Stavba jaro 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, je tu někdo kdo bude začínat stavět také v tuto dobu? Chtěl bych stavět z porothermu 44 profi na tenkou maltu. Máte nějaké zkušenosti? (dobré nebo špatné)
@mattyna viď? No ale odpo tam stejně pojedu to vyfotit. O víkendu má být krásně, tak přemejšlím, co vyvedeme :-) . V neděli jdem na poslední pohádku do divadla :-) Jak máš starý děcko?
@lzicarovi holčičku, bude jí 17 měsíců...my budeme o víkendu venku... užívat si sluníčka, zítra by nám snad měl přijít pán vyměřit domek.... :-)
@mattyna Juuuu, tak to je ještě "miminko". Naše jedno "miminko" chodí do první třídy (kluk), holka jde v září. To bude masakr :-D :-D :-D . Ale pořád tajně doufám, že holčička bude bezproblémová, nebude zlobit, bude se vzorně a svědomitě učit, a bude jen dělat radooost. Nééé, kluk je taky v pohodě, jen prostě má občas pubertální výjevy a to mu bude 8, co bude za 5 let? bojim, bojim :d
@lzicarovi tak to budeš mít docela vzrůšo doma :-) ....a těší se do školy, když vidí, že brácha chodí? :-) dobrý je, že pak budou chodit spolu, i třeba ze školy... ;-) a z domečku to budopu mít jak daleko do školy?
@mattyna Ta se těší neskutečně. Ona je taková pečlivá. Doma si furt hraje na školku, na školu, pořád něco vybarvuje, vyrábí, dokáže si hodiny hrát a nevím o ní. A samozřejmě, že chce s bráchou dělat úkoly, ale ještě si musí počkat :-) Ze školy budou jezdit spolu, to bude výhoda. Busem to maj 9 km, ale výhoda je, že z tý vesnice ráno pojede většina dětí do školy, takže budou jezdit hromadně :-)
@lzicarovi tak to je šikulka velikáááááá....to bude pečlivka i ve škole! bude jí to bavit , hlavně zpočátku :-) kéž by jí to vydrželo viď.... ;-) 9 km je dost, ale hlavně, že jezdí ten autobus ;-)
Profilova fotka
my taky začínáme na jaře. základovou desku máme z loňska hotovou. Stavět budeme z Heluzu a pěny, stropy dřevěné. 11. dubna nám přijedou zaloýit stavbu a vikend na to to vypukne :-D
@socina ahojky, to se máte! a budete si stavět sami? bungalov?
@mattyna je to dost, ale jelikož je tam dostupnost, tak to neva a čím budou větší, tím to bude jednodušší. Ale stejně jezdím stejným směrem do práce, tak je alespoň jednu cestu budu určitě brát s sebou..Ale spíš odpo, ráno si budou moct přispat :-)
@socina a jak veliký domeček budete stavět? Jak tak koukám, tak tu frčí bungalovy...hodně málo narazím na patrový domek
@lzicarovi tak to je dobrý :-) čím pak budou starší, tím spíš budou chtít jezdit sami...a příbuzný máte poblíž? nebo jen tu tetu...
@lzicarovi mě zase spíš přijde, že se hodně staví normální domky :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
s podkrovím, nemáme velkej pozemek Dole bude ložnice a obyvák s kuchyní, koupelna technická. Nahoře 2 pokoje a skladiště
@socina aha, tak to jo...tak přecejen patrový :-)
@mattyna máme super hlídací babičky, jedna už je v důchodu, druhá pracuje, ale jsou milionový. Jedna bydlí na sídlišti naproti škole, druhá blíž v centru, ale je zase mobilní,pojízdná, takže v tomhle je to v pohodě.
@lzicarovi tak to je super, to i pro děti může do školy skáknout kdyby bylo potřeba :-)
@mattyna no ony pro ně skáčou už teď :-D :-D. Zrovna je Matěj tenhle tejden u babi, neb je nachcípanej,teplota. A holka by u druhý babičky byla taky imrvére furt :d. Mám je rozdělený, každej tíhne víc k jedný babičce :-D
@lzicarovi ahá, tak to máš dobrý.... :-) dneska budou i zalívat bednění?
@mattyna Čéče netuším :-o Teď mi manžel psal, že prý by se mělo dnes jen to bednění dovézt a chvíli počkat, než ten beton uzraje, tak uvidím odpoledne. :-S
@lzicarovi aha....no s tím zráním moc netuším jak to je...někde jsem četla, že beton je zralý za 28 dní nebo tak, ale že už po 10 dnech se dá na něj stavět...v těch pasech nevím, u nás to bude nějaká doma, protože manža bude dělat bednění sám, ze dřeva....ale u desky jsem měla představu, že bychom jí nechali těch deset dní a pak začli stavět =-)
@mattyna jj, taky říkal manžel, že tak za 3 neděle nejpozdějc po dodělání desky by se mohlo stavět, tak uvidíme. Já bych to postavila nejradši najednou. Škoda, že není lego pro dospělý, co? :-D to by byla sranda
@lzicarovi to jo :-) teď končím, drákula se vzbudila....jedu objednat tažný...papa večer ;-)
@mattyna tažný nás taky čeká :-D tak papa večer
Profilova fotka
Teda, tady se živě diskutuje, to je super :-) My se chystáme na základy, cca do dvou týdnů to snad vypukne. Už se těším. Jak už jsem psala, stavíme z Heluzu a původně jsme chtěli na pěnu, ale řada lidí nás od toho zrazuje, tak teď jsme spíš rozhodnutí že to bude lepidlo :-)
@handule Ahojky, můžu se zeptat, proč ne pěnu? My teda stavíme z Ytongu, takže mě zajímá jen čistě názor. Naši sousedi staví na pěnu, co jsem si všimla a šlo jim to celkem rychle :-)
Profilova fotka
Tak prý je to neodzkoušené a hlavně co jsme se dívali do katalogu Heluzu tak lepidlo má až 2x takovou pevnost než pěna. No a taky píšou, že pěna je dobrá hlavně na přízemní domky a my máme patrový, takže i kvůli tomu. Ale jinak přítel byl od začátku rozhodnutý o pěně, protože je s tím "čistá" práce... Ale neradi bychom si to jednou vyčítali.
@handule A to je ta samá pěna, s kterou se například dělají okna? Montážní? :-. :-. . Já si myslím, že u domku není nad to použít osvědčenou metodu, u které je jasné, že to je na x let. Přeci jen domek se nestaví na 10 let. Jak budete mít velký domek rozlohově?
Profilova fotka
@lzicarovi Je to speciální pěna na zdění. Jo, to nám také říkali, že nejlepší je osvědčená malta, ale zas když si to člověk dělá sám a není zedník tak to lepidlo bude jednodušší a rychlejší, než se "patlat" s maltou :-) Domek má 146 m2 zastavěné plochy a na jednou částí je patro - v albu mám pár obrázků pro představu.
Profilova fotka
@handule osobně si mylsím, že jste udělali dobře, že jste se pro pěnu nerozhodli. Já bych k tomu také neměla odvahu. Nedávno jsem zaslechla informaci v rozhlase, že v Německu již zdění na pěnu zakázali a tohle jsem vygooglila: http://www.topravebydleni.cz/clanky/n...
Profilova fotka
@zdenkaj jj, také jsem podobný článek už našla, něco na tom určitě bude, ale zas bych to neviděla tak černě, jak píší ;-) např. článek o zákazu zdění na pěnu v Německu se objevil na jednom nejmenovaném webu o dřevostavbách... ale jak říkám, riskovat to nebudeme

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?