Názor na projekt přízemního domu

Zdravím, prosím vás o názor na tento návrh projektu. Omluva za zpracování, je to domácí náčrt. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@mirimi pro 2 je to poměrně dost velké, k čemu ty 2 pokoje?
Odpovědět
Parádní projekt.... Nevidím tam žádnou vyloženě botu, kromě chybějících dveří (např. posuvných do pouzdra) u obýváku. Je časté je tam nedat a pak to lidé po pár letech zkouší provizorně vyřešit. Také bych otočila sedačku, aby byl výhled do zahrady. Pak byste viděli do kamen na plápolající oheň(pokud jsou to krbová kamna) a z kuchyně na televizi.
Odpovědět
@ko_taz Máme oba svoje koníčky a k tomu potřebujeme prostor. Navíc máme vnučku a pravděpodobně vnoučat přibude, takže nějaké zázemí , když nás navštíví a přespí.
Odpovědět
@norikakaa Děkuji za Váš postřeh. Posuvné dveře nebudou, projekt je založený na zkušenosti ze stávajícího bydlení a tam by se dveře neuživily. Pohled do plápolajícího ohně nebude, protože kamna jsou kachlová , plná , bez vložky.
Odpovědět
Profilova fotka
Zamyslel bych se nad samostatným WC. K umyvadlu bych dal spršku a pro praváky předělal umyvadlo na protější stěnu - pozor na otevírání dveří dovnitř malé místnosti. Co by mi ještě vadilo je přístup ze zahrady/terasy na WC. Jinak přidat prosvětlení neotevíravým oknem na WC a samozřejmě odsávání do rekuperace z obou mís. Za úvahu ještě stojí prodloužení zastřešené terasy.
Odpovědět
@radim2015 Děkuji za připomínky. Samostatné WC určitě bude odvětrané. To neotevíratelné okno je dobrý nápad, děkuji. Asi to máme jinak, ale WC v zádveří, které má sloužit právě pro přístup ze zahrady, bylo u nás v prvním domě nevyužité a nakonec jsme ho zrušili. S velikostí terasy počítáme, je to asi úzké. Děkuji.
Odpovědět
@mirimi Pěkný projekt. Je to hodně podobné našemu domu. Teď po roce užívání bych ale určitě už volila kamna se zadním přikládáním, tudíž bych je přesunula na stěnu k TM, kterou bych minimlizovala a vstup do ní i zvenku. Druhou "čistou" TM na pračku a sušičku bych zřídíla vedle i na úkor zmenšení pokoje, či ložnice.
Odpovědět
@mirimi Tady je vidět, že každému vyhovuje něco jiného, moc hezký a praktický projekt. Já jsem třeba za šoupačky ze zádveří do chodby a z chodby do obyváku ráda, nezavíráme je teda často, ale někdy je to potřeba, večer, aby bylo ticho nebo když se vaří něco víc voňavého a to jsem je taky u obyváku nechtěla. Ani ty dva pokoje se mi nezdají zbytečné, jak píšete, každý má svoje útočiště a pro vnoučata taky fajn, určitě se to využije. Jsme už jen dva a máme 3 "volné" pokoje a volný není žádný, každý máme svoji oazu klidu, chvílku potřeboval bydlet syn, občas přespí vnučky ap.
Odpovědět
@jejeku Děkuji za názor. Kamna přesunout ke zdi je dobrý nápad, taky o tom ještě uvažujeme. Možná na to nakonec dojde. Tímto řešením jsem chtěla zjednodušit stavbu komínu. Z druhé strany by mohl být venkovní krb a stačil by jeden komín. Budou kachlová kamna, která mají jen malé okénko k přikládání, Přikládá se minimálně. Není tolik nepořádku, dá se to zvládnout . Druhý vchod do domu nechci, protože je to další špinavá zóna. Zmenšovat pokojíčky je škoda, protože do teď jsme je měli menší a byly přecpané a opravdu malé. Zvětšovat dům o další místnost - technickou neprojde. Děkuji.
