Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
olčo- když se koukneš na stránky ekokomínu www.eko-kominy.cz tak je tam montážní video a jako první se dává taková malá jímka na odvod kondenzátu. i když u pevných paliv se kondenzát nevytváří,ale naopak u plyných se vytváří. Nevím co vy budete mít za palivo. my máme pevný.Komín nám začal dělat strejda,jenže to neznal a já sebou neměla montážní návod a taky strašně nadával,že to je kravina tam dávat,že to tam nikdy nedával,tak jsme to tam nedaly a já pak zjistila,že tím jsme ztratili záruku.proto to tady připomínám.
Odpovědět
Profilova fotka
olca - my máme hypotéku do 80% odhadu, doneseme odhad, pošlou 80% odhadní ceny (tedy mínus předešlá čerpání), my to utratíme a zpětně doložíme faktury
Odpovědět
Profilova fotka
vladi, tak to by mě zajímalo, jestli o tom manže ví :-N Dost pochybuju. No my budeme mít plyn ale hlavně budeme topit krbem, to by nám mělo vytopit v pohodě celej barák, samo na mrazy se bude přitápět tím plynem. Takže ji tam asi musíme mít, že? Tak to bude ftipný :-N fsvojap, tak to jo. Al není to náročnější? Pořád si říkat o odhad a tak a čekat až ti to někdo udělá....Nebo je to rychlý a hned vám to vyřídí?
Odpovědět
Profilova fotka
olca- jestli je to náročnější, to nevím; my dělali na začátku odhad pozemku, tím jsme ručili nejdřív, další odhad až po zapsání rozestavěné budovy do katastru a ten máme 3.odhad :-) odhadce se byl u nás podívat v pátek a včera volal, že je hotovo, takže myslím celkem rychlost, a Pyramidě trvá tak týden poslat peníze
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, tak to jde. Já myslela, že tam musíte kvůli tomu odhadu víckrát, víš. Že je to takový zdlouhavý ;-) Tak to má i rychle vyřízený a s penězi taky dobrý :-) Tak to jo, to víš, já to neznám, tak se ptám ;-) A jak jste na tom vy? Co teď děláte?
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap - my byli na Pyramide minule pondeli a penize stale nic :-( Ale jinak to mame uplne stejne jako vy
Odpovědět
Profilova fotka
martuli - neděs mě :-( i když mi na peníze teď zase tolik nechvátáme, horší bylo, když jsme dělali střechu a střechaři si na ty peníze holt museli počkat :-| ale zaplaceno nakonec dostali 8-) olca - my teď štukujeme, a už poměrně dlouho a ještě to chvíli potrvá
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, to je super, to vám teda závidím ;-) A na kdy vidíte stěhování?
Odpovědět
Profilova fotka
olca - není co závidět, my se s tím oproti ostatním tady docela crcáme 8-) proto jsem tu taky delší dobu nebyla, psala bych tu pořád jen štukujeme, štukujeme... ;-) stěhování vidím až na začátek příštího roku
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, ale je ;-) Taky bych už chtěla být u štukování :-) No to by tě asi admini nepochválili :-D Ale souvisí to se stavěním, tak co....N No vidíš, my máme hrubou stavbu a chceme bydlet na Vánoce, už o tom ale začínám dost pochybovat, ale manža pořád tvrdí, že to stihneme, tak jsem zvědavá. Nechám to na něm, asi ví co dělá :-N Jak máte velký domeček? A teď bydlíte v bytě nebo někde u rodičů....?
