Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
olca, my máme ve dvou pokojích stěny obložený sádrošem, ale jen proto, že byly tak strašně křivý(starej barák), že na 5 metrech byl rozdíl 6 cm a to by padlo tolik hrubé, že ta sádra byla levnější:)) jinak jsem Vám to včera pěkně nafotila a foťák nechala na baráku :-| takže tam jedu..jinak manža mi dal ice už asi osmej!! termín dokončení prý konec října..tak jsem fakt zvědavá..nechtěla bych se stěhovat 2 dny před vánocema :-D :-D :-x
Odpovědět
Profilova fotka
sarus: tak fotky ale co nejdřív dodej, jasný! 8-) ;-) konec října...tjo - tak to by bylo dobrý, ne?! :-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
no, na to, že máme od minulých vánoc zpoždění, páč jsme se jednu dobu zasekli, tak lepší, než nic.. Hele, včera mě někdo říkal, že existuje spešl lamino do koupelen, že pokud tam chci lino, musím mít tip top podlahu, jinak že ucítím každej hrbolek, akorát si nemůžu vybavit ten název, nevíte o tom někdo něco? Pátrala jsem na netu ale marně :-|
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, tak přesně tak to budeme mít s tím dřevěným obložením. Taky budeme platit jen materiál. Na ten plánek na střechu sis asi nevzpomněla, že? ;-) saruska, tak na takovou stěnu se to uritě vyplatí. A jinak myslíš, že je to špatná volba, obkládat tím všechny stěny? Konec října je fakt super, to by se mi taky líbilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: vůůůůbec, třeba si vzpomenu o víku! :-D sarus: jediné, co mě napadá, je marmoleum, ale to nevím, jestli je to, co myslíš! :-|
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, no to jsem si myslela :-D Já jsem taky včera nestíhala, tak jsem si ani ty plánky neuložila, abych ti je mohla poslat :-| Tak to zkusím taky o víkendu ;-) Jestli mi potom teda písenš mail, abych ti to mohla poslat....? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky koukám, že diskutujete o obložení stěn ;-) my budem mít sádroše jen v podkroví, normálně ne....ale koukala jsem na to kráááásný obložení ložnice sarus...to je fakt bomba! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kočky.. máme zalito... hurááááááá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Sarus, nemuze to byt novilon? Olco, myslim, ze obkladat vsechny steny je zbytecne. Zdi se obvykle normalne vyzdi na sirku cihly a pak nahodi. Kdyby si davala na steny sadros, tak musis vyzdit a jeste na to pak dat sadros z obou stran - nevim, kolik je cena sadrokartonu, ale omitka mi prijde jednodussi. Taky nevim, jak se na sadrokarton pridelavaji obrazky nebo spis jak se pak sundavaji a zahlazuji se stopy po haccich :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak sem si to tu trochu pročetla a koukám že ste už dosti zběhlé, mohla bych vás poprosit o pár rad? před časem sme se rozhodli o stavbě svépomocí a zajímalo by mě: máme docela malý pozemek- cca 450 m2, myslíte že je reálné, že nám povolí dům o velikosti 9x11? další dotaz je ohledně stavby, myslíte že když chceme začít v březnu 2009, tak můžem na vánoce alespoň částečně bydlet? a úplně sem zapomněla co sem všechnoo chtěla vědět :-( sem to ale trubka :-) ještě si to promyslím a kdyžtak nějaké otázky přidám :-) děkuji moc za rady
Odpovědět
Profilova fotka
jo pozemek má rozměry asi 30x15
Odpovědět
Profilova fotka
nejdelsitkanicka: záleží, jaká je šířka toho pozemku a šířka baráku??? nevím, jestli je šířka těch 15 m a šířka domu těch 9???? pokud ano - tak to není vůbec problém - pokud je to tak, že šířka pozemku je 15 m a šířka domu 11 m, tak to taky půjde, ale nesmíte mít na bocích RD žádné okno (max. okno na wc nebo do koupelky) ;-) jinak si myslím, že pokud vám to projektant dobře umístí na pozemek, tak ten pozemek není až tak malý... ;-) pokud chcete začít v březnu a bydlet na vánoce- tak to určitě reálné je, je tady pár holek, které to tak chtějí! ;-) georgi: supéééér, tak gratuluji k vyhrabání se ze země! ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
dedulka: děkuji za radu. a pro upřesnění šířka pozemku 15 a šířka baráčku 9, stím že v půlce se barášek zužuje na 7 a ten rozdíl je krytá terasa. v tomto případě můžu mít okna i na boku??? a s tím že bydlení o vánocích reálné je, si mě vážně potěšila, mám z toho vítr ale snad se topovede. příští pondělko jdu s předběžným projektem na staveb'nák tak sem zvědavá zda nám to požehnají a budu moct nechat začít malovat normoš projekt a zhánět vše potřebné k ohlášení atd.
