Stavba jaro 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, je tu někdo kdo bude začínat stavět také v tuto dobu? Chtěl bych stavět z porothermu 44 profi na tenkou maltu. Máte nějaké zkušenosti? (dobré nebo špatné)
@mattyna Taky jsme provázkovali :-D Tady taky nic moc, přitom ráno bylo 10st. ale fučí vítr a občas se přežene déšť. Tak snad se to sluníčko o víkendu ukáže. My na něj budem koukat z okna :-(
@lzicarovi no jsem na to zvědavá, ale zase bude krůček dál... :-) má být hezky...my máme taky jíl, tak si dokážeš představit, jak to po pár kapkách vypadá :-|
@mattyna jak my byli rádi, když přišel vždy nějakej papír že je vše ok, šťastní jsme byli :d jj, to abys měla půlmetrový(nejméně) holiny. Nejlépe ty rybářský, ty jsou až do pasu :-D Já jedu z práce opět fotit. Dneska tam by měl dorazit 2 kamion a bagr chlapům "rozházet" palety s bedněním kolem pásů, aby se nemuseli vždy s jedním tahat z parkoviště, tak večer bude zase fotodokumentace :-)
@lzicarovi hezká aktivita :-) já si říkám, že máme "štěstí" že nebyl sníh, to by to tam vypadalo mnohem hůř než teď...takže nějaký bláto, nás nemůže rozházet
@mattyna A malá je určitě ve svým živlu, ne? Blátíčko mají děti tak ráády :-D
@lzicarovi jj my pak šli k babičce a rukavice jsem hned vyprala, to bylo strašný a ruce samozřejmě měla zmrzlý...do všeho musí hrabat :-D ona je vůbec venku šťastná....
@mattyna chtela jsem se zeptat na ty tuje, jak Vam jdou? Ja bych chtela kolem plotu je taky vysazet a hledam odrudy, ktery vyrostou nejlepe tak metr za mesic :-D :-D , ale takovy asi nejsou, co? :-D
@quebradita no tyhle co máme, tak to jsou ty "hřbitovní" jak se jim tak i říká, ony na podzim "zreznou" a na jaře se zase zazelenají...pak máme ještě jiný druh a ty jsou zelené furt, jsou hezčí, ale taky dražší....tyhle jsme kupovali jako sazeničky za 30 kč, byly malý a řídký a jak se sestříhávají, tak houstnou, ale nerostou nějak extra rychle... ;-)
@mattyna a jen zreznou? zustanou husty? potrebuju na jednu stranu plotu dat opravdu neco hustyho. Budu muset prosmejdit internetovy svet. Jak ja se tesim na svoji "zahradku". Chtela bych malej sklenik, ale absolutne netusim, jaka budu micurinka :-D
@quebradita jj zreznou, ale neopadávají, pokud ti je neokušou srnky, tak to bude ok, nám se tam loni mrchy dostaly, a pár tůjí okousaly než je soused stihnul vyhnat...takže po srnčí návštěvě z pár tůjí jsou štětky a byl poničený plot, ale jinak ok.... :-D skleník taky chceme, teda menší, taky jsem zvědavá jak mi to půjde, loni jsem si koupila 2 sazenice cuket, sežrali je slimáci a tak jsem koupila další dvě a když tam vyrostly 5 cm velké cuketry, tak druhý den už tam taky nebyly...takže zatím nám zvířectvo jen škodí ]-(
@mattyna tak se srnkama nevim, jak to chodi, ale jestli dokazou preskocit plot :-( , uvidime :-D :-D , Jj, taky jsem mela tri truhliky hrasku a kerikovejch rajcat a tem potvoram slizkejm chutnalo vse do posledniho listecku. Mela jsem krasnou petrzel kudrnku a jednou prisla z prace a jak kdyz vezmes nuzky a ustrihnes ji...zbyly jen stonky :-(
@quebradita no v zimě byl sníh a ty mrchy to přeskočily :-( taky dobrý ta petrželka...
Článek se načítá
@mattyna musime mit ploty vsude, bo tam pobihaj sousedovic pesani a tete vocurali asi tri tujky a zrezli ji, ale navzdy :-o :-o jak bude deska, meli by se ploty zacit delat, tak uvidime, jaky program bude od pristiho tydne. Ale ma prset, tak buhvi, jak to bude :-(
@quebradita no to se na nás taky zlobil děda, že jsme byli naštvaní, když jejich pes očůrával tůje, nevěřil že zreznou....no to počasí mě štve....zrovna teď musí pršet :-S
@mattyna treba bude prset jinde a u nas bude hezky :-D :-D Ted jsem hledala holiny a nemam je ]-( . Kam ja je dala :-D Na zitra je musim mit. Tak jdu jeste kramovat. A pak chrnet. Tak at zitra dobre poridite :-)
@quebradita jj budu se snažit papa
@mattyna brou noc a zitra ;-)
Profilova fotka
ahoj, tak my se taky chystame letos na jaře stavět, ale asi až tak v květnu, čekáme na stavební povolení, tak snad na úřadě nebudou dělat caviky a dají nám to rychle...
