Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@andydrzka jo jo, manžel tam bude už od rána :-) bude fotit.. já musím být v práci. Dneska jsem byli vybrat spotřebiče do kuchyně... no prostě super.
Odpovědět
Profilova fotka
@songs jj, ten pocit znám;-) Moc vám to přeju! Tak ať se daří a prosím o fotky ;-)
Odpovědět
@andydrzka moc dekujeme :-) fotky urcite poslu.
Odpovědět
Profilova fotka
@songs tak kočko, držím palce i na nohách a myslím na vás ať je vše ok ;-)
Odpovědět
@songs Já taky !! Hodně štěstí.. Těšíme se na fotky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@songs Ahojky, jak rostete, co všechno dneska klucíí dělaj na stavbě?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, dneska jsme dostali termín na KS - 25.9. Za jak dlouho jste pak stavěli domeček? A stavěl tady někdo v zimě? Není to blbý? Nepromrzne dřevo?:(
Odpovědět
@evapetrikova Není ani tak důležitý termín KS, jak to, kdy budete mít ohlášku nebo stavební povolení. Až tento dokument pošlete do RDR, tak vás zařadí do harmonogramu montáží. Bývá to tak za 6 - 8 týdnů. My to měli za 8 týdnů. Máme ale Novu 101 a stavěli jsme v roce 2010. Stavbu v zimě provádí také. Je asi větší spotřeba elektřiny, protože si na stavbě topí a svítí. Ale jinak není problém. Staví se v podstatě sucho cestou.
Odpovědět
Profilova fotka
@jitule23 Ahoj Jití, moc děkuji za zprávičku. No ohláška by nemusela být tak složitá, jako teď když řešíme územní souhlas na provedení přípojek. Koukala jsem a kromě projektu a radonu by to mohlo být o.k. Takže v zimě se staví, to je super.Nova 101 je moc pěkná, brala bych ji hned, ale penízky jsou penízky:(
Odpovědět
Ahoj, mám na vás prosbičku. Původně jsme chtěli stavět taky Kubise, ale bohužel nám nesedí na pozemek tak jak bychom potřebovali. Budeme nakonec stavět dispozičně podobný domek a zajímalo by mě, kolik máte v Kubisu zásuvek a vypínačů, abych měla představu, jestli jich nemáme plánováno málo. Předem díky moc za informaci.
Odpovědět
@evapetrikova @mojsha @bzulenka moc dekujeme, je to fak neuveritelne :-) jak budu mit cas dam fotky. Rano nic a vecer pod strechou. I rozvody elektriky. Draty vsude. Teda rikala jsem si ze to bude pidi a fakt to tak i vypada ;-) Aspon nebudu muset moc uklizet :-D
Odpovědět
@evapetrikova me se nova taky libi ale vic se mi libi moderna :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@songs Néé, bude to dobrý, už se s tím taky smiřuju, že to nebude obrr domek a nebude mít tolik místa, ale aspoň se tam žádné blbosti nebudou kupovat, schovávat atd...a nemáte náhodou výměnu kuchyně?:) Pokud ju, tak budete mít velikáánskej obýváček.....taky to máme trošku v plánu, alespoň posun příčky a 1M navíc...už se těšíme na fotečky, budete to mít jinačí, než je standart:)
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu se zeptat jak dlouho jste čekaly na připojení elektriky? ve smlouvě od ČEZu píšou až 4 měsíce, trošku jsme si to zkomplikovali a teď o víkendu teprve budeme dělat přípravu pro připojení a tak silně pochybuju že ČEZ nakluše dřív než přijedou dělat desku a tak budeme muset zaimprovizovat... :-| a napojit se od sousedů či co... :-N ČEZu jsme již zaplatily 12.5tis za to připojení tak by mohli hnout kostrou,ale pochybuju
Odpovědět
Prosím Vás všechny co už bydlí v Kubisu a nebo i jiném domečku do Rýmařova, kolik tak máte doma stupnu tady v těch vedrech? Hlavně v podkroví či patře. Děkuju moc
Odpovědět
@michaela859 Máme Novu 101, rok 2010. Dole je tak 25 st., máme zatažené žaluzie a vytahujeme je až když se otočí sluníčko, nahoře tak 27 st. praktikujeme stejný model, závěsy roztahujeme, až když do oken nesvítí sluníčko. Větráme večer a přes noc. Je to úplně v pohodě. Nemáme žádnou rekuperaci ani klimatizaci.
Odpovědět
@evapetrikova kdyz jsme kdysi kupovali rozestaveny byt tsky jsem si rikala ze je tomaly ono to zkresluje a pak to bylo v pohode, tak snad ted taky :-) jojo mame kuchyn misto pracovny a 1m navic klidne by mohl byt jeste 1m ale to uz bysme se nevesli, mame uzky pozemek. Ed jeste premyslim jak dame jidelni stul at nam elektrikari vyvedou nad nej elektriku, no nevim, v tom miste budeme mit i krb tak to bude tesne. Divala jsem se na stranky rd a docela me prekvypilo ze nekdo zrusil pricku do pracovny kdyz jsem to tak chtela tak to neslo. Skoda. :-D
Odpovědět
@mojsha my prebirali pozemek i s pripojkou takze neporadim, ale drzi palecky aby jste to meli brzo a zvladli to
Odpovědět
@mojsha Možná bych se trochu bála.. my platili 12,5 tis přesně před rokem a přípojku budou dělat za měsíc.... ]-( Je fakt, že jsem nikoho nikde neurgovala, protože jsme nespěchali, ale ve smlouvě bylo přímo, že na to mají myslím 10 měsíců... a stejně přetáhli. Něco jiného snad bude, když budeš volat a otravovat...
