Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak zdravím i ostatní. Od dob kdy jsem psal se toho dost pohnulo. Pozemek mám, projekt konečně hotový, hypotéka schválená, stavební povolení schválno, (netrvalo to ani měsíc), a včera jsme betonovaly pásy. Letos chci ještě stihnout dodělat celou desku. Záloha za srub též složená, takže dodělat desku a už jen čekat do léta na srub. Za pár dní přidám i nějaké foto do alba.
Odpovědět
Profilova fotka
@90veronika90 šikovný tesař nebo srubař potřebuje pouze skleněné plány a dostatečně dlouhý a masivní materiál. pokud máš obě dvě věci, není ty přesahy vůbec problém zvětšit. pokud jsou dostatečně dimenzované pozednice, vykašlal bych se na celou novou studii včetně stavebního úřadu. v praxi to totiž znamená, že se při stavbě krovu bude vše řezat o 50 cm delší... laicky a po holčičím řečeno. nechci ti poradit špatně, ale z konstrukčního hlediska jde o banální věc, kterou spolehlivě zvládne vyřešit 99% tesařů.
Odpovědět
@peking53 to je teda frcak. Jen tiše závidím. My zatím menší patalie s tím projektem, teď zas napojeni vodovodu, povolení kácení jednoho stromu, trable s hypotékou... no, snad to vyjde a na jaře zacnem kopat. Kdo ti děla základovou desku? Sám nebo dodavatel?
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 ses rozjel chlape, gratuluju.
Odpovědět
Profilova fotka
@90veronika90 Taky jsem se divil, jak rychle to šlo. Neboj já měl trable taky. Asi 6x jsem předělával projekt projektantům a i teď jsou tam ještě nějaké chybičky, ale to se doladí. Sice rychle stavební povolení, ale projektantům jsem zadával někdy začátkem března barák a oni to teprve začátkem října dali na úřad. Základovou desku si dělám sám s otcem. Měli jsme dokonce 3 stupně odskoků. Takže nahoře budou dva bedňáky a ve spod 4. Dále jsem se sekl v základové desce asi o 100tis. Takže jsem si řekl, že už radši nic počítat nebudu. Též nebudu poslouchat lidi, kteří stavěli před 5ti lety, protože dnes už jsou ceny zase jinde. 😁 Hypotéku jsem řešil taky dlouho. To bylo jednou, že mi ji dají, pak zase ne, pak zase jo.. Noo trvalo jim to taky tak dlouho, že mezi prvním výpočtem a druhým výpočtem mzdy mi uběhly 3 měsíce a z původní 3 800000 nakonec byly je 3 miliony. ( měl jsem úraz a nebral celou výplatu) Takže potíží taky dost.. 🙈😁 @vorelmato díky 😇 letos jen deska. Bohužel srub dorazí až v srpnu. To je na tom to nejhorší. Už se hrozně těšíme 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 to uteče jak voda. Mě už to chybělo, tak jsem si to musel připomenout...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Snad jo. 😁🙈 Pěkný. A cože to bude? Přístřešek na auta? 😁
Odpovědět
@vorelmato moc pěkné, ale himl, furt mi hlava nebere, jak tam drží ten středový průvlak? co je to za fintu?
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak něco jako závitovka, ta cesta musí být použitelná, tak muselo přijít na řadu levitacni řešení.
Odpovědět
@vorelmato hmm, no ale není tam v tom případě ten průvlak tak nějak zbytečný? když ho nic nenese/nepodpírá, jenom přidává váhu stropákům, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@obludak za normálních okolností by to tak bylo, tady jsou ale v základním čtverci průměry přes 40cm a stropaky mezi maj tak 25 až 30, dělali jsme to z toho co bylo... Překlenuje se od středu po střed 5,8m a ještě je ta kláda podepřena z každé strany metr vzpěrou ( to ještě není na fotce), fakt se to neprohne. Asi by se to muselo dělat vůbec, ale má tam být dílna, budou tam nějaké strojky, tak pro jistotu. Vršek je Post and Beam, prakticky příhradový nosník, který to taky zpevňuje.
Odpovědět
@vorelmato aha, takže je to v podstatě designovy prvek 🙂 ale jo, na zavešení vercajku se to bude hodit ......
