Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No my tu cenu máme bez spotřebičů, čistě jen skříňky :-| fsvojap, a jaký máte materiál? My máme masiv, tak to se asi taky prodraží, ne? peťo, no cenově tam fakt moc velkej rozdíl není, ale přece jenom bych šla prostě do těch co se ti líbí víc ;-) Ale uvidíš no, jak pořídíš s přítelem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca - my nemáme masiv, máme lamino; masiv je samozřejmě dražší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, tak to jo, to je jasný ;-) Ale jinak s tím Karáskem to zní dobře, na dobrým jednání docela záleží, i ta záloha je super. Popravdě já bych neplatila 100% před vyrobením a montáží. A kde má ten Karásek pobočky? Koukala jsem, že jsi okr. Benešov, to od nás není tak daleko... ;-) A jestli se můžu zeptat, kde budete mít svatbu? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca - koukni na kuchyne-karasek.cz, tam najdeš prodejce, jsou to české kuchyně, sami si dělají dvířka, žádný atyp není problém a ceny mají hodně slušné, my ji máme přes nábytelk Franc, to je kousek od Bene já už taky nechci platit nic 100% předem, zálohu to ano, ale ne platit celé předem, když ani nevím, jak to dopadne; sestřenka právě u Oresi musí zaplatit předem, aby jí to přišli namontovat ]-( svatbu máme na Dobříši x-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, dobře díky, podívám se na to ;-) To je jasný, bez zálohy ti málokdo něco začne dělat, znám to od manžela - dělá střechy, pro zálohy jsem taky, ale 100% bych nedala. Aspoň vidíš, že měli důvod si říct o vše, páč to měli hezky zaplacený, takže je netížilo, že vy takovou dobu čekáte na výměnu ]-( Prachy měli, tak co by spěchali....To bych si fakt asi i vybrala někoho jiného než abych zaplatila a nevěděla jak to nakonec bude vypadat... Fakt jo? :-) No to byla naše třetí volba. Měla jsem Karlštejn, tam to bohužel neklaplo :-( Pak zámek v Hořovicích, jestli ti to něco říká? A třetí Dobříš. Nakonec to byly ty Hořovice, taky moc pěkný x-) A máte doufám zrcadlový sál? Ten je moc krásnej x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca - jj v Zrcadlovém ;-) Hořovice jsou taky pěkný, ale znám zámek jen zvenku z fotek, ještě jsem tam nikdy nebyla ještě chci znovu vyrazit kvůli kuchyni do té jejich prodejny, paní mi volala, že mají nové designy pracovních desek, my jak máme kombinaci třešeň a vanilka a pracovní desky měli jen imitace kamene/mramoru a to už by bylo moc vzorů najednou, teď že už dělají desky i třešen nebo vanilku, tak to bude jen z těchto 2 "barev", zádová deska měla být původně třešeň, pracovní desku ještě nevím
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, taky je to tam moc pěkný, ale trochu menší, pomalu se nám tam těch 100 hostů nevešlo :-D Jestli chceš můžu poslat foto ;-) To by asi fakt bylo už moc přeplácané, tři druhy barev a vzorů, to bude určitě lepší mít některou z těch 2 barev, které už tam máte ;-) Já mám taky třešeň a pracovní desku jsem vybrala takovou světlejší žíhanou, no mám to v albu ;-) Ti to hezky ukáže, a vybereš si :-) To mě hrozně baví, říkat si co jak bych chtěla. Prostě už to bude jen podle mě a bude to moje x-) Na to se strašně těším.... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
olca - tak pošli fotky :-) holky já byla včera za naší úvěrářkou s novým odhadem, aby nám poslali další peníze a ona mi oznámila, že jsme ještě nedoložili doklady na utracení předešlého čerpání, že nám ještě zbývá utratit 130tis, takže nám nic poslat nemůžou ]-( mě z ní odvezou, já si totiž bláhově myslela, že v tom má pořádek a nenesla jsme si sebou všechny doklady znovu, takže tam jdu zase v pondělí, abych se nenudila; dokladovali jsme jí cca o 200tis. více, než nám doposud půjčili, ale ona to u sebe v dokladech nemá, těch 330tis prostě někam zašila ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, IP ;-) No jinak to je teda pěkně blbý :-| To bych byla asi pěkně vytočená a řekla jí ať si v tom nejdřív udělá pořádek ona 8-( Tak hlavně, že ty to máš a můžeš jí to dát znovu ;-) Taky si všechny doklady a faktury kopíruju. Zrovna v úterý jsem posílala příkazy do spořky a teď jsem koukala na účet a penízky tam jsou x-) Nakupovali jsme za hotové, víš, tak nám to vždycky pošlou na náš účet, resp. MŮJ :-N Tak jsme včera byli u kluka, co nám bude dělat tu kuchyň. Je