Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato koukni na to, je to úžasně jednoduché a překrásné i na pohled emoticon
26. čer 2015 v 10:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 velmi zajímavý pohled a ke srubu, juj emoticon
26. čer 2015 v 10:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 @kasha Přiblížení k přírodě..Aspoň tak je to u nás rádii prezentováno...Ok. Já se budu přibližovat jinak. Tak to myslím, že svá děcka, nebo teď synovce radši dovedu k nám , vedle vesnice, někde na procházce,a poznají jak úl vypadá . ALe ano, pokud píšeš, že je obvyklé, že se na střechu dávají, tak zřejmě bude i v pořádku, že lidi si pak sednou ke kafíčku a budou pozorovat úl a budou přiblížený k přírodě emoticon emoticon A vlastně děti uvidí včeličky,....emoticon

Možná jak tu medializaci tady u nás víc vnímám, tak to vnímám jako takový malý cirkus emoticon emoticon Ale, jo, každý ať si dělá co chce.
26. čer 2015 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @majpro rika se ze jde vsechno a jenom male deti se museji nosit, ale na pul rok bych nesazel, to je na srub strasne kratka doba - ja jsem za pul roku stezi stihnul zaridit povoleni k demolici emoticon)
26. čer 2015 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @majpro jeden z diskutujících tady je pan Jelínek a ten to tak měl, myslím, že to bylo méně, než půl roku, co se stěhovali. Je to velice příjemný pán, zkus ho oslovit, zde má jméno stetl
26. čer 2015 ve 14:06  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @majpro pokud Ti nejaký dodavatel přislíbí hotový srub na klíč do půl roku, možná RD Rýmařov z jejich OSB pobitý tatranským profilem.
Pokud na to tak kvaltuješ, kup si raději mobilheim a toho půl roku studuj problematiku srubů.
Ale konec konců snad všichni tady si mysleli, že budou bydlet dřív...
26. čer 2015 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radouche
Registrovala se 26. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
radouche
Registrovala se 26. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Region Ostrava.
 Zdravím ještě jednou a prosím o názor srubařů emoticon. Je pravda, že dřevo má tak výborné tepelně-izolační vlastnosti? Jde mi hlavně o energetickou zátěž v zimě. Např. Haniš píše, že náklady na vytápění u námi vybraného typu srubu jsou 25 tis. Kč. Je to reálné? Jaké máte prosím zkušenosti s topením?
A ještě o jeden názor poprosím. Máme rozpočet na celou stavbu 2,5-2,8 mil.Kč. Vejdeme se? Nepočítám pozemek, ten už je koupený. Máme představu srubu 8x10, obdelníkový, 4+kk.
Moc díky všem.
26. čer 2015 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @radouche Taky jsem žil v bláhové představě, že se do 3M vlezu. emoticon . Možná i ano, ale to bych nemohl chtít přístřešek pro auta, vikýře, dřevěnou podlahu, srubové schody, kámen místo napodobenin.....atd. atd... Myslím, že je to na hranici proveditelnosti samovýrobou a v nejlevnějších materiálech bez vybavení.

A že by se dal stihnout postavit za půl roku srub vidím jen v případě velké stavební společnosti při stavbě na klíč, kde bude dělat víc makáčů zaráz, vše bude navazovat a nevyskytne se žádnej problém..... takže bych řekl, že možné to je, ale bude to stát balík a výsledek nezaručen.
26. čer 2015 ve 14:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @radouche Náš dům 8,5 na 9, vyzděný suterén, pak klasika srub s obytným prostorem. Topení-krbová kamna s výměníkem, v podlaze v patře podlahové topení (voda), v suterénu radiátory,v podkroví nic. Kupujeme tvrdé, štípané, dřevo. Tohoto dřeva protopíme 5metrů, což nás stojí 6000 Kč. K tomu přičti nějakou elektriku, která honí výměník, čerpadla, odhadem /podle rozdílu spotřeby elektriky v zimě a v létě/ to může dělat cca 3000 Kč za elektriku...To fakt odhaduji. Každopádně, vejdeme se do 10 tis. Ano, musíme topit v krbu, ano trochu se práší z dřeva, ano existují jiné způsoby topení, kdy nevozíš .nerovnáš dřevo,pak zas nenosíš do baráku a neodnášíš trochu toho popela a neumýváš krbové sklo emoticon My máme tento způsob. A kdybychom měli více času , měli bychom dřevo díky možnosti samotěžby v obci za hubičku (měkké dřevo), ale čas není a v přepočtu nám to za to nestojí (rozdíl 3-4000 kč) . ALe každý to má fakt jiné. U nás zima umí být pořádná, v baráku ovšem v pohodě. Přežil i týden extrémních mrazů, kdy tam nikdo nebyla a netopil. ( v záloze máme elektrokotel, kdybychom se třeba nemohli ze zdravotních důvodů nějak hejbat-puštěn byl 3x za 10 let, spíš jestli vůbec funguje :.)
