Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 takto na (můj laický) pohled to nemá chybu, + Krahule jsou malý ráj na konci světa
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ha ha, podle obrysu to vypadá na velmi rychlého tesaříka..., ale neplaš se, raději ho vyfoť.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Ty brďo, ten to schytal chudák, že je úplně k nepoznání, skoro bych řekl, že to ani není tesařík.
Odpovědět
Profilova fotka
milé osazenstvo, pokud doma nenajdete něco podobného tomu co je na obrázku - o velikosti cca 2cm, tak pokud už bydlíte, resp. máte postaveno - nemusíte se takřka bát brouka nic. To je obávaný Hylotrupes bajulus Ale co houbičky? To je panečku garda... 8-) Apropos Peťo, baští i cedr... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 Zdarec Rajec. Na Krahuliach sa ešte len sneh začal topit, však? Konečně má Petrfrenk vysokohorskou konkurenci :-))) A nestojí ten Váš domek hned na kraji hore nad cestou ? Se mi cosi zdá. My máme z venku olej od Livosu a na vnitřek jsem včera zakoupil světlicový olej (10l za 1500Kč,.) stěhujou prodejnu, tak mi ještě přidali vzorek pomerančového na ředění... krásná vůně dámy :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato no je jak blesk :-D
Odpovědět
@esmeralda2 máš celkom pravdu :-) , aj nám to tak pripadá, preto sme sa rozhodli,že keď chatu tak jedine tam 8-)
Odpovědět
@vorelmato tak to máš pravdu začal
Odpovědět
Profilova fotka
Ten brouk, co se nám na jaře ukazuje je menší, necelý cm. Má na sobě trochu hnědé barvy. Tykadla nemá článkovaná a jsou vždy dopředu, neohýbají se. Prostě vypadá jak ten druhý brouk, co jsem dala odkaz. Leze po zemi, po dlažbě. Mně vždy příjde, jak kdyby ho snad domu přinesl v kožichu pes, protože zrovna u jeho misek s vodou se sem tam ukázal. A jinak zdravím "Rajec" :-)
Odpovědět
@vorelmato asi to poznáš :-) Kedy si tam bol :-D lebo máš pravdu, stojí hore nad cestou :-D a ten sneh nie a nie sa roztopiť, doma na dvore kopa materiálu a tam práce stoja, nedá sa tam dostat´ nákl. autom, rátam ešte nejaký týždeň a potom horsa do roboty ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 hezké větné spojení - hor sa do roboty!!! :) krása!! naštěstí nám už snížek odešel a byli jsme tady jedni z posledních :)
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 Jani, včera mně napadlo - jak budete vytápět Vás zrubíček? :)
Odpovědět
Článek se načítá
@morana128 @jptn ten flek :-D od jptn nevím, ale ten moranin brouček bude ten samý, co jich nám minulý měsíc několik exemplářů běhalo po domě, sprinteři jsou to slušní, ale někteří i trochu zapózují ;-) sice mobilem, ale měla by to být ta pozemka obecná z moranina odkazu. Díky za vyhledání, aspoň se nemusím bát, jestli nám to nesežere domeček :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk hele a na jakém to krásném pozadí tén brouček pozuje? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk jaks ho zastavil???? :-D jsem ráda, že běhaj i jinde
Odpovědět
@kasha korek, aby měl brouček měkký nášlap :-D to víš, vše pro přírodu...
Odpovědět
@jptn normálně........zařval jsem na něj SEDNI!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk příště to zkusím :-D jestli je to stejnej typ, tak poslechne :-D
Odpovědět
@jptn @pavelk ...se mnou to takhle žena taky dělá a poslouchám normálně..... akorát když já na děti, tak nic ...
Odpovědět
Kam jsem to vlezla.... je to tu samej brouk a já je nemám ráda, teď jsem zrovna seděla do večera na terase čtu si vaše příspěvky o broucích a na stříšce přistál nějakej obr brouk...v životě jsem něco tak velkýho neviděla... tak jsem utekla domu. Doufám, že tam na mě někde zítra nevyskočí. @janula223 tak to by mě nenapadlo ti psát, že tam máš hrubku :-D :-D :-D Srub nebo Zrub... mě je to tedy fuk :-)
Odpovědět
@kasha máme kúpený teplovodný krb zn. Brunner a temperovať asi elektrickou alebo plynovou pecou ešte uvidíme 8-) , ešte rozmýšľame nad kolektormi,dole podlahové kúrenie,podkrovie radiatory a vy máte jak ;-)
Odpovědět
@kanavi celkom sa to rymuje Srub nebo Zrub mne ja tak fuk :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@janula223 my máme kamna s teplovodním výměníkem a temperace elektřinou a chceme solární ohřev vody :) ve sklepě 3kubiková nádrž, kterou zatím nevíme jak natopíme :)))
Odpovědět
@kasha tak to budeme mať niečo podobné :-D my budeme mať akumulačnú nádrž o objeme 1000 l :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk ten korek je nádherný!!!!! já chci také :))
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Jo, to je on, krásná fotka :-) Fakt z něho nemáme mít strach. Já to vlastně hledala už kdysi dávno (má fotka je snad z roku 2007). Jen nevím, kudy leze do baráku, jestli ho dotáhne pes. No hlavně, že nám nic nesežere, jen psovi chodí pít vodu a pak se tam i utopí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 On není lítací? Nepoznám jestli má krovky. Pak by mohl klidně přistát i shora, určitě občas větráte ;-) Pro všechny: na seznamu hlásí průlomový soudní rozsudek - banka musí vrátit poplatky za hypotéku. A kdo zaspal (jako třeba já :-) ) může na poplatkyzpet.cz ještě požádat do 20.dubna, prodloužili termín přijímání žádostí ;-)
Odpovědět
Dovoluji si přidat výsledek naší roubenky po 16-ti dnech práce. No, mohlo by to jít rychleji :-| , ale i tak to jde pěkně a počasí je fajn ;-). Natírat budeme na doporučení barvou remmers, odstín pinie, tak snad uděláme dobře.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery myslím , že jsme v tuto dobu byli tak nastejno.. přikládám porovnání..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery ahojky, domeček krásně roste, ale s remmersem opatrně, je to syntetika,,, co jsem měla info, když přešvihnete termíny nových nátěrů, tak se brousí :( ale možná mají jiné barvy, nesleduji již,,, :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?