Termín dokončení stavby - červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, hledám někoho, kdo staví rodinný domek,ať už s firmou na klíč, svépomocí nebo sám a má předpokládaný termín dokončení v červnu 2008 + -. My stavíme s firmou na klíč a 31.6.08 by měl bý domek hotový, proto piště piště, podělte se o informace ať můžeme porovnávat... :-D
z čehože to máte postavený ty domky? Myslim materiál... U nás se nic neděje :-( pořád se serou se štukama, milostivě už nahodili tu koupelnu dole. Ještě dodělali tu příčku u schodiště...prej měl dneska přijít elektrikář dodělat elektriku, tak to chci vidět a měli zalejvat ty podělaný podlahy, což taky pochybuju.......ááách jo, mě už to fakt nebaví, čim víc se to blíží do cíle, tim víc mě to čekání už nebaví....Už mam fakt krizi |-| |-| |-|
kati, teda tvoje krize je asi fakt hodně velká, když už i nadáváš. Na to od tebe nejsem zvyklá :-. :-D My máme postavený z bloků a godi, myslím, z ytongů, jde to vidět na fotkách, proč? Já mám mít zítra komplet hotové obložení v dolní koupelně, tak jsem zvědavá... Taky se to táhne a hlavně pořád oddaluje.
hamar: no jo, vlastně... godi to má z ytongu. A z jakejch bloků to máte vy? To neni podle fotky poznat jestli je to Porotherm, Heluz, ..... Ptám se proto, že to chcete zateplovat...My máme Porotherm super izolační a termomaltu, takže naštěstí už zateplovat nemusíme... Jojo, už mam krizi a nadávám, protože už toho mam fakt dost!!! Furt jenom slibujou, konec července, konec srpna, půlka září, nakonec to vypadá spíš na konec září, protože nestačej vyschnout podlahy a nestihnou fasádu.... ]-(
jejda, kati, už si přesně nepamatuju, jak se to jmenovalo. Myslím, ekotherm, nebo tak nějak. Je to stejný jak Porotherm, ale levnější. Nám říkali, že se to zateplovat nemusí, ale samozřejmě je to lepší, takže to radši zateplíme ;-) No, já taky asi za chvilu začnu nadávat, teda, já nadávám pořád, ale začnu asi pořádně, abych udělala trochu vítr. Zítra se chystám volat stolářovi, kdy bude kuchyň, tak jsem zvědavá.
Profilova fotka
kaci: my mame postaveno z Ytongu. No tak vy mate vyhodu, vy uz opravdu zateplovat nemusis, vidis to, jsi na tom lepe nez my:-) Souhlas s hamar, takhle ostra slova jsme snad jeste od tebe neslyseli.... to chce klid, protoze rozcilovanim nicemu nepomuzes, bohuzel. Maximalne se ti tak ulevi ale to je tak vse. Ja uz jsem nejak rezignovala a jsem vdecna za kazdou vec, ktera se tam udela:-)
Profilova fotka
kaci: koukala jsem na fotky - co budes mit pod tim schodistem, nejake skladiste?? Mate podobne schody jako my,ale my je mame obracene:-)
godi: néééé, tam bude bojler, kotel, pračka a zabezpečovačka ;-)
Profilova fotka
kaci: aha, to nevypada takhle na fotce, ze je to tak velky:-) ja mam pracku nahore v susarne:-) pod schody budu mit takovou uloznou mistnost na ruzny veci
kati, to máte stejný jak my - to my fakt chceš řít, že se ti tam všechno vleze? Já si teda nedovedu představit, jak bysme tam všechno narvali my :-| No, možná bysme to tam narvali, ale už bysme se tam nehnuli :-N Musím se pochlubit :-D Dnes už volali z plynáren, že můžu přijet podepsat smlouvy a v pondělí by přišli namontovat plynoměr, takže budeme mít příští týden konečně teplou vodu. Hurááááááááá! Špatnou zprávou ovšem bylo, že vodař má čas až přístí týden, takže koupelny budou hotový až příští týden. A další dobrou zprávou bylo, že do pátku budu mít na baráku spotřebiče a příští týden komplet kuchyň. Tento týden mu ještě dojde dřez, na začátku příštího týden mají dojít dvířka a příští týden v pátek už snad konečně bydlíme :-D
Profilova fotka
