Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
zdarec, dekuju za reakce ohledne tloustky zdi. jeste prosim prosim o radu: jak jsem psala, chceme delat pristavbu. Dum je prizemni a do dvora bychom chteli pristavet jeste jednu mistnost. Je k tomu nutne delat nejaky projekt nebo se to da zvladnout bez? Narysoali jsme si to ve Sweet home, ale ted nevim, co dal.
Odpovědět
Profilova fotka
orisku, měníš zastavěnou plochu a zasahuješ do nosný zdí, takže je nutný projekt i ohlášení stavby ;-) fsvojap, máme vzuchový, ale teploučko zatím moc nebylo, protože to zatím jen nastavovali a topili do nádrže. Dneska to přijede doladit, ale vzhledem k tomu, že termostaty a řízení si bude dělat manža, tak budem dolaďovat hodně dlouho :-N ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
holky holky to jsou pokroky x-) orisek: my mám 37,5, ale v projektu máme snad jen 25 (ytong) takže jdou i takto úzký stěny. projekt pro vás a pro stavbu asi nebude potřeba, ale určo ho bude chtít stavební úřad (předpokládám že to bude muset být ohlášená stavba a ohlášku vám bez projektu nevydaj). po samotný stavbě bych si ale projekt nechala určo nakreslit, ať do budoucna víte kde jsou kabely atd.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, u nás byl včera topenář a 16.3. prý můžou nastoupit x-) x-) takže teď o víkendu budeme mít trošku fofr, nemáme to pro ně ještě komplet připravený, musíme dát v podkroví ještě folii (kterou ještě nemáme koupenou 8-) ) a v přízemí ještě máme plno věcí, který musíme vystěhovat, pak dát dilatačku, polyš a folii a teď ve středu odlétáme do Říma a vrátíme se až 17.3. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj stavitelky!, Vy teda kráásně jedete..To je super, jaro za dveřmi, já teda když vidím ten sajgon na zahradě, tak raději tu zimu a sníh.. :-( kupy sněhu :-N , ale co, ono to nějak dopadne ;-) Nám chybí jen nějaký drobnosti( jako zfunkčnit digestoř, sokl v kuchyni, všechny lišty v baráku atd.., z těch velkých věcí pořád nemáme podlahy nahoře) ale jak člověk bydlí, nic hok práci nenutí, je to hrůza :-N :-D , jinak chcem zalít terasu venku betonem, měli jsme tam hlínu a čekali, až si to sedne přes zimu, chodil tam čůrat pes, tak to se těším, páč sluničko začíná hřát..taky se těším na plot, páč nám tady začínaj jezdit motorky a čumí lidi z aut, rozbila se nám brána a jsme tu jako na dlani :-p koupím asi nějakou tu folii a dám to na to pletivo, páč ani nevíme jakej plot budem mít a bude se stejně dělat jako poslední, takže spíš na podzim x-) fsvojap, známí se vrátili z Říma a totálně nadšení, tak si to užijte:)
Odpovědět
Ahoj,to mi připomělo taky ty nedělní procházkáře jak chodí okolo a ledí až do.......vnitř.Ale na druhou stranu,taky jsme před stavěním taky hodili na čumendo :-N :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsme přes víkend zvládli jen to podkroví, byla to docela piplačka všechny rohy a spoje oblepovat... :-| v podkroví mají prý práci tak na 2 dny, pak asi půjdou jinam a my mezitím připravíme spodek my taky chodili na čumendu :-) ale teď když kolem pomalinku jezdí cizí auta a očumují, tak začínáme být trochu nedůvěřiví 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak nam ma prijit topenar ve stredu, dnes a zitra jsou na nejake havarii, tak doufam, ze dorazi at to je hotove.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, tak hlásím, že podkroví je komplet zaomítané, dnes už chlapi dělají pokoj a koupelku v přízemí! x-) rozvody plynu už máme taky hotové, teď jen musím v pondělí zajít na plynárny, ať nám dají už hodiny a pomalu se může chystat vodař, aby nám natahal rozvody topení po baráku! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dedullko, promin, ze jsem jeste nenapsala, jdu to hned napravit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky to mě těší že všechny tak jedeme! hlásím, že my už taky finišujem. chybí nám akorát vymalovat - teda stropy a kuchyň s koupelnou už jsou, takže jen stěny v obýváku, chodbě a pokoji. Dokonce příští týden obložíme i krb. takže to vypadá, že stěhování je snad v dohlednu - hurá!
