Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
olca: hele a odkud jsou? že bych si od tebe vyžebrala kontakt :-D a brnkla bych jim, až vám přijde cenová nabídka :-D jsem asi moc troufalá že?
Odpovědět
Profilova fotka
olca: jinak na stěny to je ui nás zbytečný, bo stavíme z ytongu a ten je hladkej, takže můžem rovnou dělat fajnovou omítku - tzn. 4mm a ne jako u cihel, nejdřív vyrovnávací a pak fajnová ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi :-D Troufalá vůbec nejsi, od toho tady jsme ne? Abychom si pomáhaly a radily ;-) Jsou přímo jako já, tzn. z Berounska...Ty jsi přímo z Prahy nebo z okolí? Tak jestli to myslíš vážně, tak až bude hotová nebídka, tak ti řeknu cenu a zeptám se jestli by na vás neměli čas, ju ;-) My stavíme z TCdesek (viz. album), tak se nám to bude hodit. Hlavně je s tím míň práce. Řekl nám, že to má všechno max. do 14 dnů hotové a může se jet v pohodě dál ;-) Nemusí se tam dávat perlinka, lepidlo a žádný takový ty jiný věci :-p Jen si namíchá takovu maltičku udělá tam ze 6 bochánků a přidělá to rovnou ke zdi ;-) No ale jsem na to zvědavá.... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my děláme klasické omítky,jak na stropě tak na stěnách.Myslím si,že matroš na omítky skoro na nic nepřijde a zedníky máme taky celkem dobré.berou si 5000 za víken jsou dva a makají jako divý a hlavně kvalitně,takže jim ty peníze i rádi dáme.Vápno si hasíme a omítku mícháme sami a zedníci jenom ohazujou a pak hned štukujou. Zatím jsme dali 3500 za písek, za vápno 1000,- a za štuk 1000,- a Ale samozdřejmě to není konečná cena,ale teprve začátek.Počítám tak 15.000 - 20.000,- za matroš na celej barák a 20.000,- za práci celej barák (tedy jenom vnitřky,venky zatím nebudeme dělat)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: no my stavíme u Prahy - sice ne Beroun, ale Ondřejov což není zas tak daleko když to vezmou napříč a ne přes prahu. s tou nabídkou jsem to myslela vážně, ať se to nějak pohne. manžel ten sádroš chce dělat sám, ale nevím no....omítky na stěnu vyjdou určo levnějš, protože pokud budeš chtít na tu stěnu něco pověsit (jako něco těžšího) tak pod ten sádroš stejně musíš dát takovou konstrukci nebo co a to už je práce a matroš navíc. vladka: vy jste sehnali zedníky jo? my žádný nemůžem sehnat :-( strop manža určo sám dělat nebude, no a na stěny by se vrhl, ale nevím nevím....už to chci mít všechno hotový ....
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, tak já až budu vědět víc, tak ti dám určo vědět ;-) Jak moc na to spěcháte? Kdybych ti řekla př. týden, bude to stačit? Uvidíme jak nám nabrousí tužku :-N Manža teda dělá všechno, kromě IS, ale na ten sádroš si taky netroufá....No ale záleží, co tvůj manžel dělá a jak je šikovnej :-N To je sice fakt, že to musíš něco podložit, ale my na stěny nic věšet nebudeme, max. nějaký malinký obrázky a to prý stačí, když si vezmeme delší hřebíček nebo hmoždinku, abychom se dostali do stěny a není to problém.... vladi, tak jestli máte takový zedníky, tak je to super ;-) Odvedou dobrou práci a ještě za to nechtěj staticíce, to je skvělý x-) Kdyby takovejch bylo víc....
