Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
oli: no plynovou a vodovodní přípojku máme hotovou (elektriku už dávno) - teď nás čeká ještě ta kanalizace! Má se v naší ul. sice dělat nová, takže by jsme nemuseli dělat protlak pod silnicí, ale v plánu je to až příští rok a to čekat nechceme, takže se budeme muset "prokopat" skrz silnici! Tak snad tam ten stroj na protlaky nenarazí na nějaký balvan, nebo se nedoplatíme! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
peti, tak to je super, že už to takhle skoro vše máte ;-) Na tu kanalizaci bychom taky nečekali. Hlavně, jak říkáš, aby tam nebyl nějaký problém. Ale snad to vše klapne ;-) Mě začíná pěkně rozčilovat pán, který nám vyřizuje plyn. V pondělí jsem mu volala, pač jsem mu asi před měsícem posílala smlouvu na potvrzení, tak mi řekl, jo tento týden by to mělo být ]-( Víš jako přišlo mi to, že kdybych mu zavolala třeba př. týden, tak by mi řekl to samý. No ale musí se to dát na st. úřad, to je tak na měsíc 8-( Elektrika to samé. Takže si tam necháme natahat kabely, a pak to jen připojíme.
Odpovědět
Profilova fotka
olca5 - krajni mame vyklopne a otvirane dovnitr a prostredni dva mame otvirane ven, mistnost je nadherne sfetla a uz ted si predstavuju, jak tam budou provazkove zaclony, to bude bomba ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My uz mame domluvenou pripojku plynu i do domu, jen musim mit kamarad chvili cas, snad hned po dovolene ;-) A v nedeli se zacnou delat rozvody vody
Odpovědět
Profilova fotka
olca5- ty okna jsou úžasný. My si na ně musíme ještě tři týdny počkat.taky už se těším. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marti, my máme u těch dvou prostředních a těch bočních obě dvě polohy - výklopné i plně otvírané dovnitř. Dávali nám na výběr jestli nechceme i tu třetí polohu, nějaká miniventilace - znamená to, že to není úplně zavřené, je tam mini mezera. Tak jsem jim řekla, že to nechceme, přišlo mi to zbytečné, ani otevřené ani zavřené okno. Nevím no, máte s tím někdo zkušenosti? marti, nad záclonama jsem taky zrovna dumala, ale žádnou tam nedám. Vy to máte dobrý, páč to máte v rovině, tak si to můžeš vyzdobit x-) Ale my jak to máme odskočené, tak by to vypadalo blbě. Tak to je super, to vám všem závidím, taky už to chci mít vše připojené 8-( vladi, díky za pochvalu ;-) Tak hlavně, že už víte, že je budete mít :-) To uteče. A máte plastový nebo euro?
Odpovědět
Profilova fotka
Prostredek je otvirany ven, aby nam otevrene dvere nezabiraly prostor v obyvaku. Ty kraje maji vsechy polohy, stred jen otvirani. Ale moc se nam ta okna libi, ted jeste budeme resit parapety
Odpovědět
Profilova fotka
marti, to je jasný, i když to jde ven, tak proč si zbytečně ubírat místa v pokoji ;-) Takže máte i tu třetí polohu? Jaký to je? myslíš, že to využijete? My budeme mít od té firmy jen venkovní, právě jsme se domlouvali kdy je dát, jestli před fasádou nebo po ní. Prý je to lepší před fasádou, takže nám je můžou prý kdykoliv namontovat, ale to zatím nespěchá, máme důležitější věci.
Odpovědět
Profilova fotka
Olco, mikroklimatizace je super kvuli plisnim. Pres leto mame v panelaku okna na mikro porad. Nebo kdyz se jede pryc, tak ti byt vetra, ale neprsi dovnitr atd.