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, občas sem nakouknu a čtu si jak pokračujete. delfi,tak super.Budete toho mít víc než mi. Krb ještě nemáme obloženej a nahoře nemáme ještě sádroš.Ale to musíme do porodu dát. dnes jsem byla na dalšíkontrole a první termín porodu máme 8.10.2009 delfi,martuli kdy máte vy?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nazdar děvčata, tak jsme konečně nechali obložit krb(dělal to chudák celý víkend, ale stojí za to x-) ). Už ho jen zaspáruje a může se pustit do horní koupelky. V podkroví začali pánové budovat šatny ze sádroše a nakonec jsme ložnici zmenšili na polovinu, aby stála šatna za to :-N Naložili jsme včera 2 káry bordelu a odvezli na skládku, ale přijde mi, že to kolem baráku vůbec neubylo :-| delfi, gratuluju a dodej fota, nějak jsi s něma zamrzla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak mame hotove podlahove topeni a cekame na lite podlahy. Termin porodu mam 29.5., takze opravdu za par ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladka: i kdyby ste to do porodu nedali - jako že dáte - tak podkroví stejně nutně nepotřebujete ne? termín máš 8.10. jo? tý jo to je ještě za dlouho 8-) já mám 12.7. což i když se to nezdá tak za pár... spaag: hele a čím ste ten krb obkládali? je moooc pěknej, mi taky budem obkládat kamenem. ale to spárování bude ještě piplačka. martuli: huráááá tak konečně jste se dočkali. neboj, to do porodu dáte. hele máte už stropy a omítky? jestli jo, tak to je pak pohoda. ty už to máš fakt za pár. hele pomáháš na stavbě nebo ne? resp. pokud ano tak jak moc....já totiž už nic nezvládnu, i po blbým zametení mě děsně bolej záda a funím. takže já nepomáhám vůbec :-/ holky sorry s těma fotkama mi moc nefotíme, bo není moc co, ale včera mi manža něco málo vyfotil, tak až budu doma tak fotky hodim do alba ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, delfi, je to od firmy Marazzi, řada Percosi(mají víc barev). Původně jsme chtěli taky kámen, ale pak jsme u Soukupa narazili na tohle a bylo jasno, že to bude keramika, i když cena stála za to(25 tis.) :-N Ty vogo, tlušťošky, pěkně vám to utíká x-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - omitky jsou, stropy se budou delat az po podlahach, bude sadrokarton. Do porodu to urcite nedame, ale nejak si s tim hlavu nelameme, proste az to bude, tak to bude Na stvbe nepomaham, manzel mne tam nepusti a mela jsem problemy s placentou, tak radsi nic nedelam, i kdyz bych moc chtela. Ja taky fotky nedavam, nejak nefotim, az tam bude manzel a vyfoti, tak pridam Ja vam dam tlustosky, ja mam dole 6kg, i kdyz to na mne neni videt :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky teda těhulíny...toto letí, to snad ani není možné! x-) my už máme podkroví komplet zaomítané, dole je už i pokoj na hotovo, na hrubo je zatím koupelna a chodba. Zbývá dodělat obývák s kk, ale to bude nejhorší, páč je to největší místnost, že :-D no a už aby se pomalu chystal vodař, aby nám udělal ty rozvody topení! x-) , pak potěry a ten můj chlap může pomalu začít obkládat!!!! x-) (až to vyschne, samozřejmě ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, loni jsme zacali stavet domek svepomoci, chtela jsem se zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s objednavanim materialu z vasestavba, jestli jsou spolehlivy?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj simso, objednávali jsme od nich Isover na izolaci podkroví a v pohodě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: tssss tlusťošky jo? ti dám, však si povíme až na tom budeš stejně :-p martuli: ty máš 6 dole a já min. 8 kg nahoře - jak to děláš? :-N jinak pokud vám je jedno zda to do porodu bude nebo ne tak pak není žádný problém - jinak ti závidím manžela, že tě nehoní na stavbu, ten můj mě sice taky nehoní slovně ale pak mi vždycky vyčítá, že vše nechám na něm a že aspoň uklidit a postarat se o pracanty (z rodiny) bych jako mohla. no jenže to prakticky znamená být na stavbě celý den a to mě pak šíleně bolí záda a jsem dost utahaná - no zřejmě mu to přijde normální :-/ nevím mě to normální nepřijde.... dedul: no jo omítky to je piplačka - z čeho budete mít strop? taky omítky nebo sádroš? hele a jak jako rozvody topení vždyť už budete mít zdi hotový ne?
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - nas prcek ma z ceho brat, nejsem zadny hubenour, lae kdyz se podivas na fotku, tak uvidis, jaka jsem koule ;-) Taky mi to neprijde normalni, aby jsi pracovala na stavbe, kdyz ti to nedela dobre, vyrid mu, at je na tebe a mimiska hodny a netrapi vas zbytecne.
Odpovědět
Ahojky, chci se zeptat zkušených stavařů a stavařek na názor:-) Známí tvrdí, že mu firma postavila bungalow 15x10m bez obytného podkroví za 1.300.00,- bez topení a střešní krytiny, jinak komplet i s omítkou....je toto možné??? případně stavíte někdo bungalow o takovýchto rozměrech? či přibližně stejných
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj haassi, těžko říct, za kolik to postaví firma :-N Svépomocí se nejspíš vejdeš, aspoň u nás by to tak bez topení bylo a to máme obytné podkroví. Projektant nám počítal 10 tis. na 1m3 zast.prostoru a řekla bych, že vzal tu horní hranici, páč jsme se do toho v poho vešli, ale všechno záleží na použitých materiálech a kolik si firma vezme za práci a taky na tom, jak je to dlouho, co to kamarádovi postavili, páč ceny šly nahoru :-| Ale když si necháte udělat položkovej rozpočet a budete mít vlastní pečlivý stavební dozor, tak tu cenu budou muset dodržet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: stropy taky omítky ;-) a co se týče topení, tak nám topení půjde podlahou - jako rozvody! ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky můžu sepřidat? máme hr. stavbu. děláme vnitřky.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, jen se přidej, bude nás víc, nebudem se bát vlka nic... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se dneska dospárovává krb a pak se vrhne na horní koupelku, takže budeme moct konečně vybírat podlahy do podkroví. Jak daleko jste vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Mm dnes bude ještě brousit sádroše v podkorví a já se vrhnu za pomocí dětí něco vymyslet na zahradu. :-) nám teprve budou podlahy + topení dělat za týden. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?