Daň z koupi nemovitosti (pozemek)

Dobry den, prosim o radu. Minuly rok jsem koupila pozemek. Pravni ucinky zapisu nastaly dne 04.10.2022 a Zapis do katastralni uradu (zmena vlastnika) byl proveden dne 03.01.2023. Dan z nemovitosti musim zaplatit do konce ledna 2023 nebo do tri mesicu od vkladu do katastralniho uradu? A je mozne zaplatit tuto dan elektronicky, kdyz se nenachazim v CR a dalsi tri mesice tam nebudu? Mohl by mi prosim nekdo poradit, jak to elektronicky zaplatit? Predem dekuji za vase odpovedi L.
Odpovědět
Doufám, že tam není nejaka vyjimka a nenavadim k danovemu podvodu, ale k 1. 1., coz je brano za rozhodne datum pro 2023 jste jeste vlastnikem nebyla. Vlastnikem se stavate vkladem prava do katastru. Tudiz, letos bych dane neřešil, mel by ji zaplatit ještě starý vlastník. Jinak dan z nemovitosti jde krasne podat elektronicky na portale financni spravy. Pokud mate datovku nebo e-identitu, nikam nemusite. Kdyz nemáte tak vam akorat nekdo musi donest na podatelny vyplněné potvrzeni, ze elektronické podání bylo opravdu provedeno vami. Podani se provádí vzdy do 31. 1. daneho roku. K dani pak chodi slozenka nebo lze zvolit informaci k platbě mailem. Na konci elektronického podani jsou pak i ucty kam danou castku lze rovnou zaslat.
Odpovědět
@peju mnohokrat dekuji za informace. Datovku ani e-identitu bohuzel nemam, ale docetla jsem se, ze je mozne prokazat moji identitu eObcankou, pokud mam ctecku cipovych karet. Tak mozna i tato moznost by byla prijatelna. Kazdopadne dekuji
Odpovědět
@lenny_cass ono úplně nejlepší máte zavolat na příslušný úřad. Zatím se mi nestalo, že by neporadili. Daň z nemovitosti mi i sami vypocetli a kontaktovali mě, protože jsem ji měla špatně.
Odpovědět
@lenny_cass pokud máte internetový banking (u České banky), tak si můžete vklidu udělat e-identitu na portál občana, kde se to vše řeší (podání daní). Koukněte na stránky
Odpovědět
@artep1987 děkuji mnohokrát
Odpovědět
@artep1987 a super děkuji. Ano to mám
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?