Odpovědět
Profilova fotka
olca - vždyť už u toho štukování ua chviličku budete my začali loni v červnu, hrubá stavba byla v listopadu, okna letos v únoru; původně jsme taky chtěla bydlet do svatby (20.9.2008), ale pak nastaly jisté okolnosti a teď už to neřeším, alespoň toho bude víc hotovo a zařízeno, bude na to víc času, já tam nejdřív chtěla mermomocí do svatby a klidně aby byla hotová jen kuchyň, WC a koupelna a hned bych se stěhovala, teď už půjdeme snad do lépe zařízeného :-) a teď bydlíme v domečku u mamky a nemůžu si na nic stěžovat, je to mamahotel ultra all inclusive :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, už aby to bylo :-) My to s manžou chceme stihnout oba, bydlíme u tchánovců a je to dost blbý ]-( Takže strašně chceme už být ve svým. A taky nám vůbec nebude vadit, když bude hotová kuchyň, sociálky a na zem si dáme třeba jen matrace :-N Hlavně, abychom byli už sami. To věřím, u maminky to musí být prima x-) Ty se budeš vdávat? Tak to gratuluju ;-) Tak to máš za pár, co nervíčku, už pracujou? :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
olca -tak to já bych u mojich tchánovců nikdy nebydlela :-| nervíky ohledně naší svatby nemám; ale 13.9. jdeme na jinou svatbu a nemám co na sebe, z čehož už trošku nervózní jsem a né že bych nesháněla, ale mám jinou představu, než na co jsem zatím narazila tak vyrážím pro ten odhad
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, kdybych věděla do čeho jdu, tak bych tam už taky nikdy nešla, ale teď můžu jen čekat a doufat, že to budeme mít už brzy hotové. Mě manža požádal o ruku na začátku srpna a chtěl se brát už v září :-D Blázen. Ukecala jsem ho na 14. října a taky jsem ani nervy neměla, byla jsem celej obřad vysmátá. I mamča mi nadala, ta brečí u každé svatby a tady prý jak mě viděla, že se pořád tlemím, tak jí skoro neukápla slzička :-N Hm, to máš na výběr týden a půl, tak ti budu držet pěsti, ať ti něco hezkého padne do oka ;-) Tak dobré pořízení na úřadě ;-) Měj se :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky!!! tak jsme byli včera v jedné prodejně oken - byli jsme docela nadšení z přístupu (reference mají také dobré), nebyl problém, že jsme chtěli plasťáky v barvě třešně a to samé i parapety...paní nám dokonce poradila, ať si nedáváme ty terasové dveře zašoupávací - prý je máme docela úzké...ať si to dáme tak, že 1/3 bude neotvíratelná a zbytek budou otevíračky! Tak jsme souhlasili... no a teď k problému - mají dva typy oken nějaké Prestige - 6 komorová (která jsou na můj vkus moc "oblá" a nelíbí se mi) a Elegance - 5 komorová, která jsou dle mého vkusu!!! Příteli se taky víc líbily ty Elegance, ale jakmile zjistil, že ty Prestige jsou 6. komorová, tak si trvá na nich - já vím, je tam rozdíl jen 6% v ceně, ale o to mi teď nejde. Jde mi o to, že se mi ty Prestige fakt nelíbí...(nebo né nějak extra) a myslím si, že jestli jsou 5ti ne 6 ti komorová, že je to už úplně jedno - CO VY NA TO? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dedul, jo, pet nebo sest komor uz neni takovy rozdil. Do sestikomorovych bych sla, kdybychom meli barak nekde hodne u rusne silnice, tam jednoznacne. Ale nekde na vesnici bych to vubec neresila. Ta prostupnost tepla neni tako jako tak velka, barak budete mit urcite zatepleny.. kdyz se vam vic libi elegance, tak neni co resit :)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul - tak s počtem komor ti neporadím, sama netuším jinak odhad už je tak vysoký, že máme nárok na celý zbytek úvěru (zbývá nám cca polovina), ale nebudeme si to ještě brát všechno, protože se podle toho platí úrok, tak je zbytečný, platit teď už z celé částky, když jí nepotřebujeme; s přítelem se o tom včera nedalo bavit, měl zase svojí vztahovačnou náladu ]-( tak je to holt na mě
