Bungalov 1471 od Euroline. Někdo kdo bydlí nebo staví?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, zdravím všechny. Najde se tu někdo, kdo staví Bungalov 1471 nebo už někdo v takovémto domečku spokojeně bydlí? :-) Jaké máte zkušeností ?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak konečně jsme včera po deseti měsících papírování rejpli základy a dneska položili pásku a zaspali kamením,zítra zalejeme betonem a dodělaj se prostupy. ;-) doufám že to konečně už nějak poroste :-D
Odpovědět
my už kopnuli minulý týden, fotky mám v albumu
Odpovědět

Odpovědět
Ahoj, tak my se nakonec rozhodli nekupovat tento projekt od eurolinu, ale nechame si ho vypracovat od architekta. Vicemene jsme vychazeli z tohoto projektu, ale udelali jsme dost zmen... vysledek prilozim brzo. Momentalne jsme to poslali jeste na drobne upravy.. :-p :-)
Odpovědět
Ten kdo už má podlahové topení, drželi jste se PD a máte Gabotherm 1-2-3 (Gabopress GT-PB 15x1,5mm ....) nebo jste dali něco jiného co navrhoval topenář?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, mam otazecku pro ty, kdo uz resil okna. :) Jak jste na tom se sitemi proti hmyzu? Davate? Mam dva problemy - jeden cenovy (do tech velkych oken je to raketa) a prostorovy (vetsina vyrobcu venkovni stinici techniky mi tvrdi, ze mezi zaluzky/rolety a okna site nevejdou). Mam obavu, ze budeme mit domek plny much nebo komaru.. :(
Odpovědět
Já to zrovna poptával tento týden, ještě jsem nedostal odpověď ani CN.
Odpovědět
Dnes jsem konzultoval sítě proti hmyzu s prodejcem a říkal, že není problém, že by se tam nevlezla síť proti hmyzu.
Odpovědět
Profilova fotka
@raduzza Nám to dnes přišel technik zaměřit a v podstatě nám to doporučil maximálně na tu střílnu v kuchyni a okno v technické, nikde jinde nám to prý pohodlně nevejde. Takže na to kašlu a zrušila jsem to všude a hned vypadá klakulace o 25 tisíc líp :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dozdili jsme skorapku a uz se nam vyrabi pochozi puda a pristi tyden zacnem strechu snad :)
Odpovědět
Profilova fotka
@meesha83 no paráda,budu to mýt stejně akorát zrcadlově. zrovna jsem zalil desku ;-)
Odpovědět
@meesha83 o 25.000 líp? to chceš říct, že sítě proti hmyzu ti nacenili na 25.000Kč? To je trošku mimo, ne? Tak pak napíšu mou CN, sítě proti hmyzu ti dávali přes celé okna nebo co, stačí snad jen na otevírací křídlo ......
Odpovědět
Článek se načítá
Použil někdo hydroizolaci Sikkaton?
Odpovědět
Profilova fotka
@raduzza no ono se to za site nasklada, mam dve okna 2,5m, ty byly za 6,7 tis./ks, dve dvoumetrove, ty byly za 4,7 tis./ks a zbytek myslim kazde do tisicovky a uz to naskace. V porovnani s vekrou za pusinku.
Odpovědět
@meesha83 taky máme velká okna, přece máme stejný projekt :-) , ale křídlo u toho 2,5m okna má rozměr 1465x1500mm. Až budeme mít CN, tak napíšu, třeba mi taky spadne brada dolů ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@raduzza My to máme právě dost upravené a nevím jaké byly rozměry v tom původním, proto jsem to psala. ;-) Na těch velkých oknech mám křídlo 1250x2150mm. Ale přeju, ať jsou k tobě samozřejmě cenově přátelštější. :-)
Odpovědět
Ahoj, všiml jste si někdo, že EUROLINU vůbec nesedí ty jejich grafické obrázky bokorysu na jejich webu? Mají to tam rapidně zkreslené a dům vypadá opticky mnohem rozměrnější, než je ve skutečnosti. Načrtnul jsem to v obrázku. Pakliže je z projektu delší strana bungalovu rovna 13 m, měle by být v měřítku 2,45 m vysoká okna a 2,6 m vysoký strop být tam, jak jsem to naznačil červenými čárami. Také jsem viděl fotografii rozestavěné 1471čky, která byla zrcadlově obrácena a byla prodloužena cca o 2-3 m. Má tedy navíc 2 úzká 2,45 m okna. Až tato prodloužená verze proporčně odpovídá obrázkům, které má EUROLINE na webu u tohoto bungalovu.
Odpovědět
Profilova fotka
@meesha83 Ahoj, my meli problem se sitkami do oken, ale nakonec vyreseno - kdyztak muzu dat kontakt na pana z Lyse nad Labem, pokud jste z Prahy a okoli
Odpovědět
Profilova fotka
@zeneva A jak to, prosím, vyřešil? Má nějaké užší profily? Za kontakt budu ráda ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@meesha83 Ahoj, ctu jeste jednou Tvuj prispevek - vy budete mit venkovni rolety? My je nemame, ale meli jsme netypicky profil a vsichni nam tlacili site pres cele okno - my jsme chteli jen pres pulku. Ale site nevystupuji nad ram okna, mozna par milimetru
Odpovědět
Profilova fotka
@zeneva Budeme mít žaluzky. Ono právě mezi okny a žaluziemi/roletami je prostor tak do 1cm, odhaduju. Dívali jsme se u různých výrobců na ForArchu minulý týden a nikdo nám to nedoporučil kombinovat. Máme ty okna až po zem a pokud nechci sítě zasunovací (nechci :-) ), tak u křídlových musí být z venku nějaké pidi madélko a to už tam nevejde. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak počasí na draka ale nás nic nezastaví :-D včera jsme konečně založili první řadu! Ať to roste! Ahooj
Odpovědět
Profilova fotka
@olin1981 supeeeer! Za chvilku se stehujete, jako my :D
Odpovědět
Profilova fotka
@meesha83 aha, tak to tedy nevim. A je nutne mit zaluzky zvenku?
Odpovědět
Profilova fotka
@zeneva Je, chci zabránit přehřívání baráku, čemuž vnitřní žaluzie moc nepomůžou :)
Odpovědět
Profilova fotka
@meesha83 my mame slusne zatepleno a trojskla a dum se neprehriva, zalezi kam mate okna - pokud obyvak a prosklene plochy na jih, tak to chapu, ze je to peklo :-)
Odpovědět
@meesha83 Vnitřní pomůžou dost, i když se to nezdá. Máme v kuchyni okno na jih a bez zatažených žaluzijí je tam v létě k padnutí. Se staženými a i nedoklapnutými vnitřními žaluzijemi je tam mnohem líp.
Odpovědět
@kofejn žaluzie, pardon.
Odpovědět
Profilova fotka
@zeneva @kofejn No my budeme mít ty 4 velké okna na jihozápad. Mám to tak orientováno i teď ve stávajícím bydlení a v zimě je to super, ani v obýváku a kuchyni netopíme. V létě když zastřu vevnitř, tak to taky pomůže, ale s těmi externími to je výraznější úleva, pokud je horko a slunečno víc dní v kuse.
Odpovědět
@meesha83 : Mohla bych Vas poprosit o plan s garazi? :-) Dekuji.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?