Stavba jaro 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, je tu někdo kdo bude začínat stavět také v tuto dobu? Chtěl bych stavět z porothermu 44 profi na tenkou maltu. Máte nějaké zkušenosti? (dobré nebo špatné)
@lzicarovi soused si taky udělal septik a pak následně čovku, jenže dneska pokud může být čov, tak ti septik nepovolí :-( ale přidělává to práci i těm úředníkům, tak nechápu, proč ty zákony jsou takový :-(
@mattyna Já teda vim, že budeme mít ČOV, ale něco mluvil manža ještě o tříkomorovým septiku, že budeme mít, tak jsem z toho jelen. Tyhle věci jdou fakt mimo mě :-D :-D
@mattyna Já teda vim, že budeme mít ČOV, ale něco mluvil manža ještě o tříkomorovým septiku, že budeme mít, tak jsem z toho jelen. Tyhle věci jdou fakt mimo mě :-D :-D
@lzicarovi No, stavet budeme vlastnimi silami, doufam, jen, ze nam brzy nedojdou :-) Uvidime jak to pujde. Manzel dela na smeny a k tomu jeste je pul tydne vzdycky v Praze. Ostatni dny muze z domu. Bohuzel dela i vikendy - kdyz ma sluzbu tak non stop. Zrovna tenhle vikend byl dost na prd, cely den musel sedet u PC a delat a ja behala s kyblickem asfaltove penetrace a malovala a malovala. Nejhorsi snad bylo tu desku zamest. Zastavili jsme plochu cca 134 m2. Domek bude jen 107 m2, ostatni jsme udelali rovnou se zakladama, je to na byvalem policku, velmi dobre oranem a hodne je tam ornice, takze nam to trochu ujizdelo. Proto jsme rovnou nechali udelat i zaklady pod verandu a zimni zahradu. Firmu bych taky brala... Uz mi neni zrovna 20 a nekdy to celkem citim v kostech. Udelat zaklady bylo pro nas uplne nadlidske. Manzel na to neni. On to udela dobre, kdyz mu polopaticky vysvetlim co a jak, ale s vodovahou si moc netyka. Zacali jsme hned druhy den, co jsme meli jednani na pozemku a meli jsme asi 3 tydny na to to udelat. Pak uz zacalo snezit. Makalo se od brzo rano az do tmy. Museli jsme vyrovnavat pozemek. V zivote by me nenapadlo, ze je to z kopce a to jsme tam behali 25 let.... Nahore jsme davali 2 rady bedneni, dole to vyslo na 2-6. Tak doufam, ze to bude rovne :-) Projekt mame nejaky stary. Zakladovka pry jen 10 cm, no dali jsme 15cm, tramy jsou taky nejaky slaby,... Uvidime. Jo a tasky. No mame na to sice hotovost, ale neni to zase toliko, takze se musi trocha setrit. Tasky jsou teda betonovy. Silene dlouho jsem vahala nad odstinem. Libi se mi snad vsechny krome tmave hnedy. Libila by se mi ostre cervena, ale temer vsichni nabizi visnovou a nebo cihlovou... Bracha chtel rozhodne cernou. Pak jsem si rikala, ze zase budu slintat, ze on ma cernou a my ne. :-) No tak jsme nakonec se opickovali a ono to pak na palety vyslo i malinko levneji. Takze mame Danubia Evo (to je ta leskla) Na slunci je spise hneda 8-) 8-) ale coz. Uz stoji na zahrade. Tak uz je to fuk. Vybrali jsme tu cernou proto, kdyby nebyly prachy na barevny okna, tak s tou cernou se to myslim da lepe sladit, nez s temi barevnymi. Teda jsem rada, ze nemame COV. Jeden bracha ma, taky musiel mit nejdrive to a pak stavet. Mame septik a ten je zaroven s usazenim domku na pozemek, takze to je pod jednim povolenim... Jaky budete mit domecek? Jsem hrozne zvedava. Libi se mi nakukovat :-) :-)
@kaacka ahojky ...my taky budeme stavět sami...i když jsme uvažovali o zedníkovi, tak ty peníze radši použijeme jinde...holky já vám tak závidíííííím, že už můžete ;-(
