Projekt bungalov, do L, podlahově cca 210m2

Zdravím vás střecháčci. Poprosím o vlastní názory, doporučení. vylepšení a zavržení k našemu baráčku, který začneme stavět příští rok. V příloze je nakreslený předprojekt, který jsem si kreslil a vymýšlel sám, detaily a dispozice ladil s drahou polovičkou. Nákres je pouze nahrubo a orientační. Pozemek má necelých 1100m2. Sítě budou cca 4m od baráku na západní straně. Nemám vyřešené okna - pravděpod. budou 1500x1250, 2000x 1250 a u terasy MS portal 3500 x 2250. V půdorysu jsou "jen tak nějaké". Vytápění pouze TČ vzduch - voda, asi NIBE Air x 90, do podlahovky, ohřev vody a bazénu. Vchod je na západní straně. Parkování bude na severozápadě, kde bude i garáž. Lko to musí být takovéhle, kvůli tvaru a řešení pozemku, jeho sítí a sousedství. Ještě nevím jak vyřešit výřez u vstupních dvěří. Zatím jsem se k tomu nedostal. Na západní straně u WC budou buď franc. prosklené dveře, nebo bezpeč. vchodové, to ještě nevím. Stavět si to budu sám s pomocníky (táta několik kompletních baráků postavil, mám tesaře, elektrikáře, instalatéry apod. ). Na materiálech jsem napočítal cca 2,4M-2,7M i s nějakou tou prací (cca 200k) - základovka, zdivo (buď poro EKO 44, nebo 30+15, příčky poro 20), střecha vazník valba Tondach Samba, vytápění TČ + podlahovka, podlahy asi betonový potěr, okna nevím, asi eurookna + dveře, stropy sádroš, omítky, instalatéřina, elektřina, dešťovka. Vše jsem si nacenil dle dnešních zveřejněných cen +/-. Vnitřní vybavení cca 0,8 - 1M - nábytek truhlář komplet (šatní skříně s posuv. dveřmi všude), podlaha vinyl, spotřebiče skoro za nákupku komplet, koupelny takový nějaký střed (keramika cca 1000/m2, sanita Alca +Jika + asi Grohe), osvícení bodové + nějaké moderní vychytávky. Zatím řeším jen barák, další záležitosti za mega okolo baráku teď až tolik neřeším, ale orientační plány mám. Bázen se bude realizovat až za několik let, až bude dětem alespoň 5 let. Design bude minimalistický, bílý lesk v kombinaci dub Halifax a nějakým světlým dřevem asi něco jako Bardolino, Vintage apod. . Děkuju moc za případné odpovědi. Uvítám veškeré názory a případně některé prodiskutujem. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Vyzera to fajn, no, technicka musi byt tak velka? Potrebujete 2 vane? Porozmyslala by som nad dverami z kupelne k bazenu, no s tym, aby to bolo len pre rodicov, sice tam je lahky pristup k tomu druhemu wc aj kupelni. Pre hosti myslite aj kde si veci odlozia. Na to aky je obyvacko kuchynovy priestor velky, tak gauc je natlaceny k stoliku a tv, jedalensky stol natlaceny na stenu a kuchyna obrovska. Jest budete asi skor na ostrove.
Odpovědět
@petrincak Ja bych si vice pohrala s rozmistenim nabytku a temi okny. -Osobne mne ta "detska" cast prijde nedomyslena. Ta minichodbicka se mne zda strasidelna. Radsi bych zrusila pokoj pro hosty a zvetsila detske pokoje. Kde maji stoly, ulozne prostory....? Kolikrat do roka mate navstevy? Deti tam jsou kazdy den. Taky by se mne nelibilo mit kousek od pokoje ty dvere na terasu a "zachod pro vsechny". - "dospelacka" cast se mi docela libi. Do koupelny bych dala dvojumyvadlo. Mozna by byla lepsi sirsi loznice,at nemate takove minimum pruchodu ode zdi a mate vic pohodli. Mame ted dvere takto naproti postele, a to bych taky zvazila, jestli je neposunout aspon na kraj. Neni mi prijemne lezet s nohama primo naproti dverim. -obyvak s kuchyni bych vice promyslela vcetne tech oken.....Prijde mi skoda nemit poradny jidelni stul. Tohle je takove panelakove reseni. Ta sedacka taky vypada dost stisnene s tou tv a konferakem - kam bude chodit navsteva (kdyz budete uvnitr) na wc? Nebo i vy? Ani jedno umisteni nevidim jako nejlepsi. -osobne bych nechtela mit male deti tak daleko od me loznice v noci. Takhle na to koukam ja, ale bydlet tam budete vy, takze si zvazte vase zvyklosti a potreby. Hodne stesti, at jde stavba a vse okolo hladce.
Odpovědět
@petrincak A nezvažovali jste prohodit hosty s tou koupelnou/wc vedle? Jen uvažuju o tom, že moc příjemný pokoj pro spaní to nebude, když je hned takhle vedle obejváku a ještě má okno na terasu. Taky bych zvážila, jestli mít ložnici tak daleko od dětských pokojíčků. A ještě mě trochu bije do očí, kolik prostoru má v kuchyni velkorysý ostrůvek s posezením, ale jídelní stůl se tak nějak krčí u zdi a dva strávníci budou u jídla čučet do té zdi. Dále na záchod se z obýváku jde dost daleko a ještě okolo dětských pokojíčků, tj. soukromou částí...