26. čer 2015 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @radouche ja jsem na stavbu oslovil 17 firem a prisli mne 4 nabidky, Hanis vysel nejdraz z oslovenych, Pacak cca nejlevneji, nakonec jsem zvolil Sruby Bohemia, hlavne proto ze je mam 20 km od stavby, neni to nijak proflaknuta firma co dela desitky srubu rocne, ale jejich praci jsem videl a komunikace s nima je pohodova, tak uvidime zda budu plny optimismu i po namontovani srubu emoticon
co se tyce rozpoctu pocital bych ze se urcite clovek nevejde, protoze na neco vzdy zapomene, ja mam na 16,5x8,5 rozpocet 4m ale prace je v tom jen za hrubou stavbu jinak pocitam vse svepomoci, max. tu a tam nejaky remeslnik
26. čer 2015 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @radouche mame od Hanise roubenku,10x7,hruba plus schodiste,krom ele,strechy a vody vse sami,do ceny,co pises,jsme se vesli
26. čer 2015 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @radouche Myslím že sbíráš moc informaci jen z doslechu. Zajeďte se do nějakých srubů podívat a promluvte si s majiteli. Kasha vytvořila i mapku, kde kdo z nás bydli, a tady ti každý určitě rád sdělí své zkušenosti. Uvidíš hned, jak to vypadá uvnitř s úklidem. Já dříve slýchávala, že se ve srubu nepráší. Tak téhle idilce už nevěřím, práší tu normálně jako jinde, záleží na okolním prostředí a hodně na stylu topeni - krb, kamnna-prachu více.. Já vezmu cca jednou ročně vysavač a kuláče přejedu. Pokud je chci víc blýskavé, ještě je umyji nějakým prostředkem na dřevo. Ale to bylo zatím jen jednou. emoticon Spotřeba na topení se hodně odvine spíše od velikosti srubu, takže to by jste se do toho mohli vejít, chcete to poměrně malinké. Nevěř hlavně pohádkám neznalých, jak srub neplní tepelné štítky, je v něm zima, spárama táhne aj. Je v něm v zimě lepší pohodička než v cihlovém, žiji v obojím tak vím....Vejít se do dané ceny? Jsou i tací, kteří tvrdí že ano. Ale myslím, že je to počítáno ve všech směrech s těmi nejlevnějším možnostmi - materiály, podlahy, strecha., schody, obklady, krb - to můžou být velmi rozdílné položky.
27. čer 2015 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @pavelk Máš pravdu, je slíbil nesvítí do oken celý den. A když klesne níže, už je zase za stromy. Také to bude tím, že jsem chtěla stavět srub, s velkým přesahem, v lese, a normálně velkými okny jak bývalo ve srubu zvykem. Když někdo staví prosklená moderní dům na kopci v horách, tam je sklo třeba řešit vice emoticon
27. čer 2015 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @ pavelk Ten tablet je hrozná věc! nenechal mě ani opravit chyby a dopsat myšlenku emoticon Na začátku mělo být, že nám nesvítí celý den .... emoticon A závěr : jako vždy, každý má svoji pravdu, jinak to vidím já, se srubem v ďolíku mezi lesem a řekou, a jinak určitě ty, s tím výhledem na vrcholky střech domů v okoli emoticon emoticon
27. čer 2015 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @iil Trošku mi není jasné, jak se to s tím komínem u vás vlastně mohlo přihodilo? To projektant neměl v půdorysu nakreslený komín....? jinak by viděl, že je pod kuláčem, nebo při stavbě stavěli kuláče kam vyšly emoticon :- emoticon ( Ale to je asi fuk, ....Já si to hlídala hodně, protože jsme měli dvojkomín, a mezi stropní kuláče by se nevešel vůbec.Takže okolo komínu je museli dát dál od sebe, komín prošel, a nahoře narazil na krokev emoticon , vlastně podobně jako u vás emoticon Ale my jsme nechali přemostit tu krokev. A mohli za to střechaři, ty dělali krov, jak kdyby žádný projekt nebyl emoticon emoticon Určitě z toho časem vyplyne i něco dobrého, jako třeba u Martina lepší chodba emoticon
27. čer 2015 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @sonafa Já řeči Tvého kmene rozumět emoticon
27. čer 2015 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 @radouche zdravim jsem ve stejne situaci 8x10 vnitrkem a rozpocet podobny jako vy a vim ze se vejdu - ale budeme spat na zemi a druhe patro nebude - tak si to rozmyslete - a nebo bychom na strechu museli dat eternit nedavat podlahzovku jen vzduchovy krb - jak pisi kolegove zalezi na tom co clovek povazuje za bydleni a co si navymysli
28. čer 2015 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 zdravim Vas chtel bych se zeptat kdo z Vas si natiral srub cely svepomoci a jakeho vyrobce barvy jste zvolili?