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, peti, ty komory mi taky moc neříkají :-| Ale myslím, že když se ti to nelíbí, tak bych do toho nešla ;-) Přece jenom se na to budeš dívat 30 let, tak bych prostě šla do toho, co se mi fakt líbí a na co bude radost koukat :-) A taky myslím, že na té jedné komoře navíc moc nezáleží ;-) fsvojap, taky si myslím, že je zbytečný platit vysoký úrok, když to ještě všechno nepotřebujete ;-) Jestli to není podmínka, vybrat si celý ten zbytek, tak bych to neřešila. Aspoň ti potom nemůže vynad, že jsi něco udělala špatně, když jsi se s ním o tom chtěla bavit a on nechtěl ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky - díky za názory... no kdyby to bylo na mě - tak já bych brala ta 5ti komorová, ale přítel je hlava tvrdá a nechce ustoupit! 8-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peťo, a je to jen kvůli té komoře navíc nebo se mu ty 6-ti komorové líbí víc? Fakt, jestli se ti víc líbí ty 5-ti, tak bych si stála taky za svým ;-) Zahraj to trochu na city, že se nesmíš rozčilovat, třeba ho to trošku obměkčí ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
olca: no jemu se líbí oboje... :-| , na city to u něj nepomáhá... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peťo, a nemají ty 5-ti nějakou výhodu, třeba jen malinkou v čemkoliv? Že bys ho tím třeba udolala :-N Tak když se mu líbí oboje stejně, tak proč nevzít ty, které se líbí víc tobě? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Myslim, ze ten argument, ze se na to budete divat nekolik desitek let je vice nez jasny :) To snad musi uznat. Kor kdyz se mu libi oboje, ale tobe jenom jedny. At ti da rozumny proti argument ;-) Petikomorove maji oproti sesti jedinou vyhodu - cenu :)
Odpovědět
Profilova fotka
oli: no nevím, uvidíme... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peti, zkus to no, uvidíš co ti na to řekne ;-) i ta cena někoho dokáže obměkčit :-) Jinak holky v které fázi stavby si necháte nebo jste nechali si dělat kuchyně?
Odpovědět
Profilova fotka
olca - ohledně kuchyně, já už mám návrh, vím, kde si jí objednám, ale mají ji do měsíce hotovou, tak to je na nás ještě brzy 8-) navíc musí být hotové finální povrchy - omítky, podlaha, aby to mohli přijít zaměřit a ty nám ještě v kuchyni chybí návrh bych určitě dělala ještě před rozvodama, aby jsi pak mohla přesně dát instrukce, kde bude voda, odpad, zásuvky... sestřenka je na tom stejně jako my - štukují, omítkují a má už kuchyň objednanou na příští rok (cca únor) a zaplacenou zálohu asi 15%, chytli nějakou slevu myslím 20%, nejsem si jistá, mají jí od Oresi
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, návrh už mám taky hotový, mám ho od Koryny, ale cena je dost hrozná 173.000,-, ani jsme neměli v plánu si to nechat udělat od nich, chtěli jsme jen návrh a dáme ho živnostníkovi. Právě dnes za ním s tím návrhem jedu, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Za jak dlouho je schopný to udělat a tak, víš.... A vy máte od koho kuchyň?
Odpovědět
Profilova fotka
holky - já mám návrh už od února! :-D - cena vč. spotřebičů 180 tis. a to mám od živnostníka...ale už dle fotek atd.. je tak nějak na úrovni! ;-) jo a ještě co se týče těch oken - tak cenová nabídka je 146 tis. (na 5ti komor.) a 152 tis. (na 6ti komor.) - takže cenový rozdíl fakt nijaký...no ufidíme... je fakt, že ta nabídka je o dost vyšší než ti jedni, které jsme měli vybrané původně (cca o 30 tis.), ale zas tam nám nebyli schopni nabídnout vůbec dekor třešen a i parapety neměli ve stejném dekoru jako okna...což by mi asi vadilo... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
No.. tak za takovou cenu bych asi sla taky radeji do sestikomorovych :-N
Odpovědět
Profilova fotka
olca - my budeme mít kuchyň od Karáska, kolegyně jí má od nich také, jednání super, termín dodržen, menší zádrhel vyřešen hned v den montáže (měli špatně uřízlou pracovní desku, tak jí hned dojeli vyměnit),záloha 50% a zbytek po montáži, což je pro mě velké +, po zkušenostech s firmou Albo a jejich reklamací okna (ti dostali zaplaceno všechno předem ]-( ) kuchyň bude třešeň + vanilka, návrh oproti obrázku v albu je trochu pozměněn, prodloužili jsme pracovni prostor u okna, cena té "prodloužené" varianty je cca 70tis (bez dřezu, baterie, a samozřejmě spotřebičů) dedu - rozdíl v oknech je koukám zanedbatelný, v té ceně jsou i vchodvé dveře? budete mít okna vevnitř bílé?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?