Odpovědět
@lenkito10 @t_makovice @bayt Děkuji moc za postřehy a nápady. 🙂 Odpověď udělám hromadnou, abych to tu zbytečně nenatahoval. Technická místnost bude cca takto velká, protože v ní bude velké vyzděné umyvadlo (cca o velikosti hluboké sprchové vaničky), a to pro umývání velkých věcí, psa apod. . Dále v TM bude pultový mrazák, 3x60 skříně (pračka, sušička a věci na úklid), akumulační nádrž asi 480l, řídící jednotka TČ, rozvody podlahovky, záložní elektro kotel, záložní zdroj pro TČ a na středu chci mít místo pro dobrý pohyb a případné využití sušáků na prádlo. Dvě vany asi budou, lebo u nás bude volně stojící a u dětských bude malá rohovečka (cca 140x100). Ohřev vody bude cez TČ, takže teplá voda bude stále a bude jí dost. V hostovské roomce bude samozřejmě nějaká skříň, nebo komoda, len sem jí tam zapomněl nakreslit. Postele se budou zavěšovat na stěnu, protože to bude zároveň sloužit ako domácí posilka. Hostovská roomka je stejně velká jako koup + wc, takže to lze přehodit. Měl jsem to i tak nakreslené, jen nás to moc neuchvátilo. Wc bylo na jihu s dveřmi naproti jižnímu dětskýmu pokoji a koup sousedila s obýv. Mě se u tohoto řešení líbí, že je wc snadno a rychle dostupné z terasy a celkově z venku, neboť stejně většinu času budeme spíš trávit venku. Proto si přeci stavíme barák. 🙂 Navržené dětské pokoje jsou spíš už v teenager verzi. Zprvu budou spojené dohromady a příčku postavím, až budou děti na druhém stupni ZŠ a budou požadovat soukromí. Stolečky budou mít rohové u okna, jen je nemám v programu v knihovně, takže nejsou zakreslené. A teď ten obývák. 😄 S nábytkem se dá pak volně hýbat až to bude na místě dle pocitu a praktičnosti. Umístění je zatím jen na základě nějakých výměr. Sezení na sedačce je ve vzdálenosti v rozmezí 2-2,5m, protože to je ideální sledovací vzdálenost pro 120cm uhlopř. 4K LED tv. Stoleček cca 30 od sezení je ideální pro dostupnost ze sedačky. Zřejmě bude na kolečkách, takže pohyblivý. Sedačka neodpovídá na 100% rozměru realitě, protože si jí necháme vyrobit na zákazku, takže rozměry úplně nevím. U jídelního stolu jsem měl pouze jedno okno, a to dvoumetrové, které bylo jak tu mnozí píšete hned u stolu. No, já jen chtěl znát reakce na toto řešení, neboť i mně se nelíbí. 🙂 Jen si stále nevím moc rady jak tam ty okna vlastně vymyslet. (severní část) Stůl v základu 180x90 s tím, že bude rozkládací. Ostrůvek mám rozestoupen 110cm od kuch. stěny, protože HS portál bude mít zřejmě 100cm posuvnou a zbytek natvrdo. Samozřejmě s těmito rozestupy, ať už sedačka, jídelák, ostrůvek, s tím vším se dá ještě hrát a já vím, že každých 10cm je hodně znát. Mě se v této místnosti líbí ten velký, vzdušný a otevřený prostor. V týdnu sem nahraju obrázky z různých pozic v domě. Toalety se budou využívat ty, které budou blíže. Toto asi nějak hrotit nebudem, či máte na to jiný názory? Zní to takto už o něco lépe? 😎 Děkuju moc za reakce, vážim si vašeho času a vašich podnětů. 🙂
Odpovědět
mě to teda ničím nezaujalo... 😞 jen co jsem koukla na rodičovskou část tak... - šatna u ložnice, kolik bude mít ta ulička před skříněmi? osobně si šatnu v takto nadstandardním (rozměrově) domě představuji i třeba s místem na sezení na nějakém pufu - dveře před postelí? něco si o tom najděte ve fengshui - koupelna fackovačka dveřma - proč sakra všichni vždy dávaj umyvadlo za dveře? zbytek domu, no co napsat, nenašlo se ani 1,5m2 na špajz? zádveří je mini, TM je naopak monstr, jestli je plán ji mít i jako kolárnu pochybuji vzhledem k tomu že tam je pračka a sušička? ty okna v děcákách to je jak ve věznici... je tam toho spousty na přehození a dovymylení, nejlépe to uchopit znovu....
Odpovědět
@petrincak nevim, myslim, ze to vidite vse ruzove🙂 Ale stavite si dum pro sebe, tak to musi vyhovovat vam. Mne ten prostor az tak variabilni neprijde. A promyslela bych vse detailneji.
Odpovědět
Trošku jsem poupravil půdorys. Co vy na to?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?