Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No pánové nahoře taky brousí, páč doděláváme šatny, ale do zítra to bude, takže už se těším, až ten prach vysaju a nebude tu takovej bordýlek x-) Zahrada mě zatím nechává klidnou, páč jsme tu zatím jak na smeťáku a navíc ještě budeme budovat garáž, takže o nějakýc terénních úpravách nemůže být zatím ani řeč. No nic, asi pálím řízky =-) , tak zatím
Odpovědět
Profilova fotka
tak to mi stále ještě máme binec,ale to nevadí. jendou se dočkáme. :-D no hrada směrem od domu je v pohodě chystáme se na osázení stromků a nějaké té zeleně. tak uvidíme jak to půjde. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem po dlouhe dobe byla na stavbe, vypada to tam docela silene, pres topeni ruzne podlazky a krabice, aby se dalo aspon trosku chodit, hruza Krb uz se pomalu rysuje, manzel dela vatu v podkrovi Neobjednaval ijste nekdo ze stranky bydleni snu, maji docela dobre ceny, jen na ne nemam zadne reerence.
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: neboooj to už se brzo "vyloupne" do téměř finální podoby. my dneska dobetonovali kumbál pod schodama, udělali si omítky na schodišti (bo budem jednu stěnu obkládat těma kamenama a manža to chce stihnout v jednom - těma kamenama budem obkládat ještě krb), dodělává se naše strojovna - musím vám jí vyfotit - je to děsivá spleť trubek, nádrží, kohoutů apod. jak se v tom někdo může vyznat nechápu :-N ale manža se prej vyzná - sám to navrhnul...
Odpovědět
Profilova fotka
Delfi, a cim budete obkladat krb? Muzes mi poslat odkaz nebo obrazek? My se taky chystame, ale zatim nevime presne jak a cim. Koukam, ze u vas to taky jede, u nas manzel dela izolaci do strechy
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak mi se zatím moc nehnuli z místa, topenáři minulý týden nedorazili, nakonec jsme to ještě před odjezdem z Říma přeložili na tento týden, takže dnes nebo zítra dorazí a začne se konečně něco dít ;-) my přes víkend začali pokládat polyš i v přízemí, celý dopoledne nám zabralo jen vystěhovávání všech věcí pryč... martuli - už jste vybrali někoho na ty lité podlahy?
Odpovědět
Profilova fotka
my krb zatím budem řešit provizorně a časem obložen kachlemi se sezením a možná i kamna u nich. na podlahy přijednou asi za týden a hned po nich topenáři. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli: no my ho obkládáme kamenem www.wildstone.cz - obklad slanec - to samé čím je obloženej ten sloup - mám foto v albu. ale vzhledem k tomu, že máme krb proskledej ze dvou stran bez žádný mezipříčky co by to držela, tak budem obkládat jen spodek krbu a pak komín co máme vedle a nad krbem to bude norm. bílý (nebo co manža vybere). jojo jede to, snad už KONEČNĚ! finišujem! izolace musí bejt hnus - jestli to dělá z vaty tak to chudák musí být opíchanej :-p my máme nadkrokevní izolaci (jako mezi krovem a taškama) takže tu už máme dávno.... fsvojap: jojo to znám - furt sdtěhování věcí z jednoho pokoje do druhýho, furt to zametat a pak stěhovat zpátky je to nekonenčný :-p . to dělá manža nebo firma myslím ten poliš? martina: no já jsem si taky myslela že jako necháme tu krb. vložku prostě něobloženou a obložíme jí až časem třeba v létě, ale manža nějak změnil názor ani nevým proč. podle mě nás to zbytečně zdržuje od nastěhování :-N no ale zas je fakt, že ten bordel aspoň bude teď a ne potom
Odpovědět
Profilova fotka
¨no já zase chci kachle a to stojí hodně moc moc peněz. akže si na ten svůj vysněný pěkně počkám. :-D ale to víš vše podle toho co se hodí do interieru. já ten co budete mít také viděla je fajn, ale k nám se rohodně nehodí. :-) aspoň budete mít vše hotové.
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - dilataci, polyš a folii si děláme sami - já a manžel, ale v přízemí máme polyš 3cm + 8cm, takže to všechno řežeme na dvakrát... ;-) :-| v sobotu dopoledne jsme vyklízeli všechno pryč a poylš dávali jen odpoledne + neděle dopoledne a ještě to celé nemáme hotové :-( ale topenáři stejně dnes nepřijdou...
