Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@flowerbl Někde si v diskuzi dávala půdorys, kde byl vchod z boční strany, že:) Mrknu ještě na to...
Odpovědět
@evapetrikova jj, strana 21, hodně se mi to tak líbí, ale prý hrozně drahé...
Odpovědět
Profilova fotka
@minimaxinka13 jed se podívat do vzorového domu, fotky ti stejne nic moc neřeknou
Odpovědět
@evapetrikova mne sa to zda v pohode tak, ako je to original, neviem, ci si sa bola pozriet v olomouci, ale mne sa to pacilo, aj ked na podoryse sa mi to zadlo cudne
Odpovědět
Profilova fotka
@peta_petruska Ahojky Petí, v Olomouci jsme nebyli. Čekáme jestli se tady poblíž nás nebude stavět 631, Kubise 632 jsme viděli..Nad tím, zádveřím špekuluju z důvodu toho, že bych byla ráda při vstupu hned u schodů...
Odpovědět
@flowerbl Můžu se Tě zeptat, víš-li, jak moc drahé má to zádveří z boku být? Vymyslel jsem si něco podobného u 632, značně by to ulevilo ostatním prostorům. Děkuju!
Odpovědět
@evapetrikova teraz mame vo vstupnej chodbe schody a nikdy viac alebo potom dost daleko od vchodovych dveri - tiez sa stale roznasa vsetok neporiadok aj hore po schodoch..., v zime vedro s vodou ani neodkladam, stale ho mam po ruke a len umyvam a umyvam :) ale som mozno aj prehnane cistotna :DD
Odpovědět
Profilova fotka
@peta_petruska Petí moc ti děkuju za postřehy. Bydlíme v paneláku a jelikož máme miminko, tak to znám....Jen ohledně těch schodů, chtěla bych to tak, neboť jednou vyrostou a budou si chtít přivést domů návštěvu a nebo i do budoucna, kdyby chtěli bydlet doma s partnerem, tak budou moc jít rovnou do pokojíčku, Úklidu se nebojím, stejně i teď se zouváme před dveřma:) Na stavebním úřadu se zeptam ještě ohledně přístupu do koupelny, jestli by to zkolaudovali, kdybychom dveře měli z obýváku.
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj @michaela859 Ahojky holčičky, už stojíte, že? To je paráda...Jak jste spokojení s výstavbou, vše ok? Dolaďovali jste nějaké věci při výstavbě?
Odpovědět
@evapetrikova Ahoj :) No my ještě zdaleka nemáme hotovo to spíše Katka tuším v pondělí přebírá :) My až v sobotu 14.6., ale už máme hotovou vodu, eletřinu, podlahy,stropy - to vše za 5 dní práce, jsou opravdu šikovní :) V pondělí začnou obkládat koupelny :) JInak určitě je dobré pohlídat si elektřinu ten druhý nebo třetí den, to jsme měnili lehce více věcí, ono na papíře si to naplánuješ nějak a v realitě zjistíš, že to nebyl nejlepší nápad :) a taky asi i koupelny, řešili s náma už nějaké detaily a v pondělí říkali, že by bylo dobré abychom u toho obkládání byli a popřípadě si ještě řekli jak se nam to líbí :) Jsou prostě šikovní!
Odpovědět
Ahojte, tak konecne jsme zacali :-) zeptam se - museli jste polevat zakladovou desku?
Odpovědět
@songs ano, my jsme měli období kdy bylo zrovna ty první dny hodně vedro, tak jsme vždy večer jeli pozalívat desku :)
Odpovědět
Článek se načítá
@michaela859 ahojky, chtěla jsem se zeptat jestli jste nějak občerstvovali tu stavební partu? V pondělí má být taky pěkný pařák, tak aby nám tam kluci nezdechli někde na lešení? Myslím třeba pivo, vodu aj. Díky
Odpovědět
@evikusss no popravdě ne,my ty první dva dny měli krizové skrz déšť a následne promoknuti stropu,takže me to ani nenapadlo a minulý týden ty 3 dny co tam byli tak jsem byla každý den do večera v praci,ale říkala jsem si ze jim nějakou pozornost přinesu :-) ale voda atd to se neboj oni mají sebou všechno,stejně tak si zajdou na oběd :-)
Odpovědět
@michaela859 Díky za odpověď. Ono v tom zapadákově kde stavíme není ani pořádnej obchod. Asi jim nabídne manžel pivo, ale myslím že v těch pařákách ani nebudou chtít(pivo) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Ahojky Kátí, už domeček stojí se vší parádou?:) Těšíme se na fotečky a na zprávičku jak to probíhalo:)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky nevíte jaké dřevěný obklad zvenčí je na kUbis používané?
