Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetko, tak posez na wc nebude, bude až zítra, páč jsme měli nějaký problémy s pejskem, tak jsem raději jela na veterinu, tam jsem dostala pojeb, že mu nic není, když neumírá, naštvala jsem se, řekla jméno kámoše( dělá reklamu na dentastick od pedigree a najednou mi ji vyšetřili komplet..Bohužel( nebo bohudík) jsem byla za pitomce, páč jsem jí asi moc utáhla gumičku na hlavě a ona hrozně knučela a třepala hlavou, holt je to histerka a já ještě větší :-N :-x ale jistota je jistota.. tak zítra dodám foto i s vlastním posedem :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, hlasim, ze mame udelane rozvody elektriky v celem domecku, hura hura. Pristi tyden voda a do dovolene snad doresime topeni.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, super, velkej pokrok x-) x-) Tak wc už v albu, ta koupelna po spárování je supeeeer.dneska nám dovezli tu dlažbu a obklady fila od Sico, zejtra to uvidím, vybrala jsem celou horní koupelnu, celá bude od Jika- cubito..děsný, jak je vše drahý, ale tohle bylo nej..a za docela dobrý kačky:))
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: no paráda, to jste zmákli teda rychle! x-) saruska: fotky jsou parádní!!! x-) a Jiku-cubito mám taky vybranou koupelku - akorát pro dolní! :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
saruska - obklady jsou moc pekne, jsem zvedava jak jste to vymysleli a tesim se na realizaci ;-) A cubito moc pekne, my zatim zachody vybrane jeste nemame, nejak neni cas :-( Manzel je hodne hodne v praci, tak nejak nestihame :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak vcera prijeli plynari a pripojku z hlavniho radu do domeku mame hotovou :-) Ted jeste do domecku, to zaridi zitra manzel. Uz mi ze stavby troskiu hrabe, stale neco hledam a resim, brzy uz pujdu od prace, tak to bude jeste horsi, nebude tolik casu. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak máme nataženou kompletně elektriku v podkroví.V přízemí nám chybív kuchyni a koupelně.Tak to snad tenhle týden dodělajíí komplet. makají na tom manža a švára.Jsou tokluci šikovný a hlavně rychlý.Švára hrozil,že to bude trvat minimálně 2.týdny a oni to mají skoro za jeden týden.I když kuchyně jim dá zabrat,prej jsem si jí vymyslela moc složitou,ale za tokrásnou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek při pondělku ;-) Šáruš, záchod paráda a Cubito taky super - jak jinad, když ho mám i já mezi favoritama :-D Ovšem nejlepší je ten detail zadku před umyvadlem :-D Martuli a Vláďo - jedete parádně x-) U nás konečně kompletně doštukováno a začaly se šalovat schody - čekala jsem to horší :-N My jsme s mamkou kompletně vyklidily spodek, aby se mohl dávat první polystyren na podlahovku a řeknu vám, že jsme měly celou neděli co dělat :-N By mě zajímalo, jak jsme tam mohli nashromáždit tolik bordelu a materiálu a nářadí... =-) Ale je to hotovo,tak ve středu tam manža se švagrem dal polystyren a od pátku můžou přijít topenáři x-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli, vladi: jééé, já vám tak závidím, že už jste tak daleko!!! x-) nám má snad tento /nebo příští/ čtvrtek přijet chlápek udělat rozvody vody do baráčku a pak už konečně může naklusat i elektrikář!!! tak doufám! zítra chceme zajít už do prodejny oken a dovymýšlet si nějaké věci a nechat udělat přesnější kalkulaci! ;-) spaag: vidím, že vám to s mamčou jde taky pěkně od ruky! x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tka prave resim lite podlahy, manzel mne zaukoloval a ja tomu mco nerozumim :-( pripadam si jako nejvetsi blbec ;-) A jeste radu, urcite budete vedet - chceme krbovou vlozku ktera bude vyhrivat i topeni, mame mit teplovodni nebo teplovzdusnou?
Odpovědět
Profilova fotka
martuli, teplovodní ;-) Teplovzdušná je "pouze" s průduchy do místností vedle a nad. Původně jsme chtěli tohle, páč jsme si mysleli, že ušetříme, ale po nabídkách byl rozdíl kolem 5000,-Takže jsem konzultovala plusy a mínusy a bylo mi řečeno v kostce toto: s výměníkem vytopíš celej barák, nejen místnosti v blízkosti krbu, účinnost je vyšší a co pro mě bylo nejpodstatnější - je to čistší topení. Ať chceš nebo ne, tak ty průduchy prostě budou vířit prach a vzhledem k tomul, že jsem alergik, tak jsme zvolili výměník.