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vorelmato no pekne, pekne, ja stale cekam jestli se flaternici rozhoupou prodat kus pozemku a pak mam v planu take mensi dilnicku se skladem, cca 4x7, spodek v zemi a vrsek - ale na kulatinu to nevidim
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett njn, sem myslel že je to celé tvoje... A proč ne kulatina? Nákup zimního kůrovce nebude nijak zvlášť nákladná záležitost, při čekání na flaterniky oloupes, přikryjes a uvidíš. V nejhorším to za tři roky prodáš za dvojnásobek, bo tu dřevo už nebude 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato z tramu si to udelam sam, z kulatiny ne 🙂 ale zatim je brzo na takoveto uvahy, kazdopadne u nas uz smrk neni
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett 😭
Odpovědět
Profilova fotka
Finušujeme desku 😁 Aneb když si posera a musíš mít záchod v každé místnosti 😁😁
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 pekne srovnany sterk, kdyz to srovnam s tou mou hruzou kde jsem to zasypaval hlinou, kamenim, cihlama, taskama, starou omitkou 🙂) tak to je jina liga zachody jsou potreba 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett záchod je kolikrát východisko 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 pěkně, jen co je pravda! My jsme taky neřešili podsyp, navalilo se tam co se vykopalo v našem povrchovém lomu a rozdrtilo deskou... Zatím drží 😎
Odpovědět
Profilova fotka
Díky chlapi. Otec je ještě starý poctiví zedník tak jsme vše dělali jak se má 😁 takže zpět šla jen hlína, pořádně zhutněná a pak 20cm štěrku též zhutněno. Dělal sem si srandu. Tolik záchodu tam nebude. V každém patře jeden. Akorát jsme natáhli KG někde jako průchody na vodu a na elektřinu 😊
Odpovědět
Profilova fotka
Tak a pro letošek hotovo. Více fotek bude v mém fotoalbu.😁 Ale deska stejně nikoho nezajímá 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 krasne okoli..
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jojo je tam moc hezky výhled na okolí. A včera nám na betonování zrovna svítilo celý den sluníčko 🌞
Odpovědět
Profilova fotka
tak nevím, jestli tu diskuzi brzdí vyhláška eu nebo nezájem o dřevěnice. tak smutno tu roky nebylo :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 asi maji vsichni hotovo a jen pecou cukrovi 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett a ti co ještě nezačali???!!! :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 Ti mají plné práce přemýšlet nad tím, jak podat dodatečně ohlášení započetí stavby 😁🙊🙈 Nějak sem se špatně informoval. Nebo takto. Nevíte, jestli pořád platí, že ikdyz jsem dostal stavební povolení, tak musím ohlásit stavebnímu úřadu, že chci za počít stavbu? A jde to popřípadě zpětně? 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 ja jsem nic neoznamoval, dostal jsem povoleni s platnosti na 2 roky a stavel jsem - kdyz mne vyprselo tak jsem jen volal na urad ze kolaudovat budu az za pul roku a to jim stacilo ale zname ze co stavebni urad to jiny pristup 🙂
Odpovědět
@peking53 Ve spol.souhlasu s umistenim stavby a povoleni stavby to mas nebo nemas napsane. Ale 99% stavebniku to neresi a urednikum na stav.oddeleni je to u pr.... My mame napsano, ze "...pri zahajeni stavby musime oznamit..." -neni uvedeno-pisemne,tak jsem tehdy urednikovi jen volala (skoda penez za telefonat). Co ale resim az zpetne po 3 letech, je oznameni zahajeni stavby na oddeleni zivotniho prostredi (na nasem stavebnim urade jsou vsichni ti urednici na jednom patre,kancli vedle sebe,ale kazdemu musis oficielne psat zvlast-zde tok informaci nehrozi) - tam jsme to meli nahlasit tyden pred zapocetim stavby- kvuli zahajeni spravniho rizeni k predepsani odvodu za trvale odneti pudy ze ZPF (zemedel.pudniho fondu) ...tuto podminku jsme ale nemeli napsanu ve stav.povoleni, byla napsana ve vyjadreni ziv.prostredi k nasi zadosti o stav.povoleni - tedy v papirech, ktere predchazeli stav.povoleni
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?