Stavba jaro 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, je tu někdo kdo bude začínat stavět také v tuto dobu? Chtěl bych stavět z porothermu 44 profi na tenkou maltu. Máte nějaké zkušenosti? (dobré nebo špatné)
1
7
8
Profilova fotka
Ahojky, vsechny Vas zdravim. Taky se chystame stavet, cekame na stavebni povoleni, tak snad se brzy dockame ;-)
Profilova fotka
Ahojky, taky jsme měli v plánu začít na jaře, ale kvůli změně projektu to vypadá až na léto - protáhlo se nám papírování ;-( . Zatím máme pravomocné rozhodnutí na vrt pro TČ a teď zajišťujeme souhlasy dráhy, vodovodů a kanalizací atd.... Tak snad stihneme kopnout alespoň do léta ;-)
Profilova fotka
@quebradita ahoj, počasí sice super, ale čekáme na firmu :-p ale v pondělí se začíná podle smlouvy..má pršet, tak uvidíme, no 8-( pak budu dodávat fotečky..už aby to bylo..Zatím si vybíráme střechu, vypadá to na šindel: http://www.strechy-thermowood-izolace...
@gabou Nám mají zítra taky dorazit 3kamiony s Ytongem a počasí teda nic moc ]-( . Tak uvidíme.
Profilova fotka
@kacisekm My jsme měli ohlášku asi za 4 měsíce, ale taky dlouho trval projekt a vyběhání všech souhlasů a povolení. Stavební úřad na to má asi měsíc, myslím, ale ten náš byl vcelku rychlý a trvalo to 14 dní.
Profilova fotka
@quebradita To jo :-) Dost se to při kopání sypalo, ale výhodou je, že se nemusí čekat, až vyschne půda :-)
Ahoj holky, vsechny zdravim :-) tak jeste asi tyden a budeme mit zdi prizemi hotovy. Jen ty nosne a obvodove. Na co se vubec netesim, tak to bude pokladani prekladu - traverz a pak udelani presne mazaniny z betonu na tvarnice pod betonovy strop :-( Abych pravdu rekla, ruce mam az na zem... :-| :-| Az budu mit na to silu, tak neco pridam do albicka :-)
@kaacka Ahojky, já Vás všechny, co stavíte svépomocí obdivuju, já bych byla asi brzo na odpis ;-( , bych to nezvládla. Teď psal manžel, že konečně dorazil první kamion, tak je šťastný jak malé dítě. Takže se dneska začne zakládat první řada, tak bude fotit a fotit. Tak hodím taky večer něco do alba. Jinak dneska ráno déšť, ale snad to budou jen přeháňky. :-)
@quebradita To je fakt, vcera bylo uplne nadherne pocasi. Dneska - to jste asi meli dost zimu. Jsem uplne unavena, jen ten barak vidim a moje telo se brani tim, ze se mi tam okamzite zacne chtit spat :-) Rano jsme stihli s muzem polozit 2 rady cihel a pak dosly jak cihly, tak lepidlo, tak zacalo hrozne lejt a on musel uz do prace. = asi nejake znameni shury 8-) Byla jsem docela rada 8-) A dneska nic nedelam. Domacnost mi stoji, detem musim uvarit poradny jidlo... Az bude pekne, tak to zase budu mit vetsi chut neco vytvaret :-) Jeste asi 3 rady cihel a jsme po preklady.... Nejak mi ten barak najednou prijde hrozne veliky :-) :-) Drzim palce, at se tez dobre dari, hlavne at vam to zalozi rovne - poradne, nam to pan udelal s odchylkama, takze rohy - jsme cele zdeni dohaneli vysku... :-|
@quebradita Takhle to vypada, kdyz nejsou lidi :-/ Z prazskeho panelaku rovnou na stavbu, no mam co delat :-)
@kaacka :-o :-o :-o to ses dobraaaa. My bysme to sami staveli sto let..Neni ani cas, kdy bysme to staveli, leda vikendy a to by se to sakra protahlo :-D :-D Kamiony dorazili, zitra rano dorazi 4. a pak jeste jeden. A lilo teda celej den, tak snad se to vyvede zitra. Fotky mam v albu.
@quebradita Diky, ale ono nic jineho mi nezbylo. Manzel jezdi na tydenni prace a to by to proste stalo.. Jsem doma na matersky jeste posleniho pul roku, tak se muzu snazit i pres den :-) Myslim ale, ze lenosit budu jeste zitra... Nejhorsi byly prvni dna dny, pak uz to bylo "celkem" v pohode... Ale je fakt, ze tahle drina pro holky vubec neni. ... Jedno pozitivni - cvicenim se mi nepodarilo bricho po detech stahnout tak, jako po 10 dennim cviceni na stavbe :-) Pises, ze 4 kamiony, to budete mit asi taky docela velky domecek? Nam prijeli 4 kamiony take, ale stavime s bratrem vedle sebe, takze pro obe stavby (no zatim tedy bez pricek :-)) Co jste vybrali za cihly?
