Bungalov do L - co byste změnili?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, prosím o radu ohledně tohoto projektu, co byste změnili? Máme úzký pozemek, takže dům je roztažen na maximum. Děkuji
Odpovědět
1
2
@travas Promiň ale, taky jsem si nastudoval ohledně stropního vytápění hromadu věcí a rozhodl jsem se stejně pro podlahové. Raději chci mít v zimě teplo od noh, což je pro moje subjektivní vnímání teploty lepší. Co se týče teploty v místnosti a v různých výškách, je to kromě podlahy v desetinkách. @iveta_89 To, že je to nejlepší způsob vytápění, je odvážné tvrzení.
Odpovědět
@iveta_89 Ekonomika....ekonomika....ekonomika, neboli prachy (moc) točí světem, ať se to někomu líbí či ne. Pan doktor přírodních věd v článku pouze na "vědecky" popsal, že stropní topení je lepší protože je to jako přírodní (slunce) :-D No a protože teplotní gradient u tohoto způsobu funguje hůře, je dále zapotřebí zvýšit intenzitu-energii na vytápění, aby člověk pociťoval teplo. Sálání, nesálání, podlaha bude pocitově chladná a ikdyž jsou konspirační teorie, že teplo odspodu není zdravé, tak všichni víme, že ikdyž bude teplota v místnosti třeba 30C, tak pokud bude studená podlaha, tak nám bude zima. Jako pro průmysl, sklady, kancl dobrý, tam máme pracovní oděv a většinou obuv.
Odpovědět
@panlorenc takovej dotaz... jak řešíš pocit chladu od nohou třeba na dlažbě v létě?
Odpovědět
@iveta_89 Jenže nemůžeš srovnávat letní a zimní období.
Odpovědět
@iveta_89 Ano, pocit chladu v létě je žádaný, no a když je nepříjemný, světe div se, tak i v srpnu někdy natáhnu fuksle/papuče :-N Jsem stará škola a pamatuju rady mojí babičky s progresivním revmatem..."koukej mazat pro pantofle..
Odpovědět
@davex já reaguju na teplotu 30st v místnosti (v cca 1m) a chladnou podlahu, tzn stejný případ jako v létě v extrémním případě tropických dnů. Prostě například dlažba bude vždy studená, jak v létě tak v zimě (pokud není podlahovka), jde o pokles dotykové teploty v případě materiálu dlažby velmi vysoký, jde to eliminovat ale asi ne tak aby to bylo na úrovni třeba korkové podlahy. Každopádně s tímto si při návrhu skladeb málokdy někdo láme hlavu...už jen kvůli tomu, že to je další náklad v řádu několika stokorun na m2
Odpovědět
a@kate1rina To je problém nás jako národa přílišný konzervatismus v této oblasti. Radši se řídíme tím co má soused nebo Pepa. Rozdíl v objektivně měřených teplotách mezi stropem a podlahou cca 1°C. pocitově možná více, ale bosky se po celém domě pohybuje málo kdo. Proto podlahovka dobrá v koupelně kde je člověk bos. Je potřeba vzít v potaz jasnou výhodu a to účinnější chlazení a reakce na změny a tím levnější provoz.
Odpovědět
Profilova fotka
@kate1rina Máme podobně velký pozemek, 20 x 46 -7 m, 931m2 a máme na něm bungalov ve tvaru L se zastavěnou plochou 231m2. Rozhodně nesdílím názor, že na tak "malý" pozemek bungalov nepatří. Nám naprosto dostačuje jak dům, tak zahrada. Dokonce původně jsme plánovali hodně podobný dům, jen nakonec jsme se rozhodli jinak. Kuchyni máme také průchozí a vyhovuje nám to. Chodbu máme dlouhou a nevadí nám to. Máme oddělené zóny, což byl pro nás základ, máme dům orientovaný vůči světovým stranám dle našich požadavků. Náš projekt tu byl také rozcupován, dnes už bydlíme a mohu říct, že jsme s domem moc spokojeni ;-) Pošlu Ti do IP původní projekt, jde o hotový projekt, který jsme plánovali upravit... není to ale projekt s garáží a my na ní trvali, proto jsme nakonec dům nakreslili sami...
