Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Jo a ty lampičky, prý nejsou vůbec hezký ať si tam dáme své osvětlení. Prvně jsme mu na to kývli a pak po přestávce jsme je viděli na vzorovém domě a říkali jsme si, že jsou fajn a že budem aspoň svítit. Máte všechny bílý? Já je nakombinovala, akorát nevím jak vypadá ta hnědá.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Jo jo, Evi, taky jsme dost šetřili a kolikrát si neodpustil poznámku...Jinak my máme vyhlídnutá kamna od ABX, tak na ně můžeš juknout :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Máme bílé, žádná designovka to není, ale podle mě na pohodu. Chceš fotku? Můžu ti jí vyblejskout :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ve dne by bylo lepší, ale nepřijdou mi úplně nejhorší
Odpovědět
Profilova fotka
@michaela859 Míšo, přes koho si řešila to větrání? Přes ten reklmační formulář nebo přímo někomu volala? Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Jéé děkuju, jééé jsou hezký a myslím, že svůj účel splní. Kolem vzor.domu v Praze stavěl taky RDR asi před 6 roky ostatní domy, a když jsme šli kolem všechny tyto domečky je měli akorát´jeden ne a taky z něj trčely dráty....takže myslím, že jsme udělali dobře...než by jsme s dětma něco koupili a někdo by to tam namontoval trvalo by to dlouho... a máte je 3x? (1x před vchodem, 1x na terase a 1x ve stání?) jdu mrknout na kamínka:)
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Jéé tak už jsem na ně koukala a jsou moc hezký:) No vyberu si určitě taky:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova My nemáme ve stání...nevim proč, asi je rozdíl rok od roku v dodávkách...
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Kamínka mají i v Mountfieldu:) ty bych si taky vybrala. Mají výšku cca 99 cm a mají vrchní i zadní vývod. Tak to je asi úplně jedno v jaké výšce bude ta díra (centimetr sem a tam nehraje roli)...a pan na KS z toho dělal vědu. Jen moc, moc prosím mrkněte mi v jaké výšce máte díru od země - pro inspiraci:) Děkuju moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Ale vždyť jste stavěli tento rok:) A my budem taky....Jdu si prostudovat co máme v ceně.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Ale smlouvu jsme uzavírali už loni, takže máme dodávku 2013...
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Zítra ti písnu, až mi David poradí,jak to vlastně máme 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@katunkaj A jóó, ale myslím, že to budeme mít stejné...´V rozsahu dodávky je: Osvětlení půdy (což nemáme) + 2x osvětlení bílá koule, bílá noha....Tak já nevím....Brzy uvidíme..
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Nějaké kamínka jsem ti poslala IP:)
Odpovědět
@katunkaj @evapetrikova Holky prosím vás, ty kamna musí být už před kolaudací? Počítali jsme totiž s tím, že si je koupíme až časem :-)
Odpovědět
@mji Já myslím, že nemusím být při kolaudaci, že stačí až dodatečně, důležitá je ta příprava..
Odpovědět
@bzulenka Super, to jsem potřebovala slyšet :-) díky
Odpovědět
@mji dobrý den, my jsme kolaudovali červenec 2013 a kamna zapojovali únor 2014, opravdu není podmínkou při kolaudaci, pouze chtějí předložit revizi od komínu, kterou dostanete od RDR :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mji Ahojky někdo říkal, že od 1.1.2014 je nový zákon, že pokud vytápíš elektrikou musíš mít druhé vytápění a to jsou kamna. Záleží na stavebním úřadě ale určitě měli povolit výjimku třeba že kamna budou do 2 let...
Odpovědět
@petravec @evapetrikova Děkuji za info, přesně takhle nějak jsem si to představovala, že to snad bude :-)
Odpovědět
@mji Ta nová energetická vyhláška platí od 1. 1. 2014, takže bude vysloveně záležet na úřednících Vašeho stavebního úřadu jestli jim postačí pouze komín nebo budou chtít i kamna, raději bych tedy tento dotaz směřovala na ně. Taky záleží, podle jakých norem Vám byla stavba povolena - jestli už v roce 2013 nebo až v roce 2014.
Odpovědět
@viky007 My stavební povolení teprve teď řešíme a na úřadě by to paní snad měla povolit i bez kamen, ale kdo ví, jestli se k tomu dostane zrovna tahle jedna paní :-)
Odpovědět
@mji Takže to pak opravdu bude záležet na konkrétním úředníkovi. U paní chtěla dokonce vědět i jaký typ kamen, přesnou značku, tam budeme mít.
Odpovědět
Profilova fotka
@mji záleží, jestli je máš v projektu a jaký je stavební úřad...my jsme je tam měli, ale SÚ máme super, takže nám zkoloudovali a až uděláme komín a kamna, tak dodáme revizi a je to
Odpovědět
@viky007@katunkaj Uvidíme, jak se na úřadě vyspí a kdo tam zrovna bude no
Odpovědět
@mji Bohužel u nich člověk nikdy neví. To nám paní dělala to, že vždycky řekla, že když uděláme tohle, bude to OK a může stavbu povolit, co řekla jsme tedy splnili, no a paní, že se jí nelíbí ještě tamto a musíte to tedy taky udělat, a takhle nám to opakovala asi pětkrát. Já už z ní byla na prášky. Tak říkám manželovi, ať už jí zavolá a něco řekne, nebo, že fakt takhle ne. A co se nestalo, paní potřebovala asi od nějakého chlapa zalichotit - a hned bylo všechno v pořádku.
Odpovědět
@viky007 Nj naši úředníci to je hrůza :-/ My tedy máme projektanta, který to za nás všechno oběhá, takže doufám, že už ví, jaké mají požadavky, na koho se usmát a tak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, já jsem hnidopich, já už nevím - SIKO. Už týden řešíme KS se SIKEM (a to měli 3 týdny na udělání rozpočtu) a poslední týden jim opravuju rozpočet, hodí si tam jakou chtějí oni dlažbu, jakou chtějí vanu a náš požadavek byl jiný ....Když to předělají, tak mi zase k NISH koupelně dají bílý lišty..(které se tam vůbec nehodí) A třeba u položky sprchová hadice máme 0 Kč, to jde, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, tak manžel mi to rozluštil....průměr kouřovodu máme 150 mm a střed kouřovodu máme 815 mm vysoko plus 6 mm sklo pod kamna. Oni po nás chtěli, abysme měli kamna vybraná už ke KS, taže jsme si vybrali TARTU 5 a podle toho jsme si to nechali udělat.
Odpovědět
Profilova fotka
@katunkaj Mooc děkuji za pomoc, pojedeme se taky podívat na kamínka:) Kátí Tartu 5 jsem nenašla.(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?