to kamarád manži, tak nám slíbil dobrou cenu, tak jsem na tu nabídku zvědavá. Př. týden to bude mít. A říkal, že tak v listopadu bychom ji mohli už montovat. My to stejně nebudeme mít dřív připravené, tak je to akorát x-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca- nám to taky posílají na můj účet 8-) akorát předem a my to pak doložíme, že jsme to utratili v souvislosti se stavbou a včera mě teda docela dostala, protože jsem si říkala, že utratit 130tis. mimo stavbu, o tom už bych sakra měla něco vědět :-| a že už by za to byla třeba hodně pěkná dovolená :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, no to by byla fakt pěkná dovča a co teprve svatba ;-) :-N Dávej pozor, aby tě třeba neobvinila, že sis za to pořídila krásnou svatbu :-D Raději jí to ani neříkej, že se vdáváš :-N Myslím, že je to její binec a ty se tam musíš znovu projít a jen vám to zdržují :-p Opravdu ty naše úřady občas dost prudí. Měli by to člověku všechno ulehčit, mají na to školy, tak proto tam sedí, ale je jim to jedno 8-( Za dva roky vyřizování ohlášení jsme narazili na dva rozumný lidi s kterýma se dalo mluvit, jinak....... :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Z tech faktur mam vitr.. budeme muset dokladovat 100 procent pujcene castky :-( Znamy ma jenom 40 procent a je vysmatej, veskery material si bere bez dokladu a dost na tom usetril.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
díky bohu holky-že my nemusíme hypošku dokládat vůbec!!! nechtějí po nás ani jeden doklad! chtějí pak až kolaudační rozhodnutí! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
my musíme taky doložit všechno, nemáme hypotéku ale hypoúvěr ze stavebka, bez papíru taky občas něco vezmeme, dokladů na prokazování bude i tak dost
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: tak se ti dívám na albíčko a vy už omítáte.... =-) x-) no téééda, to jste teda fakt dobří!!!! nám by snad dneska měl už přijít vodař - udělat rozvody v baráku, tak snad dorazí...už mě to nebaví, jak teď furt stojíme a nic se neděje!!! 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj děvčata, pár dní tu nejsem a vy napíšete romány :-o My jsme s manžou šalovali, dělali polystyreny na podlahu a teď už tam snad cvakaj trubky :-N Pánové vymyslelii schody a vyzdili mi příčku do špajzu,takže až se vrátíme z dovči, můžou je vylít :-N Moc zvesela se nám nedělalo, páč nám v pátek umřel hafan ;-( Byl to člen rodiny, takže už se těšíme na dovču, abychom se trochu odreagovali. A taky se těším, až tam s bráchou vymyslíme, jakýho novýho našim pořídíme, aby tam nebyli sami |-| Jdu vás dočítat :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) vladi, teda opravdu, vy jedete ;-) Je to supr, jen tak dál ;-) peti, vydrž ;-) Za chvíli se to zase rozjede. Ale popravdě se toho taky trochu bojím, že až nám to budou dělat, tak že my budeme stát a nebudeme mít co dělat, jen budeme muset čekat, až někdo přijde 8-( No my jsme teď položili tašky, sice nám jich trochu chybí, ale to se v týdnu dodělá. Začali nám vyzdívat příčky, tak ty budou taky do konce týdne a pak přijde na tu elektriku :-) V týdnu nám přijde komín, tak postavíme komín a střecha skoro (bez stř. oken) bude :-N spaag, tak to taky krásně jedete, to budete za chvíli bydlet, ne? ;-) Jinak pejska je mi líto :-( Naprosto to chápu, ale přesně jak píšeš, chce to hned pořídit nové štěňátko, zvedne vám všem určitě náladu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky děkuju za pochvali,ale malinko předbíháme.ještě nemáme dodělanou vodu a kanalizaci a elektriku v koupelně a kuchyni.Ale už nás začíná tlačit čas,tak jsme se rozhodli dělat všechno naráz.Te´d máme omítnuté a naštukované dvě místnosti.Tento týden doděláme elektriku a uděláme vodu a kanál a za 14 dní přijdou zase pokračovat v omítání.Už jsme jim řekli,že to potřebujeme do půlky října mít omítnuté.A prý to nějak udělají. Hoky vy jste taky šikovní všichni.taky pěkně jedete. Dedul u vás se to zase pohne. olca5-u vás to taky frčí
Odpovědět
Achoj holky, zdravím po delší době.... tak jsme o víkendu zalili základovou desku :-) dnes manža odšaluje a 27.9. se začíná zdít - začali bychom i dříve, jenže 20 jdeme na svatbu - leda bychom nahnali svatebčany na stavbu by to šlo rychleji :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ivis - vy máte teda pozemek velký jako ... :-) co s ním máte v plánu? nám bude na údržbu, sekání apod. stačit těch našich 1000m2 ;-) my jdeme taky 20.9. na svatbu - na naší vlastní, pak hned dovča, takže teď bude stavba do půlky října stát, ale tchán tam asi bude hodit pracovat, i když mi se budeme dovolenkovat 8-)