hamar: teda,no tak to jste dobry. A kdy budete kolaudovat?? Chapu to tak, ze budete bydlet v nezkolaudovanym??, Tohle bychom my nemohli, protoze mame debilni sousedy:-)
Musíme bydlet chvíli v nezkolaudovaným. Dokud totiž nebudeme bydlet, nedonutím manžela, aby udělal balkon a vstup, který potřebujem ke kolaudaci. A o sousedech??? To se budeme modlit, že nás nikdo nenapráší, ale na druhou stranu, každý už se nás ptá, kdy budeme bydlet a celkem se na nás těší. Oni vědí, že dokud tam nebudeme, okolí baráku bude nehnuté a to oni nechcou. Horn sousedi jsou hluchoněmí a celkem fajn (sice paní je trochu podivínská) a dole se těší, až jim konečně uděláme plot a upravíme si terén. Snaží se pěstovat zeleninu, ale asi tam mají od nás víc plevelu :-N Ale kolaudaci letos určitě chci, prostě co nejdřív. Už bych mohla podat žádost, ale bojm se, že budou moc rychlí a my to nestihneme ke kolaudaci dodělat, tak čekám, až se to rozjede :-)
no, ono to ani velký neni...vzadu bude bojler, sice stavbyvedoucí mektal něco o tom, jakože je potřeba, aby pod nim bylo tak 60 cm místa, aby ho vodaři mohli připojit, nám tam po vylytí podlahy zbyde tak 20 cm :-N Ale táta řikal, že sousedka ho má taky 20 cm nad zemí a prej v pohodě i montáž....takže ať se stavoš nevymlouvá :-D a před bojlerem blíž ke dveřím bude pračka, ta bude mít dvířka ke dveřím, takže když ty dveře otevřu, rovnou budu cpát prádlo do pračky :-D nad pračkou napravo bude kotel a nalevo zabezpečovačka, je to změřený, tak se to tam musí vejít, protože to nemáme kam jinam dát... Jinak dneska měl manžel sraz na baráku se stavošem, ten se divil, proč je manža tak naštvanej....To nevim teda, čemu se jako diví...už nám to začíná vadit. Tak mu tam manža ukázal všechno, co tam maj dodělat. Přijel tam i se zedníkama a elektrikářem, ten by prej elektriku dělal dneska a zejtra a ode dneška maj pokládat izolaci na podlahy a od zejtra začít zalejvat, prej začnou nejdřív nahoře a příští tejden už začnou obkládat horní koupelnu, tak jsem zvědavá, jestli už jako fakt nebo to jsou zase jen kecy do větru ]-( Stavoš řikal, že prej už má ostatní baráky hotový, takže už ty lidi budou chodit jen na ten náš....+ do toho maj dělat venkovní omítky... Co vy máte v plánu za omítky? My máme v kalkulaci Hasit, stavbyvedoucí nám nabízí nějakou silikátovou, která je prej už probarvená, tak nevim, jestli je to dobrá volba, co když to budem chtít za pár let přetřít???
Článek se načítá
Profilova fotka
Znami bydli v nezkolaudovanem dva roky :-N A dost se tu setkavam s lidmi, co si koupili projekt pres net jenom aby meli neco pro stavebni urad a pak si tam udelali spoustu uprav sami :-o Tak nevim, jestli jako zbytecne plasim nebo se ti druzi zblaznili :-N
Profilova fotka
ene: upravy si muzes udelat sami, ale za kazdou zmenu pri vystavbe oproti stavbenimu povoleni se neco plati.
ene: my máme taky přímo koupený projekt od firmy a drobné úpravy jsou nutné ;-) Ale byla jsem to oznámit na stavebním a akorát si to máme psát, jinak nic. godi: to se u vás při kolaudaci platí? Se zbláznili? Kdyby po mně něco chtěli platit, tak jim nic nedám :-D kati: a proč teda neudělali váš domeček mezi prvníma? Já se nedivím, že jste naštvaní, já bych jim dala pořádně pokouřit, hezky ať teď šlápnou do pedálů - teda na plyn a třeba to budou i činy ;-)
hamar: no protože ty, co potřebovali dodělat, tak začali s výstavbou dřív než u nás a byly ve spoždění delší dobu než u nás...No doufám, že se to pohne, protože jak už jsem řikala, čim víc se to blíží do cíle, tím víc vidim, že už jim tam toho moc nezbejvá a tim víc se už těšim...