Odpovědět
@travas No právě že rozložení teplot při režimu stropního chlazení je snad ještě nevýhodnější než podlahové. Chladný vzduch o vyšší hustotě ze stropu klesá dolu, kde se po výšce postupně otepluje, nastává opačné proudění. Při podlaze teplota (kde to člověk vnímá subjektivně intenzivněji) opět nebude tak chladná, jak by člověk chtěl. Naopak při podlahovém chlazením, nejstudenější vzduch jde odspoda a postupně se zase ohřívá směrem nahoru a vzniká přirozená stratifikace. Z pohledu rozložení teplot a proudění vzduchu je podlahové topení výhodnější než stropní. Z rostoucí světlou výškou místnosti, nebo u bungalovu s otevřeným podhledem až pod střechu...jak by to optimálně fungovalo stropní vytápění, jak by se instalovalo?...
Odpovědět
@davex Máme taky bungalov do L a uvnitř obývák s kuchyní,ale manžel myslel při projektoování hlavou a ne kolenem a máme to vyřešeno fantasticky - a to tak,že návštěva vstupuje nejdřív do obýváku a do kuhyně vůbec nepřijde a ani nevidí na provozní boordel na llince,jelikož máme kuchyni do U a stranu do obýváku máme jako vyvýšený bar,ovšemže bez zbytečných bar.židliček,slouží jen na květináš a vázu s kytkou a taky využívám jako odkladnou plochu ten bar.A ještě navíc máme celou vnější barovou stěnu dekorovánu grafosklem,tak! Ve vašem baráku bych fakt bydlet nechtěla - velká koupelka s pouhým jedním umývadlem, proč jako teda velká,pořádáte tam párty pyžamové či co? Pak je barák zbytečně drahý, o nákladech na vytápění a pracnost s úlidem už pak vůbec nemluvě :-D
Odpovědět
@catle můžu se zeptat na vaše roční náklady na vytápění a kolik mate m2? A to, ze bys v mem domku bydlet nechtěla je mi upřímně jedno.
Odpovědět
@catle můžu se zeptat kolikrát týdně chodíte nakupovat a kolikrát týdně k Vám přijde návštěva? Já bych tedy nákup přes obývák tahat nechtěl..
Odpovědět
Článek se načítá
@davex Zrovna před pár dny dorazila fa za plyn - používáme ho na vytápění a ohřev teplé vody a byla na krásných 13tis. Kč. Vnitřní skutečná podlah.plocha je 103 m2, máme rávě od listopadu nový kondenz.kotel Broetje,před tím jsme měli 13 let obyč..plyn.kotel a tak jsme byli hodně zvědavi,jak jsme dopadli :-) . No a pro srovnání: U starého obyč. plyn.kotle jsme měli spotřebu 1279 m3 a u tohoto nového 1132 m3, finančně to vychází o cca 2 tis.Kč s novým kondenzačním lépe. Topíme na většinou 21st. Máme dům z Porobetonu 44 cm bez zateplování a dvojskla ;-) , jsme v domácnosti už jen 2, cca 1x za 2 měsíce přijedou 4 mladoši na víkend. Z výše uvedeného je krásně vidět, že netřeba žádné složité ani nákladné psíkusy,aby se člověk dostal na "krásné" spotřeby". RD byl kolaudován v r. 2005,takže žádný pasiv či speciálně nizkoenergetický. Nemáme žádné soláry ani krb v domě.
Odpovědět
@jaroslav1987 Ted jsem se upřímně zasmála - tahat nákupy přes obývák, to je u nás asi 4 m,možná 5m i se záddveřím :-) . Na rozhraní kuchyně/jídelního koutu a obýváku máme pravda franc. okno na terasu, takže to by byla možnost jak "netahat" nákupy přes obývák. Ale jak píšu výše, jsme pár let doma už jen 2,takže žádné šílené nakupování se nekoná a proč taky,když hyper supper mají otevřeno 24/7,nejsem příznivcem šílených zásob a následného vyhazování potravin rovněž ne. Návštěvy doma moc nepěstujem (se známýma mnohem radši zajdem do nějaké restiky)a ty co přeci jen přijdou - rodinné - tak jsem moc ráda, že to máme zařízeno jak máme a fakt nemusí chodit kolem kuchyně, tu považuju za výhradní území paní domu a tou jssem já! :-)
Odpovědět
@catle ježiš, ted nevím,jesstli jsem uvedla dobřee název těch cihel Porobeton či Porotherm,asi to druhé :-.