@kaacka No téééda, máte můj obdiv. Já bych to sama asi nepostavila. Manžel je celkem zručnej, ale i tak prostě. Ale my zase máme výhodu v tom, kdo nám to bude stavět. Kdyby nám to měla stavět cizí stavební firma, tak se asi nedoplatíme :-( a takhle to budeme mít i ohlídaný, když bude manžel ve práci. Mě budou stačit ty vnitřní práce a budu vyřízená, to už vím dopředu. Jako né, že bych se bála práce :-D , ale třeba v životě jsem nemalovala, a už vidim moje tělo, jak se mu to nebude líbit 8-) Ale nedá se jinak holt nooo. Domeček už jsi viděla v našem albu, líbilo se Ti schodiště uprostřed domu ;-) ;-) . Nakukuj, já taky nakukuju a hledám inspirace :-) Holky, projekt máte na typizovaný domek, nebo jste si nechali nakreslit vlastní? My vzhledem k tomu, že jsme hejbali s příčkama, tak se musel namalovat celý a teda to byl ranec - 70 tis. .-(
@mattyna Nebooooooooj, dočkáááš se. My se s manželem taky nemohli dočkat a šup, je to tu. Už se těším na ten den stěhování a hlavně, až zkolaudujeme. Na to, že nepiju, tak se asi vopiju :-D
@lzicarovi my máme vlastní, ale pro inspiraci jsme ukazovali projektantovi jaký by se nám líbil...vnitřní uspořádání...on to upravil na rozměry jaký jsme chtěli a typ střechy jiný....nás stál 40 vč. čov + 5 tis projekt na příjezdovku, takže dohromady 45 tis. vlastně pak ještě změna přípojky vody 1500,- protože jsme nedostali souhlas od majitele pozemku, ze kterého měla přípojka být vedena....takže to byla dobrá cena...bylo to trochu přes známý, jinak říkal, že taky 70....
@mattyna Já myslela, že to se mnou šlehne, když jsem viděla fakturu. V příštím životě chci bejt projektantka nebo právnička :-D
@lzicarovi to se ti nedivím...ale je fakt, že když jsem viděla, co tam všechno je, tak bych to dělat nechtěla :-) i když , když už děláš několikátý barák, tak to máš v malíku...musím říct, že my jsme nebyli nároční, tak to měl celkem i jednoduchý :-)
@lzicarovi No, my jsme koupili hotovy projekt, tenkrat v lete byla akce, tak nas vysel na 16 900 Kc. Vzali jsme ho s tim, ze stejne budou zmeny behem stavby. Projektant radil, at to dame na stavebni takhle a pak se bude delat zmena behem stavby. Pry to bude jednodussi. Mladsi bratr to delal taky tak, za zmeneny projekt, kdy teda si ho nechal prekreslit za behu dal asi 15 tis. Za usazeni na pozemek, nakres septiku, pripojky, vybehani stavebniho povoleni a to vse na 2 domky celkem 16 tis. Takze jakoze na nas asi 8 tis. Radon 1500 Kc, a pak poplatky za elektrickou pripojku, plyn atd... Jeden prazsky projektant - kdyz jsme predelavali byt - omdlela jsem nad jeho cenovou nabidkou na prekresleni 2 pricek mi rekl, ale paninko, to kulaty razitko, ktery mam doma v supliku me taky neco stalo :-) :-) Asi jsem si opravdu nemela lamat hlavu na skole v Pardubicich, ale zkusit nejke to CVUT apod :-)
@lzicarovi Prosim te, kolik je vase zastavena plocha? V tom projektiku je to moc malinke :-) Uz jsem si vzpomnela. Vas domek se mi libi, jak je usporadany. Fakt dobry :-) Jeste ze uz mame vybrano. Protoze uz bych byla zase nerozhodna. To je silena vlastnost :-) Jo holky, a co stresni okna? Budou? Vite uz od koho si vyberete? Nam ted nabizi docela slusne od firmy Fenestra, ale mam obavu, aby byly dobry. Budou v miste nad vanou v koupelne a 1 na chodbe. V pokojich je davat nebudeme...
Článek se načítá
@kaacka my nebudeme mít střešní, ale právě v tom rozdílu střech, ale nebudeme mít obytný podkrová, jen tam bude místo na nějaký krámy :-)
@kaacka Povídej mi o poplatcích, kam se vlezlo, něco chtěli. My vč. projektu dali za papíry 150tis a ještě jsme nekopli, hrůza a děs. Ale my v tom máme i poplatky geodetovi, který dělil parcelu na dvě a zakresloval věcný břemeno. Zastavěná plocha 149m2, domek bude 17x10m, je to včetně garáže. Střešní okno budeme mít jen jedno a Velux. O jiném jsme snad ani neuvažovali právě proto, že absolutně netušíme, jaký jsou kvality :-|
Taky jsem byla rozhodnuta pro Veluxy ty poplastovany, ale zase jsme neco na vystave videli a uz jsme zase na vahach...