Odpovědět
Profilova fotka
nejdelsitkanicka: když bude z jedné strany odstup 3,5 metru, tak s oknem problém není - tím pádem pak budeš mít z druhé strany 2,5 m a tam by mělo být okno asi jen max na wc, garáž nebo koupelka...ale my máme třeba okno do ložnice a máme odstup jen 2 m - takže záleží i na sousedech - jestli vám to povolí! ;-) a držím pěsti, ať vám jde vše jak po másle ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka: máme pozemek, kde je podmínka jedna stěna baráku zároveň s chodníkem, v okolí už to všichni takhle mají, no a tam k tomu chodníku máme pouze jedno okénko, myslím že z pracovny, tak to by snad něměl být problém, protože sousedi tam mají normoš trři okna a třeba z obýváku a kuchyně.... budem totiž stavět v lokalitě kde už jsou baráky a mi budem stavět jakoby na zahradě jednoho z nich, takže se budem asi muset přizpůsobyt. no snad nám to povolí tak jak si představujeme....:( a dík že budeš držet pěsti, asi to budem potřebovat, chcem si vše dělat sami a ve spolupráci známých, tak uvidíme jak to půjde. Přítel má firmu na topení a vodu, otec vyučený zedník( nedělá to, ale snad si ještě něco pamatuje) a pak kámoš co dělá základy a tak, no a jediné co ještě moc nemáme je někdo na okna a střechu, no snad někde někoho seženem. máme rozpočet 2. mil. tak doufám že vyjdem, nechtělo by se mi zadlužovat:(
Odpovědět
Profilova fotka
jo a ještě sem nenapsala že teda z druhé strany máme dálší zahradu, jako sousedů, takže snad nám tam ty okna povolí......
Odpovědět
Profilova fotka
nejdelsitkanicka: snad by to neměl být problém...zajdi na úřad, tam ti poradí co a jak! ;-) 2 mil. je dobrý rozpočet, my máme 1,5 mil (ale s tím, že podkroví nebude dodělané úplně, jen nachystané ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
dedulko: koukala sem do tvého alba, máte moc pěkný baráček, už toho máte dost hotové, skoro vám závidím, nás to teprv čeká, vždy říkám že bych chtěla arabelin prsten :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nejdelsitkanicka: no, ale teď začínáme dělat rozvody a přípojky na IS, takže teď to bude pěkná otrava...už ať to máme za sebou! :-D a arabelin prsten by se fakt šiknul! :-D a jaký domeček budeme mít zhruba vy? navrhli jste si něco sami, nebo jste se inspirovali nějakým z netu? kdyžtak hoď odkaz! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, hoďila sem pár obrázků do alba, je to domeček od gservisu, ale asi si ho trochu upravíme. zatím od nich máme jen předběžný projekt a teď zvažujem, zda si ten ofiko nechat namalovat od projektanta a nebo si ho zas koupit od nich, no musíme to propočítat co bude finančně výhodnější.
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka: také předpokládáme, že v podkroví asi neuděláme všechno,zatím asi jen ložnici a koupelnu, pokojíky doděláme časem. zatím jsme bez děťátek a chcem se z kraje roku začít snažit o přírůstek, takže ta ložnice zatím postačí. právě kvůli tomu snažilkování bych chtěla a by sme bydleli do vánoc, aby sme s mimi mohli rovnou do domečku. a ještě sem se chtěla zeptat, jak dlouho vám trvalo stavební povolení??teda pro nás dnes vlastně potřebujem jen ohlášení, ale stejně jak to tak může trvat?
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka: ještě mě napadlo, předpokládáte, že do toho rozpočtu 1,5 mil. se vejdete jako i s vybavením a nebo jen stavbu jakou takovou? se pořád na něco ptám že? :-| ale chtěla bych být co nejvíce informována. kdybych byla nějak vlezlá nebo otravná, tak řekni.
Odpovědět
Profilova fotka
nejdelsitkanicka: nene, těch 1,5 mega je jen RD samotné...s tím, že to 1. NP bude hotové vč. dlažby, plov. podlach, koupelny! Ale není v tom započítaná kuch. linka ani vybavení! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka: no mi ty 2 mil. také máme pouze na stavbu, na vybavení chceme použít stavební spoření, tak snad nám budou penízky stačit. no když ne tak vybavovat budem postupně... a vy ste si domeček nechali malovat nebo ste si koupili tipový projekt?
Odpovědět
Profilova fotka
tkanicka: já myslím, že ty 2 mil. je ideální stav! ;-) my jsme si nechali dělat vlastní projekt! ;-) protože máme nepravidelný pozemek, takže tam to ani jinak nešlo! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky takničko my máme typový projekt ale je fakt ze máme hodne velký pozemek 22š x 60metru delky...máte vybraný hezký domeček... dedulko... děkuji, budem dávat pristí týden radonovou izolaci, a pak dalsi týden uz pujdem dál.. sice je to trochu brzo, ale snad to bude stačit.. do te doby musime zkulturnit pozemek, navést hlinu a srovnat.. normálne nás základy stály 300tis =-) to je hruza.. a už máme nakoupené i cihly a strop tak jsme dohormady utratily 470tis... ani nevim za co... =-) :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
georgine: díky ;-) koukala sem do tvého alba, také máte moc pěkný domeček. když ste kupovali ten typový projekt, porovnávali jste zda by to nevyšlo levněji si nechat něco obdobného nakreslit od projektanta? jojo, penízky lítají jen to fikne :-( pozemek máte vážně veliký, to je fajn, no doufám že ten náš pidi 450m2 bude stačit, že tan nebudume jak sardinky:) dedulko: na kolik vás vyšel ten projekt, když máte vlastní? ten co máme vybraný od gservisu vychází na cca 30 000Kč... holky tak jak sem koukala do albíček tak máme dispozičně a vzhledem dost podobné baráčky, taková klasika, mě se nelíbí žádná moderna. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
georgi: tý jo - tolik vás stály základy??? tak to je mazec - nás to stálo cca 150 tis.! tkanicka: projekt moc hezky řešený! x-) projekt nás stál (minulý rok v září) cca 42 tis. vč. vyřízení stav. povolení! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
georgi: Mame pozemek 476m a pudorys domu 7,5 x 12m, typovy projekt LION od Gservis, jukni. Neboj, vejde se to, mame jeste kolem docela dost mista. Jinak hodne stesti
Odpovědět
Profilova fotka
pardon, to je pro kanicku
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?