Článek se načítá
@kaacka Budeme stavět z Thety. Jj, domek bude 17x10m, vč. garáže teda. 8-)
@kaacka Jinak dneska sviti slunicko, tak se bude zakladat prvni rada, jupiii. :-)
@quebradita Takze vlastne take Ytong, ale jeste vice zatepleny, ze? Trochu jsem byla zklamana u te Lambdy, jak je to celkem mekke, tak je to strasne choulostive na bouchnuti, naraz a pod. Rikala jsem si, jestli ten barak z toho staveny naspadne. Doufam, ze ne. Ale to co privezli, teda, to me moc nepotesilo... :-/ Mladsi bracha stavel z Ytongu, ale o dost drive, nebyla zadna Lambda a ni presne tvarnice, a jemu ty cihly vydrzely co do narazu mnohem vice... Jo jeste nahodou, nevedela bys, jak se spravne zadelavaji ta vznikla oka, kdyz se polozi tvarnice vedle sebe, tak z tech uch co jsou na uchopeni tvarnice, vzniknou takovy oka. A ja nevim co do soudrznosti a vydrzeni - zivotnosti a tepelnych mostu je lepsi - jak je zadelat. Prolit lepidlem na Ytong a nebo vyfoukat penou? Nevedela bys? Zapomnela jsem se jich na to zeptat :-(
@kaacka Kacko, ja netusim, jeste jsem ty tvarnice nevadila, ale urcite Ti barak nespadne, neboj :-D a ohledne tech ok se zeptam manzela, at to osonduje.
@quebradita Tak jo, bezva. Sice to mame skoro uz hotove, ale aspon budu chytrejsi na podkrovi, tam se budou stavet stity :-) No, ono kdyby mi to na tu hlavu spadlo, tak uz mi to asi bude uplne jedno :-) :-) :-D Takze je to jedno...
@kaacka Tak manzel rikal, aby ses podivala sem http://www.xella.cz/html/czk/cz/praco... ze tam jsou i obrazky a tam bys to mohla najit. Tak mrkni. My si objednali to jejich DVD, kde je to cely hezky popsany. Tak mrkni.
Profilova fotka
takzátra zaínáme stavět, přijde pán z Heluzu a budeme zakládat stavbu, konečně. A v sobotu to půjde nahoru
Profilova fotka
Takže manžel prohlásil že Heluz už nikdy, tak strašně křivé cihly ještě neviděl. zedníci z toho byli uplně hotvý. navíc nám poslali špatné překlady a věncovky. Uplně šílený. Ve středu se přijede podívat pán z Heluzu na ty křivé cihly. Takže uvidíme, třeba bude sleva. Ale broušené cihly a byly mezi nimi centimetr i větší rozdíl a navíc spousta bylo do obloučku.
Zdravím spolubojovnice, už jsem tu dlouho nebyla, tak mě napadlo mrknout jak jste na tom. My jsme se konečně dopracovali ke střeše, ale s rychlostí tesařů to vypadá na hodně dlouho :) Už jsou na stavbě týden a pořád to vůbec nevypadá jako střecha :) bohužel máme moc komplikovanou střechu :( Už ste řešili okna, já v nich měla jasno dokud sem neviděla vzorník, chceme plast, světlý dub, ale ve vzorníku je jjen hodně hnusnej dub...tak přemýšlíme o šedých, no děs běs... Myslíte že vadí šedá okna když v projektu jsou dekor dřevo?
@biscocho Ahojky, jeee, akorat dobre tema. Strechu ted taky resime - teda uz ji vyresenou mame, jen jsme se vcera dozvedeli cenu za drevo a sli jsme s manzelem do vrtule :-( :-( Mohla bys mi prosim do IP napsat, na kolik Vas strecha vyjde? Za kolik mate drevo? My taky nebudeme mit strechu jednoduchou :-( A jakou jste zvolili stresni krytinu? My od Tondachu Falcovku cernou glazuru. Uz mame zality venec, 20.5. by meli dorazit krovy. Az se bude strecha dokoncovat, budeme volat pana ohledne centralniho vysavace. Ted jak prsi, tak se delaji dole pricky. Okna - budeme mit 3sklo, 7komoru, bile. Nechtela jsem jiny odstin, bo zase by to bylo peklo pri vyberu fasady, strechy, aby to ladilo. A s barvou v projektu si myslim, ze to vubec neva. Behem stavby se daji preci delat zmeny oproti projektu ne? 8-)
@quebradita ahojky :) my máme taky Tondach, ale Stodo 12 černou engobu (takže taky tmavá střecha :)) Střechu jsme nechali nacenit asi 10 firmám a nabídky byly od cca 400 000 po 900 000 (za úplně stejné položky, takže vážně mazec rozdíly) - řeč je o komplet střeše na klíč (krovy, laťování, folie, krytina a její pokládka, okapy) - cenu dřeva ti můžu poslat večer, mám to v jiném PC
@quebradita teď jsem mrkla do tvýho alba a myslím, že vaše střecha nebude zas až taková pálka :) a určitě bude rychle :)
@biscocho OK, to budes hodna, kdyz bys mi to poslala. :-) Diky zatim moc
@quebradita máš to v IP
@biscocho Diky, juknu jen jak manzel bude mit chvilku ;-)
1
7
8

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?