Rekuperace Wafe

Profilova fotka
Zdravím Vás, mám velice zajímavou nabídku na tuto rekuperaci (wafe 350 efs2), nemá s ní někdo zkušenosti. Případně by někdo mohl doporučit nějakou alternativu? Děkuji za pomoc Honza
Odpovědět
Profilova fotka
A co tě na ní zaujalo? Parametry, cena, výkon, dostupný servis, ovládání?
Odpovědět
Profilova fotka
No dostal jsem díky bance slevu 35% a tak bez dotaci vychazi na cca 115k. Predtim jsem mel nabidku za 250k tak zjistuji zda-li je to kvalitni produkt teto znacky nebo se spise poohlizet jinde a dat trabe i vic penez 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@jan_bortc napis spis parametry co potrebujes mit, takova ta honicka za co nejvetsim cislem velikosti slevy k nicemu nevede. Ale treba ti nekdo neco napise.
Odpovědět
@jan_bortc neznám ji, ale podle rychlého náhledu se jedná o pasivní rekuperaci. Pak nechápu tu cenu. I těch 115tKč za pasivku je nějak moc. To se radši poohlédněte třeba po aktivních rekuperacích Nibe.
Odpovědět
Profilova fotka
Právě proto jsem se ptal na zkušenosti s touto značkou 🙂 Mám na to zajímavou nabídku. Pokud někdo napíše, že to je špatná volba a že doporučuje spíše toto, tak dostanu co jsem potřeboval nebo někdo má to samé a řekne super či napíše své zkušenosti. Ale jasné, prohledávám konverzace dřívější o rekupracích 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Od Nibe budu mít tepelné čerpadlo, podívám se tedy i na rekuperace od nich, děkuji 🙂
Odpovědět
Překlepl jsem se. Ne Nibe ale Nilan
Odpovědět
Profilova fotka
Nilan je ale dražší, když to spočítám. Já mám cenu 116k s DPH se vším příslušenstvím a instalací 🙂 Nilan vychází nejlevnější model 89k bez DPH jen zařízení.
Odpovědět
Tady záleží na tom, co od toho očekáváte. Ta poptávaná je pasivní a má navíc entalpický výměník. To jsem původně přehlédl.
Odpovědět
@jan_bortc jenže to asi uvádíte cenu za aktivní rekuperaci. Je to tak ? Ta sice normálně nemá entalpický, ale zase umí chladit a přitápět.
Odpovědět
Profilova fotka
Moc děkuji za argumentace. Teprve nasávám první poznatky ohledně rekuparací, jsem tedy rád za argumenty. Tedy lepší je aktivní jednotka a entalpický... je možné jen zrychleně napsat oč se jedná? Dá se i rekuperací vytápět? Řekl bych, že stejně teplo stoupá, pak to na vytápění nemá takový efekt či? Plánuji podlahové topení s tepelným čerpadlem.
Odpovědět
@jan_bortc entalpický výměník vrací vlhkost. Funguje to různými způsoby. V případě wafe 350 se střídavě přepíná směr proudění výměníkem. V trase směrem ven kondenzuje vlhkost z interiéru. Po určité době se směr přepne, takže touto trasou se bude nasávat vnější vzduch. Zkondenzovaná vlhkost se tím vrací zpět do interiéru. Jenže se vrací i případný zkondenzovaný a usazený bordel. Osobně se mi to nelíbí a radši vracím vlhkost jinak. Někde tvrdí, že entaplický je nezbytnost, já bych doma entalpický výměník s podobným řešením nechtěl. Aktivní rekuperace je kombinace klasického výměníku + malého TČ. Energií z vyfukovaného vzduchu se ohřívá přiváděný vzduch nebo naopak v létě ochlazuje. V kombinaci s klasickým TČ je to poněkud zbytečné. Levný ohřev TUV, topení a chlazení Vám zajistí TČ. Podle mě stačí jednoduchá pasivní rekuperace. Záleží na tom, co od toho čekáte. To je z důvodu dotace ?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tedy je možné propojit tepelné čerpadlo, které budu mít s pasivní rekuperací? Dotace nejsou ten hlavní důvod, ale samozřejmě bych ji využil, pokud by to dávalo smysl.
Odpovědět
@jan_bortc Vím že to umí rekuperačky od Systemair, kdy se dá do přívodu vložit výměník a jednotka si řídí průtok topného/chladícího media výměníkem podle požadované teploty přívodního vzduchu. Ale není to žádná láce, musí se přikoupit výměník, regulační ventil s pohonem a pokud bude v okruhu voda, tak kapilára a dvě klapky jako protimrazová ochrana. Logiku a vstupy/výstupy jednotka má.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale asi bych raději šel cestou aktivní rekuperací s mini TČ, ať se to zbytečně nekombinuje. Pročítal jsem fóra a extra referencí jsem nenalezl (myslím nových) - doporučíte ze zkušenosti nějakého výrobce či konkrétní výrobek?
Odpovědět
@jan_bortc psal jste, že plánujete TČ od Nibe, tak se podívejte na jejich stránky. Pokud vím tak nabízí rekuperaci k TČ. Nevím co tím míní, ale asi je to s výměníkem pro předehřev. Pro dotaci stačí pasivní rekuperece. Já osobně jsem pro jednoduchá řešení a proto jsem dlouho váhal, zda si nějakou rekuperaci pořídím. Jenže větrat se musí a tak jsem se nakonec rozhodl pro pasivní rekuperaci od Nilanu. Důvodem volby Nilanu byly testy hlučnosti, kde Nilan patří mezi nejméně hlučné jednotky.
Odpovědět
Profilova fotka
Našel jsem jejich novinku, která se propojí s TČ, možná ideální volba - jedna značka, jeden servis... https://www.nibe.cz/rekuperacni-jedno...
Odpovědět
@jan_bortc ano, to je ona. Já ji ale neznám a zase otázka ceny. Zřejmě je to jen pasivní rekuperace s výměníkem pro předehřev
Odpovědět
Profilova fotka
@jan_bortc Hezký den, my ji máme. Zatím sice ještě plně nebydlíme, ale s provozem je manžel spokojený. Zajímalo by Vás něco konkrétního?
Odpovědět
Zdravím, už uběhla nějaká doba.. stále všichni spokojení s Wafe? 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?