Odpovědět
Všecky Kubisačky, jaké jste vybraly vchodové dveře a proč jste nevybraly ve standardu? Určitě se to už někde řešilo, ale už půl roku mi na modré střeše nefuguje vyhledávač.. když tak mě odkažte jinam ;-) díky
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka My jsme hlavně nechtěli moc prosklené!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha v diskuzích jsem četla, že s tím čez nijak nespěchá - přesně, jak píše @bzulenka. Osobně s tím zkušenost nemám, naštěstí jsme měli pozemek už zasíťovaný. Ale když je budete uhánět, tak s tím snad pohnou :-S @michaela859 v patře jsme měli nejvíc taky asi 27 st., ale měli jsme zatažené venkovní žaluzie. V obýváku (terasové dveře máme na jih) máme dnes příjemných 24,7 st., ale také přes den zataženo, vrátili jsme se až večer. Když jsme byli doma a dveřmi přes den chodili, měli jsme kole 26 st. Jsme mile překvapeni :-) Jak jste na tom vy? @bzulenka máme dveře ve standardu, akorát trochu upravené, dopláceli jsme asi 5 tis. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka ahoj, ve standartu jsou prostě obyč. dveře buď plné nebo sklo do půli, my si vybrali z katalogu jiné za 11tis. což mi nepřijde jako hrozná cena ;-) mrkni máme tyto : http://www.vptrend.cz/index.php?page=... bíle ale s normálním kováním, tohle se nám sice líbí ale radši jsme dali notmální at nemusíme poslouchat že je to jak do lednice vchod :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka tady dole máš typové v ceně : http://www.rodinne-domky.com/vchodove... ;-) buď plné nebo horní 1/3 sklo
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka ahoj nj uhánět budeme, skříň je z dneška připravená v PO nastoupí firma pro přípravu ČEZu a pak máme protekčně slíbeno od známého a dalšího známého, no snad to dopadne ;-) budu se modlit
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha no tak to by mohlo klapnout, držím palce ;-)
Odpovědět
@andydrzka No my máme větší vedro, přitom obývák a kuchyn máme na východ, takže sem už odpoledne nesvítí a včera jsem měli 28 stupnů dole, nahoře asi ještě víc. Jinak průměr tak kolem 26, jenže je to asi i tím, že tady na jihu prostě vedro prostě teď je velké :)
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 nám se včera v patře taky vyšplhala teplota na 28 st,dole méně. A vy máte venkovní rolety nebo žaluzie? To taky dost ovlivní...
Odpovědět
To je paráda jak už tu všichni bydlí, staví nebo mají alespoň datum stavby...ty dřevostavby tak krásně odsejpají...to se mi na tom líbí :) Všem dostavivším gratuluji a závidím léto v novém domečku a těm co to čeká přeji ať je vše bez problémů. My už jsme se také posunuli, máme projekty doma, namalovanou kuchyń, zítra nás čeká siko a 7/8 konečná specifikace....máte nějaké typy co nejsou psány na stránkách...možná na to budu sama, tak se potřebuji co nejvíce připravit předem... Děvčata co už máte postaveno mohu pár otázek, které mi teď vrtají hlavou..: Potřebovali jste stavební rozvaděč nebo má Rýmařov svůj? Kolik odpadu cca jste likvidovali? Rádi by jsme na tom ušetřili a odváželi si ho samy, chceme připravit velké bedny místo kontejneru a nevíme jak moc velké je máme vyrobit? Manžel bude odpad průběžně odvážet s vozíkem na skládku a nevíme jestli je to reálné... A ještě by mně zajímalo jestli musí být přivedena elektřina a voda pro účely stavby již v době stavby základové desky nebo to stačí až pro montáž? Předem moc díky za odpověď a těším se na další fotky a zprávy od vás Kubisáčků :))
Odpovědět
Profilova fotka
@makyv ahojda ;-) tak to už jste taky poměrně daleko :-) specifikace se neboj, na vše tě upozorní, probíhá to celkem v klidu ;-) zrovna těďka řešíme ty věci na které se ptáš ohledně zakl.desky, a el.máme připravenou ,ale ještě nezapojenou, pozdě jsme začali řešit s ČEZem :-| a desku budou dělat už příští týden, tak budeme nejspíš improvizovat od sousedů a na montáž se budu modlit aby to bylo... co vím tak Rýmařov si může asi nějaký el.agregát přivézt ale samozřejmě jim to pak zaplatíš....Jinak vodu chtějí asi 250litrů,, to jsme vyřešily tím plastovým barelem,který si pak necháme na děšťovku ;-) Jinak my si hlínu teda necháváme pak na vyrovnání pozemku atd.... přeju ať KS dobře dopadne :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?