Odpovědět
Profilova fotka
olca: jojo stačí, rozhodím sítě i jinde a uvidíme co z toho vyjde ;-) taky jsem zvědavá kolik Vám napálej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, no vzhledem k tomu, že jsou to známí, tak by ani moc nemuseli :-N No ale raději na to sázet nebudeme, tak se připravím na vše ;-) Znáš to: umíš počítat? Tak počítej se vším :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca: :-D :-D hihi to je dobrý :-D
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, ale bohužel je to tak ;-) :-N A vy už jste jak daleko? Už máte všechny IS a děláte vnitřky, jo? Chtěli jste se na Vánoce stěhovat? To my chceme taky, tak jsem zvědavá jak se nám to povede...Ale v sobotu jsme poprvě spali u nás v domečku a jde to :-D Takže víme, že nám tam bude stačit spacák, popř. v zimě nějaký ty kamínka. Stromeček nám roste vedle domečku, takže ufikneme špičku a bude to :-N
Odpovědět
Profilova fotka
olca: no my nemáme úplně hotovou vodu v kuchyni a chybí nám pár kabelů na elektřinu, jinak jsou IS hotový (teda musíme ještě osadit a napojit čističku, napojit vodu a dát rozvaděč) jo a taky musíme udělat Tepelný čerpadlo (plošné kolektory)...no takže akorát stropy, omítky, podlahy a podlahovku, komín, krb, schody, koupelnu atd....no takže jak to sleduju tak je toho ještě hooooooooooodně. Vánoce tam nevidim schůdně. navíc má teď manža tu nohu takže nevím jak se to zdrží.... a co vy?
Odpovědět
Profilova fotka
hoj holky - vidím, že řešíte už úúúúplně jiné věci než my :-D ale už jsme se aspoň shodli na oknech - bereme je teda od firmy Sulko - plastová, dekor třešeň (oboustranná) a cena vč. vnitřních parapetů (taky v barvě třešně) a vch. dveří (od fy perito - typ Sandra) je 124,5 tis. Kč ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
dedul: koukám, že cena oken je všude stejná (stejně vysoká :-| ) ale super. kdy vám je namontujou?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: to ještě nevím, teprve jsem "objednávala" zaměření...ale mají na výrobu 6-8 týdnu...takže to vychází až tak někdy na listopad! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca-zedníký jsme měli domluvený od června,zdili nám štíty.Takže s tím nějak tak počítali.dělají to melouchem o víkendech,takže to bude trvat třeba měsíc,ale už jsem jim řekla,že to musí mít do půlky října hotový,protože nám přijedou vybetonovat podlahy.Takže to musí být připravený a myslím si,že by to měli stihnout. delfi-tak vy už jste skoro před náma,nebýt manžovýho zranění,tak nás určitě předběhnete.Nevěš hlavu určo to taky stihnete na Vánoce. omítky na ytong budou rychlejší a myslím,že je zvládne každý natáhnout.Je to sice ještě hodně práce,ale když člověk něcdo chce,tak toho dosáhneme a my i vy chceme bydlet na ánoce,takže hlavu vzhůru a nevzdávat se. Já jsem třeba teď taky indisponovaná.prošla jsem skleněnýma dvařma a pořezala si ruce.až do příštího pátku budu mít stehy a ruku zavázanou,takže skoro nesmím na stavbu :-( ale budu je jezdit kontrolovat,aby se neflákali :-D ;-) dedulko-tak super,že už máte objednaný okna a máte ty ghranatý nebo zaoblený hrany? Nám v úterý přesunuli montáž,ale naštěstí jen o čtyři dny a to je dobře,protože apoň proschnou čerstvě udělané omítky ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: ježiš - copak jsi dělala??!!! pořád nějaká zranění co?! :-| tak ať se to dobře zahojí !;-) no okna jsou nakonec taková hranato-kulatá - takový kompromis! ;-) - spokojenost na obou stranách! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre ranko holky, tak od soboty jsem zdrava, po dovolene hned do prace, mam z toho docela strach, nebyla jsem tam 5 mesicu ;-) My mame stropy v prizemi a v pokrovi cele podbiti sadrokarton a material a prace cca. 100 tisic Jinak holky ,jedete rychle, docela zavidim a hlavne smekam, to u nas to neni tak rychle. Voda se o vikendu nedelala, byli jsme na svatbe a v nedeli dopijet sud, takze prace sla stranou :-( Po dovolene se na to vrhneme snad poradne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: neboj, v práci tě snad budou ze začáku trochu šetřit ne?! :-) dyť jedete taky jak draci, co blázníš ! ;-) u nás je vodař od pondělka, ale ještě jsem se tam ani nestihla podívat, tak nevím, co tam je a není! Ale museli jsme včera rozhodnout (kvůli mírám), které umyvadlo a kterou vanu...takže umyvadlo vyhrálo jika cubito a vanu ještě nevím! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Asi mne setrit nebudou, hned ma prijit nejaka kontrola... bojim bojim Ted jsem z toho trosku mrzuta, ale zitra jedu dopoledne do Prahy a manzel rikal, ze pujde pracovat, tak uvidime, co stihne. Ale do Vanoc urcite nebydlime, Ondra chtel, ale ja to neresim. Ale jsme blazni, vybirame uz pomalu vybaveni, at se tim pak nezdrzujeme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky :-) delfi, no tak my ještě nemáme IS, teď nám o víkendu přijdou na elektriku, př. týden voda a plyn. Ale koukám, že jsem na tom tak nějak stejně. Takže musíme obložit stěny tím sádrošem, udělat podlahy - pořád nevím jestli dáme plovoučku nějak se mi do ní nechce, ale manža by rád :-| Vy si ji někam budete dávat? Komín postavíme teď o víkendu, krb, koupelny si snad vyberu př. týden...Takže taky je toho ještě dost :-p Ale jak říká vladka, když něco chceš a jdeš si za tím, tak to určo půjde ;-) A na Vánoce budeme ve svém :-) Peti a jaké teda budete mít ty okna? 5-ti komorové nebo 6-ti? Prosadila sis to? :-D vladi, tak to je super, že s tím i počítali :-) Je jasný, že když to dělají po víkendech, tak to bude trvat trochu dýl, ale jestli jste domluveni na nějakém termínu, tak snad to dodrží ;-) Tak hlavně ať jsi brzo vpořádku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
oli: budou 5-ti komorová a nakonec od úplně jiné firmy, než chtěl přítel! ;-) dali prostě lepší cenu! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, takže i vzhledově jsou jiná nebo jsou stejná, ale jen od jiné firmy? Vždyť jo, o tom to je ;-) Musíte mít víc nabídek ať je z čeho vybírat a když máte dvě stejný okna od dvou firem a jedny jsou levnější, tak proč to nevzít ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
oli: jsou trošku jiná, nejsou tak zaoblená....jen mírně a to se mi líbí! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, tak hlavně, že se ti to líbí ;-) A co na to přítel? Taky spokojen?
Odpovědět
Profilova fotka
oli: jj, spokojenost na obou stranách! ;-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Martuli, kdy vy jste zacinali stavet? Desku uz na podzim?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak po delší době mám čas se sem na vás kouknout,musím teda říct,že všichni teda jedete,my taky co můžem tak jsme na stavbě,nám příjdou v pondělí dělat vnitřní omítky,tak jsme teď dělali elektriku,plyn,odpady atak.Ještě o víkendu musíme trochu uklidit a zaházet díry. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti, tak já jsem zvědavá jak to dopadne u nás s výběrem koupelen :-N Když jsem manžovi řekla jaká by se mi líbila barva, tak moc nadšenej nebyl :-D Tak nevím jak to uděláme, jestli jednu si udělá on podle sebe a druhou já a navzájem si do toho nebudeme kecat, aby byla spokojenst taky na obou stranách :-D Vy jste se s přítelem shodli? Tak nám přišel v pondělí komín, ten z kominycz.org a vyšel nás na 25.000,- je 8m, myslím, že je ta cena docela dobrá. Tak ho o víkendu budeme dávat dohromady, to bude něco :-N Manža ho prý postaví sám.... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
oli: hmmm, tak to je teda supr cena...když vezmu, že nás ten náš stál 74 tis. :-N co se týče koupelen - tak máme hodně podobný vkus-naštěstí ;-). Ale máme dohodu, že spodní bude víc podle mě a horní víc podle něj ;-) můj J. stavěl komín taky úplně sám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
peti =-) Týjoooo, tak doufám, že to nebude nějakej šunt :-N To by mě fakt naštvalo ]-( Ale vypadá hezky, i jsem ho viděla naživo postavenej a byl dobrej, tak nevím proč je tam tak velkej cenovej rozdíl..... =-) Co vy máte za komín? Tak říkáš, že by to manža mohl zvládnout, jo? :-N No hele po neděli dám vědět, jestli komín ještě pořád stojí :-D ;-) Ale ne, nerada bych ho podceňovala, máme tam montážní návod a včera jsem se v té prodejně ptala jestli to zvládneme a prej že jo.... S těma koupelnama to asi uděláme taky tak, jedna moje druhá Vašíka a bude. Uvidíme co se z toho vyklube :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?