@lzicarovi 150tis? to my za papíry ne tolik - platili jsme projekt, na dopravě za vyjádření, na vyjadřovačkách jen asi 230,- a teď bude za tu čovku prý 300,- no kdybych to sečetla, tak necelých 50 tis =-)
@mattyna opravdu? my platili jeste za pripojku na ele asi 12,5 tis., za sjezd z naseho pozemku na silici 1200 Kc, za podkopani kvuli vode SUS taky 1200 Kc (chteli jsme slevu, kdyz tam tata pracuje - tak to pry ne) :-) zamereni domku 8 tis. plus to co je uvedeno vyse. Je, ted tak pocitam, ze bychom se taky asi vesli i s projektem do tech nejakych 50 tis :-)
@mattyna @kaacka Holky, já se večer na ten náš přehled podívám...teď si z hlavy všechno nepamatuju, ale jak píše Kačka, za přípojku ČEZu jsme platili taky 12,5 tis, za připojení za vodu, policajtům za připojení na silnici, radon, hydrologickej rozbor, toho geodeta, ten stál skorem 8 tis., prostě to jsou pálky, to je děs. 500 sem, 500 tam. Ale největší ranec byl ten projekt. Ten se navýšil o 10tis, protože nám tam domalovala projektantka hospodářský stavení. Ale zase už v tý ceně máme stavební dozor, což je fajn
@kaacka @lzicarovi holky, tak já do toho čez nepočítala, to nás vyšla přípojka na 27000 i se sloupkem,( poplatek čezu taky 12500,-) zaměření budeme mít teď snad brzo, dopravě jsme zaplatili 1500,-...zatím jsme celkem na nějakých cca 90 tisících, je v tom projekt+poplatky+dřevo na bednění atd....
@mattyna Tak mix s betonem se už jednou otočil. Po práci tam jedu to zdokumentovat a hodit fotky do alba. Zatím tu je ještě krásně slunečno, doufám, že se nám ten déšť vyhne, aby se mohlo pokračovat dál v práci :-)
@lzicarovi to už budou pasy zalité celé :-) byla jsem dnes pro územní souhlas :-)
@mattyna tak super, ne? Chtěla jsem se zeptat, v jakém městě či obci stavíte? Kdyžtak můžeš do IP.
@lzicarovi no je to super!! vbyla jsem na vodoprávním podat tu čov...zase trošku jiný info z každé strany, tak uvidíme ;-)
@mattyna A budete mít k tý ČOVce septik? Já se ptala včera manžela, budeme mít jak to, tak i to. Ale vysvětlit mi to nestih. Jo a ptala jsem se ho na ten kamion s rukou. Tak říkal to co Ty - náklaďák s rukou, z kamionu to může sundat ještěrkou. Nebyla v těch stavebninách ženská? :-D :-D. Třeba nepozná rozdíl mezi náklaďákem a kamionem :-D
@lzicarovi nn jen čovku :-o nechápu proč budete mít obojí? ale asi to máte vymyšlený nějak...no s tím kamionem mi to právě bylo divný a hlavně jsem nikde na fotkách(stavebníků) neviděla, že by jim skládali yrtong z kamionu, ale z náklaďáku, ve stavebninách byl chlap :-D takže asi i chlapi mají své dny ;-)
@mattyna Já nevim proč obojí :-D manžela dneska přes skype vyzpovídám. :d
@lzicarovi jo, to je dobrý, když je pryč, že jste aspoň po skypu v kontaktu :-)
@mattyna je to super, hlavně pro děti, který vždy ty první dny, co odjede, jsou ustejskaný ;-( Takže večer před spaním si místo pohádky volají s tatínkem :-) Ale pak je to dobrý, 14dní uteče a máme zase tátu doma :-)
@lzicarovi to je hezký....hlavně už jsi zvyklá na to mít ty 14-ti denní intervaly...čas strašně letí, ale myslím, že někdy těch 14 dní musí být strašně dlouhých, to bude taťka koukat co vždy stihnou udělat za tu dobu co je pryč :-)
@mattyna No manžel byl nešťastnej, když odjížděl :d Takže mě zaúkoloval denně dojíždět na stavbu a fotit, fotit, fotit. V létě to uteče, protože se zabavíme přes víkend - někde couráme. Ale v zimě je to horší, když je brzo tma, doma je to naprd. A co teď bydlíme, je to na dva prdy. Proto se strašně těšíme až vypadneme do novýho, mezi civilizaci :-D , budeme obklopený sousedama. Kluk tam má ze školy hodně kámošů (dali jsme ho záměrně už na tu školu, kterou bude mít při cestě). A holka bude mít hned tři sousedky kámošky :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?