Odpovědět
@catle Tak to je jasné, že bys nechtěla bydlet v mém domku, když jste doma 2. My máme malé dítě, plánujeme druhé a nechtěl jsem bydlet v "bytě". Mám rád prostor. Děti budou doma minimálně 25 let a za tu dobu se může změnit tolik věcí, že nemá smysl o tom uvažovat a přemýšlet do důchodu.
Odpovědět
@davex Vzdycky jsme byli 4,i jsme se 4 stehovali ze stareho rd do noveho rd.Takze nejsme tip lidi,kteri po vystehovani se z panelaku si nechaji postavit jako protipol HRAD.Ale v 19ti decka odesla na stufie a v dotycnem velkomeste po studiich xhtely zustat,tak zustaly. A my si ted dekujem,ze jsme twnkrat pred 15 lety se drzeli pri zemi a pri stavbe se nerozmachovali moc ci do velikosti mistnosti;ale to byli i z toho duvodu,ze mame jine priority nez uklizet a platit ns vsechny strany za energie atd.Kazdy mame jen jedenzadek,na to je dobre pamatovat :-N
Odpovědět
@catle 5m x 300 dní máte kilak a půl.. a ano je to tahání přes obývák nijak jinak se to nazvat nedá.. Pán jsou 4 a sama víte kolik věcí se tahá pro děti atd.. Já teda radši půjdu napřed do kuchyně a pak do obýváku a ta návštěva jednou za půl roku to buď prezijenebo uklidim(to spíš)..
Odpovědět
@jaroslav1987 hahaha,uz se mi udelal mozol z toho "tahani" nakupu "300dni x 5m". 8-) Nemluve o faktu, ze ani zdaleka jsme ani ve 4lidech 300xrocne nemuseli delat velky nakup,ten jsme delavali pred vikendem,pokud jsme ho tedy travili doma,a tydnu je v roce cca 55 ;-)
Odpovědět
@jaroslav1987 nemá to smysl. Paní očividně má ten nejlepší dům v ČR.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja nákup tahám od vstupních dveří cca 10 m (ke vstupním dalších 10) a po dvou letech bydleni me to pekne sejri..a je mi uplne jedno, ze delam velký nakup kazdych 10 dni. Je to proste opruz.
Odpovědět
@kate1rina tak vidíte. 100 lidi, 100 názoru a rad. :-D ale upřímně....me se to taky moc nelíbí. To už ten typový je fakt lepší. Upravovat typový projekt je nesmysl. Buď chcete levný projekt a pak zvolte typový a bez úprav. Nebo chcete něco na míru vaším požadavkům a pak je zbytečné nechat se omezovat typovkou. Nikdo nezná vaše priority, životní styl, plany do budoucna.... Za me určitě oddělit zádveří, průchod mezi kuchyni a jídelním stolem se mi nelíbí, je to zbytecne nacpane. Jak bude sedačka? Zády k oknům, abyste viděli na TV, nebo TV nebude a chcete se kochat výhledem do zahrady? Určitě přidat technickou. Zažila bych i wc blíž k obýváku.... Zkuste to celé znovu, bez vazby na typovkou.... Uvidíte, že to bude lepší.
Odpovědět
@catle je docela jedno, že to není velký nákup, ale nakupovat chodíte určitě častěji než jednou týdně.. Nemá cenu s Vámi diskutovat, takový dům co máte vy nemá prostě nikdo, ale k smíchu jste už více lidem co si toho vsimly:-)
Odpovědět
@jaroslav1987 A teď si Jardo představ, že lidé bydlí taky v bytech...a taky nakupují a nosí nákupy :-D Řešit 5,4,3...m je fakt detail. Stejně tak neřešíš, že se člověk za život nachodí průměrně na wc 99,99km :-D A kdo z vás nakupuje 300x ročně, tedy 5x týdně (v sobotu a v neděli se to všechno sežere) :-)
Odpovědět
@jaroslav1987 me jsou zasr k smichu vase nazory-si je mejte a ja si s dovolenim necham zas ty svoje,ju?
Odpovědět
@panlorenc dobře je to detail, ale je to podstatnější než to jestli návštěva vidí na kuchyni... Tohle má vliv na život téměř každý den.. Když někdo bydlí v bytě tak se musí asi mírně přizpůsobit, když si staví dům, tak chce dělat kompromisů co nejméně..
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?