Odpovědět
@daruna Děkuji za Váš příspěvek. Dveře ze zádveří do chodby určitě budou. Dveře do obývací části nebudou. Do teď jsme měli podobné bydlení a nikdy jsme neměli potřebu je zavřít. Spíše nám vyhovovalo, že teplo z kamen mohlo sálat do chodby. Děti už s námi nebydlí, takže ticho je jen pro nás. Pokud bych chtěla oddělit pachy z kuchyně ( což se někdy hodí ), tyto dveře by mi nepomohly. Líbily by se mi v tom otvoru z chodby do obýváku designové dveře - celé prosklené v kovovém černém rámu , černé kovové mřížky. Ale když si představím, že by byly stále otevřené, byla by to drahá investice. 🙂
Odpovědět
@mirimi neotviratelne okno na wc ponekud ztraci svuj hl.vyznam-neda se jim vetrat. Takze ja bych dala okno otvirane jen na vetracku,usetrite. Trochu memu oku nelahodi ty trochu posunute vstupni dvere do pokoje,ktery je nejblize predsini, nejde je posunout hned pred predsinove dvere,abyste po vyjiti z predsine nemuselu v chodbe klickovat jak zajic v palbe? Jinak se mi projekt libi,mame to tak nejak podobne i ty velikosti pokojiku - driv byly jako decaky,dnes uz take bydlime sami a ne ze bychom je nevyuzivali a kdyz prijedou deti s partnery,tak kazdy zamiri hned do toho sveho pokojiku. Tech.mistnost mame take kolem 8m2 a parada,v koupelne 2umyvadlo- je to perfektni vec, sprchac a vanu. WC taky zvlast.
Odpovědět
@catle jo, a obyvak s kucgyni tedy mame cca 33 m2 a stacilo to a staci doboha vzdy,ale zalezi hodne na usporadani.Krb ani kamna teda nevedem,stacilo,jaky z toho byl bordel na chate a ani by se u nas kolem toho nechtelo nikomu skakat,toho jsme se nabazili,kdyz jsme bydleli v RD,kde se topilo pouze tuhymi palivy.
Odpovědět
Článek se načítá
@catle Děkuji za Vaši reakci. Okno v samostatném WC by snad plnilo účel světla, ale nevím , jestli by bylo dobré větrat WC na chodbu. Spíše to vyřešíme odvětráním do stropu. Celý projekt je dělaný na základě stávajícího domu a některé věci máme odzkoušené. Zrovna takové WC jsme měli. Posunutí dveří u pokoje, jak píšete je určitě dobré. Ani jsem si toho nevšimla. Děkuji. V koupelně 2 umyvadla nebudou. To už jsme měli v minulosti, když jsme byli 4 členná rodina, to bylo hodně dobré. Teď jsme doma 2 a 1 umyvadlo fakt stačí. Vanu nepoužíváme. Pro nás je velmi důležitý bidet. Bez toho si to už nedovedu představit. Kamna jsou pro nás prioritou. Máme vyzkoušeno, že je z toho úžasně příjemné teplo. A teplo i ráno , když vstáváme. Bordel z toho nemáme, protože přikládáme 1x za 2.-3h. Kamna mají malé okýnko do topeniště a nezaznamenala jsem nějaký binec. Rodiče mají krbovou vložku a při přikládání se jim teda víc nese nepořádek. Jinak moc děkuji za Váš příspěvek.
Odpovědět
@mirimi Take vam dekujinza reakci. K tomu wc- az nyni jsem koukla jak ho vlastne mate,uplne stejne jak my opet,okno nemame,mamna zdi prilepeny takovy ten maly sprey-vuni a vymenuji jen naplne. My si strasne chrochtame i ve dvou se 2 umyvadly - kazdy ma to svoje,kdyz se treba manzel holi u toho sveho,tak ja si trebas ruce mohu umyt v tom mem,aniz bych musela cekat ci on nemusi odstupovat. Mame to zas tak,ze zrovna umyvadla nejsou zadna velka polozka a navic i ta udrzba je velice rychla a jednoducha; neumim a ani si nechci predsfavovat,ze bych musela udrzovat v cistote koupelny 2 😬
Odpovědět
@catle Ano , je pravda, že umyvadlo navíc dům už neprodraží. A souhlasím s tím, že bych nechtěla udržovat 2 koupelny. Stavěli jsme už 2 domy a nikdy jsem nechtěla schody a 2 koupelny. Dvě koupelny jsou komfort pro všechny , co je neuklízí. 🙂 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?