Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky díky, trošku jste mě uklidnily ;-) fsvojap: no rádi bychom, ale jestli to vyjde .... :-N venkovní úpravy jestli my vůbec zvládnem až bude to lepší počasí....jinak u nás terasa taky slouží jako skladiště dřeva 8-( sarus: hele jestli tě to uklidní tak mi manžel včera řekl, že uštíp taky kousek rohu na tý vložce - jako toho skleněnýho rohu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
delfi, tak to je o dost blbější, já uštípla ten polymer( omítku), takže se to dá něčím vymodelovat, ale necháme to na jaro, stejně se ten krb musí znovu natřit barvou, je od sazí.. Jinak my venku máme neskutečnej bordel, myslím, že je to tak na 4 kontejnery a všehochuť, od cihel, vaty, papírů, staré kotovice, kusů dřeva, zeminy a já nevím čeho všeho..mám právě děsnou radost z toho přívalu sněhu, protože je to pokrýtý nádhernýma peřinama sněhu je to krásný, ovšem až začne tát, budu v depresi, protože je to fakt staveniště.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, sarus, omrkla jsem novej album a je to paráda x-) delfi, my teď máme kolem baráku uklizeno, páč jsou tam teď hromady sněhu :-D Ale jinak je to taky na kontejnery, ale zatím to neřeším, páč spoustu věcí je důležitějších než bordel kolem ;-) . I když se taky vztekám, páč když zrovna nemrzne,chodím do práce s botama jak prase :-p Snažila jsem se to roztřídit dle instrukcí ze skládky, ale pořád se nikdo nenašel, kdo by to tam odvezl a to máme skládku 3 km :-N Jinak u nás novýho to, že jsem si ač přes sarusky upozornění pokapala podlahu čističem na krb, ale stihla jsem to aspoň trochu rozetřít, takže tam máme takový větší světlejší flek. Jen jsem to rozetřela v pruhu, jakoby po letech našeho dřevodezénu, takže to vypadá jako 1 světlejší prkno ;-) Naše skleněný dveře si sedly,takže drhly o podlahu v koupelce, samozřejmě jsem hned panikařila, jestli se nezvedá podlaha, takže jsem tam šaškovala s vodováhou, ale dobrý. Prej když jsou to devadesátky,tak jsou hodně těžký a občas se to stane. Takže jsme tam zatím dali podložky a až nám přijde zaměřit dveře nahoru, necháme je seštelovat pořádně ;-) Objednali jsme obklad do horní koupelky, tak čekám, kdy zavolá, že už ho mají, abych mohla zaměstnat obkladače. Topenáři dolaďujou zapojení těch našich nádrží, páč mají přijet na čerpadlo, ale mohli by ještě chvíli počkat, páč se musí vypustit systém a vzhledem k tomu, že má teď vydatně mrznout, tak bychom mohli taky zmrznout :-N Jo a minulej tejden jsme na ledovce bourali, jsme už celkem v poho, akorát auto je jasný, takže jsme teď bez vozidla a asi ještě chvíli budem :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, jj, ten sníh hezky všechno přikryje, my se včera k domku brodili po kolena ve sněhu :-) spaag - dobře jsi ten flek zakamuflovala ;-) a ta bouračka - auto je totálka? hlavně že vám se nic vážného nestalo
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, je jasný, takže bychom měli koupit nový, na který teď není :-( Teda ono by bylo, ale radši to narvem do baráku, abychom v květnu stihli kolaudovat(máme to v podmínkách hypo) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - to je jasný, že to radši dáte do baráku, taky bych tak uvažovala první koupelna je do zelena, jaká bude ta druhá? my máme v podmínkách st.povolení, že kolaudace do 2let, což bude letos v srpnu/září, nevím přesně, ale u úvěru snad žádný povinný termín kolaudace nebyl, jen jsme ho měli vyčerpat do roka, máme to o rok prodloužené, takže do poloviny srpna, ale s utracením peněz problém nebude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
druhá bude bíločervená(Lumík ze Sika), už teď je mi líto obkladače, páč tam bude pořád řezat :-N Ještě jsem nepátrala, jestli to jde odložit, tak zkusím polechtat "hypoženu", páč odklad by se hodil, aby to nebyla taková honička :-S
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - tak červenobílá by se líbila mému manželovi :-) je slávista :-D my kolaudaci do srpna určitě nezvládnem, ale na úřadě snad s prodloužením problémy nebudou
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem prijeli z hor, byli jsme od patku, pocasi nic moc, za tu dobu napadl metr snehu, muj manzel se za dopoledne naucil na prkne a ja se prochazela a hlidala malou segru.Hned bych se tam vratila, ale bohuzel. Pristi tyden nam prijedou namontovat EZS, jinak se nic noveho nedeje :-(
Odpovědět
Profilova fotka
jeee holky to jste mě uklidnily, že je to normální ze začátku bydlet na "staveništi". protože čím víc o tom přemýšlím, tím víc zjišťuju, že vlastně budem na tom staveništi bydlet, jen část baráku bude upravená na bydlení :-N u nás taky halda sněhu, tak to tak strašně nevypadá, zato manžel chudák autem zapad, takže místo dolaďování stropu musel podhazovat a odhazovat auto :-N koukám jinak že pokroky stále u všech pokračují ;-)
Odpovědět
ahoj. museli jste mit pri staveni svepomoci na stavbe stavebni dozor? podle me je to nesmysl, ale dnes nam to na prednasce tvrdil asistent. rekla bych, ze prave diky tomu, ze je domek do 150 m2 zastavene plochy, neni ten dozor nutny. nechtela jsem se ale hadat... dekuju
Odpovědět
Profilova fotka
Při stavbě svépomocí je podle mě opravu nutný stavební dozor, pokud někdo ze stavebníků nemá stavební vzdělání, či praxi. Něco jiného je stavba dodavatelsky, kdy třeba pokrývač má vydaný živnostenský list a není tudíž třeba dokazovat jeho technickou způsobilost.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Do 150 m2 není nutné mít podle legislativy stavební povolení. I když stavební úřad může přikázat mít stavební povolení i u domů do 150 m2.