Profilova fotka
Ahoj všem :-) My sice nebudeme stavět dům nový, ale rekonstruovat...ale bude to tak rozsáhlé, že je to skoro jako bychom stavěli x-) Máme patrový domek, spodní část je stará víc jak sto let, tu necháme tak, jak je...ale vrchní část je jen taková dřevěná skládačka a bohužel se nám na ní vyřádila dost voda a musíme jí zbourat a postavit novou, tentokrát zděnou...budeme také dělat teplené čerpadlo, veškerou elektriku a vodu.... tak snad nebude vadit, když se k vám občas přidám s prosbou o radu, nebo možná sama s něčím pomůžu x-) @radulinka001 my teď máme skoro dokončený projekt a také nás čeká stavební povolení...projektant nám řekl, že musíme mít souhlas nějakých osmi organizací (ČEZ, železnice, životní prostředí, atd...) a na vyjádření mají měsíc...a pak to stavebko je prý tak na měsíc a půl... jak to máte vy? víš něco bližšího o tom souhlasu organizací? uvítám rady i ostatních, děkuji x-)
Profilova fotka
@veverka.dada ahoj, celé vyřízování stavebního povolení jde tak nějak mimo mě, všechno nám vyřizuje projektant spolu s architektkou- to co vím co musíme mít je souhlas s napojením na elektriku, na vodu, požarní ochrana(pokud je v obci i kanalizace tak i nato- u nás kanalizace není, takže o paír míň), my pak na životním prostředí žádame o snížení ochraného pásma lesa z 50m na 30, pak ještě hydrogoeologický průzkum a měření radonu...to je vše co vím my jsme dostali od manželových rodičů pozemek který jsme si nechali změnit na stavební...už to tak máme asi 3 roky a na stavebním úřadě nám teď tvrdili že stavební není, tak jsme šli na obec, kde nám okopirovali všechny mapy a podklady a doložili jim to... vůbec k nim nedošla ta informace že se zahrada změnila na stavební pozemek...no mají tam teda pořádny bordel :-o
Mám takový problém zařizujeme podklady na stavební povolení a když jsme přišli na hasiše tak nám řekli, že nám chybí situace se zakreslením odstupových vzdáleností a umístění hydrantu včetně jeho vzdálenosti od nové výstavby a dimenze potrubí. Setkali jste se s tím, že to požadují? ]-(
hlavně si kupte celý systém včetně "krátkých" , abyste se nedivili, že máte kolem oken nebo tam kde byste použili na dozdívky plné cihly krásnoučernou plíseň, protože cihla a děrovaná cihla mají každá jinou tepelnou vodivost, jinak je třeba používat maltu na Porotherm, je jemnější a přesnější, byl jsem u jednoho takystavitele a ten pokládal cihly Porothermu naležato, dírkami ven, a hrozně se divil, že má v baráku zimu, protože mu zdí táhlo.
Profilova fotka
Ahojky..můžu se k vám přidat? My máme hotovou základovku asi od listopadu a už v lednu nám měla firma stavět hrubou stavbu, ale nějak se to táhne kvůli počasí a tak..pořád čekáme, teď momentálně už ani nevím na co :-p stavíme bungalov 4+1 s garáží 8-)
Profilova fotka
cauky, tak jak jste na tom ze stavbama?mi jsme zase trosku pokrocili s vyrizovanim, vcera jsme byli udelat prepis parcely u notarky a odnesli jsme to na katastr, tak snad to bude vsechno v poradku a pujde to rychle. a vcera mi volal projektant ze uz mame projekty tak si pro ne dneska jedeme, uz se nemuzeme dockat ;-) jeste jsem se chtela zeptat, kdyz jste vyrizovaly povoleni od sousedu meli jste nejaky papir ze stavebniho uradu nebo jste si ho psaly sami?jak by mel vypadat?a kdyztak i na souhlas obce?dekuji
Profilova fotka
Ahoj, my jsme zacali pred dvema tydny, uz mame hotovy zakladovy pasy a ztracene bedneni, chystame se na desku. Povoleni od sousedu - my jsme je nechali podepsat na papir se zakreslenym domem. Byli tam vyznaceni vsichni vlastnici okolnich nemovitosti a vsichni nam primo k tomu napsali sve jmeno, datum narozeni a podpis. Ani projekt nechteli videt. Souhlas obce jsme obdrzeli volnou formou primo na papire od obce - asi maji nejake sve predlohy - byly to celkem asi dve vety:-) Meli jsme tedy pouze ohlasku stavby, ale predpokladam ze u stavebniho povoleni to bude stejné.
Profilova fotka
handule: dekuji, nakonec jsme to udelali tak, ze jsme pri prebyrani planku domluvili projektanta ze nam obehne i vsechny papiry a pro sousedy nam dal predtistene nejake papiry.takze to bude bez problemu.jinak mi taky budem zadat o ohlasku.jak dlouho vám to vyrizovani papiru trvalo?nejradeji bysme co nejdriv zacali stavet, ale vubec nevim jak dlouho to muze trvat :-|
@kacisekm Ahojky, jak dlouho budes cekat tezko rict, kazdy kraj jiny mrav, kazdy stavebni urad postupuje jinak rychle. My zacali s papirama v breznu a skoncili v listopadu. Ale je fakt, ze jsme dlouho cekali na projekt :-( Desku uz mame hotovou ...cca pred tydnem a v pondeli by mela dorazit prvni varka s ytongem a zacne se stavet :-)
@gabou tak uz jste se dockali? Pocasi je super, tak snad uz Vam stavba bezi...Z ceho budete stavet?
@handule koukam ze mate piskovy podlozi, mate to jak na plazi, fakt :-D
Profilova fotka
manžílek naimpregnoval základovku, nátahne se protiradonová izolace a 11. začínáme stavět. přijede týpek z heluzu a se zedníkem (náš tatínek) založej stavbu. A vikend na to, to půjde nahoru.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?