Odpovědět
:-D :-D :-D trošku větší je to je pravda - ale využití buď koně, nebo to pronajmeme soukromému rolníku nebo ZD (zemědělskému družstvu) popř. možná tam manža bude pěstovat obiloviny a pak prodávat ... ;-) i když pořád mluví o pštrosech - se toho děsím, ale jsem v klidu. Jak začnu odmítat, tak to bude ještě horší. Tahle ho to doufám brzy přejde :-D :-D :-D Jů 20.9. se vdáváš? To je super!!! My se brali 22.9.07 ;-) tu sobotu co jdem na svatbu to bude přesně rok ;-) (jako že od soboty do soboty)
Odpovědět
Profilova fotka
iviska - jo koně tak to jo, to je moc hezk využití toho vaše ohromného prostoru :-) já bych tam taky vypustila nějaké zvířectvo, co by tu trávu spásalo, protože takový obrpozemek si nedokážu představit sekat ani tím běžným traktůrkem jj, na svatbičku se těším, všechno vícemémě zařízeno, k žádné katastrofě snad nedojde, přítel se trochu bojí počasí, ale to neovlivním, tak se tím nehodlám zatěžovat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj ženský :-) Tak jsem vás konečně dočetla, ale byla to fuška, páč ze mě chce asi šéf před dovolenou sedřít kůži, takže času bylo fakt malinko ]-( Jedete všichni báječně x-) U nás se včera opravdu udělalo podlahové topení na celém spodku(Udělala jsem trochu bububu na šéfa, ať sebou kouká hodit a on tam chudák hned poslal 4 borce, takže to měli za 2 hoďky celý :-N :-D ), takže pozítří zaléváme anhydridem a v pátek odlétáme x-) Takže akorát ty 2 týdny, co se po tom nesmí chodit strávíme příjemným způsobem a nezdržíme se :-) Kdybych se sem už do pátku nedostala, držím "naší" nevěstě všechny palce, aby všechno klaplo. Užij si to se vší parádou! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaagetka - tak to jste sikulky, my dneska mame schuzku s topenarem Odpoledne jedu k MUDr. kvuli me nozce, zitra take a odletame v sobotu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky hlásím se s novýma zprávama - manža si natrh vazy v kontníku, má ortézu a nemůže chodit :-| takže domeček bude minimálně 2 týdny absolutně stát....což znamená, že omítky nestihnem udělat včas (aby nám v mraze nepopraskal) :-( a stěhování se přesouvá nejdřív na jaro :-( chci se zeptat čím děláte stropy? sádrošem nebo omítáte? držim palečky nevěstám....taky jdu 13. na svatbu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - to mi je lito, tak at je brzy bez problemu, nohy jsou potreba, znam to podle sebe, taky mne stale trapi ta moje Stropy budeme delat sadrokartonove My omitky budeme delat snad nekdy koncem mesice, v sobotu letime na dovolenou tak az se vratime, tak snad se budou delat, aspon doufam
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: jojo o tvé nožce vím, už se s tím trápíš pěknejch měsíců :-( a budete dělat nejdřív omítky a pak stropy nebo obráceně?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, spaag, no vidíš to, stačí trošku zatlačit a všechno jde a dokonce občas i rychle :-D Taky to budu muset zkusit ;-) Krásně vám to vyšlo, akorát na dovču, stejně byste tam nemohli, tak to máte v pohodě ;-) Užijtě si hezky dovču a nabírejte síly na pokračování :-) delfi, to je pech :-| No ale co můžete dělat, hlavně ať je v klidu a uzdraví se mu to. Než aby s tím běhal a pak marodil ještě dýl než ty 2 týdny ;-) Stropy děláme taky sádrokartonové i všechny zdi v přízemí ;-) Spousta známých si to nemůže vynachválit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca holky vy mě nahlodáváte na ten sádroš....původně jsem chtěla omítky (na strop), je to levnější a nezmenší to tak prostor, ale když vy všechny máte ten sádroš.....na kolik vás to přijde? ty stropy myslim...
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, nám právě bylo řečeno, že je levnější ten sádroš =-) Tak nevím. Prostor nám to zmenší max. o 2cm na stěně....Zatím ještě nevím kolik to bude stát, páč si to tam byl v sobotu měřit a tento týden bude mít hotovou nabídku, tak pak povím. Ale prý jsou teď na ten sádroš nějaký slevy, tak to zjistit a spočítat ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?