Odpovědět
Profilova fotka
Diky za radu, kdyz mne se zadne teplovodni na krby praha nelibi
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No to je fakt, že je výběr trochu omezenější, páč ten výměník je kolem té vložky, takže pak nemůžeš mít třeba s proskleným bokem a tak ;-( Neměl by totiž takovou účinnost. Už jsem se s tím smířila...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jsi mne teda moc nepotesila, chteli jsme mit proskleny bok.
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme mít teplovzdušnou :-) topit budeme elektrickou pdlahovkou, takže by jsme neměli, kam dát tu vodu
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky tak se po dlouhé době hlásím a všem gratuluju k úspěchům ;-) teda tady ale jedete není to tak dávno co jsme řešili hrubou stavbu a teď tohle ;-) my jsme postoupili tak, že už máme i střešní okna, ale střecha stále není hotová - nejsou položené tašky, čeká se nas klempíře - už měsíc!!!! ]-( ]-( o víkendu jsme kopali přípojky a ve výkopu na elektriku jsme přetrhli kabel, kterej není náš a nemá tam co dělat.....tak jsme zjistili, že to je kabel k chatám za náma a prý vede přes celý náš pozemek podél zhruba 5-10m od plotu!!! :-p :-p tak to jsem zvědavá co budem dělat. kolem plotu máme mít plošný kolektory na to TČ a chcem taky v těch místech bazén - fakt super :-S ve středu nám přijdou dělat rozvody elektřiny tak jsme zvědavá za jak dlouho to zvládnou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - to je v pytli, co? Zkusila bych se domluvit na rozvodacich, zda to nejde prelozit, je to prece vase omezeni
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, to je prekérka ]-( Vy máte na pozemku věcný břemeno? Každopádně když jste žádali o územní souhlas, tak jste přece museli mít vyjádření všech majitelů sítí ne? Ale ty jseš právník, tak se s tím určitě jak se patří popereš ;-) Akorát vás to zdrží :-N
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - tak to se omlouvam, ze jsem radila ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zase jdu somrovat o info. Kolik jste davali za topeni? Za kotel a zvlast kolik ten zbytek: trubky, rozvody apod. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: no to zkusím, ale myslim že mě pošlou do pr... v poho spaag: no od 1996 se tyhle věcný břemena do katastru nezapisujou...navíc ten kabel je tam 25 let....takže by to asi i stejně bylo vydržení....musím to promyslet, ale myslím, že s tím nic neuděláme ]-( ]-( ]-( ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ene, co si vzpomínám kotel a topení 90tis a rozvody vody a plynu 60tis..
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - mám dotaz - vy, které máte plastová okna a máte dekor dřeva i ze vnitřku - ladí vám vnitřní parapety úplně přesně s oknem???? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka - nemame ale urcite by to melo byt stejne Jinak mas opravdu kouzelne brisko
Odpovědět
Profilova fotka
marti: dík za info a dík za pochvalu! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Peti, tak nám včera namontovali okna, ale asi ti nepomůžu, máme euro. Ale taky si myslím, že by to mělo být stejné ;-) My jsme z těch našich opravdu nadšení x-) Už to začíná vypadat obyvatelně :-N Taky se přidám k chválení. Moc ti to sluší x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca5 - moc pekny baracek a zimni zahrada. My mame v obyvaku jeste o jeden dil vetsi okno a jsme nadsena ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: díky! ;-) tý jo, ale ta okna máte boží!!! nádherná barva! x-) jaká to je? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
marti, moc díky za pochvalu :-) Tak to musíte mít taky nádherný x-) Úplně to tu místnost prosvětlí. Fakt jsme moc spokojení. A jak to budete mít vyřešené? Máte to taky průchozí nebo máte velký okna na pevno? My máme v té velké ploše otvírací dvě křídla a po té levé straně jedny jakože balkonové dveře, pač tam máme chodníček, tak aby se tam dalo vejít i z něj.
Odpovědět
Profilova fotka
Peti, taky díky ;-) Je to takový mahagon - hnědo červená. Ještě čekáme na dveře nejsou ještě zasklené. Ale to nám nevadí, páč je tam stejně zatím nebudeme dávát, ještě by se nám odřely jak tam budeme něco nosit a vozit a tak. Dáme tam něco provizorního a bude ;-) A co vy, jak jste na tom s IS?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?