Profilova fotka
Hamar, cemu rikas drobne upravy? Kdyz se mi podivas do alba, mam tam originalni projekt Bonusu a pak upraveny podle nasich predstav (trochu vic). Hlavne budeme zvedat strechu, coz uz by na ne asi bylo moc.. Me na tom zarazi to, ze kdyz chces nejakou zmenu, mela by ses obratit na tu firmu, odkud mas projekt, a oni ti ji tam domaluji - ovsem za nemaly peniz. Pokud by to slo ale jenom nahlasit na stavebnim urade, tak to docela meni situaci.. Koukam, ze mate asi take od Gservisu, na kolik od nich vyjde projekt?
ene, drobné úpravy pro nás bylo jedno zazděné okno, protože podle projektu vyšel okap do půlky okna, pak zvětšení terasových dveří a jinak nebo vůbec příčky ;-) To jsou podle mě malé změny. Kámoška třeba říkala, že pokud nezměním venkovní vzhled, tak to nevadí a to dělá na stavebním úřadě, ale asi to je na každym úřadě jinak ]-( . ene, myslíš, že vám někdo bude přeměřovat, jak vysoko máte střechu??? Teda pokud ji nezvedáte o celé patro :-N My máme Alfu od Gservisu a dali jsme za něj nějakých 19tis., ale je to dva roky zpátky :-)
Profilova fotka
Hamar, zvedame ji tak, aby nemela stresni okna ale normalni, to je dost vyrazny zasah do vzhledu :-)
ene, tak to je hodně velkej zásah. To už právě měníš ten venkovní vzhled a to pokud nemáš v plánech, tak můžeš u kolaudace dostat "pokutu" a prý to jsou celkem pálky :-|
Profilova fotka
hamar: mas nejaky vykresy, ktere predkladas na stavebni urade a na zaklade toho dostanes povoleni a na zaklade nich stavis. No a pokud udelas v tom baraku nejakou zmenu oproti plankum, tak by jsi to mela oznamit na stavebnim urade a kazde tohle oznameni stoji 300,- Kč. Proto je samozrejme lepsi, das jedno hlaseni o vsech zmenach tesne pred kolaudaci a zaplatis jen ty 300,-, TOhle plati vsude - spravni poplatek.
godi: tak to nevím, protože u nás nikdo o takovým správním poplatku nemluvil. Ale vedoucí stavebního je mamčin bývalý žák, tak se to snad nějak udělá ;-)
Profilova fotka
hamar: ja jem prodavam tak, jak sjem koupila. Mam to on manzela, jeho tatka to tak mel
godi, však já jsem ráda, že jsi to řekla, aspoň vím, na co se nachystat. Ale já právě zase vím od té známé, že většia věcí záleží na úřadě a hlavně na tom, jací jsou tam lidé ;-) A v těchto případech úředníčků platí - když se chce, všechno jde!!! ;-)
Profilova fotka
hamar: asi mas pravdu, ale radsi zaplatim 300,- nez aby prisel nejakej stoural a naparil mi pokutu
godi, to máš pravdu, ale já si myslím, že když jsem se byla na tom úřadu ptát, tak by snad něco řekli... No uvidíme, jak to dopadne ;-)
Ahojky, tak nám včera začali zalejvat podlahy, nejdřív pokládaj 7 cm polystyren, pak daj kari síť a zalejou. Akorát teda nechápu, proč nedovezli takovou tu nádrž s tim betonem....Míchaj to v míchačce a vozej to tam po kolečkách....Dneska už by měl bejt zalitej celej obývák, i když doufám, že toho zvládli víc...
Profilova fotka
kaci: ja ti ani nevim jak jsme to meli mi:-) polystyren jsme si delali sami, to me docela bavilo:-)
ahojda, nám to dělala nakonec celý firma a myslím, že to bylo super. Za dva dny udělaný komplet celý podlahy. Kati: nech je, ono to prý vyjde skoro na stejno, ale víc se nadřou. A jestli ta firma to silo nemá, tak by ho někde museli sehnat nebo někoho zaplatit a to se jim třeba nechce ;-)
Profilova fotka
kaci: bud rada ze vubec neco delaji:-))))))

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?