Stavba jaro 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, je tu někdo kdo bude začínat stavět také v tuto dobu? Chtěl bych stavět z porothermu 44 profi na tenkou maltu. Máte nějaké zkušenosti? (dobré nebo špatné)
@handule Tak budete mít taky pořádnej domeček. My budeme mít 17x10, takže nic mrňavýho :-D Váš vypadá zajímavě, my budeme mít klasiku. Tady vlastně ani nic jinýho nepovolej.
@mattyna Tak jsem byla na stavbě, chlapi makaj teda klobouk dolů.Mysleli jsme, že bednění se bude zalejvat přímo z mixu, ale chlapi přes míchačku s lopatou. Bedněního bude šest řad. A než manžel přijede (23.3.), deska prej bude hotová :-o :-) . Fotky jsem přidala
Ahoj holky.Ja jsem stavil na pěnu a bez problémů.A s tou pevnosti je to docela jedno.Síla která ti pusobí na zeď je svislá takže pevnost pěny nebo lepidla není úplně podstatná.Ale každý ať si postavi z čeho chce co se mu vic zamlouvá.
Profilova fotka
@termitak Ahoj a stavěl jsi bungalow nebo patrový? A můžu se zeptat z jakých cihel? Máme vybraný Heluz STI 30 a na to zateplení polyšem. Teda, musím říct, že to rozhodování z čeho stavět je asi nejhorší, co člověk, to jiný názor.
Profilova fotka
@lzicarovi Nj, původně jsme chtěli také bungalow (nechceme se na starý kolena škrábat do schodů :-D ), ale vzhledem k menšímu pozemku jsme nebyli schopni natěsnat všechny požadavky do 150 m2, takže z toho vzniklo to, co vzniklo. Snad budeme spokojeni :-) Teda, chlapům to jde od ruky, pěkně pokračujete.
No je to prízemní s podkrovím.Já stavěl z porothermu EKO+ profi což je vlastně broušená na pěnu.Tlouštku mám 440mm ale dum už nebudu zateplovat.Přijde tam pouze asi 4cm tepelne izolační omítky.Tenhle způsob by měl byt lepší než uzavřený do polystyrenu.Dům tak může dýchat
@handule u nás by bungalov bohužel nepovolili, takže jsme o něm ani neuvažovali. A takovejhle "extravagantní" domek Vám povolí? :-o My museli změnit střechu a fasádu si taky nemůžeme vybírat :-( holt CHKO no ]-(
Profilova fotka
My budeme mít rekuperaci, takže s tím "dýcháním" problém nebude ;-)
jo to my taky ale prý ten polystyren ten dum udusí a říkalo nám to víc lidí ze stavebnictví.Dokonce známí který dělá zateplení domů říkal že by si na barak vživote polystyren nedal
@lzicarovi tak to je taky divím, že míchaj ručně, ale z mixu by toho bylo asi moc najednou...to bude manža koukat teda, to si tam už budete moct sednou do "obýváku" na kafčo :-D
@handule váš domek je super!!!!!!!!!! líbí se mi tento styl ;-)
Profilova fotka
@lzicarovi U nás žádné regulativy v tomhle směru nejsou. A navíc v okolí jsou opravdu různorodé stavby - klasické vesnické domky, bytovka s rovnou střechou, klasické patrové domky z 80. let a na pozemku máme i "kůlnu" s pultovou střechou :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
@termitak Nic proti, ale kdo ví, jak to ve skutečnosti je... Co člověk to jiný názor, o tom jsme se již mnohokrát přesvědčili :-| Takže to uděláme s polystyrenem a uvidíme ;-)
Profilova fotka
@mattyna Díky :-)
@mattyna Manžel říká, že jak bude deska, rozbalí si tam stan a bude tam vegetit :-D :-D :-D Mix možná nakonec na zalití desky, ne?
@handule To se máte, my se přes měsíc dohadovali s chráněnkou o vzdálenosti domku od hlavní silnice :-(
jo ja to nikomu nevyvracím,každý si staví z čeho se mu zdá nejvhodnější.
@lzicarovi to 100% bude na desku mix :-) makat budou i v sobotu nebo jen v týdnu?
@mattyna tak v sobotu asi nejspíš ne :-( no nevadí, myslím, že v sobotu tam bude šolichat něco manžel :d
Profilova fotka
@lzicarovi To věřím, že to musí být o nervy :-S Nám stačilo dohadování se s projektantem, který nám vše zařizoval...
Profilova fotka
@termitak jasně, že jo ;-)
Profilova fotka
@handule My jsme taky řešili čím lepit. Táta je zedník a spíš nám doporučoval pěnu.
@mattyna Tak chlapi v sobotu zatím makat nebudou, bo nejede ani betonárka, později se uvidí :-) až bude jiná práce na pořadí dne
@lzicarovi tak to pak je jasný... :-) víkend má být krásný! :-)
@mattyna noo, bude krásně a my asi budeme trčet doma. Holku jsem vyzvedla ze školky s horečkou, bolí jí na prsou, kašle, rýma a kluk mi večer volal od babičky, že ho bolí v krku. Takže je vemu ráno k doktorce oba. Chjo, už mi z těch nemocí asi hrábne, se v tom plácáme celou zimu :-( :-( :-( :-(
@lzicarovi jéé tak to je škoda :-( tak ať se broučci z toho brzy dostanou....já měla atb od pondělka - ty třídenní....už jsem ok...je to teď víc jak u chřipkový epidemie mi přijde :-S
@mattyna děti prý odpadají ve školce jak švestky. Tak nás čeká asi "vášnivá" noc. Holka teda měla snad jen 2x atb, ale vždy to měla na průduškách. A odhaduju to i teď, když jí "bolí srdce", jak říká :-( Tak to půjdu zapíchnout. Tak brou a zítra
@lzicarovi dobrou ;-) zítra přijde geodet ráno, tak po o...snad papa
@mattyna čauky, tak jak dopadla návštěva geodeta?
@lzicarovi ahojky no měli to chlapi rychle hotový, máme zaměřeno, přes víkend si uděláme vyznačení provázkama...dneska bylo hnusně, chvílema pršelo, elí byla jako prase...no my taky :-|

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?