28. čer 2015 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @vedma1 my ano,zvenku Impredur od Flugger,uvnitr podlahovy olej od Kreidez.nekde kombinovany s carnabovou voskovou emulzi take od kreidez,schodiste lak,ted uz nevim jaky,interier dvere stejne jako steny
28. čer 2015 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @vedma1 Zvenku celý svépomocí - Kreidezeit, základový nátěr + 2krát pigment, zevnitř něco sami, něco firma po broušení - Osmo Color, stačil jeden nátěr.
28. čer 2015 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
Registrovala se 1. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 112 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
Registrovala se 1. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 112 příspěvků. Má 10 přátel.
 @sonafa právě že to zblbnul projektant, navrhl komín, zakreslil do základů, pak když navrhoval střechu, zjistil, že mu to nevychází s tím střešním kuláčem, takže komín posunul, ale už to neopravil v tom prvním nákresu základů, takže my jsme dělali betonové patky jinde, než je komín dnes emoticon . Bohužel jsme neporovnávali veškeré jeho výkresy a nehledali, jestli není někde chybka. Svěřila jsem se do rukou profíka a stejně to nedopadlo emoticon . Ale jak píšete, vše se děje z nějakého důvodu emoticon
29. čer 2015 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @vedma1 My natírali vše svépomocí, první nátěr jak sonafa-Kreidezeit.
Druhý nátěr po 7-mi letech opět my, už to byla lazura Xyladecor.
Pokud nám zdraví bude sloužít, vím že to zvládneme natřít i za 10-15 let,když bude třeba, ale kolem té 60-tky si říkám. že už po těch žebříkách do těch výšek asi my nepolezemeemoticon
29. čer 2015 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radouche
fotoportrét
fotoportrét
radouche
 Moc díky všem za vaše názory a rady. Je fajn, když se má člověk kde zeptat emoticon.
29. čer 2015 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vedma1 celý srub si natírám sama, zvenku i zevnitř, v obojím případě to je kreidezeit emoticon
29. čer 2015 v 09:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @vedma1 vevnitr jako vorel svetlicovym olejem 2x, dvere a desku na kuch. lince tvrdy Kreidezeit, veneku tenkou lazurou remmers zatim pouze jednou a pristi rok planujeme druhy nater
29. čer 2015 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @thomson Tím světlicovým olejem to jednou bylo málo? Koukal jsem se alba, pěkná světloučká barva. Tmavne časem?
29. čer 2015 ve 14:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @thomson a jakou jste měli spotřebu? Dík
29. čer 2015 ve 14:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 zdravím všechny, zrovna jsme se vrátili z dovolené na Cejlonu, dnes Srí Lanka.
Ale o tom nechci psát. Pokud někdo má jakýkoliv dotaz, rád odpovím.
A pokud se někdo chce zastavit, platí stále, že dělám dobré kafíčko...
H.
1. črc 2015 ve 22:42  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @stetl vítejte zpět doma, též si užíváme dovolenou, minulý týden jsem byl na maltě sám, tento už si užíváme krásné vyhlídky s ženou i miminkem všichni emoticon
1. črc 2015 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @stetl ale o tom Honziku klidne piste.......emoticon
1. črc 2015 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš