Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, delfi, no jsem na to zvědavá :-) Chtěli bychom bydlet do Vánoc nebo aspoň do Silvestra :-D Páč s tchánovci je to na provaz :-p Jenže hrozně nás zdrželo vyřízení ohlášení. Rok a půl jsme to vyběhávali 8-( ene, cena je srovnatelná s ostatním stavebním materiálem ;-) Nevím jak teď, páč už tam rok nejsem, ale rozdíl bude minimální, jinak by přece všichni stavěli z toho nejlevnějšího, ne! :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To nevim, nejlevnejsi vzdycky neni kvalitni :) My jsme zatim rozhodnuti pro porotherm. Jo, to jsem se chtela zeptat, nezkousela jste nektera porovnavat ceny v Nemecku? Kurz sel ted pekne dolu, treba krby se tam hodne vyplaci, jezdime tam i na bezne nakupy jidla, treba by i ty stavebniny vysly podstatne levneji?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - nebydlíme u tchánovců,ale se švagrem v bytě.My plánujeme stěhování na 23. prosince jen tam dotáhneme naše věci, koupíme kapra a uděláme salát.Víc to asi řešit nebudeme.Hlavně,že budeme už ve svém a pak si ty další Vánoce užijeme se vším všudy pěkně zabydlení. ;-) Tak doufám,že to stihneme
Odpovědět
Profilova fotka
ene, to je jasný, že ne, ale ne každý si to myslí ;-) Bylo to myšleno s nadsázkou ;-) :-N vladka, tak takový postup by nám taky vůbec nevadil ;-) Hlavně být už ve svém. Stromeček máme na zahradě, takže jen ufiknout, uvařit a užít si to ve vlastním domečku a to jestli to tam budeme nebo nebudeme mít komplet zařízené nás netankuje :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo bydleli jsme sami dva rok a půl,kvůly stavbě jsme se přestěhovali ke švagrovi,aby jsme to měli blíž,ale už chceme do svého a být konečně sami
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek :-) Martuli, jsem ráda, že to dobře dopadlo x-) Ene, my máme ze SRN cihly na celej barák i garáž. Dovezli jsme si je přímo z cihelny v Aichach a Roetzu- vyšly na třetinu :-o Ale mám tchána, co dělá v dopravě, takže tu zajistil on a v německu v cihelně to zase domlouval známej ze stavebnin. Ale jestli máš taky nějakého známého, tak to za to stojí ;-) Rozhodně je u nich levnější sanita - zrovna jsem tam teď o víkendu byla se sestřenkou a ceny jsou tak o třetinu výhodnější |-| Jak je to s ostatním materiálem, netuším. Třeba manžovo bratránek má od nich kuchyň a normálně ji uplatnil u Raiffky na hypo a nemusel nechat fakturu ani překládat:-o
Odpovědět
Profilova fotka
vladka, tak to my jsme samotu ještě nezažili :-( V domě s náma bydlí kromě tchánovců brácha manžela a donedávna tam byla i jeho ségra :-p Je to opravdu moc lidí na jeden barák. Tak nás drží nad vodou vidina vlastního bydlení. ;-) Snad to půjde podle plánů a podaří se nám to do toho konce roku udělat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetka - dekuji, ale lezim, nejak stale boli a sleduju tenis S tou sanitou jis mi dala dobrou radu, urcite vyrazime do Nemecka, od rodicu manzela z Teplic to mame kousek
Odpovědět
Profilova fotka
Vy dvě stěhovalky, stavíte i přes týden? My jenom o víkendech a jsme teda na konci omítek a ke stěhování do Vánoc jsem značně skeptická, páč to teď děsně leze :-N
Odpovědět
Profilova fotka
olca: budu držet palce ať už o vánocích máte klídek ve svém ;-) my teď bydlíme sami, takže to nějak extrémě nehrotíme - i když je pravda, že pokud nebude baráček do vánoc hotový tak tentokrát musíme na vánoce k tchánovcům na sev. moravu (jsme z prahy) - no nevim jak přežiju vánoce bez rodiny :-| vladka: hihi tak to je dobrý stěhovat se 23.12. :-D :-D i když nápad je to dobrej - udělat si jen vánoce v domečku spaag: no jo ty se máš z plzně do německa co by kamenem dohodil ;-) jinak manža už instruoval, že mám začít vyřizovat kuchyň - tak mě čeká čóro :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Taky koukám :-x Šéfík tu není, tak to mám online :-D I když nevím, komu mám teď fandit :-N Jestli mám být patriotka, nebo fandit mému oblíbenci :-N K sousedům vyražte, ikdyž mi přišlo, že oproti nám mají trochu menší výběr :-N
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, já to mám ještě blíž, páč stavíme na domažlicku ;-) Poslední dobou tam jezdíme čím dál tím častěji nakupovat i jídlo :-( Já uložila naši kuchyň k ledu, páč se pořád dohadujem, jestli tu mou oranžovočernou v lesku, nebo tu manžovo zelenobílou ve folii :-N Takže ještě bude bouřlivá diskuse :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
téééda, vy mě štvete s tím stěhování do letošních vánoc!!!! já cu takýýýýýýýýý! :-D delfi: tak kuchyň já mám navrhnutou už dlouho, že... :-N akorát teď na to nějak schrastit ty penízky! :-D martuli: ta noha ti nechce dát pokoj, potFora jedna! :-|
Odpovědět
Profilova fotka
To je potvora. Tak manzel dodelal v prvnim patre drazky na elektriku, je to sikulka ;-) Ted prisel na obed a zase zpatky do procesu :-) Ja jistojiste fandim Tomasovi, i kdyz nevim nevim ;-) Moc bych mu prala vyhru
Odpovědět
Profilova fotka
spag - stavíme i přes týden.Denně do devíti hodin poslední dobou.Už ani pes s námi nechce jezdit na stvabu.přes týden děláme sami dva a o víkendech máme brigádníky,ikdy teď už tam také býváme sami.Vždycky když je nějaká větší akce tak si zveme sourozence nebo kamarády.A jde to hezky.Vypadá to že do konce srpna sti¨hneme to co jsme chtěli
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, vladi, tak to jo. My jsme jen víkendoví stavitelé :-N Tak to nás za chvilku předběhnete ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag, teď stavíme taky i přes týden, ale jen odpodlene, když přijedeme z práce ;-) Jinak víkendy to jistí, máme to jako vladka, přes týden sami jinak na víkendy máme kamarády a sourozence a rodiče :-N delfi, tak jestli my to do Vánoc nestihneme, tak letos taky pojedeme na Moravu (střední), prozměnu já jsem z Moravy, takže by mi to zas tak nevadilo ;-) Loni jsem byla první Vánoce bez své rodiny a bylo to docela zvláštní :-S No musím si zvykat, ale potom jen manžou mi to už vadit nebude, na to se moc těším x-) dedulka, ty budeš mít o letošních Vánocích úplně jiný starosti ;-) Tak se přece nemůžeš stresovat ještě kvůli bydleníčku, ne! :-N Vydrž, a příští rok už tam bude hezky všichni tři ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
oli: ale to já bych se i ráda stresovala, jen kdybych tam už na vánoce mohla být sama se svým přítelem a mímem x-) ale je mi jasné, že to prostě nejde...můj chlap si dělá vše více-méně sám a má k ruce většinou jen kluka, co mu míchá maltu nebo prostě pomáhá... no a te´d nás čekají ty sítě a rozvody a to hold musíme čekat, až se uráčí přijít pánové - elektriář a vodař...a vodař má čas až začátkem září a elektrikář chce přijít až bude udělaná voda...takže tak! :-p ale posun je, že už jsem dalla žádost na II. čerpání hypošky-měly by být prašule na účtě příští týden a hned pak už chceme jít zařizovat okna - resp. kalkulace už máme - teď jsme to vyselektovali - chceme jít na prodejnu osobně - vybrat si přesně jakou barvu a typ okna a pak ještě rozhodnout, kterou z těch dvou firem berem a můžeme objednávat! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, mě je to jasný ;-) Opravdu není nad to být ve svém. To je fakt na houby, když si to takhle musí vše opravdu svépomocí. A taky to musí být dost vyčerpávající, vydím to sama na manželovi, jak je každej večer strhanej jako pes :-( Ale prostě se kvůli nám snaží udělat maximum, abychom to stihli x-) A vy stavíte taky po víkendech nebo i přes týden? Na ty IS naštěstí máme známé živnostníky, takže to stačí zavolat a oni přijedou, tak doufám, že nás to moc nezdrží, ale takhle s jinejma, ti mají na všechno hafo času a nezajímá je, že někomu kvůli nim stojí práce 8-( Ale vydrž holka, vydrž :-) Všechno bude :-N Tak okna už se nám vyrábí, ty jsme schválili už před měsícem a půl a na začátku září nám je přijdou nasadit, tak hned potom uděláme plyn. Na ty okna máme taky známého, takže to bylo taky v pohodě s výběrem i se vším ostatním ;-) A budete mít plastová okna nebo euro?
Odpovědět
Profilova fotka
dedul - okna už máme ojednaný od konce května,chtěli jsme stihnout slevu.No a začali s výrobou až teď v srpnu. Budete mít plastový nebo euro-dřevěný? My máme euro-dřevěný a pán nám doporučil je osadit až po omítkách,že pro to dřevo není moc dobrý je mít před omítkami,že nasáknou vlhkost.Ale nejspíš si je necháme osadit dřív a hold budeme nepřetržitě větrat.Hrozně tam teď fouká.Už by se to hodilo to zavřít a nechat věci uvnitř,aby jsme to nemuseli pořád tahat jak kočka koťata. Pořád to stěhujeme s boudy do baráku nebo ze sklepa a pak zpět.No děs běs. nemáte s dřevěnými někdo zkušenost - dávali jste je před omítkami nebo až po?
Odpovědět
Profilova fotka
olca: vydržím prťka - vydržím...musím! :-D no když se "stavělo" - tak se jelo i přes týden a pak soboty (neděle byly většinou oddech - ale taky ne vždy) a teď té práce není - bude až tak příští týden, až se zavolá JCBčko, aby nám vykopalo "díry" na ty IS a pak ještě až se natáhnout ty rozvody - ... okna budeme mít plastová, ale dekor dřeva z obou stran! ;-) a ještě jsme si vymysleli posuvné dveře na terasu (tak tam je navýšení cca 10 tis.), ale furt se vejdeme do námi stanovené částky 150 tis - vychází to kolem těch 130 tis - ale nemáme v tom započítané žaluzie...páč ještě nevím, jaké budeme chtít, ani sítě proti hmyzu (to zatím neřešíme) a ani venkovní parapety (ty ještě nevíme, jestli nedáme měděné....), v ceně jsou jen vnitřní parapety a samotná okna! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - tak to je super, taky jsme meli mit posuvne dvere na terasu, ale natu nasi "diru" (viz. album) by to pry byl problem, tak mame ruzne otviratelne. Taky jsme mesli tanoveho 150 tis. a platili jsme 149.085,-, bez parapetu, ty budeme mit drevene
Odpovědět
Profilova fotka
marti: aha, tak to máte hodně velké...to je fakt! my máme tak poloviční! ;-) my to posuvné ani původně neplánovali, ale já jak to tady sem tam čtu, že si to lidi hodně dávají a jsou spokojení, tak jsem nahlodala přítele a budeme ho asi taky mít - přece jen to ušetří místa! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme měli taky stanoveno 150 000,- trošku jsme toprošvihly,ale ne o moc.Vyjde nás to na cca 158 000,- ale jen kvůly vstupním dveřím,které jsou za 45 000,-
Odpovědět
Profilova fotka
To ma s pravdu a my kvuli usetreni msita mame ty dva stredni dily otvirane ven ;-) To vymyslel manzel Nam hrozili, ze se to bude kroutit v te velikosti Ale jsem z toho okna uplne nadsena, nadherne osviti pokoj a uz mam od mamky slibene provazkove zaclony :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: tak to je ještě dobré přešvihnutí! ;-) vstupní dveře máme taky tak nějak kolem 40 tis.! ;-) marti: to věřím, že vám tam jde krásně sluníčko! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladkaxx - taky mame tak drahe dvere, ale jsem spokojeni a to je hlavni
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka, to je právě to, že nic jinýho ti nezbývá než vydržet ;-) My jsme právě dřív jeli jen víkendy a teď už chodíme i přes týden. Teď teda budeme celý TÝDEN stát, kvůli té dovče, ani nevím jestli to vůbec zvládneme, nic nedělat a jen se tak poflakovat a odpočívat :-D Nějak si to už nepamatujem :-N ;-) My máme právě ty eurookna, pač to byla další z mnoha podmínek památkářů, ale tohle jediné nám moc nevadí ;-) Máme 8 oken, 5 balkonových dveří, jedny vchodové a prosklenou zimní zahradu, tam jsou ty fr. dveře. Máme v tom započítané i venkovní parapety a vyšlo nás to na 208.000,-Kč ;-) Ty síťky a žaluzie taky zatím neřešíme, to může počkat.
Odpovědět
Profilova fotka
také jsem chtěla posuvné dveře,ale ve finále jsme je zrušili,kdyby jsme náhodou stěhovali něco většího a nevešli se do vstupních dveří,tak půjdeme přes terasu.Kdyby tam byli posuvné,tak to druhý křídlo je fixní a to by jsme homuseli pak asi vykoupnout :-) ne dělám si srandu. Z praktičtějších důvodů máme otevíraví.
Odpovědět
Profilova fotka
olca: taky jsme uvažovali o eurooknách, ale pak jsme je nějak zavrhli...prostě víc tíhneme k plastovým... ;-) žádný velký důvod nemáme ;-) vladi: docela dobrý důvod! ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?