Odpovědět
Profilova fotka
ene, hm, tak to mě nenapadlo. Ty plísně jsou potom na dvě věci ]-( Tak snad nám to nebude moc chybět :-| Díky za info ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli mate euro, tak by to melo byt v pohode, drevene ramy dychaji preci jenom lip nez plastove :-N Ale kazdopadne to chce porad vetrat, hlavne v novostavbe. Dali jsme si do bytu plastaky a nez jsme se naucili pouzivat to mikro, meli jsme v kazdem pokoji obri plisne. Ted uz je to v poradku.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme eurookna, tak snad to bude v pohodě. To víš, my s těma našeme obříma oknama budeme větrat jak o život :-D Tak hlavně, že už to máte dobrý. Ještě s miminkem v tom být, to je na alergie jak vyšitý :-p
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Kam mií zase utekla ta Peťa :-N Já jsem byla ráda, že ji vidím a ona je zase fuč :-( Jo, peti, ještě jsem si vzpomněla na tu střechu. Měli jsme teď 14 dní dovču, tak jsem se ti na to vůbec nepodívala, nějak nestíhám. Ale nespěcháš na to, že? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě bych holky potřebovala poradit s komínem. Co myslíte, že je lepší a cenově přijatelnější, jen ten jeden šár, např. po 10cm na výšku nebo koupit ty vysoký tvárnice?
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak abych se tedy mohla plnohodnotne zapojit - v pondeli mel manzel dovolenou, takze jsme se docela vyrazne posunuli vpred. Zrusili jsme plombu na byt, uz jsme bez dluhu x-) Zaridili jsme odhadce na byt i na barak rodicu (ten je psany na manzela a budeme jim rucit, coz jsou pro nas nemala procenta uroku k dobru) kvuli hypotece. Sehnali kontakt na projektantku, coz jsme ve finale zjistili, ze je manzelova znama (holt vdana se hur poznava podle jmena :) a jdeme k ni v patek na prvni konzultaci. Taky jsme byli ve stavebninach, vybrali jsme material na stavbu a ted budeme zkouset, jestli treba nestihneme projekt do doby nez skonci akce na porotherm, coz je pulka rijna :-N :-N Predstavu mam jasnou, akorat okna mi porad nejsou vymyslet, snad mi to projektantka nesmete cele ze stolu :) To je asi vse =-) Stale trva, ze jeste nemame pozemek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
oli: tu jsem! :-D nene, na nic nespěchám...však ty jsi to chtěla stejně jen tak pro svoje info, ne?! ;-) co se týče komínu: my máme schiedel - cenově nás vyšel jen o cca 15 tis. víc než ciko komín, takže jsme vzali ten! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca 5 - my máme taky eurookna a máme všechny 4polohy kliky, mikroventilace je super, to okno je vlastně zavřené (z bezp. hlediska) ale přitom to trochu větrá; my mikroventilačku používáme hlavně u střešních oken a fakt je u nich znát, že to kolem profukuje ;-) jinak to kování u oken by mělo být běžně na všechny 4 polohy, my totiž nechtěli na schodišti otevírat okno úplně, jen na ventilačku (okno u podesty bude hodně nízko, cca 10-15cm nad podlahou podesty) a bylo mi řečeno, že není problém, že se tam něco zablokne, aby fungovali jen některé polohy, tak třeba to u vás ještě půjde zase "odblokovat" a komín máme myslím od "ekokomínů", ale nejsem si jistá, byl nejlevnější, tak jsme vzali ten, nevím, jaký je mezi nima rozdíl
Odpovědět
Profilova fotka
peti, no to je dost :-D No jo, chtěla jsem to jen pro info, ale taky jsem ti chtěla říct, jak bychom vás s manželem natáhli :-D ;-) A máte ho z těch vysokejch tvárnic skládanejch na sebe nebo z těch nízkejch, co jsou tak velký jako třeba normální cihly? Jestli mi teda rozumíš, co myslím? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, to mi právě říkala, že to nedolíhá, ale je jen malinko pootevřené, ale neřekla mi k čemu to je dobrý. Mezi náma, já jsem se ani nezeptala :-x :-N Tak to jsem asi prokaučovala, pač mi to přišlo zbytečný. Ale obávám se, že nám to asi už nepůjde, páč mi říkala, že je tam asi 500,- příplatek za každý okno. Myslíš, že kdyby to bylo jen v tom odblokování, tak že by to stálo tolik?! :-. A jak ty komíny máte dlouhé?