Odpovědět
Profilova fotka
já bych si teda dozor určitě zaplatila, zvlášť pokud bych nebyla od fochu, ušetří to spoustu nervů a ve finále i peněz ;-)
Odpovědět
Ahoj,my teda dozor měli a rad od něj jsme určitě využili.Máme domek do 150m2 a potřebovali jsme souhlas k provedení ohlášené stavby.
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, dozor máme, bez něj bych si to sama nelajzla :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,koukám,že zdárně pokračujete. delfi- určo to stihnete se do měsíce nastěhovat u nás to taky vypadalo,že to nestihneme a vidíš už dva měsíce bydlíme :-) omlouvám se,že jsem ještě nedodala foto dveří,ale mám pro vás jinou novinku. Přidávám se k delfi a martuli = i já budu mít miminko :-) sice jsme ješě hodně malincí,ale je tam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladiii: no moooc gratulují k mimiskovi - kdy máš termín? x-)
Odpovědět
Profilova fotka
termín nemám ještě přesně určený¨,ale vychází to na přelom září a října
Odpovědět
Profilova fotka
vladi, potichounku gratuluju a držím pěsti, ať to spolu dotáhnete do zdárného konce ;-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
jojo dozor máme, i když jen "papírový". vladka: supeeer gratuluju, tak se teď hlavně opatruj at se nenachladíš - do 12tt by to bylo rizikový ;-) . držím palečky. jinak holky nevím zda jsem Vám dodala aktuální info, ale čekáme chlapečka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi,tak super,gratuluji k chlapákovi. Vím, vím,že je to rizikový,taky do sebe cpu ovoce a snažím se vyhýbat nemocným.zatím se daří,ale ještě měsíc musím vydržať,ale to uteče jako voda.
Odpovědět
Profilova fotka
vladka - gratuluju k miminku a taky držím pěsti ať je všechno OK x-)
Odpovědět
Ahojky,jen se holky snažte aŤ ty domečky potom hezky zaplníte,držím palce.Vždyť prokoho všechno tohle snažení nakonec děláme,ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Vladkaxx - tak se opatruj a at je vse dobre Taky cekame chlapecka, na konikovi mam fotku ze 4D ultrazvuku, tak muzete juknout Opet mne prepadla silena ryma, hruza, snad se ji brzy zbavim. Na baracku se ted nic nedeje :-(
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: jojo měsíc uběhne jako voda. si to pamatuju jako včera když jsem objevila // na testu. no a už jsem v půlce :-N martuli: teda tady jsou jen samý chlapáci - manža prej no konečně mu někdo bude s barákem pomáhat :-D na foto se jdu juknout
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak už máme obklady, moc hezký x-) i když jeden dekor se mi moc nezdá, má po kraji takový světlý proužek, který tam podle mě nepatří, takže to nafotím a pošlu do eshopu reklamaci spaag - máš ještě jeden dotaz na bezrámové sprhcové dveře a myslím, že ty jsi snad z oboru ;-) když jsou dveře "bezrámové" tak jen na nich stejně po boku takový průhledný plast asi kvůli těsnosti (??) je to fakt u všech? vyloženě bezrámovky jako jen tabuli skla bez čehokoli po stranách asi nedělají, co ?
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap, no myslím, že nedělaj, i když třeba u Roltechniku si tím nejsem jistá :-N Teda pokud se bavíme o té straně, kde bude madlo na otevírání - tu pevnou část máš v 90% zalištovanou nerezem, chromem..., takže tam to není vidět, ale je tam taky. A když to není na tom plastu(spíš mi to přijde jako guma), je v montážním návodu, že se musí zasilikonovat. Je to jednak kvůli těsnosti dveří a prej kvůli otřesům(Což jsem teda nechápala, dokud jsem nevyzkoušela naši masážní hlavici a občas jsem ty dveře vzala pěkným proudem, byl to fakt mazec :-o ) Ale vzhledem k tomu, že jsou ty lišty u 90% sprcháčů výměnný, dají se sundat ;-) Jak to bude pak s těsností, těžko říct :-N Ale pokud si dobře vzpomínám, tak tys chtěla dveře do niky a jenom jednokřídlo, takže budeš mít tu krycí lištu z obou stran, ne? Každopádně já bych bez toho sprcháč nechtěla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - díky za info, takže to tam má i jinou funkci než těsnost 8-) vy máte taky bezrámové? jj u nás budou dveře v nice a jednokřídlé, jo spíš to vypadá jako průhledná guma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, máme bezrámovej s dveřma do niky, ale půlenýma, páč máme blízko umyvadlo. Nahoře bude rohovej a taky bezrám se vstupem přes roh, takže na tu těsnost tam jsem fakt zvědavá :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?