se týče té lepené borovice, docela by mě zajímaly místní názory. Mám totiž pocit, že jakmile se do toho vkládá lepidlo, tak už je to chemie, která otravuje "ovzduší". Jako vlastnostmi je to určitě super materiál, nekroutí se, nesedá si tolik...ale po té pocitové a zdravotní stránce?

@kasha Osobně preferujeme naopak malou firmu, klidně "jednočlověkovou", nejdůležitější je kvalita provedení a přístup k zákazníkovi...k čemu mi bude velká firma, když se se mnou nebudou chtít o ničem bavit a nebudou vůbec respektovat má přání...

Těší mě, že tady pár lidí mělo Waltera v nejužším výběru.
28. únor 2013 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terirez
fotoportrét
fotoportrét
terirez
 Zrovna mě napadla další otázka...jak je "dispozičně" řešená voda? Je z venku přivedená někam doprostřed domu a odtud pak rozvedená po domě nebo to může být v pohodě i u obvodové stěny, Jde mi o zamrzání ve velkých mrazech...
(v chalupě nám tuším vloni jednou zamrzla voda právě na přívodu do baráku, proto mě tohle téma napadlo, vzhledem k rychlému prochládání dřevěných stěn)..
28. únor 2013 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @esmeralda2 Spolupracuju právě s Erste, pobočka v Laa. První kontakt před lety byl přes zprostředkovatele, teď už ho používám jen jako tlumočníka, ikdyž bankéř umí velmi slušně česky.
28. únor 2013 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @terirez Já bych do lepených hranolů nešla... lepidlo emoticon cena emoticon a vubec emoticon emoticon
Voda musí přicházet do domu v nezámrzné hloubce!! my to máme podsklepené a tedy nám vstupuje už v nezámrzné do sklepa, kde by mrznout nemělo, ale,,,, než jsme stihli všechno dole pozavírat, 2x nám zmrznul vodoměr emoticon to byly mínus 30 a druhý rok byl vodoměr v lednici s odporovým drátem a nic mu to nebylo platné, prasknul emoticon Budete mít sklep? jinak bych vodu v žádném případně nevedla kolem vnější stěny! (i když si nemyslím, že by dřevo umělo tak promrznout jako cihla-je to přeci jen izolant-dřevo) Nikdy nemužeš vědět, zda právě v tomto místě nebude trochu profukovat-nenápadně emoticon)),,, rozvody se provádějí v podlaze a v příčkách (zděné nebo sendvičové). my zase vedeme sklepem a pak instalačními jádry emoticon no a když není zbytí a musí jít po vnější stěně, tak velmi dobře a kvalitně zaizolovat emoticon Jde spíše o dny, kdy je člověk mimo dum a netopí,,, pár dnů v zimních extremnich dnech,,, ale je to nepříjemné,,, jedné naší roubenkářce, (janička myslím to byla) právě zamrzl přívod vody,,,
hezký den všem, kk
28. únor 2013 v 07:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
skuzus
14
Registrovala se 30. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 17 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
skuzus
14
Registrovala se 30. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Má 17 přátel.
 @jptn my jsme propálili za loňskou zimu cca 7-8 emoticon m3 dřeva a ničím jiným netopíme. Myslím, že je to vcelku dobré.
28. únor 2013 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @skuzus mužeme malinko detaily? kamna, která mají vodní výměník a ten vytápí podlahu a užitkovou vodu a nahoře máte radiátory? máte nějakou akunádrž? jak regulujete topeníčko? emoticon díky (ps, také nemusíte topit nahoře?)
28. únor 2013 v 08:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 Děkuji za odpovědi... také si myslím, že to bude kolem těch 10m3...... měli jsme bohužel letos dřevo spíš mokré, stehovali jsme se v polovině října, takže jsme rychle koupili co bylo ještě v okolí k mání.. naštěstí jsme nějaké suché měli ještě v původním bydlišti, tak to používáme na roztopení..... elekt je nastavená na urč teplotu, tak sepne jen k udržení.. teda když nejsme doma.... jinak kamna vše vyhřejí..samotná bez výměníku. akunádrže.. , v zádveří a koupelně jsou kabely v podlaze..
28. únor 2013 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @ vši, zejména @terirez
Ne že bych ti nechtěl odpovídat, ale jdeš na to trochu zprostředka ... voda ... internet ... lepené, nelepené ... sorry, nejdříve musíte vědět jak to bude vypadat a čím budete topit. Pak se na to koukne dejme tomu nějaký klasický architekt, který vás upozorní na slabá místa (může a nemusí mít pravdu, nicméně bych to zkonzultoval) a pak bych návrh poslal těm kteří by stavěli "dřevo". Ti na tom taky něco upraví, pohnou sloupem, posunou dispozice a pod.
A všem k topení:
- je to trochu zavádějící, když si tady píšeme kolik stopíme - někdo ještě přitápí elektrikou, někdo ohřívá TUV (TV) pouze elektrikou, někdo má jako my zase připojeno na kotel a elektriku nezapne, někdo topí měkkým dřevem, někdo tvrdým, někdo má soláry ... Věděcky vzato, museli bychom jakousi "MATICI", kde by byli všechny varianty prokřížkované, spářené, zkombinované a pak by to mělo jakous vypovidací hodnotu. Ale stačilo by zodpovědět vlastně to, na co se ptají slavné energetické štítky - kolik vás stojí energie ročně? Elektrika, dřevo, plyn ... něco jiného, suma sumárum. Pak bude jasno.
K ekologické zahradě - pomalu to zavání tím, jak mi nedávno jeden - svobodný, slušně vydělávající, bez závazků, relativně časově nezávislý - doporučoval pouze syrovou stravu, především v zimě, děti by přece s nadšením jedli březovou kůru ... a v létě máme spoustu jitrocele a pampelišek .... hlavně nic nevařit, nekupovat a pod. Ne nechci se vám vysmívat, ale všechno má své meze. JInak nejedlé věci na zahrádce také omezujeme ....