Odpovědět
Ahoj! V breznu jsme zacali resit vystavbu Kubisu 631, tento tyden bychom meli mit hotovou komplet projektovou dokumentaci...Eon je v reseni (pojede se nejprve na stavebni pripojku) ve smlouve je jinak pripojeni do 14. mesicu..mam nekolik dotazu, moc prosim ty z Vas, kteri uz stavi, maji dostaveno...kolik staly pripojky? Eonu jsme zaplatili 16 tis., bude se platit za neco vice?Popripade ta stavebni docasna pripojka vyjde na kolik? Dale jak jste resili odpady a kolik to stalo? Vim, ze septik cca 15 tis.? Proste kolik vas orientacne prisly pripojky? My mame vse skoro u hranice pozemku, ale prave nejak bychom radi vedeli opravdovou cenu, zda to je treba 30, 50, 100 tis...jinak papiry kolem domu nam vyrizuje jedna pani a vse to bude stat tak 25. Tis...a jeste jsem procitala diskuze a chtela jsem se zeptat co s tim kominem? Nam rikala, ze v projektu byt musi, ale fyzicky ne...takze ted to nejak nechapu bude tam muset byt? Jinak zatim mame 20 tis navic za hromosvod..a chteli jsme dole podlahovku ale to nam rekli cca 70 tis navic...zda se mi to moc? Kdo ma podlahovku dole a na kolik vic ho prisla? A jeste jakto, ze nekdo doplaci za zakladovou desku, kdyz je v cene? Omlouvam se jestli nekoho obtezuji s blbymi dotazy, ale budu moc rada, kdyz mi nekdo napise sve zkusenosti. Moc dekuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@kubiskubis ahoj vítáme tě mezi námi Kubišáky ;-) konkrétně my jsme ve fázi žádosti pro ohlášku a příští týden mě a muže čeká konečná specifikace, co se týče el. přípojky tak my Čezu zaplatili 12.500 tis a zapojení dělají už oni zdarma, co se týče odpadů máme kanál naproti pozemku v nové asfaltce takže nám obec povolila cestu podkopnout a udělat odpady, vzhledem tomu že jsou tam další pozemky co to potřebují tak se s cenou dělíme ale onkrétně ti to neřeknu záleží to na vzdálenosti i použitém materiálu a práci...jinak děláte dobře,že vám papíry řeší nejspíš projektantka (předpokládám) my zvolili to samé asi za 22tis. a za 3 týdny jsme měli vše hotové, co se týče komínu tak v projektu musí být, my to řešili také nechtěli jsme původně krbová kamna ale pokud budete topit elektrikou tak musíte mít druhý zdroj vytápění - je to ve vyhlášce od 1.1.2014 jinak dům nemusí být zkolaudován.... nejmenší zlo jsou pak krbovky což vybrala většina z nás (my např.komín venkovní), nebo pak plyn.kotel a další možnosti....my máme podlahovku kuchyň + obývák a vyhází cca na 50tis. mínus přímotopy, když tě zajímá cena je možný se doptat přímo u fy Fenix která Rýmařovu podlahovku dodává, my zvolili Ekofilm F....s tou základovkou je to asi díky terénu a jak daleko jsou právě ty přípojky atd. to ti nejspíš odpovědí ti co jim to už stojí...Jinak blbé dotazy určitě nemáš, většina z nás staví poprvé a sami jsme na začátku neměli úplně jasno co a jak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Míší,dotázek? Jak a čím se podkopává silnice. Máme cca 3 m od pozemku kanál na který se předpokládám budeme připojovat. Podkopnout to potřebujeme cca 1-2m.Jde to.?.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova je na to přístroj, říkají mu krtek :-D ale odbornej název po mě nechtěj :-D a jestli to jde by vám měl zjistit projektant,který bude dělat usazení domu k vám na pozemek, nutný je i souhlas obce nebo města (většinou jsou kanály na obecních pozemcích)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Míší moc děkuju, paráda, to určitě půjde:) Nebude se muset rozkopávat silnice.... Naštěstí u nás na úřadě jsou milí, tak věřím, že budou až budeme stavět... A kdy vy začínáte?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova to se nejspíš dozvíme po 17.6. kdy jdeme na konečnou specifikaci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova standardní dřevěný fasádní obklad je smrk
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Super, to je už příští týden:) Tak to je paráda....Už máte ve všem jasno? My máme schůzku s Rýmařovem v Praze, tak jsem zvědavá na kolik nám udělají předběžnou kalkulaci s WC, změnou přístupu, chtěla bych ještě jedno okno do pokojíčku...ono to hezky naskáče, že:(
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova jj máme jasno :) no tak podle toho jak moc se rozšoupnete, my + 1M + zádveří a pak jen pár oken navíc a jinak jsme se snažily vše ve standartu krom wc a sprcháče...
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha JJ přesně tak, taky to tak vidím:) A kolik chtějí za sprcháček?
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Andrý moc děkuji, koukala jsem na Váš domeček: kuchyň moc pěkná, líbí se mi teda i ta šedé dveře - nevíš kolik chtěli navíc? A jaký máte typ podlahy-je to plovoučka? A jaká je to barva? A ještě jeden dotázek: Uspořádání v obýváku je asi takhle nejlepší s dětmi, že?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova my si vybrali u sika, máme ho zvětšenej tuším... příplatek je tam za 2.659kč
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Míší a máte ten sprcháč jak máš ve fotoalbu-přes tu stěnu?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?