Odpovědět
Profilova fotka
olca - to my u těch oken žádný poplatek navíc neměli, taky ještě aby, stačí, že nám firma ALBO od 20.února nebyla schopná dodat jeden rám odpovídající barvy... ]-( s odblkokováním nevím, to mě jen tak napadlo, že nám u toho jendoho okna právě říkala, že se tam něco zablokuje, že kování se prostě dělá jen jedno a umí všechno a co nechceš, tak tam bloknou my máme komín dlouhý asi 8metrů (nevím, přesně, ale můžu doma kouknout do papírů) a máme ho z těch velkých šedých tvárnic (ty jsou na výšku asi 25cm jako cihly) a nahoře, to co kouká ze střechy je z těch nízkých tvárnic a vypadá to jako malá červené cihličky
Odpovědět
Profilova fotka
olca: máme to z těch velkých tvárnic! ;-) my máme komín tak nějak 7,5 m - a ty poslední tvárnice mají na sobě už rovnou takové ty lícové "cihličky" ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, no ona mi řekla, že s touhle mikroventilací je to dražší :-S Zkusím se zeptat no, tak uvidím....Tak za to bych jim taky nezaplatila ani korunu navíc 8-( My ho právě budeme mít taky těch 8 metrů a oni ho tam mají kalkulaci a ta cena se nám docela líbí, ale jsou to právě jen jakože na výšku té cihličky, tak se musíme podívat ještě jak se pohybují ty tvárnice. Máme vyhlídnutý tento: http://www.kominycz.org/kominy-cz-001...
Odpovědět
Profilova fotka
olca-máme eurookna, komín máme eko-komín.Byl nejlevnější a je to to samý jako schiedel. Dlouhý ho máme cca 10 m,ale máme ho až za sklepa.Takže když si odečteš cca 2 metu,tak je to z přízemí 8 m. To je tak délka komína pro běžnej rodinej domek s podkrovím. Jedno upozornení-určitě si tam dejte jímku,protože jinak ztrácíte záruku.my jí tam nedali,protože jsme si řekli,že to je pro komín na tuhá paliva zbytečný a ztratily jsme záruku. To jen tak proupozornění ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
peťo, a myslíš, že je to lepší? Já si myslím, že je to přinejmenším rychlejší na stavění, ne? Taky bych spíš chtěla ty tvárnice, ale ten co se nám líbil je právě z těch nízkejch cihliček :-S Ten vršek nad střechou je mi jasný, tam je to obložený rovnou jak říkáš z těch cihliček. No ale mi budeme mít komín nad střechou jako blázen. Manža říkal, že tak 2,5m =-) Jsem zvědavá jak to bude vypadat...
Odpovědět
Profilova fotka
te´d jsem koukala do papírů a máme tam taky mikroventilaci je to standartní dodávka.
Odpovědět
Profilova fotka
vladi, já jsem si právě myslela, že těch 8m je tak ten standart. Ale nějak nerozumím tomu s tou jímkou =-) Jakou záruku bychom ztratili? Tak to se na ty okna musím zeptat. To jste mi snad ani neměli říkat... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
oli: jestli je to lepší nebo ne, to asi neposoudím, ale rozhodně je to rychlejší! ;-) a co se týče té mikroventilace, já myslela, že je to už standard u všech oken! =-)
Odpovědět
Profilova fotka
olca - já si zase vymyslela to okno na schodišti jen s ventilačkou a pak jsme si uvědomila, že když nejde otevřít, jak ho budu čistit z venku, nadávala jsme si, co jsem si to vymyslela za blbost, ale naštěstí se snadným manévrem dá vyháknout z toho kování, ale to nám při montáži neukázali a mě to zrovna nenapadlo a ani jsme na to sami nemohli přijít 8-) dneska jdu pro nový odhad, jsem zvědavá, na kolik nám to odhadnul a pak hned zítra do Pyramidy, potřebujeme penízky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
peťo, to si právě taky myslím, určitě mi to přijde rychlejší to postavit. Tak jsem zvědavá, co vymyslíme. Tak u nás vydíme, že to standart zatím není 8-( Tak přece jen, to asi nebude tak dokonalé, jak jsme si mysleli. Tak jste mě naočkovaly, že jestli tam dnes ještě budou, když přijedu z práce, tak se jich hned zeptám, jak to tedy je!
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap :-D No to by bylo zajímavý, by jsi musela na střechu, ne. Kvůli jednomu okýnku :-N Právě, to je to, oni ti k tomu neřeknou všechno a pak babo raď. Pokud se na všechno prostě nezeptáš sama, tak máš holt smůlu, ale vzpomeň si na to v tu chvíli, že. To vám posílají peníze na konto nebo si chodíte pro hotovost? My máme hypotéku a posíláme tam faktury a oni nám to proplácejí.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?