@terirez
napíšu ti do pošty jak jsem se s nimi dohodl....
28. únor 2013 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @petrfrenk no tu spotřebu dřeva jsem chtěla vědět jen tak orientačně.... je jasné že to nejde říct přesně.. jen pro" jakous takous" představu
28. únor 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @jptn Jituš,jsme na tom jako @skuzus ,mi protopíme cca 7 kubíků tvrdého dřeva za topnou sezonu.Většinou zatápíme,když teplota klesá pod 22 stup. to je pozdě odpoledně, při větších mrazech tak okolo druhé hodiny. Dnes je tu 23,3 st. a to jsme přiložili naposledy včera asi v10 hod.
@terirez ahoj nová roubenkářko, nás také okolí zrazovalo od stavby srubu. Hlavně maminka, která nic jiného než zděné baráky nezná, tak ta šílela, co jsme si to vymysleli. A nebo známí,kteří mají stavebí firmy,také říkali, že by se do toho nepustili. Ale nás to neodradilo a dnes jsme rádi emoticon
Svépomocí bych se do toho nepouštěla a na klíč už vůbec ne. Lepší je po etapách.Samostatné smlouvy na jednotlivé kroky. Také jsme to tak dělali. Srubařská firma udělala sketet a střechu a pak jsme se s ním museli rozloužit. Sice se stavbou jsme byli spokojeni ( kvalitu si ohlídal manžel), ale začali se dít věci... objevili jsme nenamořený krov, pak různé schnilé latě, co nám chtěli dávat na střechu atd... tak už od nás žádnou další zakázku nedostali a nastoupila jiná firma na dodělání.Před stavbou si přečti knížku Srubové stavby - vždycky je lepší o těchto stavbách něco vědět, než do toho půjdete. Sedání se neboj, to už je dneska vychytaný. Nám dělal okna i dveře truhlář, který to nikdy ve srubech nedělal ... jel se přímo zaškolit do srubařské firmy a pak práci odvedl perfektně. Nemáme žádný problém. Důležité je všude nechat dostatek prostoru na klesání. V podkroví bych se radiátorů nebála. Raději bych volila rozvod tepla vodou než nějakýma vzdušnýma průduchama. emoticon Zdraví tě Iva
28. únor 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kanavi a topení používáte.. nebo to je jenom z krbu?
28. únor 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 Topíme jen krbem (teplovodní vložka s rozvodem do podlahového topení a v podkroví do radiátorů). Plyn hřeje vodu a a plynový kotel jsme letos nevyužili , jen např. vloni 1 měsíc, když jsme byli v zahraničí. emoticon
28. únor 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kanavi tak to je pěkné
28. únor 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš