Lze stavět na 15m?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj všichni! Začínáme řešit bydlení. Jsme úplně, ale úplně na začátku. Máme ovšem možnost využít parcelu, která je podle ÚP stavební, poblíž už se staví, není malá, ale je hrozně úzká: 77 x 15.5m Jde na takovém pozemku vůbec postavit dům s dodržením všech odstupů a jiné legislativy? Všude čteme odstup 3.5m, ve výjimečných případech 2m. Co se klasifikuje jako výjimečné už nenajdu. Že to dispozičně nebude žádná nadhera je jasné. Něco jsme si nakreslili online a pokud by bylo aspoň 9m tak už s tím něco vymyslet lze. Co myslíte? Je to reálné? Děkuji!
Odpovědět
1
2
@konan ok. Tak já bych volila ten v levé řadě se zahradou na JZ.... Ale já jsem teplomil, miluju slunce a spousta lidí by volila ten co vy kde nebude slunce pařit dlouho.
Odpovědět
dům zasazený do krajiny vypadá rozhodně dobře, horší bude má situace kdy v mém okolí postaví dalších asi 14 domů a to pouhých cca 7metů ode mě respektive cca 3,5m od plotu :-( nic jiného mi ale asi nezbyde a budu se s tím muset smířit pokud chci někdy bydlet ve vlastím rodinném domě.
Odpovědět
v současné době bydlíme v bytě s orientací na JZ a v některých dnech umíráme horkem, na druhou stranu si ale libujeme ve světlosti bytu na rozdíl od souseda, který má byt na sever, ale věřím tomu, že něco jiného je takto orientovaný RD s možností zastřešení terasy, jen se obávám toho, že nepostavíme původně zamýšlený nízký dům ve tvaru L vzhledem k těm 15m šíři a budeme muset do patra ]-(
Odpovědět
@petrslajchrt Nehodíš sem půdorys? Plánujeme něco podobného - šířka 7,6m.
Odpovědět
S temi odstupy strasne zalezi na sousedech. Nas priklad. Mame pozemek siroky 17m a nas dum je siroky 14m. Na jedne strane jsme primo na hranici souseda, nejsou tam okna, je tam garaz... na druhe strane jsme 3m od hranice souseda a mame tam okna do pracovny a detskych pokoju. Nas soused, ktery bude teprv stavet na te strane bude od nasi hranice 2m a bude tam mit okno do skladu a TM. Takze i kdyz mame okna, jsme od sebe 5m. On nam podepsal byt bliz (nedodrzet 3,5m), my mu to podepsali take. Je to proste o domluve. SU nemel zadny problem.
Odpovědět
@noemi77 pudorys jsem daval (http://www.modrastrecha.cz/forum/proj...). Jeste jsme to krapet menili rozmerove ale dispozice je stejna.
Odpovědět
@petrslajchrt No tak 10m dům nepovažuji za "úzký", ale díky. Jak tam stojí tak sám, tak zas až tak velký nevypadal :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?