Stavba jaro 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, je tu někdo kdo bude začínat stavět také v tuto dobu? Chtěl bych stavět z porothermu 44 profi na tenkou maltu. Máte nějaké zkušenosti? (dobré nebo špatné)
@lzicarovi tak to je paráda, pro ty děti to je důležitý mít kamarády blízko....my teď bydlíme v paneláku, ale až budeme v domečku, tak to bude super...my budeme mít sousedy samý příbuzný :-D
@mattyna My teď bydlíme fakt na samotě na začátku lesa, jedna sousedka,. Takže v zimě peklo. Jak napadl sníh tak byl horor vyjet autem. Řetězy byla moje denodenní výbava v autě. Kdybysme ale aspoň bydleli kilometr od hlavní silnice, ale já je obouvala vždy jen na nějakých 300m :-( no takže kamarády žádný, protože do vesnice chodily děti jen do školky a tam ta sešlost těch maminek byla divná, takže já tam nikoho neznám doteď a jsme tam 8. rok. V novém vedle teta, vedle mladá rodina, naproti taky a další nový domečky se tam staví. A hlavně, 50m od baráku je autobusová zastávka, autobus min. 1 za hodinu z města jezdí. Teď jsme závislí jen na autě, nádraží je 3km daleko. To byl právě taky jeden z důvodů, proč jdem odtamtud pryč. Jako na víkendové bydlení je to tam super, ale nastálo s malýma dětma vůbec :-(
@lzicarovi tak to věřím...taky by mě toto nebavilo a to budete pak prodávat ? a jak to máte daleko z nynějšího domova na stavbu?
@mattyna No vzhledem k tomu, že dole bydlí můj otec, tak ho tam necháme ze slušnosti dožít. Jinak bych to nejradši prodala, protože to byl opravdu danajskej dar 8-) No uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Otec to neví, co kujeme za pikle, tudíž očekávám, že jeho reakce bude silně bouřlivá ]-( ]-( . Teď to máme necelých 20km. A taky ještě jedno velký plus nového bydlení - od rána do večera slunce. Tady jsme obklopeni kopci, takže tma, slunce na chvíli v létě, teď tam máme ještě zbytky sněhu, vlhko .-( Prostě ideál bydlení :-D :-D :-D
@lzicarovi ty jo, tak počkej, jako tvůj otec neví že stavíte?? a bydlí ve stajným domě? to se ani děti neprokecnou? tak to je docela síla...ale teda jsi moc hodná dceruška, že ho tam necháš :-D tak to my to máme na zahradu asi 2 km :-) jj v novým baráčku se budete mít fajn!!!! ;-)
@mattyna Ono je to komplikovaný ;-( ;-( ;-( Neví to, fakt ne, děti dostaly nakázáno, že to nesmí dědovi říkat, ale on se o ně stejně nezajímá, tak je to vlastně jedno ;-( ;-( ;-( Pro něj se vlastně nic nezmění. Je furt zalezlej, nebaví se, takže co. Bude mít od nás klid aspoň :-D No bude to ještě hodně zajímavý :-D . Chceme mu to říct, až se budeme stěhovat 8-) 8-) Bude to naše, jen naše a jak si to uděláme, takový to budeme mít, nikdo nám do toho nebude kecat jako teď. Doufám, že si tuhle stránku otec náhodou vygůglí :-D :-D By asi koukal :-D
@lzicarovi no tak to chápu...je fakt, že ač mám moje rodiče moc ráda, tak jsem ráda, že bydlíme sami ;-)
@mattyna není nad to bydlet sami, fakt. Já před 8 lety jsem si říkala, že to bude fajn. Manžel si s otcem výborně rozumněli a za pár let jsme na nože - a kvůli prkotinám ;-( Takže nikdy více
@lzicarovi vidíš, ty jo, jak se to dokáže změnit všechno :-( ještě že ten tchán má tu firmu a budete to mít rychle :-)
@mattyna musíme se stihnout nastěhovat, než napadne první sníh, pak už k nám žádný velký auto nevyjede :-D
@lzicarovi fakt teda budete mít obdiv, jestli to stihnete...myslíš že to budete mít komplet, nebo jen tak pro obývání?
@mattyna no chteli bysme komplet to mít hotový. Ale zůstávám stát nohama na zemi - při našem štěstí, kterýho jsme vždy měli sakra málo :-( se necháme překvapit. Tchán říká, že do konce dubna bude hrubá stavba stát :-) Tak nezbyde nic jinýho, než doufat :-D
Článek se načítá
@lzicarovi :-o tak to jsou borci, ale přesně...my poptávali zedníka, jen na obvodové zdi a 2 nosný příčky, aby to manža nedělal sám a šlo to rychleji, ani ne s překladama, ty už bychom si udělali sami a věnec taky a řekli nám jeden 54 a druhý cca 70 tis....a to by muselo být za pár dní hotový, tak to radši uděláme sami, sice to bude trvat dýl, ale peníze použijeme jinde ;-)
@mattyna Jako my máme fakt výhodu, že se s cenou za stavbu dostaneme jinam než kdyby nám to dělala cizí stavební firma. To bysme to za ty prachy v životě nepostavili. A z Ytongu budeme mít i schody a stropy, takže je to vážně lego. A chytré video od Ytongu říká, že hrubá stavba za 14 dní :-D :-D , tak "naši" zedníci si přidali pár dní no :-D
@lzicarovi tak oni to počítali i s deskou :-D
@mattyna Tak fotky jsou v albu. Zítra by se mělo "bednit". Teď jsem kecala s manžou ohledně tý naší ČOV, tak původně jsme měli mít septik, ale nakonec bude čistička. Proto jsem byla zmatená :-D
@lzicarovi pěkně zalité!! :-)
@mattyna Díky, bylo toho 2 mixy - 14 kubíků.
@lzicarovi tak to nebylo moc...to my jsme měli spočítáno monohem víc =-) asi jsme počítali blbě...uvidí se podle skutečnosti :-)
@mattyna tak ještě se bude zalejvat to bednění, tak to asi naskáče. Mě to přišlo, když jsem na to koukala, že to je tak ošudlaný, jen schovaný dno :-D
@lzicarovi mě teda taky přišlo, že je toho betonu málo....ale asii se to dožene tím bedněním... :-)
@mattyna no uvidime, co tam vykouzlej :-D
@lzicarovi chlapi 100% vědí co dělají.... ;-)
@mattyna myslíš? :-D :-D Ale tak joo, budu jim věřit :-D
@lzicarovi noooo myslím, že nic jiného ani nezbývá....manža viděl fotky? :-D
@mattyna jj, viděl, a kupodivu se nedivil, jako já :-D Tak to snad bude v cajku. Teď si tu hraju s plánovačem koupelny a vůbec mě to nebaví :-D
@mattyna čauky, tak tady v noci lilo, teď už neprší, ale je pod mrakem, tak uvidíme, co se bude dít. V 10hod budu volat tchána aby podal hlášení :-D
@lzicarovi ahojky tady ráno když jsem se probudila padal sníh, ale nic není, pršelo pak, ale ne moc... ;-)
@mattyna tak tady neprší, občas prosvitne sluníčko, ráno bylo teplo, +4. Na stavbě už byl kamion s bedněním a pracuje se o sto šest :-) Já už sníh nechci vidět minimálně do prosince :-)
@lzicarovi tak to je paráda....to je hezký , že jen zavoláš a vyslechneš jak se maká.... ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?