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jste šikulky. já tedy nic moc nedělám starám se o děti a domácnost na stavbě dělám jen když prdelín spí. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
martinkakr - my děti nemáme, takže pomáhám ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj holky vitám martinkakr! ;-) vidím, že všechny jedete jak o závod! x-) my byli o víku v Siku, aby nám udělali graf. návrh koupelky - do týdne by to prý mohlo být hotové! ;-) jinak co se týče omítek, tak už nám zbývá jen obývák s kk - ale to je největší místnost, takže to ještě "CHVÍLI" zabere ;-) dnes nám už namontovali "hodiny" na plyn, takže další věc z krku! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap - mame 3 nabidky, posilala jsem 4 poptavky, ta nejlevnejsi se nam neozvali, ale vychazi to neco kolem 50.000 na cely dum, tak to chceme v dubnu udelat. Jeste musime objednat a udelat polystyren na podlahach
Odpovědět
Profilova fotka
martuli - fakt se ti nejlevnější neozvali? já jim budu zítra volat, tak uvidíme já dneska udělala čistku - z těch asi 15 firem, jsem 8 nejdražším poslala, že jsme se rozhodli pro levnějšího dodavatele, betonářům jsem napsala, že jsme se nakonec rozhodli pro anhydrit; zítra chci těm levnějším zavolat, zjistit termíny, placení zálohy atd. a pak už to taky nějak rozhodneme, ale my ještě nemáme to topení :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Neozvali, psala jsem email a nic. Ja jeste psala na topnem, anhydrity,svarovani-cehokoliv, prvni dva poslali cenovou nabidku, treti se chce prijet podivat, to ma v rezii manzel, tak to znas, jeste mu nevolal :-( TAk dej vedet, jak jsi pochodila Obe firmy nam napsali, ze staci tyden predem objednat, coz je super
Odpovědět
Profilova fotka
tak já netuším za kolik máme ten anhydrid to má v režii MM.
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: tak to je masakr, hele to ty polyše nad hlavou udržíš jen s manžou? u nás to dělali dva chlapi a měli co dělat :-N martina: jojo kachle jsou drahý :-|
Odpovědět
Profilova fotka
holky jen dotaz vy máme ten anhydri nahoře i dole? cena? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - proč nad hlavou? my pokládáme podlahový polyš ;-) martinkakr - jak to myslíš s tím anhydritem? my budeme dávat cca 55mm, bude to asi 180m2 plochy a ceny se zatím dost liší...
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: jen tak, to máme podobné. asi kolem 5cm se chystají lít. :-) zajímala mě cena i když Mm vybral firmu co dělá i to topení možná bychom i ušetřili jinde, ale lepší je od firmy co dělá vše. ;-) pohodlí.
Odpovědět
Profilova fotka
martuli - já teď s těma nejlevnějšíma mluvila po telefonu, taky stačí týdne předem, chce zálohu 80% než objedná materiál
Odpovědět
Profilova fotka
Diky za info, tak ja mu zkusim jeste jednou napsat email nebo reknu, at mu zavola manzel
Odpovědět
Profilova fotka
holky, my už máme v podkroví natahaný topení x-) x-) x-) prý jsme to připravili tak hezky, že jim na to stačil jen 1den, začátkem příštího týdne udělají přízemí a už můžeme vylít podlahy x-) x-) martuli - já je budu objednávam asi na konec příštího týdne, příp. začátek toho dalšího, ještě teda nevím, kterou firmu
Odpovědět
Profilova fotka
To my nestihame, podlahy dela sam manzel, nekdy v pulce dubna bych to videla
Odpovědět
Profilova fotka
martuli - já myslela, že topení máte hotový a že to teď jen vylejete :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Topeni sice mame, ale nemame jeste v mistnostech, kde neni podlahove topeni polozeny polystyren. Vcera jsme ho objednali a bude pristi tyden.
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak to já myslela, že už máte komplet připraveno
Odpovědět
Profilova fotka
tak mMM polystyreny pokládá sáma jde mu to super od ruky. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: no jo moje těhu demence 8-( jasně že na podlahu) já myslela, že děláte stropy :-N jinak polystyren jsem taky podkládala
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?