Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@xavik taky půjdu do mezikrokevní izolace. Uvažoval jsem ještě o PUR pěně, mohla by být menší vrstva než mám spočítanou ve vatě, ale zaslané nabídky mě díky ceně od této varianty dost odrazují.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ke komínu se musíš nějak dostat,,, my musíme mít výlez na střechu,,, nicméně, kominik tam ještě nebyl a asi ani nepujde :))), zelena usporam neklapne,,, soláry máme 2 roky - dotace - 130tisíc-2 panely-750l zásobník-50tisíc dotace,,, projekt asi 10 :), trojsklo nemá ve srubu význam :) ....dotace se dává pouze u zkolaudovaných domu, my jsme hrotili číslo popisné, abychom mohli podat žádost o dotaci :)
Odpovědět
@lukyn.cz na stříkaný PUR jsem včera posílal poptávky na honter.cz, chytrapena.cz, chytrizolace.cz . Ale už teď na 99,9% vím, že to ne. Jsem teď samá poptávka. Děkuji všem za odpovědi, moc mě to pomáhá. Vím, že se spousta otázek opakuje ale 400 stránek tohoto vlákna je moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha loni to tak bylo, skončili jsme na tom i my, ale letos je to údajně jinak... zkus si to prověřit...
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik k tem trojsklum - ja je bral kvuli tomu, ze se na nich vevnitr nesrazi vhlkost. na dvousklech se ti pravdepodobne srazet bude...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans nebude :) ve srubu ani náhodou :))).... jedině kde se u nás trochu sráží voda, tak je sprchový kout,,, :) a to proto, že je zavřený i zhora,,, :) @vorelmato Vorlíčku, ale my už to máme,,, taktak jsme to stihli :) a jak jsem psala, 130tisíc to stálo a 50 dali :), musíš mít pouze schválenou firmu a schválené zařízení :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jj, je to o vnitrni vlhkosti ;-) taky jsem mel co delat abych to udrzel v zime aspon na 35% ale plati to treba i pro koupelnu...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans :)) právě jsem dopsala,,, výše,,, nehrozí ani v koupelně :) fakt ne, dřevo si to vezme a ani netušíš jak rychle :),,, ani zrcadlo a fakt nic :),,,, a ta vlhkost, to je velmi zrádný pojem,,, je to o teplotě a možnosti nasycení :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik My máme trojskla a dvojskla s folií ( http://www.izolacniskla.cz/produkt.ph... ) tam, kde už by to bylo hodně těžký (balk. dveře máme 3m vyskoký). @jumpmans Nám se teda na trojsklech vlhkost sráží - z venku. A jak jsem zjistil je to vlastnost dobrých oken ;-) http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky... @kasha "trojsklo nemá ve srubu význam" ??? To jako, že je srub špatně izolovaný? Nebo proč?
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans @xavik @kasha Ke kominu mame stresni vylez,taktez dosud bez kominika ;-) ,okna trojskla za cenu dvojskel,opravdu se nerosi,v byte dvojskla od stejne firmy se v mrazech nekdy rosila
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e :))) prostě tam nemá žádný význam (z mého pohledu-podotýkám :)) - proč taky,,, sruby se staví v tichých zástavbách - hluk,,, s trojsklem je problém nepřímého vytápění v zimě-tedy nanic-dobře izoluje sluníčkové teplo-které my třeba chceme, nesráží se nám nikde nic, pouze na střešním při zvláštní konstalaci teplot a vlhkostí :) Nevím jak Váš srub, ale izolace-IZOLACE srubové stěny se nedá srovnat s nějakou polystyrenovou stěnou,,, trojskla vymysleli hlavně pro pasivní domy,,, my máme tolik ruzných prasklin na stěnách, že jsem si jistá, že si tam vzduch dělá co chce, stejně tak i ve vlně v prostoru mezi kládama... Nemám ničím podložené, je to pouze můj vnitřní pocit :) a máme jižně hodně prosklený dům :), mohu se zeptat - proč máte dvouskla s folii? izoluje teplo v létě a zimu v zimě? a pouští teplo v zimě?-jen pro mou zvědavost :)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ano zvenku se parkrat orosila,ale zvenku!!!coz pry je znamka kvality ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn dvouskla ve srubu a roubence se rosit nebudou :) nemají proč,,, a jestli je už máš,,, můžeš mi říci, zda pouští v zimě teplo sluničkové, to mně zajímá, to mám někde načtené, že to nedělá, tak mně to zajímá :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha teplo v zime od oken normalne je,od slunicka
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :-D :-D známka kvality? to je krásné, jak lidé přeberou divnou informaci,,, já bych to brala na známku nekvality :-D proč by se měla okna zvenku rosit? to by mi museli vysvětlit nějakým fyzikálním výpočtem :-D teplo je píšeš, ale máš srovnání s dvousklem? a navíc, Tobě krásně topí kamna v menším protoru,,, naše zatím nestíhají, ale když přijde sluníčko, tak je to tedy fakt notně znát,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jinak v byte,kde jsme bydleli,to melo do pasivniho domu fakt daleko ;-) takze zadne nedychatelne utesneni,a ve velkych mrazech se proste dole rosila
Odpovědět
Profilova fotka
@kashahttp://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/roseni-okem-zvenku/
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Dyk jsem to psal, Heat-mirror hlavně kvůli váze. Trojskla by měla, co si pamatuji, snad přes 100kg a to je na kování trochu moc. Ze stejného důvodu máme skla s folií i ve shrnovačkách na terasu. Jinak.... když sklo v létě lépe odizoluje od vedra (slunce) a v zimě od mrazu tak to asi na škodu není.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky...
Odpovědět
@kasha Už jsem to psal jednou, máme trojskla a v zimě je hodně znát, jestli je slunečno nebo zataženo. Jak by to vypadalo, kdybychom měli dvojskla netuším, ale prakticky to nikdo kromě výrobce asi zkoušet nebude ;-) Otázka je, co v zimě převáží - lepší "ohřev" sluncem u dvojskla díky větší prostupnosti světla nebo lepší izolace trojskla? Osobně si myslím, že b).
Odpovědět
Profilova fotka
.... že vám tedy do toho také vstupuji, ale jak říká Karin - za 3 roky se nám okna ve srubu ani jednou nezarosila, nezamlžila, ... dokonce ani střešní v podkroví. Ani když vařím a silně "pářím" :-) , ani zpočátku, když nebyl srub ještě příliš vysušený. To snad ani nelze dosáhnout, když dřevo tak dýchá, narozdil od panelu nebo polystyrenu.... Takže trojsklo snad jen kvůli izolaci ? No nevím, jestli to má význam, víc bych vsadila na pořádnou izolaci střechy a štítů. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Ještě k tomu průlezu ke komínu. Po nás nikdo žádný nechtěl, neb komín nečistíme shora. :-( Kominík nám poradil dát čisticí dvířka na komíny do podkroví, výškově to dosáhne nahoru v pohodě. Vím že to asi zní divně, ale při posledním čištění nebyla v galerce ani sazička ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Taky máme dvířka do komína přístupná v podkroví a myslím, že je to lepší řešení než řešit průlezy a žebříky. Uvidím ještě jak to bude vypadat při čištění, ale snad to nebude žádná hrůza.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Je to hodně vědecké pojednání,,, po pravdě nemám na to ho do detailu pojmout a jsem ráda, že se mi okna nerosí ani zvenčí ani zvenku,,, nicméně děkuji za odkaz a předám ho svému domácímu vědeckému rádci a uvidím, co mi řekne. :),,, @pavelk pro nás je duležitější a) s tím jsme to budovali :) @fredd1e tož, to jsem pochopila, že jsi chtěl trojskla všude,,, ale právě mě zajímala ta duležitost trojskel,,, ono se to má asi stejně jako u střešní krytiny - chceme aby tam sníh zustal a zvýšil izolaci a nebo aby spadl a nezatěžoval stavbu, my jsme žádné držáky nedali a sníh tam stejně drží i když je spád krytiny 43stupnů a hladká pálená :) všem přeji krásný den :) @sonafa jo, SONI, a jak to tedy čistili? dole musí být taky dvířka, přeci, ne? :)) k nám přijeli, zespod protáhli štětku a s čistou rukou odcházeli,,, neodnesli si nic a to mně tedy zaujalo :) po zjištění jsem prozřela,,, příště si odnesou :)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e no, nechápala jsem že chtěli výlez a odkládali příchod ke mně s slovy omluv kvuli velikému větru, když pak přišli, šli do sklepa a za 5 minut odešli :) aniž by lezli nahoru,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha vždyt to jsi chtěla ne:-D doložit propočty, , mně je to srdečně jedno:-D našla jsem to kvůli tobě, když sis to přála ;-) a zvenku se nerosej trvale, jen jak to píšou tam.. asi 2 x co okna jsou se nám to stalo, byl to u zajímavý pohled..
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :) jojo děkuji,,, ono se totiž dá vědecky doložit úplně všechno a čím vědečtější tím pro mne méně věřitelný :) ale to je moje cesta a nakonec je to úplně jedno, žejo,, hlavně že jsme všichni spokojení :)
Odpovědět
@kasha Pokud to člověk chce řešit, tak nejde ani tak o to, co je pro koho důležitější, ale o to, který efekt převáží, příp. další faktory jako třeba cenový rozdíl, hluk, apod. V létě hrají oba faktory kvůli vedru spíš ve prospěch trojskla...záleží taky, kde dům stojí, že ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Když píšeš, že trojská vychází lépe vlastně v létě, tak to jsem móóc ráda, že jsem o nich ani ne uvažovala. Vůbec si totiž neumím představit, že bych někdy v létě měla zavřená okna, a s otevřeným to asi moc nefunguje :-D .... Možná večer, kvůli komárům, ale to jsem zase mimo se sluníčkem ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Dole máme dvířka samozřejmě také. Ty horní jsou prostě na horní část komina. A protáhly to jednoduše štětkou, ale oni ty saze ani neprášily, není to popel, saze mi připadají těžší a vlhčí ...? Tož tak, prostě to fungovalo :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?